Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige nõmedamad spordialad

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Kõige nõmedamad spordialad

Postitas:
Kägu

see mõttekus on selline ebamäärane asi, oleneb kust otsast vaadata
-vaadata on ilus tantsu ja uisutaminst, naiste maadlust mitte eriti…
-tervislik on ilmselt mõõdukas jõu- ja kardiotreening värskes õhus, igasugune tippsport on ebatervislik
-ise tegemiseks on vastumeelsed igasugused mind-tüüpi treeningud, kus peab mingeid energiapalle liigutama jms, tohutu kirg on igasuguseid võitlusalad, alates vehklemisest ja lõpetades MMA-ga. Mida ohtlikum asi, seda rohkem ju ka adrenaliini.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ehee, teemaalgataja, mul on ka selline mees, kes erialatööst vabal ajal teeb ainult nn. meestetöid (küttepuud, ehitustööd, auto parandamine), sest neid on ta lapsepõlvest saadik harjunud tegema. Sporti ta ei tee ega vaata ka telekast mitte kunagi. Igasugu jalgpalli MM-d ja olümpiamängudki ei pälvi tema poolt mitte mingit tähelepanu. Tema ei vaata telekat, vaid müttab õues/kuuris.

Mulle sobivad ainult tervisespordi individuaalalad, mida tehes toimub nagu suhtlemine oma kehaga – jooks, jõu-ja venitusharjutused. Võistkondlikud või igasugu maadluse/võitluse – tüüpi alad on minu jaoks välistatud! Ei viitsi mina kellegagi võistelda või võidelda! Sel põhjusel arvasin noorema koolitüdrukuna, et mina pole üldse mingi sportlane ega hakka iial mingit trenni tegema. Kehalise õps oma normidega/pallimängudega tundus üks tüütu inimene. Aga hiljem, kui mul laste õuemängude (kus õueminek ja liikumine toimus nagu muuseas) iga otsa sai, avastasin enda jaoks vormispüsimise vajaduse ja mitte-saavutusliku spordi.

Vahel meeldib vaadata ratsutamise takistussõitu ja koolisõitu – mälestuse tõttu, et ma ise olen kunagi algtasemel (harjasime hobuseid ja sõitsime pisikesel platsil ringiratast sammu-traavi-galoppi) ratsutamisega tegelenud.

Oma lastel (praegu on vanim laps 6a, spontaanselt väga liikuv, meeldib väga õues olla) ilmselt soovitan minna kooliajal mingisse trenni – äkki kergejõustik, mõni pallimäng, võimlemine… Kardan, et muidu, kui väikelaste mängude aeg otsa saab, muutuvad lapsed väga väheliikuvaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugused suusaslaalomid ja suusavigursõidud: 99% kukub kunagi ja tulemus ratastool. Samuti ei kannata ma iluuisutamises neid kavasid kus tehakse hüppeid ehk axeleid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaid kaks näidet, kahest erinevast otsast vaieldava sportlikkusega spordialade valdkonnast…

1. Kulturism ja 15+ erinevat fitnessi liiki. Hindamise kriteeriumid väga subjektiivsed ja lisaks ka liigne edevus-butafooria (vajalik kristallide arv bikiinidel, suured kunsttissid jne). Pigem võiks need alad panna missi/misteri valimise tseremooniate või modellinduse valdkonda.

2. Raadiosport. Eriti nõukogude ajal oli väga populaarne meil, aga maailmas eksisteerib tänaseni. Püütakse saada raadioside (saatjad-antennid-vastuvõtjad) tehnika abil ühendust võimalikult kaugel maailma otsas asuva teise osapoolega. Võistlused kestavad sageli mitu ööpäeva järjest, ilma magamata, muudkui toolil laua taga istudes ja aparaatide nuppe keerates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üdini spordihullu ja kunagi ka päris innustunult jalkat mänginuna ütlen jätkuvalt et jalka on igavus kuubis. Terve uue iseseisvusaja on üritatud seda publikule söödavaks teha aga kui kohalik tase on olla maailmas 102. -uhkelt Palestiina ja Liibüa vahel, siis pmst võimatu on
sellest innustuda.

