Esileht Kodunurk kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Teema: kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Postitas:

Printsessi- ja autovoodeid võib vihata vaid inimene, kes vihkab lapsi. Mina ei tahakski sellise koju sattuda, üldse mitte kunagi. Mulle ei meeldi aktustel ja teatrites ringitraavivad kasvatamatud lapsed (või õigemini nende vanemad) ja oma lapsi lõputult õigustavad ja neile mitte midagi keelavad vanemad, aga vihata printsessivoodit võib vaid lastetu ja egoistlik inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 17:38; 03.05 21:11; 08.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvustada võib ehk nende kodusid, kes oma elamist avalikult eksponeerivad ajakirjades või külalistele. Aga muidu on nii, et kodu on iga inimese kindlus ja arvustamisele ei kuulu.

Nõus: kui inimesel on oma kodus mugav, siis mis see teistesse puutub! Aga no ilmselt siin arvustataksegi neid kodusid, kus kunagi külas on käidud. Või selles mõttes avalikult, et näiteks korraldatakse enda juures kunstinäitus ja reklaamitakse seda avalikult?

Tegelikult teemaalgataja küsis maitsetute asjade kohta. Selles 24.04 18.10 pikas nimekirjas oli tõesti rodu asju, mida võib maitsetuteks nimetada (igasugused odavad praktilise otstarbeta kaunistusvidinad). “Lapsi, lilli ja käsitööd” ei saa küll mingi valemiga maitsetute asjade hulka arvata. Teisest küljest, minus enim võõristust tekitavat kivist, betoonist ja metallist sisustust samuti mitte, ma möönan, et see võib kokku olla väga maitsekas. Aga elada ma sellises kohas ei tahaks.

Kutsuti üles veel seda pikka nimekirja kommenteerima. Minu arust on seal üsna palju asju, mis on n-ö taskukohased ka madalapalgalistele, näiteks igasugused plastikust asjad. Ja kui veel kauni looduse keskel! Aga tuleb mõista ka neid, kelle kodu on juhtumisi kauni looduse keskel ja kelle lapsed tahavad kiikuda, liumäest alla lasta ja batuudil hüpata, aga puidust mänguväljaku ehitamiseks ei ole kahjuks ressursse! Laste mängunurka maitsetute asjade hulka liigitada ei ole minu arust võimalik, isegi kui see on keset kaunist loodust.
Ma ise olen ka madalapalgaline ja ei ole põlanud ära vanu rehve suvelillede istutamiseks, sest puidust lillekaste osta tundub mõttetu raiskamine. Minu vähenõudlikus agulihoovis nad isegi väga maitsetutena ei mõjugi.
Teine rubriik selles pikas nimekirjas paistab olevat romantiline või biidermeierlik stiil. See on kindlasti ebapraktiline – kui tolmupühkimine ühest otsast lõpeb, tuleb teisest otsast jälle peale hakata – nii et üldjuhul ei käi kokku tänapäevase elustiiliga. Aga selline kodu võib siiski olla väga väljapeetult maitsekas. Kuigi mina ka jah seal elada ei tahaks.
Siiski mõned elemendid sellest stiilist, moderniseeritud kujunduses, pole minu meelest üldse pahad. Näiteks ma ei saa aru, mis võib kellelgi olla bordüüriga tapeedi vastu. Eriti kui tegemist on kõrgete lagede ja ümarate nurkadega lae ja seina vahel. Ja miks mitte ka kena jõulupärg üks kord aastas.
Lisaks sellele viljelen mina sellest nimekirjast suurem osa aastast katmata aknaid: rulood on, aga kasutan neid ainult kõige pimedamal talveajal, et oleks hubasem. Muidu on akende taga vaade puudele ja mingit vajadust midagi sinna vahele riputada ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 10:17; 18.04 09:55; 04.05 10:22; 21.06 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Printsessi- ja autovoodeid võib vihata vaid inimene, kes vihkab lapsi. Mina ei tahakski sellise koju sattuda, üldse mitte kunagi. Mulle ei meeldi aktustel ja teatrites ringitraavivad kasvatamatud lapsed (või õigemini nende vanemad) ja oma lapsi lõputult õigustavad ja neile mitte midagi keelavad vanemad, aga vihata printsessivoodit võib vaid lastetu ja egoistlik inimene.

