Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige ebaatraktiivsem linn Eestis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 129 )

Teema: Kõige ebaatraktiivsem linn Eestis

Postitas:
Kägu

Milline Eesti linnadest on selline, kus te mingi hinna eest elada ei tahaks? Ei pea silmas seda, kuhu te näiteks töö pärast või mingil muul mõistlikul pòhjusel kolida ei saaks, vaid just seda, milline linn on teie meelest inetu ja ebaatraktiivne.

Ma ei ole küll päris kõikides Eesti linnades käinud – nt Paldiskis ja Mustvees kindlasti mitte -, aga kunagise külastuse põhjal on jäänud mulle negatiivne arvamus Paidest. Ilmselt teen praeguses kontekstis Paidele ülekohut, sest käisin seal teismelisena 90ndate alguses ja küllap on praeguseks seegi linn palju muutunud. Aga toona oli tõesti mulje selline, et teist nii koledat linna Eestis ei ole ja et seal ma kohe kindlasti mitte iial elada ei tahaks. Ja selle negatiivse esmamulje tõttu ei ole mind rohkem tagasi tõmmanud.

+15
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mustvees küll midagi hirmsat ei ole🙂

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mõnes linnas hakkaks võib-olla küll igav kultuuri mõttes aga vastumeelseid nagu vist polegi.
Tallinnas olen elanud 16 aastat aga koduseks see linn saanud mulle pole ja kui tekib võimalus, siis arvatavasti siit uuesti ka lahkuks.

+28
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei suuda valida kas Kohtla-Järve või Maardu.

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

2.14 pahatahtlik ja halvustav arutelu, kasutatud roppusi või ebatsensuurseid sõnu.

Perekooli moderaator.

+3
-38
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sõltub ju sellest, kus üles kasvad. Kasvad Ida-Virumaal üles, sh K-J, ütled – Ida-Võlumaa. Reeglina nii ju on, et isegi mujale elama asudes, on ikka kodulinn südamelähedane ja kodutunne tekib. Nostalgia jne. Mustvee ja Paidega täpselt sama lugu, et kodutunne.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Sillamäe, Kohtla-Järve ja Maardu välja jätta, sest nendes ei tahaks pikemalt viibida just seetõttu, et see on ikka täiesti teine kultuuriruum, siis arhitektuuriliselt on üsna õnnetud Kehra ja Jõgeva, sest mõlemas justkui puudub selline konkreetne kesklinna osa, mille ümber üks linn tekib ja areneb.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas just inetu, aga igav linn on Paide, vabandan paidelaste ees, selles pole midagi isiklikku, lihtsalt see on igav linn…..

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koledaid piirkondi on Tallinnas ka piisavalt.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koledaid piirkondi on Tallinnas ka piisavalt.

Jäi kirjutis veel pooleli. Tahtsin öelda, et Lasnamäe ja muude mägede kõrval, mis on päris koledad, ei meeldi mulle üldse Nõmme, vanaema elab seal. Palju nõukaaegseid maju, pisikesed kõnniteedeta tänavad, kasvatamata koerad. Ei saa aru nendest, kes oma uue maja sinna nende vanade majade vahele teevad. Mõni maja on seal ka ilus, mis on enne nõukaaega ehitatud, sellised kahekümnendate ja kolmekümnendate funkstiilis, aga neid on vähe järel, nõukaajal on kõik ära rikutud.

+17
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mustvees küll midagi hirmsat ei ole🙂

Kas ma ütlesin, et on? Kirjutasin, et ei ole Mustvees kunagi käinud.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pühajumal, ma mõtlesingi, et huvitav, svingerdamisega juba tegelevad, et mis mure järgmiseks on. No nüüd ei ole linnapilt sexi. Äkki peaks linnavalituse lillepotid kuidagi t.ssi ja t.ssiga kaunistama. Kas on atraktiivne mõte. Parki paneme m.nni-laternad ja vanades telefoniputkades saaks vabalt seksida.

Miks inimesed enam maa peal ja reaalsuses ei ole, ei tea. Kas koroona tagajärjed või midagi muud. Inimesed ajavad juba täiesti lolli juttu suust välja.

Päris masenav, kui sõnavara nii ahtake on, et sõna “atraktiivne” vaid seksikusega seostub.

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei meenu ühtegi linna, millesse ma linna koleduse pärast kolida ei taha – ikka on põhjused muus, kas liigne venemeelsus-keelsus, asukoht (liiga eraldatud teistest linnadest, nt. Kärdla ja Kuressaare). Koledus on ka suhteline mõiste, suurem osa magalarajoone linnades on koledad, seda pole ju mõtet mõõtagi. Oluline on, kas sellest koledast magalast on võimalik kuhugi huvitavasse ja ilusasse kohta mõistliku vaevaga liikuda. Selles mõttes pole üldse oluline, et Paldiski või Maardu on koledad nõukaaegsete majadega linnad – nende asukoht on ju nii hea, nii ilu (meri ja loodus) kui kultuur (Tallinn) lähedal.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pereelu ja suhted? Vale teema all pole või….

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühinen nendega, kelle jaoks Paide igav linn on. Olen seal elus vaid kolmel korral käinud ja meelde jäi vaid pikk tühi tänav ning linna väljasuremine juba enne kl 19.

