Esileht Kodunurk kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )

Teema: kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

millised on teie jaoks kõige maitsetumad asjad sisustuses/kodukujunduses, mis aegade jooksul moes on olnud? mina pean ühtedeks koledamateks “kaunistusteks” makrameetehnikas lillepotihoidjaid, mis akende ette riputati. teine moekoledus on eramajades mingil ajal populaarsed olnud vitraazhaknad – tihti oli näiteks esikuaken värvilistest klaasitükkidest tehtud. samamoodi ei meeldi mulle need pisikesed klaasmosaiigist pildid, mida akende ette riputati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:54; 14.04 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemate aegade maitselagedused polegi väga meeles nende praeguste kõrval.
Minu jaoks on jubedused keep calm plakatid ja üldse igasugused muud sarnased mõtteterad ja positiivsusest pakatavad hüüdlaused. Need alles mõnda aega tagasi hakkasid massiliselt ilmuma ja no ei kao ära ka.
Jõulukolmnurgad on hirmsad, mõtlen just neid tavalisi valgeid plastmasskänkraid.
Siis veel Buddha ja elevantide kujud. Aknalauatäis kuukingasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:11; 15.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fototapeeet. Sektsioonkapp, üldse liiga palju mööblit nii et istuma ega astuma ei mahu. Õllepurgi- ja banaanikleepsukogu sektsioonkapi peal ja sees:D. Kunstlilled, kaarjad uksed. Vaip seinal.

Uuemast ajast… iga trendi järel jooksmine – nagu aasta-paar tagasi olid kõik nii siirad must-valge armastajad et ei eelistaks mitte midagi muud ja nii “mina”, igal aastal uus teema mis jälle “nii mina”, mida iganes pinterest ja zara home parajasti pakub.

Sildid asjadel, tubadel. A la “nööbid”, “sool”, “noad”, “sibulad” – krt, see on su oma kodu, mismõttes, kas sa ei tea, mis igas totsikus on? Ja, mis veel hullem, igasugused sildid ja plakatid a la meie pere reeglid või live laugh love.

Kõigil täpselt ühesugused Hulludelt Päevadelt ostetud Iittala nõud. Mitte, et selle firma vastu midagi oleks ja tõesti palju imelist disainiklassikat, ent kas peavad tõesti igas kodus saad olema?

Fotopiltidega voodipesu!

Põdrapead esikus!

Odav baaripuki komplekt köögis koos nende värvilisest plastikust kõrgete toolidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus, aga ma just panin omale magamistuppa ühte seina fototapeedi. enne pole mul olnud. Samas pole see ju igavene, võib muuta, kui enam ei taha. Valik on ju lai, on igale maitsele. Palmipuud või helesinist laguuni ma ei pannud, aga sellise, mis mulle meeldis ja mingi tunde tekitas. Ülejäänud seinal pole tapeeti.
Iittalat mul kodus pole ja ei plaani ka.
Niipalju raha pole ka olnud, et iga paari aasta tagant trende muuta ja järgida.
Oleks nooruses raha rohkem olnud, oleks küllap rumalusest midagi ka ostnud ja kaasa jooksnud. Nooruses, kui 20+ olin, siis oli mul soov, et kodus oleks serveerimislaud, millist Hobbyhallis müüdi, klaasist ja kullavärvi metallist äärtega. See oli ajal, kui magasime veel mehega vene lahtikäidaval diivanvoodil ja maas oli punane mistra vaip.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:23; 21.06 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaibakesed diivanilaudade all (jalgadele sooja ei anna, lihtsalt mõttetused)

Need vaibakesed ei ole tõenäoliselt mitte jalgade soojendamiseks, vaid seepärast, et diivanilaua jalad/rattad põrandat ära ei kriimustaks.