Mis see kohalik tase siia puutub? Spordialast räägime ju. Jalgpall on meeskonnasport ja väravad on tulemuse mõõtmisel olulised, aga palju olulisem on koostöö, mängijate jälgimine, taktika. Ühise eesmärgi nimel töötamine, teistega arvestamine, vigade ja võimaluste leidmine ja tekitamine. Ülipõnev. Ning Eesti tasemel pole häda midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

1. Kulturism ja 15+ erinevat fitnessi liiki. Hindamise kriteeriumid väga subjektiivsed ja lisaks ka liigne edevus-butafooria (vajalik kristallide arv bikiinidel, suured kunsttissid jne). Pigem võiks need alad panna missi/misteri valimise tseremooniate või modellinduse valdkonda.

Kas keegi käsib? Kui teha seda enda pärast ja mitte medalite või teistele näitamise pärast, pole vaja kunsttisse kasutada.

Küsimus ongi, mis motiividel sporti teha. Paljud spordialad on huvitavad harrastada, kuigi nad võivad olla surmigavad vaadata või rasked objektiivselt hinnata. Näiteks nagu maadlus või mma, kui pole ise asjaga tegelenud, ega ei saa naljalt aru, mis aelemine see selline on.

Totaalselt mõttetu on spordiala mõttekust hinnata selle järgi, kui vaatemänguline see on või kuidas võhik sellest aru saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

99% kukub kunagi ja tulemus ratastool.

99% lõpetab ratastoolis? Millegipärast ma ei usu. Kuigi nõus, ekstreemspordi puhul on sporditrauma aja küsimus. Aga teatud tasemest alates sporti tehes ongi traumad nagunii vältimatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on jalgpall täiesti mõttetu spordiala. Täpselt samamoodi nagu eelkõneleja kirjutas, kamp jookseb lihtsalt ühe palli järel. Väravaid lüüakse haruharva ja jalgpalli vahtimine on minu jaoks maruigav. Ometi armastab mu 7aastane poeg seda üle kõige ja käib kolmandat aastat trennis.

Aga vaata seda nii, et see on 90 minutit jooksu kus sprindid vahelduvad sörgiga, ehk see on intervalltreening (sisuliselt kõik pallimängud on intervalltreening). Ning üsna tihti joostakse palli taga ajades treeningu jooksul intervallidena 90 minutiga kokku umbes 10km. See on aeroobse vastupidavuse seisukohalt hulga arendavam kui lihtsalt 10 km maantee servas ühtlases tempos joosta, lapsele huvitav ka. Lisaks peab mõttega jälgima mängu, liikumise ajal palli käsitlemise keerukus arendab koordinatsiooni, tasakaalu, reaktsiooni jm omadusi mida lihtsalt jooks arendab vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükski spordiala ei ole mõttetu. Pigem tasuks mõelda siin muudele asjadele. Nagu nt keegi ka eespool välja tõi, “üksteise peksmine”. Sporti harrastades tekib ikka vigastusi, aga kui spordiala eesmärk ongi teise inimese nokauti löömine, siis minu jaoks on see liiga brutaalne. Võitluskunsti oskus ise on lahe muidu.

Amatööride tasemel võitluskunste harrastades keegi ikka nokauti ei saa. Välja arvatud juhud, kus liiga erineva tasemega või jõuga võitlejad kokku lastakse. Selle vältimiseks omakorda on kasutusel vööd ja kaalukategooriad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõmedad on need mis eelisarendavad ühte kehapoolt. Odavise, Tennis.

Kuigi, tennis on ikka lahe mäng. Võib öelda, et tennist ma vihkan ja armastan samaaegselt.

Kui oleks minu teha, siis ma muudaks odaviske reegleid nii, et visatakse mõlema käega ja arvesse läheb neist kahest nõrgem tulemus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ka ei meeldi ekstreemsport ja meie esisuusalaskuja- ja keerdhüppaja-neiu on juba oma põlve raskelt vigastanud, enne kui üldse täiskasvanuks jõudnud saadagi. Järgmisena läheb kael ja ongi kogu muusika.
Aga kõige veidram, mõttetum ja naeruväärsem on golf. Mister Bean tegi sellest hea klipi. Täpselt nii nõme see ongi, nagu ta seal mängib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kõige veidram, mõttetum ja naeruväärsem on golf. Mister Bean tegi sellest hea klipi. Täpselt nii nõme see ongi, nagu ta seal mängib.

Kas sa oled ise golfi proovinud?

