Esileht Kodunurk Kohvimasinat

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Kohvimasinat

Postitas:
Kägu

Mul on Melitta. Piimakann käib voolikuga masina külge. Kui kohv valmis, siis masin küsib, kas teha kiire puhastus, mis peseb läbi vooliku ja kohvivalmistamis süsteemi. Võtab aeg: vähem kui minut ja koosneb see vooliku asetamisest kandiku külge ja kahest nupule vajutusest. Piimakannu pesen käsitsi iga kord kui uue paki piima tahan kannu panna. Kasutan Jura klaasist kannu, millel on kõrs; seda pesen ka koos kannuga. Kord kahe nädala jooksul tuleb teha piimasüsteemi puhastus. Mis koosneb vastava vedeliku lisamisest ja kolme nupulevajutust… Pole just mingi eriti keeruline hooldus.

Kas sellel masinal siis ei olnud piimakannu või piimaanumat kaasas? Või ei pidanudki olema? Ja mida see kõrs tähendab? Et sul on Melitta masin, mis teeb lattet, aga kann on Jura oma ja kõrs? Pole olnud mingit kogemust, sp küsin. Kas piimakann on lattemasinal kaasas või ei ole? Millal tuleb mängu piimapakk, mis pärast külmikusse pannakse? Kas need on erinevat liiki maisinad?

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka Melitta, piimakann käib voolikuga küljes. Pärast kohvi valmistamist läheb kann külmkappi tagasi, voolik kandiku külje ja masin pakub ise “easy cleaning programmi” mis vooliku läbi peseb. Kann käib nõudepesumasinas iga kord kui tühjaks saab. Kord nädalas kohvimasina hoolduse käigus teen spetsvahendiga piimasüsteemi intensiivpesu. Võtab tõesti paar nupuvajutust. Vahend läheb koos veega piimakannu, kann voolikuga masina külge ja programm ise toimetab. Piimakann oli masinaga kaasas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga uuem masin tahab kohe peale piima vahustamist ka piimasüsteemi puhastust.

Jah, sa võid ju selle vahele jätta ja mitte teha, aga pärast riskid sellega, et süsteem on pekkis ja masin enam ei vahusta korralikult piima ????‍♂️

Mul on see ja ei saa täpselt aru sinu ”hoiatusest”. Enne igat väljalülitamist puhastab (ilmub kiri “cleaning the milk system”) masin nii piimasüsteemi kui ka kohvisüsteemi eraldi, seda vahele jätta ei ole võimalik.

Masinaga olen enam kui rahul ja piimavaht on ka parem kui lattego masinatel.

Aga kas see on siis milline süsteem, kas see on midagi muud, kui eespool kirjeldatud – kõrs piimapakki ja pärast piimapakk külmikusse?

Piltidel on näha süsteem. Mina ei kasuta kaasasolevat piimaanumat, torkan pakki jah.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on Melitta. Piimakann käib voolikuga masina külge. Kui kohv valmis, siis masin küsib, kas teha kiire puhastus, mis peseb läbi vooliku ja kohvivalmistamis süsteemi. Võtab aeg: vähem kui minut ja koosneb see vooliku asetamisest kandiku külge ja kahest nupule vajutusest. Piimakannu pesen käsitsi iga kord kui uue paki piima tahan kannu panna. Kasutan Jura klaasist kannu, millel on kõrs; seda pesen ka koos kannuga. Kord kahe nädala jooksul tuleb teha piimasüsteemi puhastus. Mis koosneb vastava vedeliku lisamisest ja kolme nupulevajutust… Pole just mingi eriti keeruline hooldus.

Kas sellel masinal siis ei olnud piimakannu või piimaanumat kaasas? Või ei pidanudki olema? Ja mida see kõrs tähendab? Et sul on Melitta masin, mis teeb lattet, aga kann on Jura oma ja kõrs? Pole olnud mingit kogemust, sp küsin. Kas piimakann on lattemasinal kaasas või ei ole? Millal tuleb mängu piimapakk, mis pärast külmikusse pannakse? Kas need on erinevat liiki maisinad?

