Esileht Kodunurk Kohvimasina puhastus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kohvimasina puhastus

Postitas:

Küsimus et kas kuskil kohvimasina puhastust ka tehakse? Mul mingisugune vanem philipsi masin. Juhendis kirjas et masina sees olevat kohvivalmistusliidest tuleks iga nädal puhastada, aga ma selline laisk, alati unustan, katlakivi eemaldus ka alati üle läinud. Võtsin nüüd masina lahti üle pika aja, lasin liidese vee alt läbi nagu kirjas, aga kohvi ikka kole kibe, mida teha? Ja huvi pärast küsimus et kui midagi pekkis ja garantiisse viia, kas teevad kuidagi kindlaks kui tihti masinat pestud on?

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 14:31; 31.08 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mingisugune vanem philipsi masin.

Ma arvan, et sul oleks mõttekas pool oma tekstist veelgi maha kustutada.

SIIS OLEKS VEEL SEGASEM lugu, et mis masin ja miks ja kuidas.
Siis oleks veel “perekoolikam”.
Praegu vblla isegi mõni selgeltnägija oskaks midagi nõu anda.
Aga selle saamine ilmselgelt ei ole sinu eesmärk.

PS. Parem oleks kirjutada, et mul on musta värvi kohvimasin; see vallandaks raudselt terve nõuandjate armee postitused.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 14:38; 31.08 14:52; 31.08 16:24; 31.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Profesionaalse puhastusteenuse kohta ei tea, aga võid kõigepealt kodus proovida nii, et hakaksid nagu kohvi tegema, aga puru/ubasid ei pane ja vett paned 1/3 söögiäädikat ja 2/3 vett. Ja siis teed 1x nii läbi ja teine kord veel, ainult veega, nagu loputamiseks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis teed 1x nii läbi ja teine kord veel, ainult veega, nagu loputamiseks.

No just, seda ma silmas pidasingi.
Sest tal võib ju SELLINE olla, keegi ei tea ju.
Masina hooldus on väga erinev.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 14:38; 31.08 14:52; 31.08 16:24; 31.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne masin ütleb kuna ja mida puhastada.
Kui masin katlakivi täis, hooldmata vms siis loomulikult garntii ei kehti. Saadkse vägagi hästi aru.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:06; 31.08 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus et kas kuskil kohvimasina puhastust ka tehakse? Mul mingisugune vanem philipsi masin. Juhendis kirjas et masina sees olevat kohvivalmistusliidest tuleks iga nädal puhastada, aga ma selline laisk, alati unustan, katlakivi eemaldus ka alati üle läinud. Võtsin nüüd masina lahti üle pika aja, lasin liidese vee alt läbi nagu kirjas, aga kohvi ikka kole kibe, mida teha? Ja huvi pärast küsimus et kui midagi pekkis ja garantiisse viia, kas teevad kuidagi kindlaks kui tihti masinat pestud on?

Palun pane teema Kodunurka.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 15:08; 31.08 16:50; 31.08 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, vanem masin, aga garantiisse viimisest jutt?

asjalikel espressomasinatel on kõik salvestatud – mitu tassi millist kohvi on tehtud ja millal mis puhastust on tehtud. filterkohvimasinatel ilmselt ei jää need asjad meelde…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 16:13; 31.08 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Profesionaalse puhastusteenuse kohta ei tea, aga võid kõigepealt kodus proovida nii, et hakaksid nagu kohvi tegema, aga puru/ubasid ei pane ja vett paned 1/3 söögiäädikat ja 2/3 vett. Ja siis teed 1x nii läbi ja teine kord veel, ainult veega, nagu loputamiseks.

Äädikat ei tohi ühessegi kohvimasinasse panna!!!

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 16:15; 31.08 19:03; 02.09 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikat ei tohi ühessegi kohvimasinasse panna!!!

Väga loll perekoolika jutt.

Alati kui on mingi küttekeha, alati kui on mingi kare (puurkaevust tavaliselt) vesi, alati kui on tegu elektriga, siis võib äädikat panna.
Sest see lahustab tekkinud katlakivi ja puhastab masinat.

Seda puhastussegu loomulikult ei pea ise ära jooma, vaid see läheb kanalisatsiooni.
Aga erinevatel masinatel on erinev puhastusprotseduur. Filtriga lihtsalt kohvimasinal ja pisut kallimal ise jahvataval aparaadil need pole päris sarnased.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 14:38; 31.08 14:52; 31.08 16:24; 31.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, vanem masin, aga garantiisse viimisest jutt?

asjalikel espressomasinatel on kõik salvestatud – mitu tassi millist kohvi on tehtud ja millal mis puhastust on tehtud. filterkohvimasinatel ilmselt ei jää need asjad meelde…

Selles mõttes vanem, et uuemad mudelid peale tulnud ja enam ei müüda. https://www.philips.ee/c-p/HD8827_09/3000-series-taeisautomaatne-espressomasin
2 aastat garantiid on läbi aga lisagarantii veel 2 aastat. Küsimus veel et kas masina “mälu” tunneb selle ka ära millega katlakivieemaldus tehtud on? Õiget philipsi vahendit kasutasin ainult esimesel korral, muidu tavalist paarieurost sisse valanud mis meil kohalikust poest saada on, ei tohiks ju vahet olla?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 14:31; 31.08 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, vanem masin, aga garantiisse viimisest jutt?

asjalikel espressomasinatel on kõik salvestatud – mitu tassi millist kohvi on tehtud ja millal mis puhastust on tehtud. filterkohvimasinatel ilmselt ei jää need asjad meelde…

Selles mõttes vanem, et uuemad mudelid peale tulnud ja enam ei müüda. https://www.philips.ee/c-p/HD8827_09/3000-series-taeisautomaatne-espressomasin

2 aastat garantiid on läbi aga lisagarantii veel 2 aastat. Küsimus veel et kas masina “mälu” tunneb selle ka ära millega katlakivieemaldus tehtud on? Õiget philipsi vahendit kasutasin ainult esimesel korral, muidu tavalist paarieurost sisse valanud mis meil kohalikust poest saada on, ei tohiks ju vahet olla?

omg.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 15:08; 31.08 16:50; 31.08 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga loll perekoolika jutt.

