Esileht Ajaviite- ja muud jutud kõige parem kassitoit

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: kõige parem kassitoit

Postitas:
Kägu

milline on kõige kvaliteetsem kassitoit?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kõige parem kassitoit

mul pärsia kass ja jubedalt valib toitu. Sööb ainult krõbinaid. Soovitan royal canin omasid,võrreldes odavamatega on näha kohe õli kihti ja lõhnavad ka hästi. Kallid on ,kuid kui raha vähe, siis panen odavamaid ka juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuiva toidu puhul on lihasisaldus väga oluline – erinevalt kõigesööjast koerast on kass puhas karnivoor ja talle nisu sööta ei ole vaja. Suure lihasisalduse ja ilma teraviljata on nt Applaws, Orijen, Acana, Taste of the Wild ja mitmed teisedki.

kassidele peaks andma ka purgitoitu, sest kassid ei joo nagu inimesed või koerad ja seega võib vaid kuiva toitu süües kontsentreeritud uriin talle põievaevusi tekitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa anna kassile ikka nö tavatoitu ka.
Spets loomatoidud on siiski mitte just kõige kasulikumad. Küll ajavad karva lahti jne.
Sa sega nt purgitoitu tavalise toiduga. Ei pea olema KÕIGE kvalitseetsem.
Aga eks osta kõige kallimat ja loomapoest, siis vast kvaliteetne.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa anna kassile ikka nö tavatoitu ka.
Spets loomatoidud on siiski mitte just kõige kasulikumad. Küll ajavad karva lahti jne.
Sa sega nt purgitoitu tavalise toiduga. Ei pea olema KÕIGE kvalitseetsem.
Aga eks osta kõige kallimat ja loomapoest, siis vast kvaliteetne.[/tsitaat]mis on tavatoit? hapukapsas? vastlakukkel? hernesupp?

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

kõige parem kassitoit on see, mis su kassile kõige rohkem meeldib. mina muretsesin erinevaid toite ja testreid, nuusutasin ise ja vaatasin, kui isukalt kass sööb. mulle ja kassile meeldis kõige rohkem royal canin kassipojatoit. kui aastaseks saab, otsime uue toidu. lisaks saab kiisueineid, paki päevas. sheba, whiskas supreme või gourmet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõige parem kassitoit on see, mis su kassile kõige rohkem meeldib. [/tsitaat]

Eks vist jah oleneb, kas inimene peab \”parima\” all silmas tervislikkust või midagi muud. paljudes odavates toitudes on lisaained, mis kassidele meeldivad, aga ei ole alati sugugi tervislikud. Samamoodi võiks siis väita, et parim toit lastele on shokolaad ja kartulikrõpsud, näe kus isuga söövad.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat] [small]lükkatõmba kirjutas:[/small]

Eks vist jah oleneb, kas inimene peab \”parima\” all silmas tervislikkust või midagi muud. paljudes odavates toitudes on lisaained, mis kassidele meeldivad, aga ei ole alati sugugi tervislikud. Samamoodi võiks siis väita, et parim toit lastele on shokolaad ja kartulikrõpsud, näe kus isuga söövad. [/tsitaat]ma arvan, et iga kassiomanik otsustab ise, millise hinnaklassi kassitoitu ta osta jaksab ja nendest saab ju ka parima välja valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Royal Canin teeb kassitoitu spets kassitõugudele, erinevatel tõugudel on erinevad vajadused. Mina annangi kassidele RC krõbinaid ja toorest liha, vahest ka konservi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei taha sööta saasta st odavat lihalõhnalist jahuplönni=konservi, mida poes tihti kassikonservi pähe pakutakse
siis
ostke subprodukte(kanapugud, kanamaks, lihasmaod).

Või siis tõesti ok (üle 5% lihasisaldusega) syt loomapoe konserve

Alati pigem konserv või subproduktid kui krõbinad st mitte ainult kuiv (loomaarsti sõnul põieprobleemide põhjus nr 1=krõbinatoidul olemine).