Mulle endale ei meeldi kunstlilled ja plastikust jõulukolmnurgad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaarjad ukseavad
Värvilised vetsupotid koos “soojendusega” vetsupotikaanega
Seinatäis sektsioonkappi
Linoleum ja mistra põrandal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui terve eluruum on puitlaudisega üle löödud. nagu saunas elaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vaip seinal või suur vaip/mistra põrandal võib paneelmajas olla oluline heliisolatsiooni osas, et naaberkorterist tulevat müra summutada.
Aga teemasse- kujukesed jms nipsasjakesed, köögis klaasanumad, mille sees erinevad kuivained segamini kihtidena. Kunstlilled, kunstkuused. Äärmine minimalism eluruumides- tühjad valged seinad nagu haiglapalatis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Penoplastist laepaneelid on päris koledad minu arvates, eriti veel need suurte reljeefsete mustritega. Kunstlilled kindlasti. Nõukaaegne komme deodorante, suitsupakke, õllepurke vms elutoas klaasi taga eksponeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millised on teie jaoks kõige maitsetumad asjad sisustuses/kodukujunduses, mis aegade jooksul moes on olnud? mina pean ühtedeks koledamateks “kaunistusteks” makrameetehnikas lillepotihoidjaid, mis akende ette riputati. teine moekoledus on eramajades mingil ajal populaarsed olnud vitraazhaknad – tihti oli näiteks esikuaken värvilistest klaasitükkidest tehtud. samamoodi ei meeldi mulle need pisikesed klaasmosaiigist pildid, mida akende ette riputati.

kõik oleneb üldmuljest. Üksikud elemendid võivad koledad olla, aga tervikus täiesti oma kohta täitvad. kuidas sa sisustuselemente üldse tervikust eraldad ? Sisustus on ju tervik, elemendid selle osad. Tervikut nägemata ei tea elementidest midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

80ndatel moes olnud tamiilidest mitmevärviliselt sillerdavad lambid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 20:20; 15.04 13:23; 15.06 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed, palun ärge ihalege endale telliskivi tapeeti (ronitaimedega ja ilma)! See on jõle, õudne, kohutav! Eriti see 90ndate oma. Minu paar täiesti normaalset tuttavat igal juhul on enda koju sellised seina pannud ja kiidavad takka, kui ilus see on. Lisaks on ülikohutavad vaht-plastist laed. Prrr! näiteks selline http://www.bauhof.ee/media/catalog/product/cache/1/image/9c79f245908b1cbca95dea25ce66badc/4/3/436952_Y1.jpg ja keskele veel selline koledus http://ksd-images.lt/display/products/0389/5300/0f1bb5161f15ecdd02cf1a85c262a79a92a9fa0b.jpg?h=270&op=fit&w=374 Kusjuures, see viimane koledus maksab veel üüratud hinda.

Palun ärge pange enda koju plastikust toalilli.

Üks pooltuttav “seksikiisu” on enda koju värvinud kärtsroosad, seksikad, barbilikud radiaatorid.

Ärge tehke nii enda ilusate, armaste kodudega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 23:06; 16.04 00:26; 16.04 00:35; 24.04 21:18;
To report this post you need to login first.

Mode, kes selle teema Kodunurka lohistas, pole küll just kirkaim kriit. See on ometigi puhas ajaviiteteema, mitte mingi koduteemalise nõuande palumine!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 12:54; 14.04 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luuderohupildiga tapeet. Kaarjad ukseavad, igasugune vaese mehe “kreekapärane” nagu poolikute amforatega piilarid ja toestused Lasnamäe korteris ja muu säärane “vahemerelik”. Kogu toatäis ühest sarjast mööblit on ka mage, natuke võiks osata erinevaid stiile ja mööblitükke miksida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lillemustrilised laelambitaldrikud; igasugused loomanahad; kaarjad ukseavad, fototapeedid, tiffani lambid (ilmselt olen ainult koopiaid näinud, vahest originaalid oleksid paremad).
Siis igasugune retroga pingutamine – loodan, et see hakkab ka varsti üle minema.
Igasugune liigne talupoeglikkusega liialdamine – loodan, et see hakkab ka varsti üle minema.
Isiklik kiiks on, et kodused raamaturiiulid peavad oti-doo korras olema. Külas olles vaatan inimeste riiuleid ning jubedalt häirivad, kui raamatud on tagurpidi, mingit suvalist jama on lihtsalt raamatute vahele topitud etc.
Pean kirjandusest väga lugu ja tunnen enanst halvasti, kui keegi raamatuid teistsuguselt kohtleb.
Aga kappide korarshoidmise kiiks on mul lapsest saati, õena töötades tuli ainult kasuks, kuigi teised kolleegid tagaselja otsmikule koputasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknalauatäis kuukingasid.

