Esileht Ilu ja tervis Kõhuviirus liikvel?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kõhuviirus liikvel?

Postitas:

Lapse hoius oli eelmisel nädalal paar kõhuviiruse juhtu, millest kasvatajad ka teavitasid. Eile varahommikul mu laps oksendaski ning arvasin, et ju siis sai ka viiruse. Õnneks rohkem ta ei oksendanud, küll aga tõusis palavik. Kõht ka lahti pole. Mõtlen nüüd, et kas ongi üldse kõhuviirus või midagi muud? On kellegi laps hiljuti sarnaste sümptomitega haigust põdenud? Kui kiirelt jagu saite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 16:09; 21.12 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mandariinide saabumisega myygile, saabuvad ka kõhuviirused. iga aastane teema. mandariine peab pesema enne koorimist korralikult. no ja kõhulahtisuses olnu peaks ikka pikalt kollektiivist eemal olema aga lastega tihti hoitaks ekodus 1-2 päeva ja nii see viirus siis ryhmas ringirattast käib kuni veebruarini.

mänguasjade desist ei tasu lastekollektiivides eriti unistadagi kahjuks.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mandariinide saabumisega myygile, saabuvad ka kõhuviirused. iga aastane teema. mandariine peab pesema enne koorimist korralikult…[/tsitaat]Perekoolis on see jutt absoluutselt kurtidele kõrvadele. Rõhuv vähemus on neid, kes viitsivad mandariine (ja puuvilju üldse) pesta. Osad ütlevad, et ei viitsi ja ei näe mõtet pesta. Osad väidavad, et jätavad puuviljad teadlikult pesemata, kuna see pidi hoopis hea olema – tugevdavat immuunsüsteemi.

Lihtsalt kahju, et need täiskasvanud inimesed oma lastele sellist eeskuju annavad ja enda laste tervisega mängivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 18:43; 22.12 20:27;
Postitas:

Jah, aga ma sedapuhku ei küsinud, et kuidas levib vmt. Mind huvitab, kas kellelgi veel sarnaste sümptomitega viirus hetkel (korra oksendas, kõht ok, palavik) ja kuidas kulges. Pühad lähedal ning tahan teada, milleks valmis pean olema. Mandariine tuleb muidugi pesta. Ja käsi 🙂 püsige terved!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 16:09; 21.12 19:47;
Postitas:

Lastel pole olnud, aga ise olin küll kaks päeca maas. Oksendamiseni asi ei läinud, aga jube paha oli olla ja sees keeras. Kusjuures hullenat käte- ja puuviljapesufriiki kui mina on vist küll raske leida.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu 1a8k neljapäevast jäi haigeks, tõenäoliselt sai viirust kui käisime arsti juures. 2päeva palavik ja kuna eile öösel magades veidi jahtus siis täna kuulen üksikuid köhimist. Viimane sümptom võib olla ka viirusest, sest kodus on temp +22C ja alguses esines ka kurguvalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 07:20; 24.12 08:46;
Postitas:

Mina nüüd tahaks teada, kas bakterid ja viirus on mõne arvates üks ja seesama asi. Kuidas saab mandariinidelt nakkava viiruse? Mina kuulen seda esimest korda. Ok, söön pesemata mandariine, minu sisse läheb sealt pealt halb bakter ja teeb kõhu lahti. No aga see bakter ei saa nüüd küll järsku viiruseks muutuda ja kellelegi teisele külge end pookida.
Me terve pere olime kõhuviiruses. Esimesena jäi vanem poeg. Käis sünnipäeval lapsel, kellel just oli olnud kõhuviirus. Pojal oli kõht lahti ja valutas. Sellega asi piirdus. Kõht oli lahti ühe päeva, aga kõhuvalu oli mitu päeva. Mingeid mandariine me veel novembri keskel ei ostnud.
2 nädalat hiljem jäi tüdruk samasse viirusesse. Algas kõhuvaluga, siis oksendas 2-3 korda. Kõht lahti. Järgmisel päeval oli kõik korras. Neli päeva hiljem olin juba mina haige. Kaks päeva olin lihtsalt voodis maas. Esimesel päeval 3-4 korda oksendasin ja kõht lahti. Aga olemine oli nii hull pluss veel palavik. Ma ei suutnud isegi lastele süüa teha.
4 päeva hiljem oli mees haige. Oksendas alguses ja siis lihtsalt palavik ja paha olla. Võttis ka kaheks päevaks haguslehe.