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu kass ei söö ühtegi inimese toitu, isegi mitte kanamaksapasteeti, sinki, vorstist rääkimata. ainuke asi, mis temas huvi tekitas, olid krevetid, mida ta salaja pätsas. ka makrat sööb vahel pool pulka ära.
sünnist peale harjunud kassitoiduga, ju sellepärast. ostan loomapoe krõbinaid, Royal Canini ja kui raha pole, siis mõnda odavamat. tahab ka konservi, lemmik on Whiskasi kiisueined tarrendis. kui suur õgimisperiood, pistab iga päev kinni 400g purgi konservi + krõbinad ka veel. kui kiisu sööb ainult krõbinaid, tuleb hoolitseda selle eest, et alati oleks veekauss täis. kuivtoidu juurde peab palju jooma. nii, et iga kass valib ise välja, mis talle maitseb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil läheb ka Royal Canin. Proovin ka teisi vahepeal – Hillsi; poetoite… Aga näha on, et kass ei seedi neid korralikult ära. Junnid suurenesid; haisesid hullemini. Seega olen tagasi RC Hair and Skini juures. Tahaks proovida korra ka neid vana kassi krõbinaid (12+) kuna meil kass kevadel 12 saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Krõbinaid ei sööda, peale läheb ainult konserv, värske kala, hakkliha ja lemmikuks hapukoor. Põllult püüab ise hiiri ning need tuuakse maja juurde, kus siis neile tehakse kohe üks null. Kui leiab võimaluse küpsist ja shokolaadi virutada, siis selle kasutab ka ära. Täiesti tavaline kass.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Tahaks proovida korra ka neid vana kassi krõbinaid (12+) kuna meil kass kevadel 12 saab. [/tsitaat] Proovige kindlasti, need on minu kahe vanurkassi totaalsed lemmikud 🙂 Väga isuäratavad näevad välja – sellised suured, mahlased padjakesed. Kahjuks on selle sordi saadavusega tõsiseid probleeme … pidevalt otsas v pole mõnes poes üldse valikus.

Pean siis silmas seda toodet http://www.petplanet.co.uk/product_group.asp?dept_id=907&pg_id=1713

Please wait...
Postitas:
Kägu

Applaws nii krõbinad kui konservid- oi ma olen õnnelik et selline asi müüki jõudis
myyakse kliinikutes

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu kassi lemmik karamellikisell, lagritsa-puding , jäätis 🙂
Tohutult valib toitu, kuid kui vaikselt söön neid asju on kassil uni läinud ja kräunub mul, et talle ka annaksin. (õnneks väike kogus)
Toores kana ka veel üks lemmik, kuid muidu vesi+kõbinad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin samuti sügavat Royali usku, kuni tõesti sai selgeks tõsiasi, et teravilja eest ma nii palju ei taha maksta. Muidu mu loomad on põmst titest peale Royalit saanud. Sai ostetud uut toitu Applaws, koerad söövad, kass on aga mitmendat päeva näljastreigil. Ainuke, et koertel võttis pasa lahti. Loodan, et mööduv nähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimese toitu kass ei söö ja las nii ka jääb. mul on olnud koer, kes alati südantlõhestaval ilmel suutäisi luges. ei lasknud mul toitu nautida 🙂 nüüd on täitsa mõnus, kui kass minu söömise vastu mingit huvi ei ilmuta.

krõbinaid sööb royal canini omi, aga RC konservid tunduvad mulle kuidagi nirud. ostsin loomapoest vitabasicu kiisueineid – need näevad head välja, suuremad tükid ja kass ka sööb ludinal. samas, kalkuni-lamba konservil koostises kumbagi liha 5% ainult tundub vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu oma sööb royal canini ja tomateid, mitte et ma talle toamtit kunagi ise pakkunud oleksin, aga ta käib neid varastamas ja sööb siis kiirelt ära, et keegi ei näeks, ajab ikka vihale küll vahest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hiired,rotid,linnupojad,linnumunad,vorst,piim,juust.
Mida looduslikum seda parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]lükkatõmba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mis on tavatoit? hapukapsas? vastlakukkel? hernesupp?[/tsitaat]
Liha-kala-maks-kanapugud. Kass on lihasööja ja neid toorelt anda peaks küll tervislik ja hea olema.

Sa võid muiudgi hapukapsast pakkuda, aga ma kahtlen, et su kiisu seda sööb. Orasheina ehk närib vahel, kui ta õues ka suvel käib 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui ei taha sööta saasta st odavat lihalõhnalist jahuplönni=konservi
siis
ostke subprodukte(kanapugud, kanamaks, lihasmaod) ja keetke.

Alati pigem konserv või subproduktid kui krõbinad.[/tsitaat]
Miks neid keeta tuleb? Kassid eelistavad just toorest liha ju. Ja peaks neiel tervislikum ka olema?

Aga muidu täiesti õige lähenemine, ei saa aru, miks seda postitust miinustati? Eluaeg kassid lihatoidulised olnud, miks peaks neid praegu äkki kuivikutega toitma?

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

Liha-kala-maks-kanapugud. Kass on lihasööja ja neid toorelt anda peaks küll tervislik ja hea olema.

Sa võid muiudgi hapukapsast pakkuda, aga ma kahtlen, et su kiisu seda sööb. Orasheina ehk närib vahel, kui ta õues ka suvel käib 🙂
[/tsitaat]see pole ju tavatoit, see on liha.