Ma nüüd otsisin kohta, kus kirjutan mina, ja kus küsib teemaalgataja, et kumb meist on rääkinud vihkamisest, aga vot ei leidnud. Äkki kopeerid siia?
Aga üldiselt kui ma ka vihkaks lapsi, siis kuidas see sind mõjutab? Mul jah, polnud plaanis sind külla kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvustada võib ehk nende kodusid, kes oma elamist avalikult eksponeerivad ajakirjades või külalistele. Aga muidu on nii, et kodu on iga inimese kindlus ja arvustamisele ei kuulu.

Nõus: kui inimesel on oma kodus mugav, siis mis see teistesse puutub! Aga no ilmselt siin arvustataksegi neid kodusid, kus kunagi külas on käidud. Või selles mõttes avalikult, et näiteks korraldatakse enda juures kunstinäitus ja reklaamitakse seda avalikult?

Tegelikult teemaalgataja küsis maitsetute asjade kohta. Selles 24.04 18.10 pikas nimekirjas oli tõesti rodu asju, mida võib maitsetuteks nimetada (igasugused odavad praktilise otstarbeta kaunistusvidinad). “Lapsi, lilli ja käsitööd” ei saa küll mingi valemiga maitsetute asjade hulka arvata. Teisest küljest, minus enim võõristust tekitavat kivist, betoonist ja metallist sisustust samuti mitte, ma möönan, et see võib kokku olla väga maitsekas. Aga elada ma sellises kohas ei tahaks.

Kutsuti üles veel seda pikka nimekirja kommenteerima. Minu arust on seal üsna palju asju, mis on n-ö taskukohased ka madalapalgalistele, näiteks igasugused plastikust asjad. Ja kui veel kauni looduse keskel! Aga tuleb mõista ka neid, kelle kodu on juhtumisi kauni looduse keskel ja kelle lapsed tahavad kiikuda, liumäest alla lasta ja batuudil hüpata, aga puidust mänguväljaku ehitamiseks ei ole kahjuks ressursse! Laste mängunurka maitsetute asjade hulka liigitada ei ole minu arust võimalik, isegi kui see on keset kaunist loodust.
Ma ise olen ka madalapalgaline ja ei ole põlanud ära vanu rehve suvelillede istutamiseks, sest puidust lillekaste osta tundub mõttetu raiskamine. Minu vähenõudlikus agulihoovis nad isegi väga maitsetutena ei mõjugi.
Teine rubriik selles pikas nimekirjas paistab olevat romantiline või biidermeierlik stiil. See on kindlasti ebapraktiline – kui tolmupühkimine ühest otsast lõpeb, tuleb teisest otsast jälle peale hakata – nii et üldjuhul ei käi kokku tänapäevase elustiiliga. Aga selline kodu võib siiski olla väga väljapeetult maitsekas. Kuigi mina ka jah seal elada ei tahaks.
Siiski mõned elemendid sellest stiilist, moderniseeritud kujunduses, pole minu meelest üldse pahad. Näiteks ma ei saa aru, mis võib kellelgi olla bordüüriga tapeedi vastu. Eriti kui tegemist on kõrgete lagede ja ümarate nurkadega lae ja seina vahel. Ja miks mitte ka kena jõulupärg üks kord aastas.
Lisaks sellele viljelen mina sellest nimekirjast suurem osa aastast katmata aknaid: rulood on, aga kasutan neid ainult kõige pimedamal talveajal, et oleks hubasem. Muidu on akende taga vaade puudele ja mingit vajadust midagi sinna vahele riputada ei ole.

