Esileht Ajaviite- ja muud jutud kõige huvitavam “öine” mõte?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: kõige huvitavam “öine” mõte?

Postitas:
Kägu

Mul on olnud perioode, kus ärkan öösiti sageli üles ning siis tulevad pähe igasugu huvitavad mõtted ja küsimused, sageli üsna ebamõistlikud, aga sellegipoolest huvitavad.

Koguks siia kokku sellised toredad ööinimeste mõtted ja küsimused?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul tekivad alati head mõtted kas siis vahetult enne magamajäämist või ärkamist. Tavaliselt on need lahendused probleemidele, millega sel hetkel olen maadelnud. Sel hetkel voolavad mõtted vabalt, ei mõtle pingsalt mitte millelegi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen üsna algaja lasteaiaõpetaja (4 aastat töötanud) ja sel õppeaastal on kokku juhtunud eriti mitu väga-väga keerulist last. On alles 4. september, aga mind on ähvardatud 6-aastase lapse poolt noaga katki lõigata ja püssiga maha lasta. (Laps vaatas mulle silma sisse ja ütles: “Ma toon homme pärisnoa lasteaeda. Ja ma lõikan su sellega tükkideks!”) 5(!)-aastane laps on mind saatnud pu*si, vit*u ja öelnud (kui vestlesime kaaslaste löömise teemal), et “löön küll, raisk!”. Pered on tagasisidesse suhtunud enam kui leigelt. Olen nende pärast lakkamatult muretsenud ja nad on hõljunud kõige kohal, mida ma nii töö- kui töövälisel ajal teen, aina ketrab peas, kuidas saaks, et…
Ja siis eile öösel, kui ma ei saanud ja ei saanud magama jäädud, sest no ei lase töömõtted peast lahti, tuli päästev mõte: see on ju ainult töö. Ma mitte ei mõelnud seda, vaid tõesti tundsin. Õpetaja olemine on mu töö, amet, see pole mina ise, see pole minu elu ja need pole minu lapsed. Arvasin alati, et see oleks kohutav, kui ma hakkan nii tundma, aga ei – tundsin äkitselt suurt kergendust ja vabanemist. Illusioonide õhupalli purunemine, jah, kahju, aga nii suhtudes on võimalik elada ja töötada. Kogu südant ja hinge ei tohi ikkagi töösse panna, kui ei taha, et need noaga katki lõigatakse, püssiga maha lastakse ja lisaks veel pu*si saadetakse.

+50
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina avastasin eile vastu ööd, et Anne Veski polegi tegelikult ju Veskina sündinud. Googeldasin üle ja kas keegi teist teab, mis on Anne sünnipärane nimi? Kust ja kellet ja kaua oli abielus inimesega, kellelt sai nime Veski. Lihtsalt selline uitmõte, mis minu elu ei torgi aga tundus kummaline…

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina avastasin eile vastu ööd, et Anne Veski polegi tegelikult ju Veskina sündinud. Googeldasin üle ja kas keegi teist teab, mis on Anne sünnipärane nimi? Kust ja kellet ja kaua oli abielus inimesega, kellelt sai nime Veski. Lihtsalt selline uitmõte, mis minu elu ei torgi aga tundus kummaline…

https://et.wikipedia.org/wiki/Anne_Veski

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul tulevad ka tihti enne uinumist pähe head mõtted. Aga siis peab kohe üles tõusma ja kirja panema, muidu on hommikuks läinud. Olen elulugudest lugenud, et paljudel loomeinimestel on olnud märkmik ja pliiats öökapil just sellisteks puhkudeks.
Vahel on ka nii, nagu öeldakse, et hommik on õhtust targem. Et magad ära ja hommikul ärgates tead, mida mingi probleemiga peale hakata. Aga siiski sagedamini ilmutab lahendus end mulle enne uinumist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina tean Anne Veski neiupõlvenime seepärast, et Marju Länik oli kunagi tema vennaga abielus ja sedakaudu tõusis see perenimi mu teadvusse.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on mitmel korral tulnud öösel mõni ülihea mõte mingi programmeerimisalase probleemi lahendamiseks. olen siis üles tõusnud ja paariks tunniks arvuti taha kolinud.
olen tähele pannud, et põlvkond nooremale it-spetsile on sama omadus geenidega üle kandunud: ka kõrvaltoas programmeeritakse vahel öösiti. kuigi tean kindlalt, et keskööpaiku magas norinal.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka kõrvaltoas programmeeritakse vahel öösiti