Mina tahaksin seda küll proovida. Olen ka rahulikum inimene, meeldib rahulikult eesmärke seada ja end arendada. Golf tundub selleks ideaalse variandina teha midagi füüsilist aga samas mitte üle pingutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükski spordiala ei tundu mõttetu. Alad, mis ei sobi mulle, sobivad kellelegi teisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igasugu pallimängud ja muu karjasport on minu jaoks nõmedad. Aga ma ei ütleks seda kunagi mõnele jalkafännile ja kui oma laps tahaks jalkatrennis käia, siis igati soosiks seda. Igale oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kardan, et see definitsioon ei tee midagi selgemaks. Sel juhul on laste matemaatikavõistlus “Känguru” ka sport – vaimne võistluslik tegevus? Siin ma küsingi, et miks on male sport, aga matemaatikas võistlemine ei ole?

Põhimõtteliselt ongi.
Ja nüüd on neil internetis matemaatika jaoks “Nutisport”. Võistlevad, ja nagu näed, otsesõnu ongi seda spordiks nimetatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

naistekandmine

Please wait...
Postitas:
Kägu

nõus

Minu jaoks on jalgpall täiesti mõttetu spordiala. Täpselt samamoodi nagu eelkõneleja kirjutas, kamp jookseb lihtsalt ühe palli järel. Väravaid lüüakse haruharva ja jalgpalli vahtimine on minu jaoks maruigav. Ometi armastab mu 7aastane poeg seda üle kõige ja käib kolmandat aastat trennis.

Jalgpall. Täiesti nürimeelne sport. Ja mis veel veidram – 22 inimest mängivad ja 6 miljardit elavad maailmas sellele kaasa..

Ilmselgelt ei tea te jalgpallist midagi.

Tõsi, 6 miljardit on absurdne number. Ainult iga teine inimene on ju pooletoobine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poks tuleks keelustada. Väga ohtlik elule ja tervisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis teil curlingu vastu on? No vaadake seda meistersooritust, muudate ehk meelt!
https://cheezburger.com/8364778240/the-us-cat-curling-team

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kes oled sina, et määrad, mida teised oma elu ja tervisega teevad?

muide, elamine on üldse ohtlik, 100% lõppeb surmaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest on absoluutselt igasugune tippsport ja võistlused täiesti nõmedad ja mõttetud. Esiteks rikub see sportlaste tervist (tippsport), teiseks neelab meeletuid rahasummasid, mida oleks palju mõistlikum mujale kulutada, kolmandaks, tekitab ka pealtvaatajais palju asjatuid ebameeldivaid tundeid.

Tervisespordi vastu mul ei ole midagi. Kui keegi harrastab jalgpalli või meeldib toksida sulgpalli või armastab seina mööda üles ronida või metsa all ringi joosta – lasku käia. Aga kui ta hakkab seda juba tegema mingitel ekstreemsetel viisidel, siis mina seda ei mõista ja mingit kaasaelamist või kaasatundmist minu poolt ei tule.

Mis mind aga eriti häirib, on see meeletu spordi ja spordivõistluste kultus. Krt, terved linnad pannakse kinni, lastesaated jäetakse ära, esiuudiseks on see, et keegi sai medali.

Tasakaalustuseks võin öelda, et ka suur osa tippkultuurist on minu arvates täiesti nõme ja mõttetu. Mingid moodsa kunsti taiesed, mida ühed kunstnikud näitavad teistele kunstnikele kord aastas kunstisaalis. Mingid kaasaegse tantsu etendused, kus käputäis spetsialiste seda vaatamas ja kritiseerimas käivad. Aga vähemalt nad teevad seda rahulikult oma ringkonnas ja ei käi seda kõigile pasundades pähe määrimas, erinevalt spordirahvast.

ma ei ütle, et sport või kultuur on kasutud ja mõttetud, aga mingilt maalt jookseb piir, alates millest see muutub nõmedaks kenitlemiseks või enda lõhkumiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meenub tore koht filmist “Mina olin siin”, kus baaris on televiisor ja curling käib ja siis need tegelased seal arutavad, et on ikka nõme ala ja oleks ikka nõme küll, kui poeg oleks homo (nad väljenduvad veidi räigemalt) või curlingumängija. Siis üks oss palub kanalit vahetada ja järgmiselt kanalilt tuleb male. Aga tegelikult muidugi pole male kindlasti nõme ala, lihtsalt pole päris selline ala, mida ossid baari vaatama ja millele kaasa elama koguneks. Mu meelest ongi mõnes mõttes kõige tobedam see fanatism, et mingid tüübid keeravad segi ja hakkavad laamendama, kui nende pooldatud meeskond pallimängu kaotab, vat see on tobe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest on absoluutselt igasugune tippsport ja võistlused täiesti nõmedad ja mõttetud. Esiteks rikub see sportlaste tervist (tippsport), teiseks neelab meeletuid rahasummasid, mida oleks palju mõistlikum mujale kulutada, kolmandaks, tekitab ka pealtvaatajais palju asjatuid ebameeldivaid tundeid.