0
0
Please wait...
Postitas:

Hetkel on liikvel kõhuviirus jah. Arvasin, et mul on ka see, kuigi see oli imelik, et palavikku ei olnud, ei oksendanud, kõht ei olnud ka lahti. Lihtsalt nädalaega kõhus keeras täiesti jubedalt ja kõht oli punnis ees ja iiveldas. Minu kõhuviirus osutus raseduseks, mis katkes.
Teemasse, et sõbranna lapsel oli hiljuti kõhuviirus, et palavik, oksendamine. Veel mitmed teised lapsed põevad seda praegu.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Mina nüüd tahaks teada, kas bakterid ja viirus on mõne arvates üks ja seesama asi. Kuidas saab mandariinidelt nakkava viiruse? Mina kuulen seda esimest korda. Ok, söön pesemata mandariine, minu sisse läheb sealt pealt halb bakter ja teeb kõhu lahti. No aga see bakter ei saa nüüd küll järsku viiruseks muutuda ja kellelegi teisele külge end pookida.
Me terve pere olime kõhuviiruses. Esimesena jäi vanem poeg. Käis sünnipäeval lapsel, kellel just oli olnud kõhuviirus. Pojal oli kõht lahti ja valutas. Sellega asi piirdus. Kõht oli lahti ühe päeva, aga kõhuvalu oli mitu päeva. Mingeid mandariine me veel novembri keskel ei ostnud.
2 nädalat hiljem jäi tüdruk samasse viirusesse. Algas kõhuvaluga, siis oksendas 2-3 korda. Kõht lahti. Järgmisel päeval oli kõik korras. Neli päeva hiljem olin juba mina haige. Kaks päeva olin lihtsalt voodis maas. Esimesel päeval 3-4 korda oksendasin ja kõht lahti. Aga olemine oli nii hull pluss veel palavik. Ma ei suutnud isegi lastele süüa teha.
4 päeva hiljem oli mees haige. Oksendas alguses ja siis lihtsalt palavik ja paha olla. Võttis ka kaheks päevaks haguslehe. [/tsitaat]Ka viirusest saab hoiduda hügieenireegleid järgides. See tähendab, et on vaja hoolikalt ja tihti käsi pesta, mitte kasutada teiste inimeste nõusid jne.

Minu jaoks on täiesti müstika, mis kõhuviirusest inimesed koguaeg räägivad – ikka kollektiiviga ja perekonnaga kooris põetakse seda. Meil on tööl enamus järjest (väidetavalt) mingis kõhuviirusest ja seda ikka teatud regulaarsusega – siis kui on järjekordselt mingi nn kõhuviirus liikvel. Ise olen mõelnud, et miks see siis mulle mitte kunagi külge ei hakka? Ilmselt on asi selles, et ma pesen päeva jooksul korduvalt ja korduvalt käsi ja võimalikult kuuma veega. Pärast vetsuskäimist, enne sööma hakkamist, pärast väljast tulemist jne. jne. Vahepeal nägu ei katsu, näppe suhu ei pane…

Loomulikult tuleb immuunsüsteem ka tugev hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 18:43; 22.12 20:27;
Postitas:

http://tervis.postimees.ee/1074662/koos-mandariinidega-saabub-eestisse-kohugripp

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Jah, aga ma sedapuhku ei küsinud, et kuidas levib vmt. Mind huvitab, kas kellelgi veel sarnaste sümptomitega viirus hetkel (korra oksendas, kõht ok, palavik) ja kuidas kulges. Pühad lähedal ning tahan teada, milleks valmis pean olema. Mandariine tuleb muidugi pesta. Ja käsi 🙂 püsige terved![/tsitaat]

See on sama tark küsimus, kui see, kui sünnitaja uurib, kas eelmisel kuul sai perepalatit või mitte. No saad aru küll. Mis see teadmine sulle annab? Neid viiruseid on mustmiljon.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kõhuviirus on liikvel küll. Mina põdesin mõni päev tagasi. Paar päeva hiljem jäi laps haigeks. Mees käib sirge seljaga ringi, tal pole hetkel häda midagi. Üks öö oksendamist, järgmisel päeval oli väike palavik ka. Täna onjuba enam-vähem ok, aga kummalgi meist pole veel söögiisu. Näksime vaikselt küpsiseid. Aga need kõhuviirused on vastikud. Mul enne nädalajagu kruttis ja keeras sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 14:11; 23.12 15:42;
Postitas:

kus kandis eestis praegu ? siis ei julge välja minnagi

0
0
Please wait...
Postitas:

Meie põdesime tallinnas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 14:11; 23.12 15:42;
Postitas:

[tsitaat]kus kandis eestis praegu ? siis ei julge välja minnagi [/tsitaat]
Meie Tartus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 07:20; 24.12 08:46;
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Ilu ja tervis Kõhuviirus liikvel?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.