Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige nõmedamad spordialad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Kõige nõmedamad spordialad

Postitas:
Kägu

Mulle endale ei meeldi üldse sport, aga mõned spordialad on eriti nõmedad. Nt kepikõnd, golf, kiirkäimine, epee. Ja veel kuidas saab malet üldse spordialaks nimetada? Ma nüüd kujutan ette mis vastuseid mulle siit sadama hakkab selle peale, aga eks see on minu arvamus. Õnneks mul on sellega ka jopanud, ei mul mees samuti üldse sporti ei vahi. See ei tähenda, et me oleks mingid paksud lodevad vedelejad. Ei väga palju käime lihtsalt looduses kolamas, vabalt võime seda teha kilomeetrite kaupa, lihtsalt jala käia, liikuda. Ainuke spordiala mis mulle meeldib on peotants. Iluuisutamine ka, kuigi mitte nii palju. Kuidas teie arvamus spordi kohta on. Ja Tänakust on tõesti jube siiber ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Curling ikka 😁 muidu ise olen jooksufänn. Mingeid rühmatrenne ja tiimimänge jälestan

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peotants on sama palju sport kui missivalimised, mõttetu hööritamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Curling ikka 😁

Ma üldiselt ei kiru erinevaid spordialasid, sest no kõigis on ju mingi mõte sees, aga vot curlingust ei saa mina ka aru. 😁

Ala, mis minu meelest võiks olla olemata, on ratsutamine. Üldse kõik spordialad, mis hõlmavad loomade ärakasutamist, võiks olla keelatud. Hobused mulle muidu meeldivad, aga ratsasporti pole ma kunagi mõistnud. Mul on kaks tuttavat, kes selle alaga süvitsi tegelenud ja nad on kirjeldanud, et hobusele pole see mingi meelakkumine. Ja kui tõuhobune juhtub viga saama, siis suure tõenäosusega ta hukatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kepiratsutamine on selline ala, mis näeb tobe välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nüüd lähemalt hakata vaatama, siis tunduvad kõik spordialad väga veidratena. Kari inimesi jookseb muruplatsil ühest servast teise ja nii 90 minutit järjest? Inimesed lükkavad tokkidega end pilbastel mööda maad edasi mõnikord lausa 42 kilomeetrit? Või sõidavad autodega mitusada ringi järjest? Kui sporditegemise mõttest aru ei saaks, siis vaataks ja naeraks küll kõht kõveras.

Male on täiesti arvestatav spordiala. Ei pea alati keegi kuskil jooksma või palli auku lükkama, et ainult seda spordiks võiks pidada. Mõttetegevuses vastupidavuses ja käitumise läbimõelduses mõõduvõtmine võib olla rängemgi kui pikaajaline füüsiline pingutus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on jalgpall täiesti mõttetu spordiala. Täpselt samamoodi nagu eelkõneleja kirjutas, kamp jookseb lihtsalt ühe palli järel. Väravaid lüüakse haruharva ja jalgpalli vahtimine on minu jaoks maruigav. Ometi armastab mu 7aastane poeg seda üle kõige ja käib kolmandat aastat trennis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma üldiselt ei kiru erinevaid spordialasid, sest no kõigis on ju mingi mõte sees, aga vot curlingust ei saa mina ka aru. 😁