Tervisespordi vastu mul ei ole midagi. Kui keegi harrastab jalgpalli või meeldib toksida sulgpalli või armastab seina mööda üles ronida või metsa all ringi joosta – lasku käia. Aga kui ta hakkab seda juba tegema mingitel ekstreemsetel viisidel, siis mina seda ei mõista ja mingit kaasaelamist või kaasatundmist minu poolt ei tule.

Mis mind aga eriti häirib, on see meeletu spordi ja spordivõistluste kultus. Krt, terved linnad pannakse kinni, lastesaated jäetakse ära, esiuudiseks on see, et keegi sai medali.

Tasakaalustuseks võin öelda, et ka suur osa tippkultuurist on minu arvates täiesti nõme ja mõttetu. Mingid moodsa kunsti taiesed, mida ühed kunstnikud näitavad teistele kunstnikele kord aastas kunstisaalis. Mingid kaasaegse tantsu etendused, kus käputäis spetsialiste seda vaatamas ja kritiseerimas käivad. Aga vähemalt nad teevad seda rahulikult oma ringkonnas ja ei käi seda kõigile pasundades pähe määrimas, erinevalt spordirahvast.

ma ei ütle, et sport või kultuur on kasutud ja mõttetud, aga mingilt maalt jookseb piir, alates millest see muutub nõmedaks kenitlemiseks või enda lõhkumiseks.

Kavatsesin just midagi taolist kirjutada. Ükski spordiala (peale poksi kõigis variantides) pole iseenesest nõme. Nõmedaks teeb selle tippsport.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kes oled sina, et määrad, mida teised oma elu ja tervisega teevad?

muide, elamine on üldse ohtlik, 100% lõppeb surmaga

Mina ei määra siin midgi. Kuid seni on mul õigus siin kirjutada mida arvan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa oled ise golfi proovinud?

Mina tahaksin seda küll proovida. Olen ka rahulikum inimene, meeldib rahulikult eesmärke seada ja end arendada. Golf tundub selleks ideaalse variandina teha midagi füüsilist aga samas mitte üle pingutada.

Mu mees, eluaegne tugitoolisportlane hakkas paar aastat tagasi golfi mängima. Golf pole minu meelest just sport, pigem mäng, aja veetmine värskes õhus. Mehe kutsel proovisin ka golfis kätt. Mängisin ühe hooaja, aga mulle ei meeldinud- igav. Lisaks veel see, et golfi saab mängida vaid kindlates kohtades, kuhu on vaja autoga sõita. Mees fännab väga. Eks igale oma.
Mõttetud spordialasid minu meelest polegi olemas, ühele sobib üks asi, teisele teine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kes oled sina, et määrad, mida teised oma elu ja tervisega teevad?

Ja kes sina oled, et määrad, mida keegi arvata tohib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kes oled sina, et määrad, mida teised oma elu ja tervisega teevad?

Ja kes sina oled, et määrad, mida keegi arvata tohib?

Noh ma avaldan kah arvamust, et ma ei salli inimesi, kes kipuvad teiste elu korraldama asjades, mis neid ei puuduta. Või said mõne poksija käest peksa, et nii tige?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei jälgi mitte ühtegi spordiala, sest minu arvates on need kõik nõmedad. samas ma ise harrastan mõningaid spordialasid, et ennast vormis hoida, kuid üksi, ei mingeid rühmatreeninguid ega võistlusi enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Konkurentsitult kõige ebasümpaatsem spordiala on tõkkejooks. Ehk sellepärast, et koolis sai seda kohustuslikus korras tehtud ning on meeles see valu, kui järjekordselt koos tõkkega maha kukkusin ja hiljem olid suured sinikad säärtel. Polegi kunagi üle tõkke suutnud hüpata ehk siis trauma igast korrast. Teise koha saab kitsest üle hüppamine.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige nõmedamad spordialad