Esileht Hobinurk Kohver koos rataste ja sangaga ületab käsipagasi mõõdud

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kohver koos rataste ja sangaga ületab käsipagasi mõõdud

Postitas:

Kui suur tõenäosus on, et hakatakse pagasit üle mõõtma, kui see on mõõtudelt paar cm pikem tänu väljaulatuvatele ratastele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50:50
iialgi ei tea ette, kas trehvad sellele ühele reisile sajast, kus reaalselt kontrollitakse
mina sattusin suvel lennule, kus käsipagasit lisaks mõõtmisele ka kaaluti ning liigne 200 grammi kästi sõbra kohvrisse paigutada

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mõõtmine käib lennujaamas tavaliselt nii, et on üks metallist raam ja pead kontrollijate nähes oma kohvri/koti sinna vahele panema. Teine variant, mida olen näinud, on papist kast vastavas mõõdus, ning lennufirma töötaja asetab selle sinu pagasi peale. Seda, kas hakatakse nüüd norima või mitte, on võimatu ette ennustada. Isegi kui 100 kägu nüüd järgmisel viis lehekülge täis postitab sõnumitega “Mul ei mõõdetud”, ei tähenda see mitte midagi. Kui lennufirma töötajad konkreetselt ja korrektselt oma tööd teevad ja silma kinni ei pigista, maksad juurde.
Sõltub ka firmast muidu veidi. A la Turkish Airlines’i ja Lufthansa lennukitele võid piltlikult mingi 100kg ja selgelt ülegabariidilise kartulikotiga ka ronida ja kedagi ei huvita, odavlennufirmad teevad jälle kõik selleks, et sinult mingi lisatasu välja pigistada ja siis mõõdavad-kaaluvad kõigi pagasit.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 21:18; 24.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Air Baltic mõõtis küll, värava juurde pannakse see mõõduraam ja pead oma kohvri sinna sisse toppima. Kui mahub, on mõõdus, mul just rataste jagu jäi üle (no 2cm vms). Oli valida, kas maksta 60 eurot juurde või pakkida kogu staff ringi ja jätta see õnnetu ülemõõduline kohver Tallinna maha.
Teisalt, suvel Korfult tulles oli äraantava pagasi piirkaal 18kg, mul mõõdeti 21, kedagi ei huvitanud see ülekaal, kleepsud peale ja kohver lindile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

odavlennufirmad teevad jälle kõik selleks, et sinult mingi lisatasu välja pigistada ja siis mõõdavad-kaaluvad kõigi pagasit.

Asi pole (ainult) mingis lisatasus. Tegelikult on probleem, kui kõik need tegelased tulevad oma ülemõõdulise/piiripealse käsipagasiga pardale ja hakkavad neid kohvreid üles riiulile toppima. Teiste inimeste normaalsed käsipagasid siis sinna enam ei mahu. Küll ja küll sellises olukorras olnud, et mu suhteliselt pisike kott ei mahu üles ja tuleb toppida jalgade juurde eesoleva istme alla (kus ta tegelikult segab). Igal reisijal peaks olema võimalus oma kott üles panna.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lendan palju Finnairi/Norraga Helsinki vahet ja seal on need propelleritega ATRid käigus. Ja alati on keegi, kes on oma suhteliselt suure kangast käsipagasikohvri viimase võimaluseni punni pakkinud ja üritab siis seda pagasiriiulile sokutada. Seal on tavapärasest kitsamad avad ja iga käsipagasi kohver sinna ei mahugi. Kujutan ette, kui tüütud sellised reisijad on lennupersonalile, pidevalt peab nende kohvritega eraldi tegelema. Viimases hädas topitakse need siis istme alla, mis on loomulikult naaberistmel istujale ülimalt ebamugav, kuna hõivab pea terve jalaruumi seal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti nõus, et see võib põhjustada probleeme siis, kui lennuk on täis. Odavlennufirmade lennud tavaliselt on. Aga endal on ka selline kogemus, et käsipagasi kaalulimiit oli 7,5 kg ja minul oli 9kg. Sain lennufirma töötajatelt peatäie sõimata ja pidin koti ära andma. Suur lennuk oli praktiliselt tühi, minu kott ei oleks seal kedagi seganud. Aga reeglid on reeglid ja ei maksa neid tahtlikult eirama minna. Kuid ikkagi- sellised “tavalennufirmad” nagu Turkish Airlines, Qatar jne ehk sellised, kus igal inimesel on ikka määratud istekoht ja piletihinna sees toitlustus, ei mõõda ega kaalu pagasit kunagi nii piinliku täpsusega kui Ryanair jms odavlennufirmad. Paar sentimeetrit suurema kohvriga saab alati peale ja see mahub kindlasti ära.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 21:18; 24.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuid ikkagi- sellised “tavalennufirmad” nagu Turkish Airlines, Qatar jne ehk sellised, kus igal inimesel on ikka määratud istekoht ja piletihinna sees toitlustus, ei mõõda ega kaalu pagasit kunagi nii piinliku täpsusega kui Ryanair jms odavlennufirmad.

Mõõdavad küll. Mu meelest sõltub see väga teenindajast (võibolla sellest, kui neile on just äsja epistlit loetud?), kuid mina olen näinud mõõtmist-kaalumist iga lennufirma puhul. Mul endal on pehme kott, mida annab rihmadega kitsamaks tõmmata ja olen reaalselt pidanud selle millimeetrini täpsena sinna raami suruma, siis jäi teenindaja rahule ja ma ei pidanud juurde maksma. Tookord oli Lufthansa, kohver ja toit hinnas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinn on tuntud kõige kallal noriv lennujaam. Küll ei sobi üks ja küll teine asi, täiesti sõltub teenindajast. Viimane kord Oslosse lennates väitis Tallinna teenindaja et Norra lennukompanii mingil juhul ei luba 2 cm ülemõõtu aga paarikilost pagasit. Samas teise teenindaja juurest tuli palju suurema sumadaniga reisija läbi nagu tolmas. Tagasilennul Oslost ei huvitanud sama lennukompaniid samas mõõdus kohver absoluutselt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind isegi ajas ükskord närvi, sõitsin Lufthansaga ja seal oli ikka terve kari pilusilmi, kellel olid ülemõõdulised kompsud salongis kaasas, mõnel veel mitu sellist. Ja toppisid siis neid sinna üles sahtlisse, paljud teised pidid oma kotte hoopis kuskile mujale, mitte enda lähedusse, paigutama, sest pilusilmad olid kõik täis toppinud. Siis oleks ikka võinud midagi öelda küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Kohver koos rataste ja sangaga ületab käsipagasi mõõdud