Esileht Kodunurk Koid

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Koid

Postitas:

Nimelt tekkisid lambist koid, nagu üleöö. Ostsin need koilõksud kuid ei ühtegi koid sinna kleepuvat. Millest üldse koid tekivad? Kuidas lahti saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 11:44; 11.06 13:54; 11.06 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt tekkisid lambist koid, nagu üleöö. Ostsin need koilõksud kuid ei ühtegi koid sinna kleepuvat. Millest üldse koid tekivad? Kuidas lahti saada?

Kui toidukoid, siis aitab vaid kõigi kuivainete hävitamine (ka kinnised pakid). Pärast mürgitad riiulid üle ja puhastad. Mina tassisin endale koju poest ostetud riisipakiga. Hullult hakkasid levima, ei osanud kohe kinnist pakki kahtlustada. Kui lõpuks üles leisdin ja kõik ära hävitasin, kadusid ka koid. Väga hullud elukad ja see püünis neid üldse ei kottinud. Sinna sattus silma järgi ehk 10%.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:07; 11.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt tekkisid lambist koid, nagu üleöö. Ostsin need koilõksud kuid ei ühtegi koid sinna kleepuvat. Millest üldse koid tekivad? Kuidas lahti saada?

Kui toidukoid, siis aitab vaid kõigi kuivainete hävitamine (ka kinnised pakid). Pärast mürgitad riiulid üle ja puhastad. Mina tassisin endale koju poest ostetud riisipakiga. Hullult hakkasid levima, ei osanud kohe kinnist pakki kahtlustada. Kui lõpuks üles leisdin ja kõik ära hävitasin, kadusid ka koid. Väga hullud elukad ja see püünis neid üldse ei kottinud. Sinna sattus silma järgi ehk 10%.

Millega sa mürgitasid? Muide mul lendavad juba elutoas ka ringi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 11:44; 11.06 13:54; 11.06 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttav kahjuritõrjuja tegi ja mürgi nimi oli vist Fendona. Ma ei tea, kas seda kuskil poes ka müügil on. Ilmselt sobib ka iga muu mürk, võimalik, et aitab ka lihtsalt äädikaveega pesemine vms. Kõige olulisem on see, et ei tohi äraviskamise osas kahelda. Kõik minema. Niipea, kui hakkad mõtlema, et no ma ju alles nädal tagasi ostsin selle jahupaki/pasta/kruubid vms, siis on putkas. Kindla peale on pisikesed raiped jõudnud ennast sinna juba sisse närida ja trallavad rõõmsalt edasi, kui sina alles pead kratsid, et kuidas siis nii – viskasin ju kõik lahtised asjad minema. Edaspidi tasub kõiki kuivaineid hoida purkides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:07; 11.06 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja uurida ka kappide tagant, riiulite alt/sahtlite alt…igal pool võib “pesasid” olla…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:04; 12.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Suurpuhastus- absoluutselt kõik riidekapid, köögikapid jms üle käia.
Osad koid armastavad väga ka raamaturiiulis pesitseda raamatute vahel ja all.

2) Mürgita!

Kui on kuivaineid tarbivad isendid (mul näiteks ei olnud köögis neid, aga kogemus muude köögisatikatega), siis kuivained kõik paberkottidest/lahtistest kilekottidest ära ja hermeetiliselt suletavatesse karpidesse.
Köögikapid ülipuhtaks.

Mul kinnistesse kilekottidesse küll sisse ei saadud. Kinnised pakid loputasin üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 16:04; 11.06 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain kuivainekoid ühest ökopoest ostetud täisteramannaga kaasa. Maadlesin ikka kaua enne kui lahti sain – nüüd on kõik kuivained koju tuues esimese asjana külmakirstu mitmeks ööpäevaks ja edasi keeratava kaanega klaaspurkidesse. Uuesti nendega puid-maid jagada ei sooviks, kusjuures teist korda tulid nad veel sisse, aga siis juba ventilatsioonišahtist (ilmselt kuskil all pool tehti tõrjet vmt), aga siis nad kauem ei püsinud kui nädal, sest süüa neil midagi polnud.
Mu meeelest kõige jubedam oli see, et nad, raiped, närisid ennast ka läbi paksu fooliumpaki/tetrapaki maitseainetesse ja olin sunnitud üsna suure koguse maitseaineid hävitama (konkreetselt põletasime sõbrannaga tema suvilas ära kõik riknenud kraami).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tõin koid tuppa koos vanade raamatutega keldrist.
Pärast vaatasin, et neil raamatutel olid koide kookonite jäänused küljes.
Sõna otseses mõttes raamatukoid…

Pärast uppusime neisse kuni avastasin, et põhipesa asus kohas, kus ma hoidsin lindude jaoks talvel söötmiseks seemneid… see kihas… huhhhhhhh.