Keegi kutsus üles mu nimekirja kommenteerima? Aa, ma ei pannud tähelegi. Meelde jäi, et keegi palus omaette mõelda, kas tegelikult nõustutakse või vaieldakse inertsist ja kellegi ärapanemissoovist lihtsalt vastu. Mulle tundub ka pigem see viimane. Aga no kommige, seda te juba teetegi. Vbl on tõesti asi minu isikus: käona poleks ilmselt nii palju furoofi tekitanud 😀

Teema oli ju maitsetest, kas polnud? Iga vähemagi analoogse teema puhul (riietus, toit, kodu jne) korrutatakse kümneid kordi, et saage aru, inimesed ja maitsed on erinevad, bla-bla. Nüüd korraga – see hull talent kritiseerib ja ajab kiusu jne. – tegelikult kõik on ju lausa vastupidi! Ma ei saa aru. Aga üldiselt ükstasõik: tõmmake terviseks! Ma ei hakka tõesti plastmassi, kilet ja kummi looduses kummardama ega analüüsima, kas ma võiks selle arvamuse pärast kellegi endast välja viia või mitte. Kaaruksi ja aiapäkapikke ei salli vist paljud? Pole märganud, et neid oleks tümitatud. Ikkagi isiklik lähenemine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks sinu kodu näha.

Kasuta fantaasiat, sest puruvõõraid ma külla ei kutsu.
õigus käol, kes kirjutas, et “aga mdia sa siis üldse sööd?” Et kui mulle ei meeldi ja minu kodus eelpoolnimetatud elemente ei ole, siis elan… telgis? Rannabungalos? Ei elagi kuskil? Ha-haa!

aga väike kirjeldus pôhilistest sinu kodu sisustuselementidest ja stiilist huvitaks ilmselt paljusid. siis saaks me maitsetud ja pimedusega löödud teada, kuidas on ôige.

Miks õige? Me räägime hetkel maitsest, meeldimistest. Kuskil pole ma väitnud, et see peaks õige olema.

Tahaks ka teada. No see, et kiiged, batuut jne kellegi aias häirivad, on küll… Mida need lapsed siis õues tegema peavad? Jalutavad niisama ühest aianurgast teise? Peavad ninad arvutis toas istuma, kuna kiik või batuut aianurgas on koledad? Samuti paneb kulme kergitama asjaolu, et inimest häirivad laste tubades olevad printsessiloss või autovoodi. No tõesti…

Lugesid ikka korralikult? Kurjutan, et keset kaunist loodust PLASTMASSIST kiiged-mängumajad, kummist natuudid jne. Saad sa aru, mis vahe võiks olla näiteks plastmassil js naturaalsel puidul?
Ei, kui see ärapanemissoov nii suur on, siis loeb muidugi ükskõik mida välja ????

Jah, kosmoselaevaks või roosaks lossiks kujundatud lastetub pole MINU maitse. Aga see, et sul niske sisekujundus kodus on, mind ei sega. Jällegi – saad erinevustest aru?

Mulle meenus teatrietendus “Kummaline missis Savage” …

Jah. Seal luges kadunud Reek samuti ette mida tema kõike vihkas.

Ma nüüd ei saa aru kas tegu o minu isikud või pikas nimekirjas, aga miks just see loetelu ette jäi? Ei näe nagu, et keegi teine vastu muhku saaks????

Asi pole sinu nimekirjas ega jutu sisus, vaid vormis. Sa väljendud üleolevalt ja ülbelt. See tekitab teistele inimestele halba enesetunnet. Kui see on su eesmärk siis jätka, aga lepi ka tagajärgedega. Kui ei, siis katsu sõbralikum olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole sinu nimekirjas ega jutu sisus, vaid vormis. Sa väljendud üleolevalt ja ülbelt. See tekitab teistele inimestele halba enesetunnet. Kui see on su eesmärk siis jätka, aga lepi ka tagajärgedega. Kui ei, siis katsu sõbralikum olla.

