Esileht Kodunurk Kõige lahedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kõige lahedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

Postitas:

Teema siis vastupidine. Andke tuld!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nurgadiivan

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nostalgitsen: kunagi lausa unistasin sõnajalalehtedega kardinatest. Teate küll, need nõukaaegsed kardinad: valgel põhjal sõnajalalehtede grupid. Ega ma ei arvagi, et need kõigi meelest lahedad olid, aga defka värk oli kunagi küll.
Aa, ja siis lillepostamendi peal ülisuur peaaegu maani rippuvate lehtedega sõnajalg oli ka kohustuslik sisustuselement hoolika perenaise kodus.
Ma märkan, et mul on mingi kiiks sõnajalgadega vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käokell

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehtne ja ilusti vajadusel taastatud antiikmööbel, 20.saj. kuni 1970-te mööbel, korralikult hoitud ja proffide taastatud, mitte ise üleplätserdatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vist on nüüd üks asi, mida on mainitud ka nende kõige jubedamate hulgas, aga mulle õudselt meeldib puit köögisisustuses: täispuidust mööbel ja töötasapind, ka sellisest vana väljanägemisega puidust. Nõus, et paneelmaja korterisse ei pruugi sobida, aga minu unistuste kodu ei olegi paneelmaja korter.
Veel meeldib tadelakt materjalina vannitoas. Samuti on ilus looduslikest kividest mosaiik vannitoas, aga ma ise olen nii laisk koristaja, et endale ei saaks sellist mustustkoguvat asja lubada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:51; 03.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldivad suured ja võimsad sekretär-kapid, mille ülemine uks käib alla ja lauaks lahti. Teed oma kirjatööd ära, paned ukse kinni ja kõik korras-puhas. Vanaaegsed ja hästi korda tehtud, aga ka tänapäevased korralikud.
Ja mitte küll kõige ilusam, aga läbi aegade üks praktilisemaid asju on kokkupandav söögilaud. Kui päris laiali tõmbad, mahutab 10+ inimest, kui soovid, saad ainult ühe poole lahti võtta ja isegi väikeses köögis kasutada, kui üldse ei vaja, pakid kokku ja tõstad jalust ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 10:51; 04.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kristall. Aga hästi läbimõeldult peab kasutatud olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lillepostamendid. Köögis riiuli ees käterätikud või linad kuhu peale oli mingi mõttetera tikitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 17:37; 09.05 19:11; 11.05 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maast laeni raamaturiiulid. Kahjuks tänapäeva moodsatesse ja minimalistlikesse kodudesse pole raamaturiiulitel asja… Mulle nii meeldivad raamatud, need loovad sellise hubase tunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja siis lillepostamendi peal ülisuur peaaegu maani rippuvate lehtedega sõnajalg oli ka kohustuslik sisustuselement hoolika perenaise kodus.
Ma märkan, et mul on mingi kiiks sõnajalgadega vist.

mul tuli kohe silme ette praegu selline hiigelsōnajalaga postament, mis paljudel elutuba ehtis. Sageli veel sätiti ikka pildistamisrks lapsed selle sōnajala juurde ritta kah. Teine kodu uhkus oli suur punaste ōitega toakask, mis maas suures potis kasvas. Minul hetkel oleks kodus ruumi nii sōnajalale kui kasele, aga kahjuks pole nii korralikke isendeid enam leidnud. Poes müügil olevad sōnajalad on küll rohkem “karvased” aga minul jäänud pigem väikseks. Samuti olen toonud koju paar korda selle rooshibiski (see peaks ju iseenesest see toakask olema… Vōi ei ole?), aga kahjuks on need vaikselt välja surnud siiani u aasta jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

estoplasti valgustid, väga huvitavad ja ilusad – meil on vanemate kodus veel paar tükki alles.
inimesed oli väga nutikad – näiteks oli meil köögiseinad kaetud vakstuga – hea puhastada ja ilus ka. n.ö 3-korruseline sektsioon tehti lihtsa nipiga moekaks – ülemine rida tõsteti alla – tehti kappidele jalad alla ja olid selline madal osa juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ema nõukaajal pani köögi põrandale sitsiriide maha ja lakkis selle ära.Ei teagi kas teistes kodudes ka tehti nii.Kuna tol ajal oli enamasti pruun põrandavärv , siis lilleline põrand mulle väga meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka sellist sitsiriidest põrandat näinud. Oli ilus küll, aga see tolleaegne lakk olevat jube mürgine olnud.
Ma olen mõelnud kööki töötasapinna taha sellist lakitud riidega seina, aga ei ole veel sellist riiet leidnud, mis tõesti meeldiks ja sobiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:51; 03.05 10:39;
To report this post you need to login first.

mina olen alati vaimustunud nö kitsejalgadel mööblist – kuuekümnendatel tehti palju. Selline sale ja õhuline mööbel. Õnneks nüüd taas moes ning eriti lahe on ühe Eesti disainifirma telekaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tumedast spoonist ümmargune laud, mida sai keskelt pikemaks teha.
https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_1_29930831.jpg

Varajane Tarbeklaas (Ingi Vaher tööd).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tumedast spoonist ümmargune laud, mida sai keskelt pikemaks teha.
https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_1_29930831.jpg

Varajane Tarbeklaas (Ingi Vaher tööd).

