Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige ebaatraktiivsem linn Eestis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Teema: Kõige ebaatraktiivsem linn Eestis

Postitas:
Kägu

Mustvees küll midagi hirmsat ei ole🙂

Kas ma ütlesin, et on? Kirjutasin, et ei ole Mustvees kunagi käinud.

Teile on ülimalt halb lauseehitus.
Ma ei ole küll päris kõikides Eesti linnades käinud – nt Paldiskis ja Mustvees kindlasti mitte -, aga… ”

Kindlasti pole käinud Mustvees ja Paldiskis – nagu te ise kahtleks, kus olete käinud ja sellepärast peate rõhutama iseendale, et neis linnades te kindlasti käinud pole või siis lugejale rõhutate, et kindlasti pole käinud, sest ….. jumal teab mis olulistel põhjustel, sest kontekst ju puudub.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konkurentsitult- Tallinn

+20
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näha oli, et neil kõigil kogu elu Tallinna ümber üles ehitatud, vaevalt nad kuhugi kolima hakkaksid, ehk siis minul tuleks kolida – ja minu jaoks see oli üsna tugev argument nendega edasi suhtlemise vastu.

Põlise pealinna poisina ütlen, et nii see on. Mulle Tallinn meeldib, aga ma saan aru inimestest, kes on mujal kasvanud ja kellele siis Tallinn ei meeldi. Aga teemasse. Töö tõttu olen viibinud vist enamuses eesti linnades. Kindlasti välistan eestlasena Ida Virumaa linnad- Narva, K-Järve, Sillamäe. Samal põhjusel ka Maardu ja Paldiski. Nendes ma elada ei sooviks, aga slaavlastele ilmselt seal elamine sobib. Kuidagi vaiksed ja igavad on minu jaoks Valga ja Jõgeva. Aga nagu juba öeldud, siis mulle meeldib kõige rohkem pealinn.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen Haapsalust pärit, mida paljud eespool ilusaks pidasid. Jah, visuaalselt on kenasid kohti, aga samamoodi on ka inetuid, nagu igas linnas. Tagasi mind sinna ei tõmba, külastan harva. Linn on üles ehitatud turistidele ja turisti tunne seal tekibki. Kahjuks ei ole kodutunnet enam, sellist, mis lapsepõlves. 

Mulle üldiselt linnad elukeskkonnana ei meeldi, elan maal, aga minu jaoks teeb linna atraktiivseks mitte füüsiline ilu ja hoolitsetus, vaid linnaruumi praktilisus. Et kui mul on vaja linna minna, siis kuluks mul maksimaalselt vähe aega hädavajalikeks käikudeks, kõik oleks käe-jala juures 🙂  Tartu meeldib, kuna olen seal elanud ja tunnen linna, Viljandi meeldib. Räpina, ilus ja väike. Rakverel pole ka viga. Tallinna väldin nagu katku, kuna ma linna ei tunne ja kogu see virr-varr paneb pea valutama. Kindlasti ei elaks üheski Ida-Virumaa linnas, Paldiskis, Jõgeval ega Lihulas. 

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mustvees küll midagi hirmsat ei ole🙂

Kas ma ütlesin, et on? Kirjutasin, et ei ole Mustvees kunagi käinud.

Teile on ülimalt halb lauseehitus.

Ma ei ole küll päris kõikides Eesti linnades käinud – nt Paldiskis ja Mustvees kindlasti mitte -, aga… ”

Kindlasti pole käinud Mustvees ja Paldiskis – nagu te ise kahtleks, kus olete käinud ja sellepärast peate rõhutama iseendale, et neis linnades te kindlasti käinud pole või siis lugejale rõhutate, et kindlasti pole käinud, sest ….. jumal teab mis olulistel põhjustel, sest kontekst ju puudub.

Mu lauseehitus on täpselt selline, nagu see olema peab. Just seda ma silmas pidasingi, et ma ei tea täpselt, mitmes Eesti linnas ma käinud ei ole, aga kindlasti pole ma külastanud Paldiskit ja Mustveed.  Ja mainisin seda seetõttu, et kuna ma kõiki Eesti linnu näinud ei ole, siis ei saa ma kindlalt väita, et mõni neist nägemata linnadest pole veel hullem kui Paide.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga eestlaslik teemapüstitus – ikka ebaatraktiivne ja kole, miks mitte küsida, mis on kõige ilusam linn teie meelest?!?