Ma küll ei ütleks, et see pika nimekirja kirjutaja kuidagi üleolevalt ja ülbelt end väljendas. Täiesti viisakalt kirjutatud ju. On mõnel inimesel ikka probleemid…
Ju siis su enda kodus enamus neist nimekirjas olevatest asjadest olemas ja tundsid end solvatuna et nüüd teda norid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi kunstlilled ja asjad, mis valgust varjavad. Lagi peab mu arust ka just sel põhjusel valge olema, et siis on tuba valgem, ja samuti ei meeldi mulle samal põhjusel tume tapeet, kui tegu on väikese ja väheste akendega ruumiga. Teistel võib olla teine maitse. Veel mulle ei meeldi, kui sisustus on ebapraktiline, ehk siis näeb välja küll kena, aga asju on raske paigutada- kätte saada, ebamugav paigutus (nt diivan nii, et telerit on halb vaadata, laud, mis ei püsi püsti vms). Penoplastist laeplaadid mulle ka ei meeldi. Aga osa asju, mis ei meeldi, ongi muidugi nt ruumipuuduse või väheste ressursside tulemus, nii et ega need ei pruugi sellise sisustusega elaniku jaoks ka ideaalsed olla, nt ei meeldi mulle imelikult väikesed kraanikausid vannitoas/wc-s, aga enamasti on ju asi selles, et suurem sinna lihtsalt ei mahuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valged plastmassist lilleamplid. Plastmassist lillepotid. Sry. Out

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, rippuv lilleampel olgu marmorist või graniidist, väga praktiline, kaalub vähe ja kerge hooldada:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 17:38; 03.05 21:11; 08.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärgu olgu marmorist ega graniidist, aga valged tünnid mulle samuti ei meeldi. Plastikut on ju nii lihtne värvida, kõikvõimalikke toone ja mustreid teha. Asi see siis oleks ka sügavat kirsipunast või mahedat sambrarohelist toota. Või marmorjat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 12:15; 07.08 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema oli: kõige JUBEDAMAD MOES olnud sisustuselemendid läbi aegade.

Inimesed hakkasid üksteise võidu välja purskama, mis neile ei meeldi. Suurema osa kirjutajate suurem osa nimekirjast pole kunagi moes olnud, lihtsalt ülesloetletud asjad ei meeldi neile endile. Näiteks plastmasskiik- eks see muretseti ikka sellepärast, et odav osta ja kerge üles sättida. Kui puidust kiik oleks sama odav, suurem osa hangiks kindlasti sellise. Batuudihullus oli küll (ja veel ilma turvavõrguta!), aga see hakkab vist tasapisi üle minema.

Või kuukingad aknalaual- moes pole need kindlasti kunagi olnud, aknalaud on lillekestele lihtsalt kõige parem kasvukoht. Paljud lillearmastajad saavad äraõitsenud isendeid tuttavatelt või töökahtadelt, paljud päästavad ka poest hukule määratud räätsakad- ja saavad nad uuesti õitsema.

Sektsioonkapp- astun kapi kaitseks välja 🙂 Vanema inimesena tuletan meelde, et nõuka ajal polnud neidki vabalt saada ega valida. Ja mõni eksemplar oli väga tore, minu tädil oli imeilusat värvi, loojangukuld ja tumetume ja veel polüester! Kahjuks viskas ta selle mõni aasta tagasi välja ja hankis asemele tavalise pruuni kapistiku, mittemidagiütleva.

Nii et kui kellelgi on plaanis oma veel alles olev sektsioonkapp välja visata, oodake ja mõelege veel. Ma arvan, et väheke (aga maitsekalt!) tuunida ja saab nendest väga ägeda mööblitüki.

Aga kõige jubedam- minu meelest on jätkuvalt jubedad slaavistiilis kööginurgad ehk vakstuga pingid ja kole laud, baarinurk kodus, eelpoolnimetatud mõtteterad asjadel või raamistatult, saapad-kummikud lillepottideks. Kaks viimast nähtust on on tegelikult alguses olnud täitsa vahvad, aga need ideed on paraku ülekalastatud. Vanadest rehvidest on pea võimatu saada midagi maitsekat aeda. Samas Villu Jaanisoo on neist teinud täitsa nutikaid asju, näit. tugitoolid KUMUS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 18:58; 19.05 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui terrassile mingi kole plastikkäkerdis katuseks peale lüüakse. Saan aru, et praktiline, aga no ei ole ilus, ei ole. Viimasel ajal üsna paljudel olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 09:56; 07.08 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen endale lähiajal paar aiapäkapikku hankida.
Need on nii rämedalt nilbed, et naljakas lausa. Õnneks on ka sõpradel-sugulastel sarnane, pisut nihestunud huumorimeel. Aed on mul juba aasta otsa, aga alles nüüd taipasin, mis puudu.
Hea teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen endale lähiajal paar aiapäkapikku hankida.
Need on nii rämedalt nilbed, et naljakas lausa. Õnneks on ka sõpradel-sugulastel sarnane, pisut nihestunud huumorimeel. Aed on mul juba aasta otsa, aga alles nüüd taipasin, mis puudu.
Hea teema.