Ei tahaks elada ka Lihulas.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milline Eesti linnadest on selline, kus te mingi hinna eest elada ei tahaks? Ei pea silmas seda, kuhu te näiteks töö pärast või mingil muul mõistlikul pòhjusel kolida ei saaks, vaid just seda, milline linn on teie meelest inetu ja ebaatraktiivne.

Ma ei ole küll päris kõikides Eesti linnades käinud – nt Paldiskis ja Mustvees kindlasti mitte -, aga kunagise külastuse põhjal on jäänud mulle negatiivne arvamus Paidest. Ilmselt teen praeguses kontekstis Paidele ülekohut, sest käisin seal teismelisena 90ndate alguses ja küllap on praeguseks seegi linn palju muutunud. Aga toona oli tõesti mulje selline, et teist nii koledat linna Eestis ei ole ja et seal ma kohe kindlasti mitte iial elada ei tahaks. Ja selle negatiivse esmamulje tõttu ei ole mind rohkem tagasi tõmmanud.

Neid linnu on liiga palju. Ma ei taha elada väikseses linnas.

Narvas ma võiks paar kuud elada, huvitav piirkond. Pärnu on liiga kallis elamiseks.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pereelu ja suhted? Vale teema all pole või….

Võta palderjani.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paldiski ja Maardu. Kohutavad kohad.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinnas on ilus ainult vanalinn. Väga jubedad on need “mäed”. Õismäe on veel okei, seal ilus tiik keskel ja rohelust palju. Veel jubedamad on linna ümbruse need loomaaia aedikuid meenutavad uuselurajoonid.

Minu arvates eriti ilus linn ei ole ka Keila, Paide  ning Võru. Pole nagu seda MISKIt. Imelised linnad on minu arvates  Haapsalu, Sillamäe, Viljandi.

+11
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kehra

Paide

Kohtla-Järve

Kunda

Maardu

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jõgeva

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pärnu on kole ja laialivalguv, kena vaid rannaäär. Samas Haapsalu on tervikuna armas ja hoolitsetud.
Paldiski, Maardu, Jõgeva, Kunda, Paide… ei ole midagi teha ega näha.

+15
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, Jõgeva ja Paide pole ka minu lemmikud. Meeldivad Haapsalu, Viljandi, väiksematest linnadest Türi ja Elva. Kuressaare ja Kärdla on ka väga ilsuad, eriti Kärdla.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn, käin sageli töö pärast ja olen pärast väga väsinud, isegi kui ööbin Tallinnas. Kohutavalt väsitav linn

+22
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema oleks huvitavam kui kirjutajad paneks juurde ka oma kodulinna 🙂

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan Paides ja mulle just meeldib, et see on rahulik koht. Ma nagunii väljas ei käi, pärast ajalehest loen kui siin miskit toimub. Minu poolest võiks siin olla 0 kohvikut ja muud meelelahutust. Ma elaks ikkagi siin. Igav inimene eelistab igavat linna, mis teha.

+16
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan Paides ja mulle just meeldib, et see on rahulik koht. Ma nagunii väljas ei käi, pärast ajalehest loen kui siin miskit toimub. Minu poolest võiks siin olla 0 kohvikut ja muud meelelahutust. Ma elaks ikkagi siin. Igav inimene eelistab igavat linna, mis teha.

Igavus igavuseks, aga linnaruum võiks ju vähemasti ilus olla.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi midagi hinnanud esimese kohtumise põhjal.

Sattusin täiesti tühja koha pealt elama Harjumaale nii, et mu lähimaks nö. keskuseks kujunes Kehra. Loomulikult oli esimene külastus võõrastav ja ei saanud aru, kus miski asub. Tegelikult on Kehral nö. keskus ikkagi olemas, isegi linnaosad on. Lihtsalt kõik on väga väikesemõõtmeline. Ja milline kultuur ja kogukonnaelu väikestes kohtades käib! – siinkohal ei räägi ma ainult Kehrast. Kohati saab väikeses kohas ilmselt palju rohkem kultuurielamusi kodu lähedal kätte kui suures asulas.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn, ilma mingi kahtluseta. Ja väljanägemises pole otseselt asi, vaid kogu atmosfääris, kaootilisuses, inimeste suhtumises, kogu see linn on kuidagi ebaloogiline, ebasõbralik ja kõle, isegi kenal päikselisel suvepäeval. Paar aastat kokku olen seal elanud, eri piirkondades. Lihtsalt ei harjunud ära ja kõik, kuigi üritasin. Teinekord on seal ikka käimist, lähen kohale ja enamasti ei ole meeles, milline see linn on ja mingeid erilisi mõtteid ei ole tema suhtes, aga nii kui kohale jõuan, astun tänavale – ja hakkab halb. Paar korda tekkis variant hakata tihedamalt suhtlema pealinna noormeestega, midagi tõsisemat arendada. Näha oli, et neil kõigil kogu elu Tallinna ümber üles ehitatud, vaevalt nad kuhugi kolima hakkaksid, ehk siis minul tuleks kolida – ja minu jaoks see oli üsna tugev argument nendega edasi suhtlemise vastu. Päris muidugi ainult sellepärast suhtlus katki ei jäänud, aga ebaoluline see ka polnud.

Tallinna vastand on Viljandi. Eesti parim linn minu jaoks, alati olen seal õnnelik. Ei ela seal kahjuks, aga kui tekiks sobiv variant – ei kõhkleks hetkegi.

+21
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallaste on ajale jalgu jäänud.

+2
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 129 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige ebaatraktiivsem linn Eestis