selleks, et need kuukingad seal aknalaual ka peale lillepoest kojutoomist paar kuud hiljemgi õitseksid, on vaja nendega hoolt ja vaeva näha.

ennast häirivad igasugused imelikud plakatid, tänavasildid, unenäopüüdjad jmt lollused, millega meie “rikkad ja ilusad” sisekujundajate soovitusel oma kodudesse riputavad. olen paaril korral täiesti normaalse tuttava sünnipäevale sattudes õhku ahminud: no mida,mida.
antiikmööbel või ersats-antiik paneelmaja korterites.
ülimalt noobel metallmööbel puumaja aguli korteris.
lisaks muidugi aiakataloogide kõikvõimalikud aiapäkapikud ja kujukesed ning sisustusajakirjades valitsev totaalne minimalism – isegi lapse kirjutuslaual pole ühtki lapse kooliasja ega elutoas raamatuid-ajakirju

pilttapeedid eluruumidesse tõesti ei sobiks, aga nt kuskil asutuse suures vestibüülis, no miks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 11:55; 17.04 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

bambustapeet

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle isiklikult ei meeldi need betoonivärvi seinad mis vahepeal nt kontoritesse tehti ja mõnesse kodusse ka. Jube kōle ja masendav minu jaoks.

Kummaline on ka see kui elamispinna üldstiil ja konkreetse elamise kujundus ei käi absoluutselt kokku. Näiteks kui tavalisse uuselamurajooni korterisse vōi ridaelamuboksi et on tehtud talupojastiilis elamine (kunstlik palksein, jämedad laetalad jne) vōi Lasnamäe-Mustamäe tűűpkorterist on püütud teha antiikne elamine (vōltssambad, mingid nikerdused, antiikmööbel vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline on ka see kui elamispinna üldstiil ja konkreetse elamise kujundus ei käi absoluutselt kokku. Näiteks kui tavalisse uuselamurajooni korterisse vōi ridaelamuboksi et on tehtud talupojastiilis elamine (kunstlik palksein, jämedad laetalad jne) vōi Lasnamäe-Mustamäe tűűpkorterist on püütud teha antiikne elamine (vōltssambad, mingid nikerdused, antiikmööbel vms).

Olen sama meelt, et elamise välisilme ja korteri või maja interjöör peaksid olema kooskõlas. Modernses uuselamus mõjub talupojaromantika väga valena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 20:20; 15.04 13:23; 15.06 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun kas keegi nüüd ütleks, MILLINE mööbel ühte paneelmaja korterisse sobiks? noh et oleks fassaadiga kooskõlas jne.
võib pilte linkida jne.
arvestusega, et paneelika korteri toad on 3 m laiad ja aken kipub olema otsaseinas.

mitte et mul oleks nüüd kirg paneelika korteris mingit “säästuantiiki” või palktare viljeleda,
aga mulle meeldivad näiteks ülemistel köögikappidel klaasruutudega uksed. ilmselt need paneelmaja korterisse ei sobi. Nõmmele või Kalamajja kolimiseks pole ressurssi (ja tahtmist ka mitte).
mis ma siis nüüd teen? neid kapiuksi ikkagi tahaks aga kolida ei taha.

teine häda: mulle meeldib mu kõrge seljatoega nahkdiivan. see on kohe väga mu tagumiku järgi.
kas selline ikka sobib paneelika korterisse? aga äkki Kalamajja ei sobiks.
ma arvan, et see diivan ei sobiks nende köögikapi ustega ka. isegi kui nad eri ruumides asuvad.

ühesõnaga see maja fassaadi järgi sisekujunduse seadmine tekitab mul vaimseid kannatusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknalauatäis kuukingasid.

selleks, et need kuukingad seal aknalaual ka peale lillepoest kojutoomist paar kuud hiljemgi õitseksid, on vaja nendega hoolt ja vaeva näha.