Hullult hea mõte. Neid on tänapäeval igast kinkysid ka saada nt
http://incrediblethings.com/wp-content/uploads/2011/08/Kinky-Garden-Gnomes.jpg
https://ep1.pinkbike.org/p4pb1573898/p4pb1573898.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ec/df/17/ecdf17910f2af36a9014fefbceaefd2a.jpg

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 10:38; 21.04 23:50; 12.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kunstlilled, eriti usinalt pannakse neid vannitubadesse, peldikutesse
2. loomanahad seintel, põdra vm sarved nagidena- ma pole küll loomakaitsja vm looduslaps, kuid need on lihtsalt jõledad
3. nipsasjakesed kööginurkades, riiulitel- mõttetud tolmukogujad, sest kasutust need asjad ei leia
4. sametkardinad- mõjuvad vanaaegselt, raskepäraselt. Eriti jube, kui sinna juurde kuulub nn kunstnikerdustega mööbel (antiikmööbel)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumiiniumist joogipurkide (välismaa omad!) kogumine ja sektsioonkappi esilepanemine. Nõuka ajal tundus kole, nüüd naeruväärt. Samas, isegi sai tühjaks saanud väljamaa shampooni pudelisse kodumaist kraami kallatud 😛

Alkoholipudelite nähtaval eksponeerimine/hoidmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 18:58; 19.05 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem oli see ülipika nimekirja koostaja. Sealt minu jaoks kõige jubedamad on tuulekellad ja aiapäkapikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma ühtegi sisustuselementi ei vihka, aga tüüpkorterites mõjuvad üpris halvasti kuldse või hõbedase, üldse metallikvärvi mustriga tapeedid.
Kaarjad ukseavad on samuti asjad, mille paigaldamiseks tuleks kohta ikka väga hoolega valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ilmus artikkel Eesti nö. kõige kallimatest kodudest, mis hetkel müügis. Pilte näeb siit: http://moodnekodu.delfi.ee/news/sisustusjadisain/fotod-suurejoonelised-eesti-kodud-mis-maksavad-ule-miljoni-euro?id=78573887

Mis teid nende kodude sisustuse juures häirib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lillepostamendid (hiigelsuure sõnajalaga) ja laest rippuvad makrameetehnikas lillepotihoidjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 20:20; 15.04 13:23; 15.06 22:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ilmus artikkel Eesti nö. kõige kallimatest kodudest, mis hetkel müügis. Pilte näeb siit: http://moodnekodu.delfi.ee/new…..d=78573887

Mis teid nende kodude sisustuse juures häirib?

Midagi, mida kõige jubedamaks läbi aegade pidada, silma ei jäänud 🙂 Aga kui küsid, siis
isiklikult ma ei armasta väga kivipõrandaid, aga märkasin nendel piltidel just väga palju kivi/plaadi kasutamist põrandatel, ja ikka suurtel pindadel, isegi, kui seinad-laed olid puidust. Mõnel juhul tekib kahtlus, et tegemist on pigem majutusasutuse kui koduga.
Massiivne puit ja suures koguses klaasi KOOS mulle ka ei meeldi (see suur söögilaud ja seal lähedal klaasriiulid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 15:23; 24.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka öelda, et mul on sugulasel (elab maal oma majas) osades ruumides puitlaed, väike maja ja need puitlaudadest laed on valgeks värvitud ja mulle tundub väga ilus. Ma ei kujuta ette, mis seal peaks olema, kui seal seda ei oleks. Puitlaed olid seal maja ostes ja nad värskendasid värvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:23; 21.06 08:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ilmus artikkel Eesti nö. kõige kallimatest kodudest, mis hetkel müügis. Pilte näeb siit: http://moodnekodu.delfi.ee/new…..d=78573887

Mis teid nende kodude sisustuse juures häirib?

