Esileht Hobinurk Kõige ilusam loodus Lõuna-Euroopas?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kõige ilusam loodus Lõuna-Euroopas?

Postitas:

Küsimus neile, kes on palju reisinud või lihtsalt Euroopa loodusega hästi kursis. Tahaks minna mais Lõuna-Euroopasse reisile. Meie põhiline huvi oleks loodus, mis võiks olla mitmekesine, lopsakas ja roheline. Ja rand võiks olla ilus. Natuke tahaks ka ajaloolisi kohti ja muuseume külastada, aga kultuurivaest kohta Lõuna-Euroopas polegi, nii et see pole peamine kriteerium. Peamised oleks aga rännud loodusesse. Lõuna-Euroopa valime seepärast, et mais ka juba sooja saada. Seega Alpid nt ja Kesk-Euroopa nii hästi ei sobi.
Kas Hispaania lõunarannik? Mõni Kreeka saar? Lõuna-Itaalia, näiteks Sardiinia või Sitsiilia? Mõni saar, näiteks Malta, Mallorca? Kiitke, kus on teie meelest kõige ilusam olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kogu Lõuna-Euroopat läbi pole sõitnud, aga lemmik on Andaluusia ning selle rannik peale Gibraltarit, s.t. ookeani pool. Sisemaal mägedes on väga mitmekesine loodus. Mõnes kohas võib laiuda kõrbesarnane kuiv maastik ja järgmises orus lopsakas, roheline ja õiterohke loodus. Kolmnurgas Malaga-Ronda-Marbella asub ka rahvuspark ja see väärib külastamist. Granada ümbruses on päris kõrged, igilumega mäed. Rannikuäärsetest turistikatest hoiaks küll eemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sinu poolt välja toodud varinadid on minu jaoks veidi kummalised. Mida see lopsakas loodus sinu jaoks tähendab? Rahvusparke tõepoolest on, kuid kas see on ka see, mida mõtlesid. Minu jaoks tähendab loodus midagi sellist, mida Euroopas olen kohanud vaid Madeiral ning Assooridel. Ja Norras. Äärmiselt ilus oli ka Hallstatt. Aga kui sul sihid paigas siis Provence, Toskaana (nõuab iseseisvalt uurimist, et sattuda ehedamatesse kohtadesse). Loodus ja rand ei käia minu hinnangul Euroopas väga kokku, sest pea igast ilusast rannast on turismiobjekt tehtud. Hea tasakaal on ehk Horvaatias (kultuuriliselt ka hea), kuid sealsed rannad pole midagi erilist (liiva ka pole).
Kreeka saared on mind isiklikult suhteliselt külmaks jätnud (va Santorini, kuid ilmselt tulenes see pigem ööbimiseks valitud kohast). Enamustes pole loodust ollagi (kui just mäed sinu jaoks loodust ei tähenda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lopsakas pole loodus Lõuna-Euroopas kindlasti. Vastupidi – kõrbenud. Aga see ei tähenda, et ilus ei võiks olla. Nt Kreekas on nii türkiis-sinine vesi, et sellist ei leia kusagilt mujalt maailmast, samuti on loodus kena, toit maitsev ja inimesed sõbralikult. Kalamata näiteks üks armas väike linnakene, mis pole nii turistikas.
Provence muidugi. Nice ja Cannes on liialt ülerahvastatud, aga seal on ka Antibes nt, mis on väga armas. Samuti näeb Provence’s lavendli- ja päevalillepõlde, mis on väga ägedad vaatepildid. Mais muidugi ilmselt veel neid ei näe. Loodus väga ilus, samuti arhitektuur. Hinnatase kohapeal samas väga kõrge.
Maltal näeb ainult kivi. Sinna looduse imetlemiseks kindlasti pole mõtet minna.
Ma valiks ehk Itaalia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mais ei ole kuskil veel loodus kõrbenud, seega nii Kreekas kui Itaalias saab nautida kena värsket varasuvist loodust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti Horvaatia!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Hobinurk Kõige ilusam loodus Lõuna-Euroopas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.