Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kohv terrassil

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: Kohv terrassil

Postitas:
Kägu

Sorry, aga teie, kes te räägite terrassil kohvi joomisest kui ühest peamisest eelisest ja mõnust oma maja juures, ajate lihtsalt pullikakat. Olin pikemalt maal oma suvekodus ja mõtlesin, et katsetan siis seda hommikukohvi joomist õues ja proovin sellesse perekooli kägulikult suhtuda ja nautida. Krt, sain seal vaevalt paar minutit olla, kui kamp parme ründas mind igast küljest, lisaks muud sumisevad ja põrisevad mutukad, sh isegi mõni vapsik. 5 minutit pidasin vastu, siis kobisin majja tagasi. No ei olnud mõnus. Ainuke asi, mida ma seal tõeliselt nautisin, oli see, et saime mehega end nende kuumade ilmadega nii sagedasti, kui süda soovis, otse elektripumba ja vooliku abil kaevust tuleva suht karge veega õues üleni märjaks kasta, olles sealjuures ihualasti.
Küll aga naudin ma teinekord kesklinnas oma korteri rõdul kohvi joomist, vaadates alla tänavale, kuidas inimesed sagivad ja linnalinnud askeldavad, ei mingeid parme.

+20
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 28 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ju su suvekodu asub siis parmurohkes kohas. Mul maja juures pole HOMMIKUL mingeid parme. Keskpäevaks ilmuvad ehk välja, kui ilm on palav. Aga niisama istuva inimese jätavad nad siis ka rahule ja toituvad sellisest, kes liigub ja higistab.

+22
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küll aga naudin ma teinekord kesklinnas oma korteri rõdul kohvi joomist, vaadates alla tänavale, kuidas inimesed sagivad ja linnalinnud askeldavad, ei mingeid parme.

Sa selle peale ei tulnud, et parmude, vapsikute ja muu elu ründamine ei sõltu mitte kinnisvara tüübist (maja või korter), vaid asukohast? Võsa vahel on alati putukad.
Mina omakorda ei suudaks küll nautida tänava kohal kohvi joomist, jabur.

+23
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul hommikuti õues parme ja sääski polegi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimeste hommikud on väga erineval ajal, mõnel on hommik juba nii vara kui kell 4-5, teisel kell 12. Eks sellest sõltub ka see parmuteema.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Issandaristikene, osta putukapeletaja ometi!

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issandaristikene, osta putukapeletaja ometi!

Sa vist ei tea, millest sa räägid. Parmudele ei mõju mitte ükski peletaja – oleme katsetanud.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuigi on meil mets ja meri käeulatuses, ei ole õues parme. Eelmisel aastal oli herilasi, aga see aasta ei ole neidki.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa selle peale ei tulnud, et parmude, vapsikute ja muu elu ründamine ei sõltu mitte kinnisvara tüübist (maja või korter), vaid asukohast? Võsa vahel on alati putukad.

Mina omakorda ei suudaks küll nautida tänava kohal kohvi joomist, jabur.

No meil on seal 4 hektarit maja juurde kuuluvat maad ja võsa on seal ikka väga vähe, avar aed viljapuudega, üksjagu põlispuid ja korralik kuusehekk ja kahes küljes paks põlismets ja ühel küljel karjamaa ja ühel küljel viljapõld.
Sa selle peale ei tule, et mitte iga eramaja aias pole mõnus jõude istuda, vaid enamasti nende, mis asuvad linnas tiheasustuse alal, aga sellisel juhul pole enam suurt vahet, kas elad majas või korteris, kui ümberringi on naabrid oma veidrustega ja teatav lärm.

Sa siis ei käi iial üheski terrassikohvikus?

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekool hakkas selle avalduse peale miskipärast ikka väga kiiresti ja kõvasti sumisema. its

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju su suvekodu asub siis parmurohkes kohas. Mul maja juures pole HOMMIKUL mingeid parme. Keskpäevaks ilmuvad ehk välja, kui ilm on palav. Aga niisama istuva inimese jätavad nad siis ka rahule ja toituvad sellisest, kes liigub ja higistab.

