Esileht Beebi ja mitmikud Kõhuviirus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kõhuviirus

Postitas:

Laps 10-kuune. Juba nädal aega kõht lahti, täitsa vedel. Ise on rõõmsameelne, sööb ilusasti, joob ilusasti, loid ei ole. Ei aita ka Enterol (5 päeva on saanud seda). Millal see üldse peaks mõjuma hakkama? Pakil on kirjas, et 1 või 2 kotikest pulbrit päevas, aga olen andnud ühe, ehk peaks andma kaks?
Millal peaks haiglasse pöörduma? Perearst arvab, et tegemist viirusega, tuleb last jälgida. Aga millal siis see piir tuleb, et pean temaga haiglasse minema? Kaua võib nii kõht lahti olla? Vaadates praegu oma last, siis ta küll haige välja ei näe, naerab, laliseb, tegutseb ringi. Ainuke mure ongi, et kõht on lahti 🙁
Mida veel anda, et kõhu kinni paneks?
Praegu vist mingi viirus ongi liikvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 10:21; 01.03 11:58; 03.03 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niikaua kuni laps loid ei ole, ei pea haiglasse pöörduma. Võid anda talle riisiputru, see paneb kõhu kinni ja porgand on ka mõningase kinnistava toimega. Kui ta sul sööb ilusti, siis vist ei ole vaja mineraalsoola lahust anda. Minu laps keeldus söögist ja sellepärast jootsin talle seda lahust.

Mulle ütles Merimetsa haigla arst, et selline viirus võib kesta kuni 7 päeva. Minu lapsele lisas veel hammaste tulek tuure juurde. Piimasegu vahetasime ka nr kahe peale tagasi, siis saime asja korda.

Ps! kui leiad kakas verd, siis tasub ka kiiresti haiglasse pöörduda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada, viirusega on tegemist ainult siis, kui on ka palavik olemas (seda rääkis mulle lastearst haiglas). Kui palaviku pole siis on lihtsal kõht lahti …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli siin nädalaid tagasi kõhuviirus ja mina andsin smectat. Meil see aitas väga hästil. Juba teisel päeval läks kõht paremaks. Kui sul laps on röömus ja tegus ja sööb hästi siis haiglasse pole mõtet joosta. Jälgi oma last ja paku juua( mina andsin smecta pulbrist tehtud jooki). Arvan, et kui nädalaga paremaks ei lähe siis peaks perearstiga rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel puudus palavik aga oksendas ja kõht oli lahti. Merimetsa diagnoosis kõhuviiruse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, palavik ei pidanud olema viiruse puhul (perearst ütles). Sööb mul ilusasti, küll pigem piima kui püreed (ma ise eriti ei anna, arsti soovitus). Aga riisipuder on küll menüüs.
Egas siis muud kui tuleb oodata ja vaadata, sest kui ikka ise üle läheb, ei tahaks haiglasse minna.
Vaatan nädala lõpuni.
Eks haiglad ka ülerahvastatud ja eelmine kord kui haiglas olime (küll muu asjaga), siis lahkusime sealt nohu ja palavikuga. Kui vaja minna, siis ikka lähme muidugi, aga ei tahaks tormata, kuna lapsel on kodus ikka parem.
Aitäh vastamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 10:21; 01.03 11:58; 03.03 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nüüd siiani kõht lahti, aga täna hommikul oli nüüd üle nädala esimene kord kaka tõesti selline nagu olema peab 🙂 No nii hea meel on. Aga jah, laps sõi ja jõi ilusasti, pissis täpselt nagu varemgi, ei olnud loid, seega tõesti ei hakanud haiglasse kiirustama ja tundub, et läheb ikka ise üle.
Andsin riisiputru ainsa lisatoiduna, see tundus ka, et aitas. Enteroli andsin nädala ja selle aja jooksul küll miskit ei muutunud.
Küsiks veel, et oskab keegi öelda, kuidas selle lisatoiduga on kõhulahtisuse ajal? Perearst arvas, et ei peaks andma, lastearst arvas, et peaks vist ikka andma. Ühesõnaga kummagilt ma korraliku vastust ei saanud ning ise anda ei julgenud. Nüüd kui kõht korras, siis hakkan siin päeva-paari pärast andma, sest näha on, et laps ei saa piimast kõhtu täis, vaid vajab ikkagi midagi juurde. Kui varem sõi öösel korra, kui sedagi, siis nüüd on hakanud sööma kaks korda öösel ja päeval iga kahe tunni tagant.
Ta mul ju nii suur ka juba, et tahab natuke rohkemat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 10:21; 01.03 11:58; 03.03 08:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kõhuviirus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.