Miks? Iga spordiala on mõne füüsilise võimekuse peale – curling on täpsuse peale.
Peotants … sport … mnjaa. Ma olen eluaegne tantsija, aga peotantsu spordiks nimetama keel ei paindu.
Nõmedaid spordialasid ei ole olemas. Kepikõnd on vägagi omal kohal laiatarbespordina, annab koormust korraga jalgadele ning ülakehale. Naeravad kepikõnni üle need, kes ei ole aru saanud, kus iva on.
Ebameeldiv on mulle vaadata spordialasid, kus naised kaklevad või raskusi tõstavad – aga ka neid spordialasid ei nimeta ma nõmedateks, neid lihtsalt ei meeldi mulle vaadata. Epp Mäe saavutusi hindan samavõrd kui Heiki Nabi omi.
Male – jah, nõus, ka see pole otseselt sport, nagu peotantski. Peaks kuidagi nagu vaimsete alade liigasse paigutuma, koos mälumängu ja gomokuga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jalgpalli kohta ütles mu parim sõbranna “Üks pall ja kari lolle” ja vahel täiendas veel, et teine kari lolle teleka ees. Arvan sama.
Autoralli. Kuna viimasel ajal enam kuskil uudistes muud ei räägitagi, siis on mul sellest täielik siiber saanud.
Üldiselt olen täitsa spordivaenulik inimene, nagu teema-algatajagi. Üldse ei jälgi mingeid olümpiaid, ei MM-e ei EM-e. Jätab täitsa külmaks ja pigem häirib, kui minu läheduses keegi neid vaatab.
Kunagi, nii 30 aastat tagasi vaatasin küll huviga Eesti korvpalliklubi “Kalev” mänge. Aga seda eelkõige sellepärast, et “kenad kutid olid”- no teismelise plika jaoks kõige olulisem ju 😀 Ja siis mäned aastad hiljem hakkasin sõprade eeskujul vormel 1 vaatama, olin paar hooaega ikka suht fänn lausa, nüüd korra püüdsin ka jälgida paari etappi- pole enam üldse see.
Malet mängin meeleldi, ei nimeta seda tõesti spordiks vaid pigem lauamänguks. Kui male on sport, siis miks pole seda ristsõnad, mälumängud, lauamängudest scrabble, pusled ja muud loogika ning strateegia mängud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peotants on sama palju sport kui missivalimised, mõttetu hööritamine.

Peotants tõesti pole sport, sest seda harrastatakse kohvikutes, pulmades jne.

Võistlustants on aga viimase 20 aastaga väga palju arenenud. Vaadake 1990 või 2018 a youtube’i videosid ja näete, mis liinid, liigutused nendel aastatel olid. Näiteks quick stepis tormavad mööda saali 6+ paari, väga vilunud peab olema, et 2 inimest saaks kõiki neid hüppeid ideaalselt koos teostada, lisaks võhm. Ja kõige tähtsam – et teisega kokku ei põrka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jalgpalli kohta ütles mu parim sõbranna “Üks pall ja kari lolle” ja vahel täiendas veel, et teine kari lolle teleka ees. Arvan sama.

Ja siis kolmas kari lolle neid ülejäänusid kritiseerimas.
Jalgpall on väga huvitav ning lollidega pole seal midagi pistmist. See, et sind ei huvita, näitab, et sa ei tea reegleid ja ei oska hasarti hinnata. Mammilik suhtumine, sorri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kitsehüpe

Please wait...
Postitas:
kitah

Esikolmik on raudselt pesapall, golf ja korvpall. Lihtsalt ebameeldivad on ka võrkpall, jäähoki (nagu mu kadund vanaema ütles – aavad mõlaga lühtrit taga 😀 ), igasugused naiste jõuvärgid ja ketta-vasaraheide. Ja täiesti mõttetud on mäestlaskumine, igasugused jooksmised, ralli (nii kart kui maastik – selleks on vaja nüüd rauda toota, et mingid idikad saaksid seda kortsu ajada ja lõhkuda) ja kõiksugu kestvusnühkimised (maraton, rattasõit, murdmaasuusatamine jms). kepikõnd on sama totakas kui golf.
Seevastu võistlustantsu ja iluuisutamise vabakava/jäätantsu võiks vaadata küll, ja ratsutamist (rohkem hobuste kui tehnika poolest). malet mängin ise ka, aga mingiks spordiks ma seda nüüd küll ei pea, see ikka ajutöö, mitte hunnik lolli liha võdisemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on jalgpall täiesti mõttetu spordiala. Täpselt samamoodi nagu eelkõneleja kirjutas, kamp jookseb lihtsalt ühe palli järel. Väravaid lüüakse haruharva ja jalgpalli vahtimine on minu jaoks maruigav. Ometi armastab mu 7aastane poeg seda üle kõige ja käib kolmandat aastat trennis.