Sinu maja ümber liigub siis pidevalt higiseid inimesi, kui sina kohvi jood?
Muuseas ei jäta need parmud inimest istudes rahule ka siis, kui keegi läheduses higistab. Joon suvel kohvi kusagil 8 ja 9 vahel hommikul ja parmud olid kohe kohal.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muuseas ei jäta need parmud inimest istudes rahule ka siis, kui keegi läheduses higistab.

Funktsionaalne lugemine jätab soovida. Proovime siis veelkord, puust ja punaseks, lihtlausetega. Hommikul pole parme. Parmud ilmuvad ainult palava ilmaga keskpäevaks. Juhul, kui keegi ümbruskonnas näiteks muru niidab, siis eelistavad parmud seda inimest (vabandan, see viimane tuli liitlause, loodan, et polnud väga keeruline).

+9
-7
Please wait...

Postitas:
kitah

Muuseas ei jäta need parmud inimest istudes rahule ka siis, kui keegi läheduses higistab.

Oo, ja kui end veel märjaks ka teed, siis lausa kleebivad endid naha külge. Aga eks see sõltub jah asukohast. Parmude noorjärgud arenevad vees, seega on ilmselt nende esinemiskoha ligidal natuke seisvat vett või märga muda.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Funktsionaalne lugemine jätab soovida. Proovime siis veelkord, puust ja punaseks, lihtlausetega. Hommikul pole parme. Parmud ilmuvad ainult palava ilmaga keskpäevaks. Juhul, kui keegi ümbruskonnas näiteks muru niidab, siis eelistavad parmud seda inimest (vabandan, see viimane tuli liitlause, loodan, et polnud väga keeruline).

Loe uuesti, täiendasin postitust. Jah, kui sa jood hommikul õues kohvi kell 6, siis tõesti parme ei ole, aga mina ei tea ühtki tõsiselt võetavat põhjust, miks ma peaksin puhkuse ajal kell 6 ärkama. 9 paiku olid parmud kohal.
Sa ilmselt lihtsalt valetad.

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oo, ja kui end veel märjaks ka teed, siis lausa kleebivad endid naha külge. Aga eks see sõltub jah asukohast. Parmude noorjärgud arenevad vees, seega on ilmselt nende esinemiskoha ligidal natuke seisvat vett või märga muda.

Tiik on meil seal küll. Aga sinna on õhtul saunatades ikka hiiglama mõnus hüpata.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe uuesti, täiendasin postitust. Jah, kui sa jood hommikul õues kohvi kell 6, siis tõesti parme ei ole, aga mina ei tea ühtki tõsiselt võetavat põhjust, miks ma peaksin puhkuse ajal kell 6 ärkama.

Ka 8-9 ajal pole parme. Ise ärkan ka umbes sel ajal. Kirjutan (nüüdseks juba kolmandat korda), et parmud ilmuvad keskpäevaks, s.o 12 ajal. Mis siin ikka vahutada, elad parmurohkes kohas ja kõik. Joo oma kohv siis toas ära, ja las need, kellel parme pole, joovad terrassil.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe uuesti, täiendasin postitust. Jah, kui sa jood hommikul õues kohvi kell 6, siis tõesti parme ei ole, aga mina ei tea ühtki tõsiselt võetavat põhjust, miks ma peaksin puhkuse ajal kell 6 ärkama.

Ka 8-9 ajal pole parme. Ise ärkan ka umbes sel ajal. Kirjutan (nüüdseks juba kolmandat korda), et parmud ilmuvad keskpäevaks, s.o 12 ajal. Mis siin ikka vahutada, elad parmurohkes kohas ja kõik. Joo oma kohv siis toas ära, ja las need, kellel parme pole, joovad terrassil.