Kõik elavad toataimed vajavad hoolt ja vaeva, ma ei arvagi, et kuidagi teisiti.
Ega ma teegi maha inimeste hoolt ega seda, et neile meeldivad kuukingad, kuukingi endid ka ei halvusta.
Aga tahes-tahtmata on ka lilled sisustuselement ja nende kuukingade puhul on pilt minu silma järgi jube üheülbaline. Seisavad aknalaual rivis, pisikeste vahedega, väljanäituseks. Üha rohkem näen, nii tuttavate kui ka vilksamisi võõraste majade akendel. Oleks üks-kaks lille – pilt kohe teine, aga alati on täies aknalaua ulatuses pikk rivi.
Mulle meeldivad väga peperomiad, nende erinevad sordid, aga kuidagi narr oleks neid panna rivi peale seisma aknalaua ulatuses. Peperomiad muidugi ei paku sellist õieilu ja ma saan loomulikult aru, et kuukingi ostetakse just õite pärast, ikka mitut sorti. Lihtsalt mulle isiklikult ei meeldi nad sisustuselemendina, eksponeeritult aknalaual. Kui lilleomanikule meeldib, siis on see tema rõõm ja rahulolu ja mul on hea meel ta pärast.
Aga enda koju paneksin ma pigem luuderohuga tapeedi kui et aknalaua kuukingi täis kuhjaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:11; 15.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi sellised teemad. Tahes-tahtmata on need kellelegi solvavad ja mõjuvad eheda kiusamisena. Eks igaüks on ju kodu ikka sisustanud oma maitse ja võimaluste järgi ja mis siis teha, kui seda kunstimeelt ei ole nii palju antud, et üldpilt suurele enamusele meelepärane oleks? Selliseid teemasid lugedes ei julgegi kedagi külla kutsuda – kes teab, mida ta mu kodus näha võib, mis tema meelest “läbi aegade kõige jubedam sisustuselement” tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks, et need kuukingad seal aknalaual ka peale lillepoest kojutoomist paar kuud hiljemgi õitseksid, on vaja nendega hoolt ja vaeva näha.

Vähem hoolt ja vaeva vajavat taime pole olemas. Õitsevad aastaid aknalaual – vahel, kui meelde tuleb, kallan vett potti, üliharva pühin lehtedelt tolmu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks olen ise ka kaaruste ohver olnud, siis meeldis. aga neid on lihtne kõrvaldada. Minule ei meeldi kitš – ehk siis eriti koleda mööbli pood – Mööbli ait.
Volangidega kardinad (sellised mõisastiilis)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aknalauatäis kuukingasid.

selleks, et need kuukingad seal aknalaual ka peale lillepoest kojutoomist paar kuud hiljemgi õitseksid, on vaja nendega hoolt ja vaeva näha.

Kõik elavad toataimed vajavad hoolt ja vaeva, ma ei arvagi, et kuidagi teisiti.
Ega ma teegi maha inimeste hoolt ega seda, et neile meeldivad kuukingad, kuukingi endid ka ei halvusta.
Aga tahes-tahtmata on ka lilled sisustuselement ja nende kuukingade puhul on pilt minu silma järgi jube üheülbaline. Seisavad aknalaual rivis, pisikeste vahedega, väljanäituseks. Üha rohkem näen, nii tuttavate kui ka vilksamisi võõraste majade akendel. Oleks üks-kaks lille – pilt kohe teine, aga alati on täies aknalaua ulatuses pikk rivi.
Mulle meeldivad väga peperomiad, nende erinevad sordid, aga kuidagi narr oleks neid panna rivi peale seisma aknalaua ulatuses. Peperomiad muidugi ei paku sellist õieilu ja ma saan loomulikult aru, et kuukingi ostetakse just õite pärast, ikka mitut sorti. Lihtsalt mulle isiklikult ei meeldi nad sisustuselemendina, eksponeeritult aknalaual. Kui lilleomanikule meeldib, siis on see tema rõõm ja rahulolu ja mul on hea meel ta pärast.
Aga enda koju paneksin ma pigem luuderohuga tapeedi kui et aknalaua kuukingi täis kuhjaks.

Mitte muffigi ei saa aru!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 23:06; 16.04 00:26; 16.04 00:35; 24.04 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi sellised teemad. Tahes-tahtmata on need kellelegi solvavad ja mõjuvad eheda kiusamisena. Eks igaüks on ju kodu ikka sisustanud oma maitse ja võimaluste järgi ja mis siis teha, kui seda kunstimeelt ei ole nii palju antud, et üldpilt suurele enamusele meelepärane oleks? Selliseid teemasid lugedes ei julgegi kedagi külla kutsuda – kes teab, mida ta mu kodus näha võib, mis tema meelest “läbi aegade kõige jubedam sisustuselement” tundub.