Jalgpall. Täiesti nürimeelne sport. Ja mis veel veidram – 22 inimest mängivad ja 6 miljardit elavad maailmas sellele kaasa..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endal läheb hetkel neljas hooaeg Inglise jalgpalli vaadates (Premier League). See sport ei ole lihtsalt, et vaatad mehi 90+ minutit palli taga ajamas. Mingil hetkel klõpsab või sümpatiseerib mõni klubi. Palju muud toimub sotsiaalmeedias ja transfer window ajal, kui mängijad tulevad/lähevad, samamoodi treenerid. Kõik on ka väga meedia luubi all. Selle ajal jooksul kujunevad välja lemmikud mängijad ja elad neile kaasa. 🙂

Teemasse, siis golfi fenomenist ei ole aru saanud. Võtan ka rõõmuga kuulda, kui kellelgi meeldib.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

Male on vägagi sport. See on puhas ajutreening. Selline ajugümnastika, et vähe pole. See treenib aju ja mõtlemist. Miks jooksmine rohkem sport on. Ralli on ka sport?
Minu jaoks on mõttetud peksmisega seotud spordialad. Täiesti arusaamatu, miks reeglitega peksmine ok on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jalgpall. Täiesti nürimeelne sport. Ja mis veel veidram – 22 inimest mängivad ja 6 miljardit elavad maailmas sellele kaasa..

Ilmselgelt ei tea te jalgpallist midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sumo! Täiesti absurdne ala. Paljad, paksude persetega rasvased mehed rassivad matil. Sportlane minu arvamuse järgi peaks ikka heas vormis ja tervislikus kehakaalus olema, sumokad on aga pekimäed. Ebameeldiv vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ei tea te jalgpallist midagi.

Üdini spordihullu ja kunagi ka päris innustunult jalkat mänginuna ütlen jätkuvalt et jalka on igavus kuubis. Terve uue iseseisvusaja on üritatud seda publikule söödavaks teha aga kui kohalik tase on olla maailmas 102. -uhkelt Palestiina ja Liibüa vahel, siis pmst võimatu on
sellest innustuda.

Kõikvõimalikud kaartimängud ja e-sport.

Kogu grupp mida vahel nimetatakse maailmaspordiks: jalka, ragbi, ameerika jalgpall, kriket , tennis,golf jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Autoralli pole minu jaoks sport. Ja siis need kepphobused on küll ka väga veidrad.
Üle kõige meeldivad jalgpall, kergejõustik ja suusatamine ja iluuisutamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui esitada küsimus, miks nt malet spordiks nimetatakse või kui kepikõnd tundub nõme spordiala, siis esiteks tuleks endale selgeks teha spordi definitsioon: “Sport on mänguline kehaline või vaimne võistluslik tegevus. Sport eristub mittevõistluslikust kehakultuurist.” Male on mänguline vaimne võistluslik tegevus – järelikult sport.
Ma ise ei tee ega vaata sporti, aga eks inimestel ongi erinevad huvialad. Kehakultuuriga tegelen ma küll ja nooremana olen ka vaadanud telekast nt korvpalli, suusahüppeid, iluuisutamist. Enam ei viitsi ja pole aegagi. Aga see ei tähenda, et minu arvamus mingi spordiala või üldse spordi kohta oleks, et see on nõme või mõttetu. Ainukese erandina mootorisport: selles osas on mul küll tugev arvamus, et inimesed ei peaks oma lõbu nimel niimoodi loodust reostama ja oma eluga mängima. Tänapäeval annaks seda teha ju ka virtuaalselt, st võistelda oma reaktsioonikiirustega arvutimängurallis. Nojah, aga ilmselt adrenaliini annaks see oluliselt vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükski spordiala ei ole mõttetu. Pigem tasuks mõelda siin muudele asjadele. Nagu nt keegi ka eespool välja tõi, “üksteise peksmine”. Sporti harrastades tekib ikka vigastusi, aga kui spordiala eesmärk ongi teise inimese nokauti löömine, siis minu jaoks on see liiga brutaalne. Võitluskunsti oskus ise on lahe muidu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Sport on mänguline kehaline või vaimne võistluslik tegevus. Sport eristub mittevõistluslikust kehakultuurist.” Male on mänguline vaimne võistluslik tegevus – järelikult sport.