Ilmselt on sul mingi isiklik põhjus valetamiseks, aga minu maakodus olid parmud kell 9 hommikul kohal.
Ei maksa ajada lolli juttu, nagu parmud soojadel suvehommikutel “magaksid” kauem. Või kus nad sinu arust seni on ja mis põhjusel nad sinu teadmiste järgi alles keskpäeval ilmuvad?

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt on sul mingi isiklik põhjus valetamiseks, aga minu maakodus olid parmud kell 9 hommikul kohal.

Sinu maakodus ja sinu maakodus… mida sa jaurad? Mina ei ela sinu maakodus ja Eesti on siiski piisavalt suur, igas kohas ei ole parme samaväärselt. Täpselt samamoodi võib ilm erineda. Kui minu kodukohas sajab ja sul paistab päike, kas siis ka “on sul mingi isiklik põhjus valetamiseks?” (Ega jumala eest ühelgi teisel käol ei või olla ju parem olukord kui mul). Ilmselt närib sind üks suur kadeduseuss ja kogu lugu.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa selle peale ei tule, et mitte iga eramaja aias pole mõnus jõude istuda, vaid enamasti nende, mis asuvad linnas tiheasustuse alal, aga sellisel juhul pole enam suurt vahet, kas elad majas või korteris, kui ümberringi on naabrid oma veidrustega ja teatav lärm.

Miks linnas? Mina elan Tallinna lähedal alevis eramajas, pole mingeid parme, naabrid on piisavalt kaugel, lärm puudub. Veider võrdlus korteriga 🙂

Hommikukohvi öösärgis või hommikumantlis joomas? Ei käi tõesti 🙂

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu maakodus ja sinu maakodus… mida sa jaurad? Mina ei ela sinu maakodus ja Eesti on siiski piisavalt suur, igas kohas ei ole parme samaväärselt. Täpselt samamoodi võib ilm erineda. Kui minu kodukohas sajab ja sul paistab päike, kas siis ka “on sul mingi isiklik põhjus valetamiseks?” (Ega jumala eest ühelgi teisel käol ei või olla ju parem olukord kui mul). Ilmselt närib sind üks suur kadeduseuss ja kogu lugu.

Oot, mida või keda ma peaksin kadestama? Vastupidi, sinu paaniline reaktsioon annab alust arvata, et sa oma eluga kuigi rahul ei ole.
Kui ka sina tead, et paikkonniti on olukord erinev, siis mis sa jaurad oma parmude südapäeval ilmumisega.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks linnas? Mina elan Tallinna lähedal alevis eramajas, pole mingeid parme, naabrid on piisavalt kaugel, lärm puudub. Veider võrdlus korteriga 🙂

Hommikukohvi öösärgis või hommikumantlis joomas? Ei käi tõesti 🙂

Ei saa aru, kes see öösärgis kohvi joomisest rääkis või miks sa selle öösärgi teema sisse tõid. Või veel parem, põhjenda, miks öösärgis on kohvi parem juua kui koduriietuses. Mulle isiklikult meeldib hommikukohvi juua siis, kui olen värskelt duši alt tulnud ja riided selga pannud. Ok, vahel, kui mees kohvi mulle voodisse serveerib, siis on öösärgis ka päris mõnus olla.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

mõistan teemaalgatajat. mul on terrasse rohkem kui üks, aga terves aastas on vaid loetud hommikud, kui seal kohvi viitsin juua. teine ülehaibitud asi on paljajalu üle muru jalutamine. neid muruplatse on omajagu, aga no sel suvel pole mingit tahtmist olnud plätasid jalast kiskuda ja paljajalu tatsama hakata.
kolmas suur vale on see, et “lapsed saavad murul mängida” jee, nad seal mängivad. lapsed, olgu maal või linnas, istuvad koguaeg ninapidi nutiseadmes.
aga eks majaomanikud peavad ju kogu seda raha ja aega, mida nad majja matavad, kuidagi õigustama.
minu puhul on maja kasuks ainuke argument see, et ma ei pea hommikul minema tänavatele jalutama ja koera pissitama. koer pissib ise aias ära, samuti meeldib talle krunt läbi jalutada, tähtsat mängida ja aiataguste koertega vastastikku haukuda. pm peamegi maja koera pärast.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt on sul mingi isiklik püõhjus valetamiseks, aga minu maakodus olid parmud kell kell 9 hommikul kohal.