Melittal on oma kann kaasas jaa. Aga see on plastikust. Jura oma nägi lihtsalt kenam välja ja mulle tundub, et klaasi on lihtsam hooldada.
Nagu keegi eespool ütles, siis seesama kann käib külmkappi kui kohv valmis on, sest soojast piimast ei tule hea vaht ja piim kipub soojas toas pahaks minema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta Jura ära ning oled rohkem kui rahul. Milles asi?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ebamugav see eraldi piimakannuga süsteem. Meil on kodus 7 aastat juba Bosch klhvimasin. Piimasüsteem on voolikuga. Mugav otse pakki torgata voolik ja ei pea kuskil veel eraldi mingit kannu hoiustama ja pesema ega nuputama kas kannus on piisavalt piima kohvi jaoks või peaks juurde kallama. Piimasüsteemi loputab masin ise pärast kohvitegemist ära. Vahel on siiski vaja ka seda vahustamissüsteemi põhjalikumalt harjaga puhastada, umbes nii kord kahe nädala jooksul (või harvem). See võtab max 5 minutit aega, seega pole raske. Vaht on tihe ja kvaliteetne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ebamugav see eraldi piimakannuga süsteem. Meil on kodus 7 aastat juba Bosch klhvimasin. Piimasüsteem on voolikuga. Mugav otse pakki torgata

Loen ja loen seda teemat ja ma ka ei saa aru, kuidas muudab see, kas ma pistan selle kõrre/vooliku spetsiaalsesse piimakannu või otse poest toodud piimapakki, kuidagi seda, kui palju või mis moel kohvimasina piimasüsteemi puhastada tuleb? Piimakohvide valmistamisel läbi piim nii ehk naa seda vahustamissüsteemi, tulgu see piim pakist v kannust ja puhastada tuleb seda süsteemi ikka vastavalt masina juhendile. Ega siis kannust tulev piim kuidagi vähem ei määri.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega peaks iga päev siiski korra laskma piima asemel kuuma veega “piima” võtta – mõnikord mitu korda, et vooliku puhtaks peseks.

Et nagu ise peab keetma kuuma vee ja siis masin võtab selle sisse?

Mul täitsa vana masin ja võtab ise veepaagist vee ja aurutab-pihustab piimasüsteemi puhtaks. Ainult vaja õige programm valida ning nuppu vajutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega peaks iga päev siiski korra laskma piima asemel kuuma veega “piima” võtta – mõnikord mitu korda, et vooliku puhtaks peseks.

Et nagu ise peab keetma kuuma vee ja siis masin võtab selle sisse?

Mul täitsa vana masin ja võtab ise veepaagist vee ja aurutab-pihustab piimasüsteemi puhtaks. Ainult vaja õige programm valida ning nuppu vajutada.

Mmm… Ma ei tea, mis mudelitega mul kogemus on, aga pole kohanud voolikuga masinaid, mis voolikut ka ise automaatselt puhastaks. Võimalik, et uued puhastavad?

Vaatasin hetkel Jura E8

See automaatne piimapuhastus tähendab vaid selle pihusti läbilaskmist veega ja/või seda, et teed spets anumasse puhastusvedelikuga veesegu ja paned ta seda läbi imema. Siin youtube videos on näha samuti, et tehakse eraldi puhastusvesi – pannakse see voolik seda vett piima asemel sisse tõmbama ja sellega peseb seda voolikut läbi. Niisama pärast kasutamist ta laseb pihustist jah ja vee läbi, aga voolikust mitte (Ehk kuidas ta peakski saama seda puhastada kui teises otsas on piim – sisse tõmmata voolikusse saab ainult piima, mis teises otsas ja vett läbi vooliku tagasi lasta masinast ei saa, kuna siis laseks loputusvee piimapaaki). Ehk voolikut siiski peab endiselt eraldi läbi pesema. Ja nähes milliseks läbipaistvad voolikud muutusid ka isegi vahepeal niisama pärast veeläbipesu siis ma läbipaistmatut voolikut üldse ei usaldaks.
https://www.youtube.com/watch?v=ZWwLohIBpQ0

Lugesin kasutusjuhendit ka, aga nüüd ei saanudki aru, kas seda puhastusvahendiga läbipesu peaks tegema igapäevaselt lausa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega peaks iga päev siiski korra laskma piima asemel kuuma veega “piima” võtta – mõnikord mitu korda, et vooliku puhtaks peseks.