Please wait...
Postitas:
lükkatõmba

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks neid keeta tuleb? Kassid eelistavad just toorest liha ju. Ja peaks neiel tervislikum ka olema?

Aga muidu täiesti õige lähenemine, ei saa aru, miks seda postitust miinustati? Eluaeg kassid lihatoidulised olnud, miks peaks neid praegu äkki kuivikutega toitma?
[/tsitaat]mina miinustasin. segane postitus, kõigepealt väidab et jahuplönn = konserv ja lõpetab postituse, et kõige parem on konserv.

Please wait...
Postitas:
niini

Krõbinad (mida suuremad, seda paremad) mu kassile meeldivad. Selle peale, et neid ka süüa sünnib, ta veel tulnud ei ole, need kõlbavad mängimiseks Kassi töö on hiirte kontrolli all hoidmine ja sellest saab ta ka söönuks, lisaks muidugi ka toores kala ja loomatapu ajal igasugused subproduktid.
Olen kindel, et selline loomulik toit on ühele korralikule maakassile, kes ka \”tööd\” peab tegema kõige parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kassid söövad suurima heameelega Hillsi krõbinaid (seda, mis on karvapallide vastu) ja on ka RC söönud. Loodetavasti saavad oma vitamiinid suurelt osalt sealt kätte. Küllap need loomapoe toidud on ikka enam vähem kõik OK ja minu meelest on RC ja Hills küll väga kvaliteetsed. Alati tuleb uue toidu valimisel muidugi paki pealt nimekirja vitamiinide ja muude kasulike ainetega kontrollida, sest mul ühel kassil on näiteks talumatus liigse maisimassi suhtes. Siis oksendab sisikonna välja. Ühe korra olen selle jama üle elanud koos kassiga ja päris kole oli.

Kassikonserve ostan ka. Üks kass sööb ainult ja ma ütlen AINULT Gourmet konservi (kana oma ja tuunikala oma), muud võin ise ära süüa, kui tahan :D! Teine kass nii valiv ei ole ja sööb enam vähem kõike. Aga põhiliselt ostan siiski Gourmet ja vahel Hillsi (need on muidugi hullult kallid ja ainult loomapoes) konserve. Rupskite (pugud, südamed, maksad vms) peale tehakse mul kodus täiega nägusid ja midagi ei sööda. Tavaline toores sealiha ning kanaliha läheb küll, veiseliha mitte. Kala koha pealt on küll öeldud, et seda tegelikult kassid eluks ei vaja kuna pole looduses kalasööjad, aga ma olen ikka vahel andnud neile toorest räime, aga siis peab ikka hästi värske olema.

Ja siis kõige lemmikum üldse, selline, et ronivad kohe mööda seina üles 🙂 Tuunikala konserv. See päris inimestele mõeldud konserv. Olen ostnud heleda tuunikala konservi (Rainbow) Prismast. Palju ei taha seda muidugi anda kuna on soolane, aga vahel ikka ja tavaliselt kallan sealt vedeliku välja ja lasen tavalise veega üle, siis ei ole ka nii soolane.

Please wait...
Postitas:
Loomake

[/tsitaat]

No on isendeid, kes vahel hapukapsale \”ei\” ei ütle:) Minu kass on üldiselt kassitoidul (krõbinad+konservid, margid vahelduvad), kuid tunneb elavat huvi ka pere muu toidulaua vastu ja mina pole ka keelanud. Ei ütle ta ära (vähestes kogustes) hapukapasast, rosoljest, kissellist, kohupiimamagustoitudest, jäätisest, ¨okolaadist – asjad, mis esimesena pähe kargasid. Toores kala on küll tema jaoks mittekõlbulik toit, aga toore liha lõhna peale tuleb kõige tagumisest toast ja une pealt ka kohale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ärge oma kasse nüüd valimatult inimeste toiduga söötke, isegi kui nad tahavad. paljud tavalised toidud on kassidele mürgised
http://cats.about.com/cs/catfood/a/humanfood.htm

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu oma on kuivtoidufänn. Eelistusi pole, pean ise sättima, et kvaliteetne oleks – põieprobleemid. Seda olen küll tähele pannud, et kui RC pakkuda, siis on ta eriline nälg, 2 korra asemel päevas tahaks 4+ korda. Mitte, et mul kahju oleks, aga tal niigi ca 3 kg ülekaalu ja see asi ei lähe kohe mitte.
Konserve ka sööb, kuid neist nagu kõhtu täis ei saa – alati sööb tavapärase portsu kuivtoitu ka otsa.
Küpsiseid käib laual närimas.
Kõik.
Toores liha ei ole nuusutamistki väärt, sama asi kala kohta. Hiiri kardab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand, mis siis kassid varem sõid, mürgist inimese toitu? Millal need krõbinad tulid….

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kõige parem kassitoit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.