Oojaa, sobib kenasti kokku skandinaavia-stiilis valgete seintega. Mulle meeldivad mõlemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska konkreetset sisustuselementi mainida, aga mulle meeldib 20. sajandi 20. aastate stiil:

https://www.houzz.com/photos/query/1920s

Art Deco on vist selle stiili nimi. Mulle meeldib selle stiili juures iga pisimgi detail.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 10:57; 07.05 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ema nõukaajal pani köögi põrandale sitsiriide maha ja lakkis selle ära.Ei teagi kas teistes kodudes ka tehti nii.Kuna tol ajal oli enamasti pruun põrandavärv , siis lilleline põrand mulle väga meeldis.

See oli väga levinud ja moes, aga väga viletsa vastupidavusega. Seepärast loobuti kiiresti kus vähegi liikumist oli, läks väga koledaks. Kui paar inimest ainult kõndis ja vähekäidav ruum siis ikka mõne aja püsis. Eriti kasutati algul köökides ja suvilates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 14:05; 11.05 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt mitte sisustuselement, aga kamin on mu meelest selline element, mis on läbi aegade olnud oluline ja vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldivad võrkkiiged aias. Selliste pehmete patjade ja pleediga.

Ja 19. saj stiilis rohelised aiamajakesed on ülimõnusad ja kenad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 10:57; 07.05 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt mitte sisustuselement, aga kamin on mu meelest selline element, mis on läbi aegade olnud oluline ja vajalik.

Ja me mehega just vihkame kaminaid elutoas. Tundub täiesti pointless 🙂 Just selline kamin, millel puudub soojasein ja on ainult ilu jaoks – viineri küpsetamiseks 😀

Aga minuarust on üks lahedamaid asju laavalamp 😀 osad vihkavad, aga minuarust väga äge asi ja sobib nt hästi ka lastetuppa öölambiks 🙂

No ja pimendavad rulood on muidugi tippude tipp!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laavalambist- asi, mis on tulnud moodi juba kaks korda, kunagi 60-70ndatel ja kümmekond aastat tagasi. Tea, kas neid poes enam müüaksegi? Vaatasin kirbukal ühte ja mõtlesin, et täitsa vahva oleks, kui neid oleks mitu erinevat kõrvuti mulksumas 🙂

Mina olen see, kelle sümpaatia köögiriiulite ees olevate tikitud mõtteteraga rätikute vastu sai mitu miinust. Huvitav, mitte et need miinused mind hirmasti rõhuks, aga kas miinustajatest keegi pole näinud maakodude köökides just pesukausi riiuli ees valgeid heegeldatud pitsi ja tikitud tekstiga rätikuid peitmas seepe, nipet-näpet pudeleid ja muud pisikraami? Tunnen, et minu armastus nende vastu hakkab peale sellist reaktsiooni aina suurenema. Mõtlen, kuidas saaks neid tänapäeva tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 17:37; 09.05 19:11; 11.05 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte pitsiga rätikuis pole asi vaid nendes tikitud mõtteterades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 14:05; 11.05 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo, aga need ju omas lihtsuses, vanaaegses keeles, tihtipeale kohmakalt tikitud tähtedega just armsad ongi! Paraku pole ehtsas kodumiljöös neid enam aastakümneid näinud, viimati kuskil muuseumis Soomes 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 17:37; 09.05 19:11; 11.05 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo, aga need ju omas lihtsuses, vanaaegses keeles, tihtipeale kohmakalt tikitud tähtedega just armsad ongi! Paraku pole ehtsas kodumiljöös neid enam aastakümneid näinud, viimati kuskil muuseumis Soomes ????

Mul on! Päris vanaaegsed rätid, vanaaegsel hoidikul, vanal (aga puhastatud) palkseinal. Ja kuna mul on neid rätte mitu, siis ikka vahetan mõne aja tagant, hirmus armsad on. Üks on lausa minu vanavanavanaema tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla-üles liigutatav laevalgusti söögilaua kohal-väga praktiline, sätid just nii kõrgele, et eilma ei häiriks, kui vaja, lükkad päris kõrgele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suured põrandapadjad, mõnus sättida kere alla, lastel ronida ja hüpata, palju mitmekülgsemad ja paremad kui mingid tumbad ja järid.
Igasugused IKEA stiilis vidinad köögikapi jms ruumikuse suurendamiseks, maitseainepurgisahtlid, organisaatorid pisipudile, potikaanehoidjad kapiukse sisse ja magnetiga noahoidjad jne.

Minul pole käsitsi tikitud rätikute ja laudlinade vastu küll midagi, mul on vanaemast jäänud veel tema ema ja tema noorepõlves tikitud linikuid, need on mulle armsad. Küllap kibeles kellegi käsi miinuseid panema, sest neid mõtteteradega sloganeid on “moodsas disainis” hulgim, küll maalitud ja suurelt tapeedina seinas, üks mõttetum ja sisutühjem kui teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ema nõukaajal pani köögi põrandale sitsiriide maha ja lakkis selle ära.Ei teagi kas teistes kodudes ka tehti nii.Kuna tol ajal oli enamasti pruun põrandavärv , siis lilleline põrand mulle väga meeldis.

Paluks mitte solvuda, aga kirjelduse järgi tundub kohutav. Ise ei mäleta, et oleks kuskil kodus sellist asja näinud. Seega, täiesti võimalik, et ma ei tea täpselt, millest jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolalamp!!! Igasugused lambikestega valgusketid, põimituna kardinapuude või riiulite külge või lae alla kinnitatuna. Tuulekell. Vikerkaarekristallid akende ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Kodunurk Kõige lahedamad moes olnud sisustuselemendid läbi aegade

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.