Et nagu ise peab keetma kuuma vee ja siis masin võtab selle sisse?

Mul täitsa vana masin ja võtab ise veepaagist vee ja aurutab-pihustab piimasüsteemi puhtaks. Ainult vaja õige programm valida ning nuppu vajutada.

Mmm… Ma ei tea, mis mudelitega mul kogemus on, aga pole kohanud voolikuga masinaid, mis voolikut ka ise automaatselt puhastaks. Võimalik, et uued puhastavad?

Vaatasin hetkel Jura E8

See automaatne piimapuhastus tähendab vaid selle pihusti läbilaskmist veega ja/või seda, et teed spets anumasse puhastusvedelikuga veesegu ja paned ta seda läbi imema. Siin youtube videos on näha samuti, et tehakse eraldi puhastusvesi – pannakse see voolik seda vett piima asemel sisse tõmbama ja sellega peseb seda voolikut läbi. Niisama pärast kasutamist ta laseb pihustist jah ja vee läbi, aga voolikust mitte (Ehk kuidas ta peakski saama seda puhastada kui teises otsas on piim – sisse tõmmata voolikusse saab ainult piima, mis teises otsas ja vett läbi vooliku tagasi lasta masinast ei saa, kuna siis laseks loputusvee piimapaaki). Ehk voolikut siiski peab endiselt eraldi läbi pesema. Ja nähes milliseks läbipaistvad voolikud muutusid ka isegi vahepeal niisama pärast veeläbipesu siis ma läbipaistmatut voolikut üldse ei usaldaks.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWwLohIBpQ0

Lugesin kasutusjuhendit ka, aga nüüd ei saanudki aru, kas seda puhastusvahendiga läbipesu peaks tegema igapäevaselt lausa.

Ideaalis peaks tegema seda peale kõiki kasutuskordi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega peaks iga päev siiski korra laskma piima asemel kuuma veega “piima” võtta – mõnikord mitu korda, et vooliku puhtaks peseks.

Et nagu ise peab keetma kuuma vee ja siis masin võtab selle sisse?

Mul täitsa vana masin ja võtab ise veepaagist vee ja aurutab-pihustab piimasüsteemi puhtaks. Ainult vaja õige programm valida ning nuppu vajutada.

Mmm… Ma ei tea, mis mudelitega mul kogemus on, aga pole kohanud voolikuga masinaid, mis voolikut ka ise automaatselt puhastaks. Võimalik, et uued puhastavad?

Vaatasin hetkel Jura E8

See automaatne piimapuhastus tähendab vaid selle pihusti läbilaskmist veega ja/või seda, et teed spets anumasse puhastusvedelikuga veesegu ja paned ta seda läbi imema. Siin youtube videos on näha samuti, et tehakse eraldi puhastusvesi – pannakse see voolik seda vett piima asemel sisse tõmbama ja sellega peseb seda voolikut läbi. Niisama pärast kasutamist ta laseb pihustist jah ja vee läbi, aga voolikust mitte (Ehk kuidas ta peakski saama seda puhastada kui teises otsas on piim – sisse tõmmata voolikusse saab ainult piima, mis teises otsas ja vett läbi vooliku tagasi lasta masinast ei saa, kuna siis laseks loputusvee piimapaaki). Ehk voolikut siiski peab endiselt eraldi läbi pesema. Ja nähes milliseks läbipaistvad voolikud muutusid ka isegi vahepeal niisama pärast veeläbipesu siis ma läbipaistmatut voolikut üldse ei usaldaks.

https://www.youtube.com/watch?v=ZWwLohIBpQ0

Lugesin kasutusjuhendit ka, aga nüüd ei saanudki aru, kas seda puhastusvahendiga läbipesu peaks tegema igapäevaselt lausa.

Ideaalis peaks tegema seda peale kõiki kasutuskordi.