Maja 1: igav, fantaasiavaene.
Maja 2: absoluutselt ebakodune, nagu muuseumis oleks.
Maja 3: ka pole õdus, meenutab pigem hirmkallist majutusasutust; tumeda tapeediga magamistoa tapeedimuster ja maal on kohutavas dissonantsis.
Maja 4: sellest annaks juba midagi teha, kui isikupära lisada.
Maja 5: appi, midagi nii hirmsat ma ei oodanudki. Seal võiks filmida mingi seriaali Eesti “rikastest ja ilusatest”, tugeva komöödiavarjundiga – aga mitte elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 10:17; 18.04 09:55; 04.05 10:22; 21.06 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ilmus artikkel Eesti nö. kõige kallimatest kodudest, mis hetkel müügis. Pilte näeb siit: http://moodnekodu.delfi.ee/new…..d=78573887

Mis teid nende kodude sisustuse juures häirib?

Maja 1: igav, fantaasiavaene.
Maja 2: absoluutselt ebakodune, nagu muuseumis oleks.
Maja 3: ka pole õdus, meenutab pigem hirmkallist majutusasutust; tumeda tapeediga magamistoa tapeedimuster ja maal on kohutavas dissonantsis.
Maja 4: sellest annaks juba midagi teha, kui isikupära lisada.
Maja 5: appi, midagi nii hirmsat ma ei oodanudki. Seal võiks filmida mingi seriaali Eesti “rikastest ja ilusatest”, tugeva komöödiavarjundiga – aga mitte elada.

Ma viitsisin nüüd kõik pildid üle vaadata (mitte ainult artikli juures olevad):
1. Nõus esimesega, aga ma lisaksin, et üldjoontes rahulik ja sinna annaks just isikupära lisada. Tundub, et tegemist on olnud majutusasutusega, mis on hiljem tehtud koduks. Mööbli võib suuremalt jaolt kohe välja arvata, väga ebaühtlane, kohati imeliku paigutusega, kuidagi sobimatu. Ilmselt ei ole majaostust eriti vahendeid jäänud sisekujundusse panustamiseks. Üht-teist on veel, mis häirib, aga oma väikeste lastega sobiks kõige paremini vist just sinna.
2. Näha, et on raha olnud ja vaeva nähtud – väga ühtlane, sobib hästi maja välimusega, kallis. Mõned detailid on, aga neid ongi keeruline lahendada (nt pliit ja praeahi; dušikabiin/aurusaun vms (üsna diskreetselt tundub asetatud)). Samas eelkirjutajaga nõus, et elaks nagu muuseumis. Samas, kui mul endal lapsed suuremad oleks, siis äkki isegi sobiks selline muuseumi elu – praegu juba tekitaksid laste mänguasjad seal paraja ebakõla 🙂
3. Tundub, et inimesed on ise kujundanud, ebaühtlane. See pilt mustriga tapeedil on tõesti halb, aga kergesti teisaldatav. Kolm erinevat tapeeti ühes väikses toas on ka liig. Samas tapeet on ka kergesti vahetatav. Aga midagi ikkagi häirib, kuidagi ei ole kodune, tõesti pigem nagu majutusasutus. Ahjaa, ja maja asukoht muidugi – seda on kõige raskem muuta.
4. Mida rohkem pilte vaatasin, seda rohkem hakkas häirima see hele laudis, keskmist tooni põrandad ja tumepruunid uksed kombinatsioon. Kuidagi väsitavalt kirju. Muidu oli igal sammul üritatud tumedaid detaile lisada, tume mööbel, tumedad kardinad. Kuidagi ilusat tervikut ei moodustunud ja kuna ma ise eelistan heledaid toone ja selgeid värve, siis ei meeldinud. Tahaks päris kõvasti ümbertegemist. Maja ise tundub muidu kena, nii et äkki tasuks isegi vaeva.
5. Ma ei tea, kas seal rikaste ja iluste seriaali tehagi saaks, minu meelest on seal pigem odav mööbel, vähemalt piltidelt tundub nii. Ma loodaks, et see ei tule koos mööbliga – no ja köögid ja garderoob tuleks ikkagi asendada, et elamiskõlblikuks saaks 🙂 Samas tundub, et mingi ühtlane stiil on olemas 😀 Kui mööbel ja kardinad välja jätta, siis saaks sellestki asja, ma arvan. Välisilme on minu meelest ok, seinad, aknad, laed, piirded ka, st alusmaterjali ju tegelikult on – vähemalt ilusa toreda majutusasutuse saaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 15:23; 24.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paberajakirjanduses (Aed & Kodu, Maakodu jne.) on ilmunud artikleid nii vahvalt ja ka koduselt kujundatud maa- ja linna majadest ning korterit, et kohe tekib “Vau! Kui hästi ikka inimesed oskavad kujundada! Sellises küll elaks!” – elamus.