Muidu olen sinuga nõus. Aga on paar asja, mida võiks kõik inimesed silmas pidada, millega ei ole mitte kunagi oma kodu ok sisustada. Need on luuderohuga (ja ilma) telliskivi tapeedid, vahtplastist laeplaadid ja pruunid tapeedid, millel mustad ornamendid (või vastupidi). A la midagi sellist:

http://www.tapeedikogu.ee/wp-content/uploads/Nermann-tapeet-II_007.jpg

http://ee1.pigugroup.eu/colours/498/96/49896/c577980c90c3ea53c3a5dc0ed4716637_original.jpg

Võeh! igasugu kaaruksed ja laetalad vales kohas, vales korteris, kahvatuvad selle kõrval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 23:06; 16.04 00:26; 16.04 00:35; 24.04 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kedagi solvata tõesti ei tahaks, aga selline maitse-teemaline arutlus on huvitav.
Siin on nimetatud palju asju, mida mina oma kodus ka tõesti näha ei tahaks. 1. Penoplastist laepaneelid – peale selle, et inetud, on nad ilmselt väga ebatervislikud. 2. Betoonsein, kivisein, tellissein toas (ka sellise mustriga tapeet) – meie kliimas lihtsalt kõle. Parem siis juba puit.
Aga täitsa ilus võib olla fototapeet – sobivas kohas (nt muidu minimaalse sisustusega toas) ja meeldiva, pealetükkimatu motiiviga. Kuukingade vastu pole ka midagi, aga tolmu võiks neilt ehk sagedamini pühkida, läbi tolmukihi ei saa nad piisavalt valgust kätte. Ja muide, aknalauale ei panda neid mitte möödujatele eksponeerimiseks, vaid see on korteris neile ainus eluks võimalik loomuliku valgusega koht! Kuskil pimedas nurgas hommikust õhtuni lillelambi põletamine oleks lihtsalt ressursside raiskamine (kui sa just ise päikesepaneeliga elektrit ei tee).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 10:17; 18.04 09:55; 04.05 10:22; 21.06 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Penoplastist laepaneelid – peale selle, et inetud, on nad ilmselt väga ebatervislikud.

Miks penoplast ebatervislik on ja milline võiks olla alternatiiv penoplastile, kui korteris on ripplagi ja midagi muud ka panna ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 10:38; 21.04 23:50; 12.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen praktiline inimene, lepin paljuga, peaasi, et mugav ja lihtne on. Aga tõesti, eriti hullud on kaarjad ukseavad, millel ust üldse ees polegi. No kui agar pidi selles kaareihaluses olema, et ustest loobuda?
Jubedad on ka aiapäkapikud, eriti sellise, mis päikese käes ära pleekinud. Penoplastist laed on vist paljudes korterites üldse ainus võimalus mingil määral siledat lage saada, sest vuugivahed ei hoia krohvi kinni ja see sajab lihtsalt kaela, nii et need peab küll andeks andma.
Aga üldiselt enamus siinkirutud asju on ju maitseküsimus lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 17:38; 03.05 21:11; 08.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on ainult selles järjekorras, nagu meelde tulid:

Suured kellakapiga maast laeni seinakellad.

Vene ajal juubeliteks kingitud suured rasked kristallvaasid.

Telekate peal olevad harklised toaantennid.

Seinal või diivanilaua all olevad karvased metslooma nahad.

Paks läikiv puidulakk mööblil või lippidest-laudadest seintel.

Täiesti kandilise disainiga diivanid, millel istuja kehakujuga midagi ühist pole.

Suur riiulitega telekaalus, kus videokassetid ja videomakid ja mille taga suur tolmune juhtmepusa.

Laest rippuvad kärbsepaberid.

Pisikeses toas megasuur toataim, mis akna ees kogu valguse ära varjab ja ruumi ära võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:07; 18.04 11:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 99 )


Esileht Kodunurk kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.