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinn

Tallinnas olla on alati väga väsitav.

Sellest järgmistena Jõgeva ja Idas olevad linnad on samuti trööstitud.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valga🙄

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naine

Kuressaare Eesti ilusaim linn.

Keskkoht olemas,purskaevgi

Vanad majakesed,palju neist korda tehtud. Loss ja meri lähedal..

Miinus vaid mõni üksik kole ehitis .

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühinen nendega, kelle jaoks Paide igav linn on. Olen seal elus vaid kolmel korral käinud ja meelde jäi vaid pikk tühi tänav ning linna väljasuremine juba enne kl 19.

Ei tahaks elada ka Lihulas.

Miks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühinen nendega, kelle jaoks Paide igav linn on. Olen seal elus vaid kolmel korral käinud ja meelde jäi vaid pikk tühi tänav ning linna väljasuremine juba enne kl 19.

Ei tahaks elada ka Lihulas.

Miks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuressaare Eesti ilusaim linn.

Keskkoht olemas,purskaevgi

Vanad majakesed,palju neist korda tehtud. Loss ja meri lähedal..

Miinus vaid mõni üksik kole ehitis .

Kuressaarel pole viga. Küll aga sellel, kuidas sa paigutad kirjavahemärke.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks asi on kole. Teine asi igavus.

Türi on näiteks ilus linn, aga kahjuks väga igav. Paidet ma ka koledaks linnaks ei nimetaks nagu siin keegi eespool. Aga samuti – õhk seisab.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei suuda valida kas Kohtla-Järve või Maardu.

Käisin just Maardus ja üllatusin, milline kaunis karjäärist kujundatud pargiala, kohvikud, inimesed pidasid pargimurul piknikku. Minu kujutelm Maardust oli seni väga iganunud. Maardul on veel see pluss, et Tallinn on väga lähedal.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kehra

Paide

Kohtla-Järve

Kunda

Maardu

Kunda kohta on mul eriarvamus. Rand on väga ilusasti välja ehitatud, seikluspark, kärestikuline jõgi, kaunis loodus, pangaalune karulauguväli kevadeti. Ümberringi mitmeid loodusväärtuseid. Majad jah kuigi ilusad ei ole, aga kui elad viiekorruselise maja ülemistel korrustel, on sul merevaade.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elada ei tahaks Jõgeval ja Paides. Mõlemad on kuidagi trööstitud, 2 pikka tänavat ja ongi nagu kõik, linn on nagu soolikas pikk. Mustvee on ka analoogne.
Lemmiklinn on Viljandi, imeilus ja väga kompaktne. Kõik asjad on nii ühes kohas, mitte mööda linna laiali pillutud. Paned auto parklasse ja saad kõik vajalkku jalutuskäiguga korda. Linna ilu on eriti näha Tartu poolt sisse sõites, kui linn on nagu peopesal näha.
Tallin mulle ka meeldib, meeldib see sigin-sagin ja ülesehitus on kuidagi loogiline.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Narva ja Jõgeva, seal on kuidagi masendav õhkkond minu jaoks.

Ise olen elanud pea 30a Tallinnas ja nüüd elan Tartus.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris inetu on Paldiski, ka Saue ja Keila on üsna suvalised. Et kui valima just peab ilmtingimata välimuse järgi.

Aga muudel põhjustel ebaatraktiivne ja minu jaoks elamiseks mittesobiv on Tartu.

Samas väga hea meelega elaks näiteks Haapsalus, Pärnus või Kuressaares.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tahaks elada ka Lihulas. Miks?

Minu meelest on Lihula igav. Ei ole kole, aga madal – igavad ja isikupäratud, kulunud madalad hooned. Minu jaoks kuidagi elutu … justkui kolkalinn.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles mõttes on Eestis veidi unikaalne olukord, et 1/3 inimestest elab pealinnas. Mõttetu on ju võrrelda seda Mõisaküla või Valgaga.
Oleks siis mitmeid suuremaid linnu, mida annaks omavahel võrrelda.

Olen põline tallinlane, töö jm Tallinnaga seotud,muidugi ei kujuta ma väikelinnas elamist ette kujutada. Tõsi, mitu viimast aastat elan paar km linnapiirist väljas, rohelises aedlinnas. See on hea balanss, jalutada töölt koju läbi vanalinna, kesklinna ja siis suubuda oma vaiksesse aeda.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

*ei oska ma väikelinnas elamist ette kujutada

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris masenav, kui sõnavara nii ahtake on, et sõna “atraktiivne” vaid seksikusega seostub.