Nendest Eesti kalleimatest kodudest tõesti mitte üksi ei tekitanud sellist elamust.

Maja 1: väljast kena ja armas traditsiooniline taluhäärber (sellised olid enne sõda jõukamatel taludel), positiivne on ka suur koduse ilmega köök, kena ja majaga sobiv köögimööbel. Ainult köögipõranda plaat ei meeldi eriti (võiks olla parem lai põrandalaud). Muu sisustus on pettumus – see uusantiik (?) mööbel mõjub maamajas kuidagi odavalt toretsevana ja halvas mõttes eba-maalikult streiilsena. Tapeedid kah liiga “euro”. Sellise maja tubades ootaks pabertapeeti, traditsioonilisi värvitoone ja ehedat ennesõjaaegset talumööblit, mille peremees on kolikambrist päästnud/eseme haaval kokku ostnud. Või siis mingit sobivas stiilis uut mööblit. Kokkuvõtlikult: köögimööbel jääks, muu sisustus tuleks kõik välja vahetada/ümber teha.
Maja 2: kõvasti vaeva nähtud, väga ühtne, aga tõesti nagu muuseum. On olnud Vanalinna kortereid, kuhu on suudetud ka kodusus tekitada – see nende hulka ei kuulu. Siiski, selle elamise puhul võib vähemasti aru saada, miks see kuulub Eesti kalleimate kodude hulka. Sobiks ilmselt mingile jõukamale välismaalasele sõprade ees eputamiseks (“Teate, ma ostsin Tallinna korteri!”) ja aeg-ajalt Eestisse tulles ööbimiseks.
Maja 3: moodne ja vist kallis sisustus, kuid jällegi nagu majutusasutus, kodusust napib.
Maja 4: pole viga, erinevalt eelnevatest on kodu moodi, kuigi vaimustusest hüppama kah ei pane.
Maja 5: kohutavas vastusolus on sisustus maja stiiliga, jah, “komöödia” on tõesti sõna, mis pähe tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 18:21; 12.07 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin see, kellele kuukingade rivi ei sobi.
Töötan haiglas ja aastate jooksul olen saanud kingituseks ikka oma 20 orhideed, osad olen ämma juurde viinud, osad olen töötajatele jaganud, kuid mul on ikka kodus 5 tükki ühe akna peal. Pole ka lemmikukingitus kuid mis teha, kui kogunevad.

ühe sain kallilt sõbrannalt katsikuks, kui vanem laps sündis, 10 aastat tagasi, igal kevadel õitseb.
Mul ei ole küll südant ühtegi lille prügikasti visata, ikka leian koha. Õnneks kodus meil võõrast rahvast ei käi ja lilledega aken sisehoovi, vast ei riiva tundlikku silma.

Teemasse: sisekujunduses ei häiri peale viltu rippuva pildi/fotode/maali midagi, kuid oma kodu on ikka kõige armsam, olgugi, et pole võibolla viimaste trendide järgi tehtud. Läbikukkunuks pean aga sellised uusehitusi, kus ei mõelda funktsionaalsuste peale: puudub piisav arv pistikuid, puudu panipaigad, köök välisukse kõrval, olematu esik (välisuksest näeb magamistuppa), lahtine köök halva kubuga sealhulgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei meeldi, kui midagi täiesti ebapraktilist pannakse kuhugi hästi nähtava koha peale selle mõttega, et oleks lahe sisustuselement lihtsalt. Näiteks valgele seinale riputatakse mingi vana pasun vms, et lihtsalt lahe.
Ei meeldi ka see, kui vägisi punnitatakse vana ja uut kokku sobitada selle nimel, et oleks jällegi jube lahe sisustuselement. Asjal peab ikka mingi mõte olema, kui ta juba kuskil on.