Tegin suurpuhastuse ja tõrje, suure pesa hävitamisest piisas. Mõnd üksikut veel hiljem nägin, aga üldiselt saime suurema rünnakuga neist lahti.

Aga nagu ma ütlesin- meil ei läinud need koid söögi sisse (v.a. lindude seemned)- armastasid riidekappe ja raamaturiiuleid hoopis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 16:04; 11.06 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa aru kust nad tulevad. No viskan kõik välja. Issand missugune nuhtlus. Kas võib olla et raamatukogu raamatust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 11:44; 11.06 13:54; 11.06 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavalised koid armastavad hirmsasti roostepuru (rohkem kui lõngasid),
mul on koipesad olnud alati kas kirjaklambrite või knopkade karpides.
aga õliseid metallasju ei taha, nt mutrite vahele pesa ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 21:18; 08.06 19:31; 08.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt ei saa aru kust nad tulevad. No viskan kõik välja. Issand missugune nuhtlus. Kas võib olla et raamatukogu raamatust?

Eelpoolgi kirjeldatud räpakollide kodudest tulevad.
Toa vent. avadele tuleb vōrk silmaga a 3mmx3mm ette panna. See ei lase naabrite külalisi sisse. Neid peaks korra kvartalis vōi tihedamalt ka imuriga puhastama tolmust.
Torusahtid kinni ehitada, et pilusid poleks.
Riidekoid ledavad avatust aknast sisse vōi tulevad aasalt korjatud lillekimbuga kaasa.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nn toidukoi on jahuleedik. Riidekoi ei ole toidukoi. Toidukoi ei ole riidekoi. On hoopis erinevad liigid.
Riidekoi valmikud(liblikad) EI TOITU st nemad riideid ei söö. Küll aga munevad munad, millest tulnud vastsed=ussikesed söövad riietesse auke.

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/tarbija/koid-on-tulikad-toakaaslased?id=68115147
/Jahuleediku (Ephestia kuehniella), keda tavalises kõnepruugis ka köögi- või jahukoiks nimetatakse, toome vahetevahel pahaaimamatult ise koju. Kui näiteks veskis on jahupakki koimuna sattunud, areneb see toatemperatuuril kiiresti edasi ja nii need ussikesed jahu sisse saavad.

Jahuleedik elab veskites ja leivatehastes. Tõugud eelistavad nisujahu, kuid neid esineb ka teistes jahu- ja pagaritoodetes. Jahuleedik võib meie koju jõuda ka lõunast imporditud maitseainete või kuivatatud puuviljadega. Tõuk eritab ämblikuvõrku meenutavat kiudu, mis põhjustab jahu paakumise. Hall paakunud mass sisaldab rohkesti tõukude väljaheiteosakesi ning selles massis tõugud ka nukkuvad.

Liblikas ei söö üldse ning lendleb ringi öösiti. Päeval istub ta hämarates varjulistes kohtades seintel ja laes, tiivad kokku pandud.

Kui majas on jahuleedik, tuleb enamasti kõik jahud ja helbed halastuseta hävitada ning kuivainekapp äädikalahusega üle pesta. Soovitatav on ka vaadata kuivainepakkidesse, mis poest koju toodud, eriti kui tegu on mahetoodanguga. Sinna pole säilitusaineid ja muud koide elu ebameeldivaks teha võivat lisatud ning aeg-ajalt võib paratamatult mõne soovimatu tegelase jahupakist toimetamast leida.

Riidekoi võib tuppa sattuda ka vabast loodusest, kuna nad on nii-öelda kodumaised liblikad, kes elavad ka metsas ja parkides. Riidekoid ei pruugi olla huvitatud ainult villasest ja puuvillasest materjalist – võrdväärselt sobivad ka teised looduslikud kiud.

Koid on väikesed pruunikad liblikad, kes ise meie maist vara ei hävita − seda teevad nende vastsed. Seega, kui kodus on näha lendavaid koiliblikaid, võib olla kindel, et märkimisväärne kahju on kusagil juba sündinud – nüüd jääb üle see vaid üles otsida.