… või “programmeeritakse” … 😛

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka olnud nii, et järsku keset ööd plahvatab lahendus mingile tööalasele probleemile. Täitsa naljakas, kusjuures üldse ei mõtle intensiivselt.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nägin öösel magutoiduretsepti unes. Ise mõtlesin välja. Siis ärkasin üles, mõtlesin koostisosad kõik läbi ja veel toonitasin endale, et hommikul peab see mul meeles olema. Oli. Tegin seda magustoitu, maitses. Paar korda aastas ikka valmistan seda.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen öösel pimedas kobistades luuletusi kirja pannud. Lihtsalt nii head ideed ja riimid on tundunud. Hommikul vaatad, et paras umbluu tegelikult 😀

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tulevad ka tihti enne uinumist pähe head mõtted. Aga siis peab kohe üles tõusma ja kirja panema, muidu on hommikuks läinud. Olen elulugudest lugenud, et paljudel loomeinimestel on olnud märkmik ja pliiats öökapil just sellisteks puhkudeks.

Vahel on ka nii, nagu öeldakse, et hommik on õhtust targem. Et magad ära ja hommikul ärgates tead, mida mingi probleemiga peale hakata. Aga siiski sagedamini ilmutab lahendus end mulle enne uinumist.

Jumala õige, mul on kahe viimase raamatu mõte tulnud just öösel korraks ärgates või vahetult enne uinumist pähe.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vist teemast välja, aga minul tulevad keerulistele probleemidele lahendused pähe pikalt, 2 tundi autoga tööle sõites. Ja huvitav on, et need lahendused töötavad pärast alati, absoluutselt iga kord.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tulevad parimad lahendused tavaliselt siis, kui on tarvis pikalt potil istuda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et kui ma saaks kaksikud tüdrukud paneks neile nimeks Eva ja Inga. Tegelikult on mul juba üsna mitu last, rohkem juurde ei taha ja steriliseeritud olen ka

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen üsna algaja lasteaiaõpetaja (4 aastat töötanud) ja sel õppeaastal on kokku juhtunud eriti mitu väga-väga keerulist last. On alles 4. september, aga mind on ähvardatud 6-aastase lapse poolt noaga katki lõigata ja püssiga maha lasta. (Laps vaatas mulle silma sisse ja ütles: “Ma toon homme pärisnoa lasteaeda. Ja ma lõikan su sellega tükkideks!”) 5(!)-aastane laps on mind saatnud pu*si, vit*u ja öelnud (kui vestlesime kaaslaste löömise teemal), et “löön küll, raisk!”. Pered on tagasisidesse suhtunud enam kui leigelt. Olen nende pärast lakkamatult muretsenud ja nad on hõljunud kõige kohal, mida ma nii töö- kui töövälisel ajal teen, aina ketrab peas, kuidas saaks, et…

Ja siis eile öösel, kui ma ei saanud ja ei saanud magama jäädud, sest no ei lase töömõtted peast lahti, tuli päästev mõte: see on ju ainult töö. Ma mitte ei mõelnud seda, vaid tõesti tundsin. Õpetaja olemine on mu töö, amet, see pole mina ise, see pole minu elu ja need pole minu lapsed. Arvasin alati, et see oleks kohutav, kui ma hakkan nii tundma, aga ei – tundsin äkitselt suurt kergendust ja vabanemist. Illusioonide õhupalli purunemine, jah, kahju, aga nii suhtudes on võimalik elada ja töötada. Kogu südant ja hinge ei tohi ikkagi töösse panna, kui ei taha, et need noaga katki lõigatakse, püssiga maha lastakse ja lisaks veel pu*si saadetakse.

See pole küll õige, et sa mõtled nii. Kui sul juba on hing ja süda töösse pandud, võiksid hoopis mõelda kuidas neid lapsi aidata, juhtida.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Last oodates oli uni kuidagi viletsam ja mingil põhjusel tulid ärkveloleku ja une vahel pähe uued retseptid (nt soolase piruka täidis), mida varem ei olnud teinud. Kuna retseptid jäi enamasti pähe kummitama, siis tihti viisin need ka ellu ja peab ütlema, et maitsete kooslus oli väga hea. Kahjuks ei pannud neid kirja ja nüüd olen koguaeg liiga väsinud, magan nagu kott ja hommikuks ei mäleta midagi. Tegelikult meenub, et hakkasin hiljuti väga rahulikus mediteerimisega joogas käima ja paar korda lõdvestunud seisundis olen näinud oma peas kahte pilti, mida ma peaks maalima. Jama on selles, et olen kunstis ja käsitöös täielik käpard ja ei saa oma visiooni isegi sirgeldatud.

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kõige huvitavam “öine” mõte?