No mis valetamisest sa jahud? Kui sul on tiik õues, siis pole ime, et väga kuuma ilmaga, nagu möödunud nädalavahetus oli, võivad parmud ka varakult platsis olla, eriti, kui terrass on päikese käes. Seepärast me ka tiiki ei kaevanud, kuigi tahtmine algul oli – vähem vees paljunevaid mutukaid.
Meie õues parme enne keskpäeva ei ole, jahedama ilmaga ei ole ka päeval. Sellele terrassile, kus ma tavaliselt hommikuti 8 – 9 vahel kohvi joon, päike ka otse ei paista. 15 aastat pole ühtki hommikut vahele jäänud, alati kohvitass näppu ja õue. Ka 30-kraadise külmaga 🙂 Mulle meeldib, selleks ma metsade vahele kolisingi, et alustada päeva koos loodusega, aastaringi.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt on sul mingi isiklik püõhjus valetamiseks, aga minu maakodus olid parmud kell kell 9 hommikul kohal.

No mis valetamisest sa jahud? Kui sul on tiik õues, siis pole ime, et väga kuuma ilmaga, nagu möödunud nädalavahetus oli, võivad parmud ka varakult platsis olla, eriti, kui terrass on päikese käes. Seepärast me ka tiiki ei kaevanud, kuigi tahtmine algul oli – vähem vees paljunevaid mutukaid.

Meie õues parme enne keskpäeva ei ole, jahedama ilmaga ei ole ka päeval. Sellele terrassile, kus ma tavaliselt hommikuti 8 – 9 vahel kohvi joon, päike ka otse ei paista. 15 aastat pole ühtki hommikut vahele jäänud, alati kohvitass näppu ja õue. Ka 30-kraadise külmaga 🙂 Mulle meeldib, selleks ma metsade vahele kolisingi, et alustada päeva koos loodusega, aastaringi.

Mina vaidlen vastu sellele, kes raudpoltkindlalt teab, et parmud enne keskpäeva ei ilmu. Ilmuvad küll. Ja sorry, aga seda ei usu mitte keegi, et sa 30-kraadise külmaga hommikul õues kohvi jood. Uskumatu, kuidas inimesed ikka valetavad. Huvitav, mis selle põhjus võiks olla.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa aru, kes see öösärgis kohvi joomisest rääkis või miks sa selle öösärgi teema sisse tõid. Või veel parem, põhjenda, miks öösärgis on kohvi parem juua kui koduriietuses. Mulle isiklikult meeldib hommikukohvi juua siis, kui olen värskelt duši alt tulnud ja riided selga pannud. Ok, vahel, kui mees kohvi mulle voodisse serveerib, siis on öösärgis ka päris mõnus olla.