Koiliblikas muneb korraga 30−100 muna, mis kooruvad vähem kui 48 tunniga. Vastseetapp kestab 9−15 päeva ning nukkumine 20−40 tundi. Täiskasvanud koiliblikas võib elada ja ringi lennata umbes kolm nädalat.

Riidekoide vastu aitab ligi 20kraadine pakane või 70kraadine kuum. Kui väljas on piisavalt külm, saab rõivad, lõngad ja kangad ööks õue tuulduma viia. Selline külmetamine peaks hävitama eri arengufaasis koid. Kui pakast pole, saab neid tekstiile, mis seda kannatavad, pesta kuumas vees või triikida. Riidekoi elutegevuse võib ebamugavaks muuta ka riideid tihti tuulutades. Väärtuslikumad ja harva kantavad esemed võib pärast talvist tuulutamist riidekotti peitu pista.Liblikate ja röövikute väljailmudes tuleb perioodiliselt (veebruar-märts) läbi vaadata oma riietusesemed (kasukad, kindad, villased sokid, sallid ja kampsunid) ja neid kloppida ning tuulutada. Karusnahkseid, villaseid ning sulgedest esemeid oleks otstarbekas hoida polüetüleenkottides ja seda temperatuuril 6-12°C. Koiliblikate hävitamine on kerge, selleks kõlbavad kõik kirpude ja kärbeste hävitusvahendid. Raskem on hävitada koiliblikate mune ja röövikuid. Proovida võib esemete kuumutamist 70°C ni. Häid tulemusi annab ka pulbrite ja aerosoolide kasutamine. Veel annab tulemusi naftaliini- ja lavendlilõhna kasutamine. /

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:04; 12.06 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonpüüniseid on nii toidu- kui ka riidekoidele. Olen neist suure vaevaga lahti saanud. Nüüdki on köögikapi ukse sisepinnal püünis, kui juhuslikult peaksin poest kuivainega tooma. Riidekapis ripub riidekoi püünis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:13; 17.06 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebameeldivad elajad ja nad on väga elujõulised ja salakavalad! Koju tulevad nad põhiliselt toidukaubaga poes. Süüdi pole ei kaupmees ega tootja sest toiduainetetööstuses on nad tavaline “lisand”. Enda pikaajalise kogemuse põhjal piisab saastunud toiduainete äraviskamisest ja edaspidi kui aga elukat näed, löö maha. Mürgitada pole mõtet sest kuskil prao vahele mõni muna ikka jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

edaspidi kui aga elukat näed, löö maha

See lendav leedik on ilmselt juba oma munad munenud. Pärast nukust väljumist suundub valmik kaaslast otsima. Seepärast ongi hea, kui läheduses on hormoonpüünis, kuhu ta kinni jääb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:13; 17.06 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loorberi lehed. Ma mõtlesin kodus, et mis värk on, emal on kunagi riidekapid loorberi lehti täis pandud, tundus vähe imelik, puhastasin ära, viskasin kõik välja ja siis nagu hakkas sajandi tagant mõikama, et oot… ema äkki võis kunagi mainida, et see hoiab koid eemale. Ja no nüüd on sõbrad platsis muidugi, eks lähen nüüd poodi uusi loorberilehe pakke ostma.
Seeder ka muidugi aitab, ei tea kust seda klotsikest v oksakest saada võiks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.06 10:25; 08.06 17:50; 08.06 20:51; 08.06 21:49; 08.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loorberi lehed. Ma mõtlesin kodus, et mis värk on, emal on kunagi riidekapid loorberi lehti täis pandud, tundus vähe imelik, puhastasin ära, viskasin kõik välja ja siis nagu hakkas sajandi tagant mõikama, et oot… ema äkki võis kunagi mainida, et see hoiab koid eemale. Ja no nüüd on sõbrad platsis muidugi, eks lähen nüüd poodi uusi loorberilehe pakke ostma.

Seeder ka muidugi aitab, ei tea kust seda klotsikest v oksakest saada võiks?