Ega sa ei tea ju tegelikult, mis mõte mõnel asjal on. Mul näiteks ripuvad mitmed hoiustamist vajavad asjad kuskil seinapeal või seisavad kummutil aukohal lihtsalt sellepärast, et nad on nii ilusad, et ei näe põhjust neid kappi peita. Aga see ei tähenda, et ma neid asju ei kasutaks, kui mul neid vahel vaja läheb. See pasunaomanik haaras äkki kohe pärast sinu lahkumist seinalt oma pasuna, mida sina vaid pelgalt dekoratsioonielemendiks pidasid, ja kukkus puhuma, nii et õhtu läbi seinad värisesid. Mul endal on näiteks djembe-trumm niimoodi eksponeeritud, et külalised raudselt arvavad, et ainult niisama eputan kena asjaga. Aga tegelikult ikka mängin tihti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

* odav poola (või ka IKEA) saepurust/papist mööbel, mis on õõtsuv ja nt kapiuksed ei seisa korralikult kinni, sahtlite metallkonstruktsioonid ei tööta hästi jne. ja üldse selline tunne, et ei julge neid kipakaid tooteid väga kasutada.
* klaasist kohvilauad
* peegeluksed nt magamistoas riidekapi ees, eriti need, mis katavad terve või pool kappi.
* odavad plastmassist põrandaliistud
* igav beez puitinitatsiooniga laminaat (mitte niivõrd see, et tegu pole täispuiduga, aga see toonivalik on lihtsalt igav – pange siis juba heleroheline v6i hall vms)
* plastmassist valged kandilised lülitid
* kui väike tuba on tervenisti täis mingit kappi, voodit, lauda, nii et muud ei mahu.
* kohustuslikud pulma- ja raseduspildid magamistoa seinal või öökapil südamekujulises plastmassist/odavas raamis
* liiga palju igasugu pere- ja pulmapilte kuskil kaminasimsil, laste piltidega külmkapimagnetid, jalajäljed jm vidinad iga nurga peal (ok, mõni võib ju olla, kui muidu ei saa)
* külmkapi uks jõhkralt igasugu magneteid ja kola täis, a la pudeliavaja kuskilt Korfult jm odav hiina turistikräpp
* plastaknad (mul endal ka kahjuks, puitaknad tänapäeval ikka luksus vist)
* metallist (eriti halli värvi) korteriuks, mis meenutab mingit tehasetsehhi
* odavad kontorirulood vertikaalsed kangast, plastmassist mummuliste nööridega
* moega kaasajooksmine (eriti IKEA/Jyski jm stiilis)
* lõhnaküünalde jm lõhnade ja kuivanud roosiõekestega liialdamine
* enamus tapeedid mõjuvad kahjuks maitselagedalt
* feature wall (üks sein toast on teist värvi, ses muidu on ju igav) – enamasti puusse pandud ja ei harmoneeru ülejäänuga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan täiesti maitsetus kodus. Alumisel korrusel on puitpõrandad, seinad ja vineeriga lagi. Punastest tellistest soemüür, ahi ja kamin. Esikus, köögis, vannitoas on kivipõrand. Verandal on tuulekellasid päris mitu ja varikatus on läbipaistvatest plaatidest. Ülemine korrus on valgeks värvitud seinte ja lagedega, aknalauad on lilli täis. Draakonipuu on aukohal. Voodi ees lambanahad. Mulle meeldib, siit loen, et enamusele mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oti-doo korras

Hm, mis see on?
(Mulle meenutab see üht venekeelset väljendit, aga mida sina mõtlesid?)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 11:44; 07.08 14:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )


Esileht Kodunurk kõige jubedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.