Sest mina joon hommikukohvi niimoodi. Vaata, keegi ei sunni sind arvama, et eramaja terrassil tore kohvi juua on – ju siis sulle ei meeldi, su maja on parmurohkes asukohas ning öösärk pole sinu jaoks kriteerium. Täitsa võib olla, miks mitte. Aga sina ära ka omakorda tagurpidi järelda, et kui SINU terrassil on parmud ja paha, siis järelikult peab kõigil nii olema ning kõik, kes vastupidist väidavad, valetavad. Lihtne, tegelikult. Igaühele oma.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, milles probleem? Teemaalgataja elab enda unistuste keskkonnas- korteris, kus talle meeldib rõdul kohvi juua. Täna õnne, et sa siis majas ei ela, kui sulle ei meeldi.
PS! Korteris olles võid ka palavate ilmadega külma dušši all käia, karge veega ja lausa ihualasti. Sellepärast ei pea tõesti maja ostma. Ja need inimesed, kellele meeldivad maja võlud ja selleks võimalust on, elavadki majas. Inimestel ongi erinevad eelistused.
Ma ei saa aru, mis siin 10ndat teemat vaielda.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sest mina joon hommikukohvi niimoodi. Vaata, keegi ei sunni sind arvama, et eramaja terrassil tore kohvi juua on – ju siis sulle ei meeldi, su maja on parmurohkes asukohas ning öösärk pole sinu jaoks kriteerium. Täitsa võib olla, miks mitte. Aga sina ära ka omakorda tagurpidi järelda, et kui SINU terrassil on parmud ja paha, siis järelikult peab kõigil nii olema ning kõik, kes vastupidist väidavad, valetavad. Lihtne, tegelikult. Igaühele oma.

Minu teema on ajendatud ühest mitu päeva tagasi tehtud teemast, kus suvaline kägu väljendas imestust, et miks suur hulk inimesi tahab korteris elada, kui ometi majaga kaasnev eelis on hommikukohvi nautimine tarrassil. Mina väidan, et see pole teatud tingimustel mingi eelis ega asi, mida ihaldada, vaid pigem naeruväärne mõttekäik.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere proua Iluselu!

Teemasse: joon igal hommikul olenemata aastaajast terrassil või rõdul kohvi. Paar korda on teise korruse rõdul vapsik tiirutanud, aga tuppa see mind küll ei aja. Parme pole kohanud, kuigi olen ka hiline ärkaja.
Proua Iluselu kirjutab jälle millestki, mida ta ise reaalselt pole kogenud. Nagu tookord maikuus, kui tal kell 17 päike juba loojus või rabamatka ajal sai laudteest kõrval põõsas mehega pilvi vahtida.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot, mida või keda ma peaksin kadestama? Vastupidi, sinu paaniline reaktsioon annab alust arvata, et sa oma eluga kuigi rahul ei ole.
Kui ka sina tead, et paikkonniti on olukord erinev, siis mis sa jaurad oma parmude südapäeval ilmumisega.

Kunagi oli siin üks teema Kägude välimääramisest – sina oled see Uskmatu Kägu. Kus iganes on olukord parem kui sul või keegi teeb midagi sellist, mida sina ei tee – järelikult valetavad, raisad! Ei usu, et parme pole! Ei usu, et keegi iga ilmaga õues kohvi joob! Seda ikka usud, et talisuplejad on olemas või peab sulle pildi siia kopeerima? Need mitte ainult ei käi 30-kraadise pakasega õues vaid lähevad lausa ujuma!

Minul ei ole minit paanilist reaktsiooni, vastupidi, sinul on. SINA tegid teema, kus sul oli negatiivne kogemus millegagi, millega teistel on positiivne kogemus. Sa oled nagu laps, kes ei tunnista mingit eriarvamust, vaid raiub, kõrvu kinni hoides, ei-ei-ei. Kadedus ikka, mis muud 🙂 Ja veel lapsik, kuna ei taha tunnistada.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina väidan, et see pole teatud tingimustel mingi eelis ega asi, mida ihaldada, vaid pigem naeruväärne mõttekäik.

Ei, sa ei väitnud, et “teatud tingimustel”, vaid üheselt ja selgelt: “Sorry, aga teie, kes te räägite terrassil kohvi joomisest kui ühest peamisest eelisest ja mõnust oma maja juures, ajate lihtsalt pullikakat. ” Teie kõik, ei mingeid tingimusi.
Siis sa lihtsalt oled teema vildakalt sõnastanud.

+7
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kohv terrassil