Samal põhjusel pandi riidekappidesse kuivatatud apelsinikoori. Nende kättesaamine on lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende koorte peale pidid koid vilistama. Ise pole proovind, aga niimõnigi ütleb, et jamajutt. Samas kes seda täpselt teab: mõnel aitab, mõnel mitte, tingimused on ju ka nii erinevad. Maja niiskus, kapi asukoht, kui tihti v harva kasutatav kapp, kui vänged koored täpselt jne jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.06 10:25; 08.06 17:50; 08.06 20:51; 08.06 21:49; 08.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegu on vist mingi eriline koide hooaeg.
meil oli ca pool aastat rahu majas, ühel hetkel hakkasid jälle lendama. kõige paremini lähevad hormoonpüünistesse, 2 nädalaga sai see täis, enne saime poole aastaga vaid 3.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 21:18; 08.06 19:31; 08.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jah, et miski eriline buum on neil koidel praegu, jube lihtsalt, mul pole kunagi olnud koisid otseselt ja nüüd järsku imestan, iga päev näen mitu tk ringi lendamas ja mitu tk saab ka kinni püütud päevas, osad ikka pääsevad minema, aga sellise asja juures juba ei kujuta ettegi palju neid tegelt kuskil kappides v pragudes peidus on. Täna leidsin ühe surnud isendi ka aknalaualt. Ühe beebikoi – imestan, et seda üldse märkasin – litsusin laikas ka.
Kapid kõik pahupidi pööratud ja sealt pole kuskilt nagu kedagi välja tulnd, aga auklikke riideid on küll jube palju viimasel ajal tekkinud, nii kahju, ilusad uued asjad kõik. Jama.
See hormoonpüünis ega muu püünis ei tööta mul ka üldse nagu mõni teinegi mainind on. Igastahes täna said kapid lõhnaseepi ja tugeva lõhnaga loorberilehti paksult täis, mõned ühtemoodi, teised teistmoodi, eks näis siis kumb paremini oma töö ära teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.06 10:25; 08.06 17:50; 08.06 20:51; 08.06 21:49; 08.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapid kõik pahupidi pööratud ja sealt pole kuskilt nagu kedagi välja tulnd, aga auklikke riideid on küll jube palju viimasel ajal tekkinud, nii kahju, ilusad uued asjad kõik. Jama.

ma tuuseldasin ka kõik kapid läbi, ei midagi.
samas, ringi lendavad justkui igal pool, püünised on kõigis ruumides, aga täis said need vaid köögis, tubades ei ühtki sees.
eile õhtul jäi kööki lauale morsikann ca poole cm morsiga, täna hommikul hulpis seal 5 koiliblika laipa.
kohati kahtlustan hoopis, et äkki nad tulevad hoopis väljast: aknad ja rõduuksed on päev läbi ju lahti, õunapuud ja punased sõstrad on aias juba mingeid satikaid täis, ka kikkapuul nägin juba võrgendkoide mingeid võrgust jäledusi…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 21:18; 08.06 19:31; 08.06 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õuest ikka jah. Ma olen päris kõrgel korrusel, seda imelikum tundub mulle, nad nii kõrgele ei tohiks ikka lennata.
Aknad uksed ka muidu ööpäev läbi lahti, muidu pole õhku hingata.
Kolm nädalat keskelt läbi pidi liblikas elama, kui selle aja jooksul kinnises hoones väga sigida ei jõua mõned üksikud nt, siis ehk saab kergemini lahti ka.
Aga see mul ka imelik ongi, et kapist ei leidnud ühtegi, aga ühel pluusil oli 10+ auku sees 🙁 masendav, korra oli pluus enne seljas käind, nüüd mahakandmisele. Teistel üks kaks auku. Ma ilmselt ei näe ka neid lihtsalt kui nad sealt kapist riietevahel plehku panevad, kui raputad riided kõik korralikult läbi. See suht nii ongi, et lähedalt pole neid üldse näha, kui väiksed ka veel on, aga kaugemale minnes poevad kohe kuhugi prakku, kui neil nö une aeg ja nii nad silmale nähtamatuks jäävadki. Mõni on kardina peale ikka pidama jäänud teinekord. Seekord lihtsalt tundubki, et ei tule sealt kapist midagi.
Igastahes ma olen väga kuri. Kuidagi peab see pidu lõppema nende jaoks.
See on ikka rets kui 5 liblikat siirupis hommikuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.06 10:25; 08.06 17:50; 08.06 20:51; 08.06 21:49; 08.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See siirupipüünis on tegelt hea mõte, peaks isegi proovima. (Y)

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.06 10:25; 08.06 17:50; 08.06 20:51; 08.06 21:49; 08.06 21:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Koid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.