Ideaalis peab jah peale igat kasutiskorda tegema. Meil oli Jura s8 ja nõudis ka peale igat vahustamist eraldi kopsikut puhastusvahendiga. Minu jaoks oli see nii tüütu, et piima vahistasin lõpuks väga harva.

Väga hea siit teemast lugeda, et on nüüdseks on ka selliseid masinaid, mis ikkagi ka ise automaatselt loputavad. Nagu siin üks kirjeldas, et vooliku saab kandiku külge kinnitada. See juba kah tõesti liigitub sinna automaatse “puhastuse” alla.
Seda ju teemaalgata soovis ka teada, et kas oleks selliseid masinaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See juba kah tõesti liigitub sinna automaatse “puhastuse” alla. Seda ju teemaalgata soovis ka teada, et kas oleks selliseid masinaid.

Mu kogemus ütleb, et kui soov oli voolikut puhtaks pesta siis koguseliselt oli vaja umbes 200-400ml vett voolikust läbi lasta. Automaatpuhastus laseb ehk umbes 50ml kui mitte vähem. Kuna piim on rasvane siis niisama veega loputamine kahjuks voolikut tegelikult puhtaks ei saa/tee, jääb ikkagi vooliku külge sisse ja hakkab rääsuma.

Mul on beebil silikonist lutipudel – jah, silmaga ei näe midagi, aga käega puhastades on hästi tunda seda piimarasva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See juba kah tõesti liigitub sinna automaatse “puhastuse” alla. Seda ju teemaalgata soovis ka teada, et kas oleks selliseid masinaid.

Mu kogemus ütleb, et kui soov oli voolikut puhtaks pesta siis koguseliselt oli vaja umbes 200-400ml vett voolikust läbi lasta. Automaatpuhastus laseb ehk umbes 50ml kui mitte vähem. Kuna piim on rasvane siis niisama veega loputamine kahjuks voolikut tegelikult puhtaks ei saa/tee, jääb ikkagi vooliku külge sisse ja hakkab rääsuma.

Mul on beebil silikonist lutipudel – jah, silmaga ei näe midagi, aga käega puhastades on hästi tunda seda piimarasva.

Just nii. Meie Jura s8 juhendis oli kirjas, et voolikut peaks igapäevase lasutamise korral, kord krvartalis, uue vastu vahetama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin juurde. Kas need teie kirjeldatud kohvimasinad on seda tüüpi, et kui viskavad kirja ette, et nüüd vaja puhastada, siis enam ühtki tassi kohvi teha ei lase? Või et vaja filtrit vahetada. Ei pea silmas piimavooliku puhastamist vaid masina läbipesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin juurde. Kas need teie kirjeldatud kohvimasinad on seda tüüpi, et kui viskavad kirja ette, et nüüd vaja puhastada, siis enam ühtki tassi kohvi teha ei lase? Või et vaja filtrit vahetada. Ei pea silmas piimavooliku puhastamist vaid masina läbipesu.

Pole seda kogemust ei Jurade (mudeleid peast ei oska öelda) ega LatteGo-ga.

Küll aga uuematel masinatel on kiip, mis näitab ära millal puhastusi tehtud (kas kõigil ei tea, Juradel pidi olema). Ehk kui masin garantiisse jõuab, aga puhastusi on eiratud siis võidakse öelda, et oma viga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin juurde. Kas need teie kirjeldatud kohvimasinad on seda tüüpi, et kui viskavad kirja ette, et nüüd vaja puhastada, siis enam ühtki tassi kohvi teha ei lase? Või et vaja filtrit vahetada. Ei pea silmas piimavooliku puhastamist vaid masina läbipesu.

minu siemens laseb küll edasi teha, aga kiri tuleb ette järjest sagedamini. ega ma viimasesse meeleheitesse pole masinal lasknud kukkuda, seega ei tea öelda, mis lõpuks saaks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu Siemens ka algul ütleb, et 20 tassi pärast vaja teha, siis et vaja teha ja siis et “urgently” vaja teha. Kui juba mitu korda kohvi teen ja urgently on ees olnud, võtan ikka programmi ette. Pass väidab küll, et lõpuks masin kohvi ei tee, kui puhastusprogrammi ära ei ole teinud.

