Esileht Väikelaps Kõhuvalu, kas psühholoogiline probleem?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kõhuvalu, kas psühholoogiline probleem?

Postitas:

Minu mure selline:
tüdruk ligi 5.a kurdab juba mitu nädalat hooti kõhuvalu, kolmel korral on sellepärast ka lasteaeda minemata jäänud. Kõhuvalu on tugev kui hootine, kestab max 10 minutit siis on mitu-mitu tundi rahulik, vahel ka paar päeva ja siis kurdab jälle.
Ei ole seotud sellega, kas on lasteaiapäev, nv-s või kuskile minek. Nt laupäeval keset päeva, kui mängisime lauamänge, hakkas laps nutma ja ütles, et kõht nii valutab. Kõht on katsudes väheke kõva, algselt kahtlustasin gaase, aga olen nüüdseks eemaldanud toidust kõik, mis võiks neid tekitada. Kõht kinni ei ole, lahti ka mitte.
Üks aga on see, et enne kõhuvalude algust oli ta haige, 5 nädalat: kopsupõletikus+neerupõletikus, sai 3 erinevat AB-d. Andsin lisaks ka probiootikume ja annan siiani. Olen rääkinud ka arstiga, tehti vereproov ja kakaproov- olid korras, nüüd aga ütles, et kui selle nädala jooksul, mis nüüd algas probleem ei lahene, hakatakse uurima, ilmselt ultraheli jms.
Kõhuvalu tuleb äkki ja vaibub aeglaselt, esimesed 5 minutit on eriti tugev, siis hakkab vaikselt vähenema. Kaks korda on ka eriti tugevate valude jooksul ka oksendanud. Valude alguses läheb laps ikka näost kaameks ja tal on tõesti väga halb olla, valude möödudes aga näeb välja, nagu poleks kunagi midagi sellist olnud.
Olen väga, väga mures.
Kas peaksin kohe kuhugi pöörduma ja kui, sis kuhu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tuleb välja selgitada, kas valul võiks olla mingi orgaaniline põhjus ja alles siis, kui see on välistatud, saab öelda, et valu võib olla psühholoogiline. KÕhuvalu korral siis võiks teha ultraheli kõhust, vere- ja uriinianalüüsid, isegi väljaheite analüüsi. SOovitan pöörduda perearstile, kuna tundub, et probleem siiski hetkel erakorralist lahendamist ei vaja. Samas, kui asi tundub hull, siis võid pöörduda ka erakorralisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ka enne kirjutasin, perearst on ammu kursis, vereproov, kakaproov tehtud- kõik ok. Arst käskis oodata selle nädala ja kui ei muutu, siis alles muud analüüsid.
Erakorralise vast ei lahe, kuna valu taandub ja ta ei karju selle käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps Kõhuvalu, kas psühholoogiline probleem?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.