Milleks vinguda? Kes peaks linna atraktiivseks muutma? Aga palun, alusta!

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sillamäe on väga lahe linn, isegi elaks seal mõnda aega. Narva-Jõesuu ja Narva tunduvad ka mõnusad. Arenguruumi kindlasti on, aga palju on nendes linnades ka juba tehtud. Ma ei pea ühtegi Eesti linna koledaks, ka depressiivsetel väikelinnadel on oma võlu.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi, mitu viimast aastat elan paar km linnapiirist väljas, rohelises aedlinnas. See on hea balanss, jalutada töölt koju läbi vanalinna, kesklinna ja siis suubuda oma vaiksesse aeda.

Vanalinnast on igasse Tallinna linnapiiri 10+ kilomeetrit (kui ehk otse Tartu mnt mööda kanda-ja-varvas ei talla), niiet head fantaasialendu “suubumisel”,  matkasell.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige jubedam on Tallinn, kõik 3 esimest kohta annaksin sellele linnale. Kõle, räpane, tolmav, haisev, lällav, kaootilise arhitektuuriga, täis v*nelasi ja s*omlasi ja mingeid muid tsurkasid. Lärm, tõuklemine, ebakultuursus. Jube kolisev ja mölisev ühistransport kõikjal jalus tuigerdamas.

+16
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi, mitu viimast aastat elan paar km linnapiirist väljas, rohelises aedlinnas. See on hea balanss, jalutada töölt koju läbi vanalinna, kesklinna ja siis suubuda oma vaiksesse aeda.

Ilmselt lähed sa kesklinnas bussi peale või siis Balti jaamas rongi peale ja sõidad linnapiirist välja. See võtab kindlasti mingi aja. Nii et päris 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel sinu vaikne aed ei asu:))

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka depressiivsetel väikelinnadel on oma võlu.

Milles see võlu oleks, äkki täpsustad:)

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tahaks elada linnas, mis mitte millegagi ei eristu. Kus pole isikupära ega ühtegi just selle kohaga seostuvat üritust. Ühesõnaga mõtetus kohas ei tahaks elada. Eesti linnadest on Jõgeva selline koht. See ju polegi õieti linn. Eramaju on seal väga vähe. Enne II MS oli vist raudteejaam ja muud midagi.

Kohas kus ma tahaks elada, peaks olema kas ajalugu, ilus asukoht (nt mere ääres) või paar atraktiivset üritust. Näiteks Haapsalul on olemas kõik kolm: ajalugu, asukoht ja üritusi on suvel pea igal nädalavahetusel. Rakverel ja Paidel on ajalugu. Asukoht on kahjuks mõtetu. Mingid üritused isegi on, arvamusfestival ja punklaulupidu, aga võiks olla rohkem ja paremini läbi viidud.

Põlva on ka mõtetu linn, millel pole ei ajalugu, head asukohta ega üritusi. Või tegelikult, Põlva vist pole linngi? 🙂

+3
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige jubedam on Tallinn, kõik 3 esimest kohta annaksin sellele linnale. Kõle, räpane, tolmav, haisev, lällav, kaootilise arhitektuuriga, täis v*nelasi ja s*omlasi ja mingeid muid tsurkasid. Lärm, tõuklemine, ebakultuursus. Jube kolisev ja mölisev ühistransport kõikjal jalus tuigerdamas.

Kuid töövõimalused laiad, eriti samas valdkonnas, lennujaam lähedal, ei pea teisest linnast sõitma hakkama, likviidne kinnisvara, palju võimalusi vaba aja veetmiseks, head tutvumisvõimalused.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt lähed sa kesklinnas bussi peale või siis Balti jaamas rongi peale ja sõidad linnapiirist välja. See võtab kindlasti mingi aja. Nii et päris 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel sinu vaikne aed ei asu:))

Kes on 10 min rääkinud? Bussi peale ikka jaa. No selleks, et vaikust ja rohelust nautida peabki muidugi kesklinnast eemalduma.
Keset ntks Viru väljaku ringi asuval eramajal ja aial puuduks igasugune mõte.

+1
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige ebaatraktiivsem linn Eestis