Alati kui on mingi küttekeha, alati kui on mingi kare (puurkaevust tavaliselt) vesi, alati kui on tegu elektriga, siis võib äädikat panna.
Sest see lahustab tekkinud katlakivi ja puhastab masinat.

Seda puhastussegu loomulikult ei pea ise ära jooma, vaid see läheb kanalisatsiooni.
Aga erinevatel masinatel on erinev puhastusprotseduur. Filtriga lihtsalt kohvimasinal ja pisut kallimal ise jahvataval aparaadil need pole päris sarnased.

Vägagi loll soovitus. Või kui tahad masinast lahti saada siis mitte.
Peale küttekeha on tänapäeva kohvimasinas teisigi detaile millele äädikas hästi ei mõju. Näinud korduvalt sellise katsetmise tulemusena rikutud masinaid.
Tegelikult ilmselt tohib kasutada mingi kanguseni aga milline see on saab teada ainult katsetades. Tavapoes vist 10% ja 30% müügil,seda saab siis lahjendada veel 100+ variandis. Seepärast tootjad sellist jama ette ei näe.
Liiga lahja lahus ei mõju, õige kangusega võib saada puhtaks ja masin jääb tööle või liiga kange lahusega rikud masina.
Head katsetamist!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 15:06; 31.08 16:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3528884:
Äädikat ei tohi ühessegi kohvimasinasse panna!!!

Väga loll perekoolika jutt.

loll või mitte, aga 1000-2000 eurose masina omanikuna ma küll oma masina peal katsetama ei hakkaks, kas tohib või ei tohi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 16:13; 31.08 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud küllalt äädikaga ärarikutud kohvimasinaid, isegi neid odavaid filterkohvimasinaid. Kui ihne rott võib küll olla, et mitte osta spetsiaalset katlakivieemaldajat…

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 16:15; 31.08 19:03; 02.09 20:20;
To report this post you need to login first.

Ma pidin pikali kukkuma kui oma üle kümme aastat vana Jura remonti viisin, et küsida, et kas tasub parandada või ostan parem uue ja nad kuskilt midagi ühendades nägid kohe, et ma olen teinud kõik filtrivahetused, aga mõnikord viivitanud ja et puhastusi olen teinud täpselt nii palju kui peab (ja olen päriselt ka). Arvasin, et nii vana asja puhul ei näe enam midagi. Niisiis vastus teemaalgataja viimasele küsimusele, et vist ikka on näha mida ja kui palju puhastanud oled.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas Punase tänava alguses on mingi koht, mis on Philipslile spetsialiseerunud. Aga täpsemalt ei tea. Keegi rääkis ja reklaamsilti olen majaseinal oma ihusilmaga näinud, see on kõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näinud korduvalt sellise katsetmise tulemusena rikutud masinaid.

On üsna väheusutav, et sa üldse mõnd kohvimasinat seest näinud oled.
Muidu oleksid ju teadnud, t vadakuga puhastatakse neid ka. Ja kaagutanud, et osad on vadaku kasutamisest tingituna “rikutud”.

Teine asi on see, et kui küttekeha maha põleb, siis võib loll töömees seal mida iganes tarka panna, et põhjus oli.
Sest põhjus oli lihtsalt loomulik vanus.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 14:38; 31.08 14:52; 31.08 16:24; 31.08 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud küllalt äädikaga ärarikutud kohvimasinaid, isegi neid odavaid filterkohvimasinaid. Kui ihne rott võib küll olla, et mitte osta spetsiaalset katlakivieemaldajat…

No tõesta, et see spetsiaalne katlakivi eemaldaja on oluliselt parem, kui äädikalahus! Puhas keemia. Peaks imelihtne olema.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 15:08; 31.08 16:50; 31.08 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3528884:

Äädikat ei tohi ühessegi kohvimasinasse panna!!!

Väga loll perekoolika jutt.

loll või mitte, aga 1000-2000 eurose masina omanikuna ma küll oma masina peal katsetama ei hakkaks, kas tohib või ei tohi.

Teemaalgataja Philips ilmselt ei maksnud 1000-2000, seega head proovimist!

Äädikat ise ei soovitaks aga sidrunhapet küll, seda kasutatakse ka spetsiaalsete hooldustoodete sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi on see, et kui küttekeha maha põleb, siis võib loll töömees seal mida iganes tarka panna, et põhjus oli.
Sest põhjus oli lihtsalt loomulik vanus.

Jumal küll, meil oma poeg puhastas kohvimasinat äädikalahusega (tegi oma arust head) ja kohvimasin tilkus peale seda puhastust, nii et tuli minema visata. Küttekehal polnud midagi viga, parandusse ei hakanud viimagi, sest iga lollgi oleks saanud aru, et äädikaga rikutud. Aga sina küta äädikat edasi, egas loll teise vigadest ju õpi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.08 16:15; 31.08 19:03; 02.09 20:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Kodunurk Kohvimasina puhastus