Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Väikelaps Kõhuviirus-kui ruttu viite lapse lasteaeda tagasi?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kõhuviirus-kui ruttu viite lapse lasteaeda tagasi?

Postitas:

Lapsel tuli eile kõhuviirus. Saadeti lasteaiast koju. Ema jätab lapse üheks päevaks koju, lubas juba homme uuesti tuua. Lisaks laps veel nohune-köhane nädalatagusest gripist. Kuidas peaks käituma lasteaiaõpetaja, kellel ei ole erilisi volitusi?
Muretsen oma lapse tervise pärast, tema küll nüüd seetõttu paar päeva kodune, aga siiski…

Murelik lapsevanem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Murelik lapsevanem peaks minu arvates tugevdama oma lapse immuunsust nii, et ta iga viirust üles ei korjaks. Mina teen nii. Oma last hoian seega ka pärast paari päevaga mööduvat kõhuviirust mõned päevad kuni nädala kindlasti kodus.

Haigetega võitlemine ei too erilist edu. Lasteaiaõpetajal pole õigust otsustada, kas laps on haige või terve. Seda otsustab vanem, heal juhul koostöös perearstiga. Võid proovida juhataja poole pöörduda, erilist tolku sellest kahjuks pole.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kasvatajal on õigus keelduda lapse vastuvõtmisest, kui ta näeb, et laps on silmnähtavalt haige. Samuti ta võib tugineda faktile, et lapsel oli alles eile äge kõhuviirus, millega ta koju saadeti. Seega on ta teistele nakkusohtlik. Ja kui nohu on tugev, teda tuleb pidevalt nuusata. Köha on samuti häiriv, nii lapsele kui teisele, eriti, kui laps köhib uneajal.
Kasvataja peab olema lihtsalt tugeva närviga, ja ütlemagi hommikul lapsevanemale, et kuna laps ei ole terve, ei sobi ta kollektiivi. Kõik peitub siiski kasvatajas, kellel ON ÕIGUS haige laps ukselt tagasi saata.

Meie rühma kasvatajad saadavad silmnähtavalt haigeid lapsi koju, sest rühma koosolekul mina isiklikult ütlesin, et kasvatajatel peab olema julgust vanemale öelda, kui laps tundub haige. Sest lasteaed ei ole põetamisasutus, kus lapsele pidevalt salvrätiga järgi peaks jooksma.

Kägu 08:16 – kasvatajal on siiski õigus täielik õigus öelda lapsevanemale, et laps on haige ja keelduda lapse aeda vastuvõtmisest. Sest iga lasteaia kodureegites on kirjas, et haige lapse koht ei ole lasteaias. Tundub, et kägu pole oma lasteaia reeglitega tutvunud, või siis käib tema laps eralasteaias, kus eranditult kõik tattninad vastu võetakse.

Näiteks meie lasteaia kodukord:

Lapse tervislik seisund.

Lapsevanem toob lasteaeda üksnes täiesti terve lapse.

Lasteaed ei tegele laste raviga ega järelraviga, osutades vajadusel üksnes esmaabi.

Juhul kui õpetajal tekib last vastuvõttes kahtlusi lapse tervisliku seisundi osas, on tal õigus küsida vanemalt selles osas lisateavet ning vajadusel keelduda lapse lasteaeda vastuvõtmisest.

Päeva jooksul haigestunud lapsest teatatakse koheselt lapsevanemale ning laps saadetakse koju.

Kuni 5-aastaste laste puhul peetakse haiguseks ka nohu, mille korral lapsevanem ravib lapse kodus terveks enne lasteaeda toomist.

Lapsevanem teavitab lasteaia personali lapsel esinevatest allergiatest ja haigusnähtudest, mis võivad oluliselt takistada lapse hakkamasaamist lasteaias.

Lasteaia personal teavitab pidevalt lapsevanemaid lasteaias esinevatest haigustest nii rühmade infostendide kui kodulehe kaudu.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kõhuviirus on nakkav veel 7 p peale viimast oksendamist, nii et kahjuks see laps kindlasti nakatab ka teisi, kui ta vaid 1 p peale haigust kodus on. Meie lapsed puutusid kokku lapsega, kes 2 p tagasi oli oksendanud ning järgmisel õhtul oli meie majas okseralli :(.

0
0
Please wait...
Postitas:

Jah, kindlasti nakatab ta teisi. Minu enda hea sõbrannagi suhtumine on, kuigi ta on lausa kodune, et ega elu sellepärast seisma ei saa jääda, et laps haige ning viis lapse kohe peale oksendamist tagasi lasteaeda.

See on surnud ring, sest tänapäeva lapsevanematel on väga väga mõtlemine paigast ära. Raha ja töökoht mängivad tegelikkuses rolli vaid vähestel, enamikel on see planeerimatus või mõtlematus. Ja siis küsitakse, miks mu laps koguage haige? Miks tal on krooniline nohu? Miks tal on kujunenud toidutalumatus? Olen vihane, sest minu lapse nakatas samamoodi egoistlik lapsevanem ning minu lapsel kulgevad oksendamised raskelt.

0
0
Please wait...
Postitas:

meil ennem lasteaeda laps oksendas eile tervepäeva ja kodus hoian teda terve see nädal, et ei julge veel lasteada tagasi viia.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kõige vähem ühe päeva (tegelikult oleks muidugi 2-3 parem) peab laps pärast mistahes haigust tervena kodus olema. Tihti on haigusel ka vahepeale ühepäevane \”peiteaeg\”, pealegi on laps ise vahetult peale paranemist veel nõrk ja ülivastuvõtlik uutele haigustele.
Loomulikult peab laps enne aeda minekut ka vähemalt korra õues käima.

0
0
Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Väikelaps Kõhuviirus-kui ruttu viite lapse lasteaeda tagasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.