Aga sel masinal pole kõrt, vaid piimakann, mis käib külmikusse ja selle sees tugevast plastmassist kõrs, mida kord nädalas või umbes nii puhastan väikese harjakesega seest siis kui kannu ennastki pesen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin juurde. Kas need teie kirjeldatud kohvimasinad on seda tüüpi, et kui viskavad kirja ette, et nüüd vaja puhastada, siis enam ühtki tassi kohvi teha ei lase? Või et vaja filtrit vahetada. Ei pea silmas piimavooliku puhastamist vaid masina läbipesu.

Jura s8 ka laseb ikka teha edasi. Aga kui filtri läbilaskvus on ületatud, hakkab masinasse katlakivi kogunema ja tuleb ka selle puhastus teha. Sellel mudelil on mingi smart filter, mis automaatselt hoiab katlakivi tekke ka ära. Kui veefiltrit õigeaegselt vahetada siis masin eraldi seda puhastust ei nõua. Vaid tavaline üldpuhastus teatud tasside arvu järel. Jural on eraldi kolm puhastusvahendit(katlakivi, üld ja piimasüsteemi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin juurde. Kas need teie kirjeldatud kohvimasinad on seda tüüpi, et kui viskavad kirja ette, et nüüd vaja puhastada, siis enam ühtki tassi kohvi teha ei lase? Või et vaja filtrit vahetada. Ei pea silmas piimavooliku puhastamist vaid masina läbipesu.

Jura s8 ka laseb ikka teha edasi. Aga kui filtri läbilaskvus on ületatud, hakkab masinasse katlakivi kogunema ja tuleb ka selle puhastus teha. Sellel mudelil on mingi smart filter, mis automaatselt hoiab katlakivi tekke ka ära. Kui veefiltrit õigeaegselt vahetada siis masin eraldi seda puhastust ei nõua. Vaid tavaline üldpuhastus teatud tasside arvu järel. Jural on eraldi kolm puhastusvahendit(katlakivi, üld ja piimasüsteemi).

Ei teadnudki, et S8-l üldse selline võimalus on, et katlakivi puhastust küsib. Smart filtrid on igatahes ideaalne variant, jääb üks puhastus ära kui ise hoolikas olla ja õigel ajal vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filter hoiabki ju ära katlakivi tekke – või mis selle filtri mõte veel võiks olla? Ei pea selleks mingi smart filter, olema, tavaline toimib täpselt samamoodi. Aga ja, ma ise, kui filter liiga kauaks vahetamata on jäänud, teen ka katlakivi eemalduse samuti läbi. Manuaalselt menüüst valides on see ju võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sel masinal pole kõrt, vaid piimakann, mis käib külmikusse ja selle sees tugevast plastmassist kõrs, mida kord nädalas või umbes nii puhastan väikese harjakesega seest siis kui kannu ennastki pesen.

On siis kõrs või ei ole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontoris on jura. Kuna seda vaevu puhastatakse, on see üsna joodamatu kohv. Aga suurem osa ikka joob seda lörri. Ise teen pätikohvi või musta teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filter hoiabki ju ära katlakivi tekke – või mis selle filtri mõte veel võiks olla? Ei pea selleks mingi smart filter, olema, tavaline toimib täpselt samamoodi. Aga ja, ma ise, kui filter liiga kauaks vahetamata on jäänud, teen ka katlakivi eemalduse samuti läbi. Manuaalselt menüüst valides on see ju võimalik.

Kui tavaline samamoodi toimib, miks siis katlakivi eemaldust on vaja teha? Smart filtreid kasutavad masinad ei vaja sellist hooldust üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filter hoiabki ju ära katlakivi tekke – või mis selle filtri mõte veel võiks olla? Ei pea selleks mingi smart filter, olema, tavaline toimib täpselt samamoodi. Aga ja, ma ise, kui filter liiga kauaks vahetamata on jäänud, teen ka katlakivi eemalduse samuti läbi. Manuaalselt menüüst valides on see ju võimalik.

Kui tavaline samamoodi toimib, miks siis katlakivi eemaldust on vaja teha? Smart filtreid kasutavad masinad ei vaja sellist hooldust üldse.