Kardan, et see definitsioon ei tee midagi selgemaks. Sel juhul on laste matemaatikavõistlus “Känguru” ka sport – vaimne võistluslik tegevus? Siin ma küsingi, et miks on male sport, aga matemaatikas võistlemine ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peotants ei ole mingi sport nii nagu ka iluuisutamine, iluvōimlemine, suusahüpped. Vōibolla veel midagi mida hinnatakse subjektiivselt mingi arvu kohtunike poolt ilma selgete pōhjenduste ja tulemusteta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MMA! Ma ei mõista neid harrastajaid ja veel vähem, mõistan ma neid vaatajaid. Suur hulk poksijaid saavad ajukahjustuse, miks peaks keegi sellele kaasa elama?

Jalgpall mulle meeldib, sest ma saan aru sellest mängust. Kui eelnevalt üks mainis, et nii harva lüüakse väravaid, siis see just põnev ongi. Ükski jalkafänn ei viitsiks vaadata mänge, kus puur täis lüüakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahvastepall. Mida see üldse õpetama või arendama peaks. Väga jube et lapsed peavad aastaid seda koolis mängima.
Tugitoolisport. No miks peab tunde teleka ees õlut jooma et teada saada et keegi hüppas seitse meetrit kaugust või et brasiilia lõi kaks väravat.

Golf on väga tehniline, strateegiline ja kaasahaarav mäng. Rohkem vaimne kui füüsiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võitluskunstid kus üksteist veriseks pekstakse, golf, piljard, ralli ja male.

Please wait...
Postitas:
Kägu

spordivihkajad ei jäta jonni, teeme veel mõned teemad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui esitada küsimus, miks nt malet spordiks nimetatakse või kui kepikõnd tundub nõme spordiala, siis esiteks tuleks endale selgeks teha spordi definitsioon: “Sport on mänguline kehaline või vaimne võistluslik tegevus. Sport eristub mittevõistluslikust kehakultuurist.”

Wikipediast võib lugeda, et spordi definitsioon ongi varieeruv ja vaieldav, siiski on rahvusvaheliselt jäädud selle juurde, et

SportAccord uses the following criteria, determining that a sport should:

have an element of competition
be in no way harmful to any living creature
not rely on equipment provided by a single supplier (excluding proprietary games such as arena football)
not rely on any “luck” element specifically designed into the sport.

They also recognise that sport can be primarily physical (such as rugby or athletics), primarily mind (such as chess or Go), predominantly motorised (such as Formula 1 or powerboating), primarily co-ordination (such as billiard sports), or primarily animal-supported (such as equestrian sport).

The inclusion of mind sports within sport definitions has not been universally accepted, leading to legal challenges from governing bodies in regards to being denied funding available to sports. Whilst SportAccord recognises a small number of mind sports, it is not open to admitting any further mind sports.

See, kas sport eeldab tingimata võistlust, on samuti vaidlusalune teema. Näiteks Euroopa Nõukogu eelistab pigem laiemat definitsiooni:
According to Council of Europe, European Sports Charter, article 2.i, “‘Sport’ means all forms of physical activity which, through casual or organised participation, aim at expressing or improving physical fitness and mental well-being, forming social relationships or obtaining results in competition at all levels.”

Aga teemaalgatajale vastuseks: mulle isiklikult ei meeldi mootorisport, ükskõik millisel kujul. Ok, sellega ma olen juba harjunud, et delfis tuleb päris uudiste leidmiseks esimese asjana jupp maad allapoole kerida, aga ma ei saa sallida seda, et mingeid rallisid peetakse otse linnatänavatel, see on ohtlik, reostav ja kohalikele elanikele palju ebamugavusi põhjustav. Looduses paarutamine on mõnes mõttes muidugi veel hullem, aga mind nii otseselt ei puuduta.
Võistlustantsuga (see ei ole peotants, peotantsu tantsivad oskajamad vanatädi juubelil!) on mul laps tegelenud ja see on füüsiliselt väga raske tegelikult, samuti nõuab ülihead koordinatsiooni, seega igatahes sport. Samas pean tunnistama, et mulle see ei meeldi – minu meelest ei tohiks spordis tulemus sõltuda varustuse välimusest, seal aga paratamatult sõltub.

Please wait...
Postitas:
kitah

minu meelest ei tohiks spordis tulemus sõltuda varustuse välimusest, seal aga paratamatult sõltub.

Kas iluuisutamises ka? Seal ju ka uhked kostüümid.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige nõmedamad spordialad