Filtrit kasutades ei olegi vaja teha katlakivieemaldust, mina teen lihtsalt neil puhkudel, kui ma pole filtrit vahetanud pikka aega pärast teavituse tekkimist. Ehk siis puust ja punaseks – ka non-smart filtriga masinad ei vaja katlakivieemaldust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Filter hoiabki ju ära katlakivi tekke – või mis selle filtri mõte veel võiks olla? Ei pea selleks mingi smart filter, olema, tavaline toimib täpselt samamoodi. Aga ja, ma ise, kui filter liiga kauaks vahetamata on jäänud, teen ka katlakivi eemalduse samuti läbi. Manuaalselt menüüst valides on see ju võimalik.

Kui tavaline samamoodi toimib, miks siis katlakivi eemaldust on vaja teha? Smart filtreid kasutavad masinad ei vaja sellist hooldust üldse.

Filtrit kasutades ei olegi vaja teha katlakivieemaldust, mina teen lihtsalt neil puhkudel, kui ma pole filtrit vahetanud pikka aega pärast teavituse tekkimist. Ehk siis puust ja punaseks – ka non-smart filtriga masinad ei vaja katlakivieemaldust.

Täpsemalt: https://www.kohvisemu.ee/blog/katlakivieemaldus-sinu-kohvimasinale/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis puust ja punaseks – ka non-smart filtriga masinad ei vaja katlakivieemaldust.

Filter eemaldab katlakivi veest, mis läheb masinasse. Veepaaki tekib katlakivi ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis puust ja punaseks – ka non-smart filtriga masinad ei vaja katlakivieemaldust.

Filter eemaldab katlakivi veest, mis läheb masinasse. Veepaaki tekib katlakivi ikka.

Kas mõnel masinal on veepaagi pesuks ka veel eraldi süsteem ja programm? Sellist ma pole kohanud. Ikka käsitsi pesnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis puust ja punaseks – ka non-smart filtriga masinad ei vaja katlakivieemaldust.

Filter eemaldab katlakivi veest, mis läheb masinasse. Veepaaki tekib katlakivi ikka.

Kas mõnel masinal on veepaagi pesuks ka veel eraldi süsteem ja programm? Sellist ma pole kohanud. Ikka käsitsi pesnud.

Tavaline descaling programm (peaks kõigil masinatel olema) ehk katlakivi eemaldusvahend läheb koos veega veeanumasse ja sellega peseb masina läbi. See sama programm ja vedelik kihistab ka veepaagilt selle katlakivi kihi maha ja üksiti mõistlik ka veefiltrivahetus teha. Selles suhtes pole väga vahet, kas paned katlakivi eemaldaja veepaaki ja lased mõjuda või mõistlikum siis juba puhastusprogrammi kasutada ja kogu masin läbi pesta.

Siis LatteGo-l on eraldi masina puhastustablett, mis on rasvade eemaldamiseks ja käib kohvipuru auku. Eks teistel masinatel ole ka see, aga seda kohvipuru auku kõigil pole, et eks käib mujale.

Küll aga avastasin, et ka piimasüsteemi jaoks on ka oma spets vahendid millega saab läbi pesta, mis on ka bakterivastaste jmt omadustega
https://www.kohvisemu.ee/c/hooldus/piimasusteemi-puhastamiseks/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurisin neid Siemensi masinaid. Kohvisemus saab valida:
1) automaatne vahustaja
2) automaatne voolikuga vahustaja
3) integreeritud piimaanum

Kas teie teate, milline just teil on ja mis siis on nende vahe? Suurim vahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sel masinal pole kõrt, vaid piimakann, mis käib külmikusse ja selle sees tugevast plastmassist kõrs, mida kord nädalas või umbes nii puhastan väikese harjakesega seest siis kui kannu ennastki pesen.

On siis kõrs või ei ole?

Klassikalises mõttes pole see kõrs tavakõrs, (st pehmest voolikust kõrs, mis vajab puhastamist iga kohvitegemise järel). See on tugev plastmassist toru, mis seisab piimakannus, kann on külmikus ja seda toru  pesed siis, kui piimakannu ennastki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Kodunurk Kohvimasinat