Esileht Ajaviite- ja muud jutud kõige parem kassitoit

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: kõige parem kassitoit

Postitas:
suusike

RE: kõige parem kassitoit

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu oma on kuivtoidufänn. Eelistusi pole, pean ise sättima, et kvaliteetne oleks – põieprobleemid. Seda olen küll tähele pannud, et kui RC pakkuda, siis on ta eriline nälg, 2 korra asemel päevas tahaks 4+ korda. Mitte, et mul kahju oleks, aga tal niigi ca 3 kg ülekaalu ja see asi ei lähe kohe mitte.
Konserve ka sööb, kuid neist nagu kõhtu täis ei saa – alati sööb tavapärase portsu kuivtoitu ka otsa.
Küpsiseid käib laual närimas.
Kõik.
Toores liha ei ole nuusutamistki väärt, sama asi kala kohta. Hiiri kardab.[/tsitaat]

\”Hiiri kardab.\” Nii nunnu:)

A kassidest – mu oma sööb RC krõbinaid, aeg-ajalt teisi loomapoe sorte ka. Päevaks üks pehme konserv lisaks + aeg-ajalt natuke piimatooteid, vorsti-juustu (aga siis tõesti tsutikene). Hiiri ilmselt ei karda, aga pole väga kohanud. Kärbseid sööb hea meelega, kui kätte saab:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie pärslane samuti maiustab RC vahepeal kärbestega, kui võimalus avaneb.
Ja ehkki värske vesi alati olemas, kõlbab juua kõik, mis minu tassis ja kuhu oma pea toppida õnnestub -olgu siis koorekohv või taimetee.. pean oma tassil hoolega silma peal hoidma, häda kohe:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul üks kass sööb ainult ühte sorti RC krõbinaid. Ma olen üritanud kõike muud pakkuda, tahaks et ta sööks kasvõi konservigi vahepeal või hakkliha või kala või ükskõik mida… aga ei. Teine kass sööks ükskõik mida mis ei ole kassile sobiv toit (rosinad ja pähklid,kookosrasv, küpsised).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui ei taha sööta saasta st odavat lihalõhnalist jahuplönni=konservi, mida poes tihti kassikonservi pähe pakutakse
siis
ostke subprodukte(kanapugud, kanamaks, lihasmaod).

Alati pigem konserv või subproduktid..[/tsitaat]

Keegi on sama tark kui mina-) Tõesti, subprodukti lihasisaldus on märksa kontrollitavam kui kassitoidu oma. Meie lemmikud on kanasüda ka koerale supikogud.

Please wait...
Postitas:
hirvehilla

friskise või lilla kirjaga RC krõbinad ja kord päevas kanamaksa (ei söö mitte ühtegi konservi, sunnik)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Issand, mis siis kassid varem sõid, mürgist inimese toitu? Millal need krõbinad tulid….[/tsitaat]

hiiri ja linde sõid varem, hea puhas liha. nüüd hiiri enam ei ole piisavalt ja kassi toidetakse mingi nisust supermarketikrõbina või shokolaadiga..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

konserv on kassile sokolaadi eest, seda ei tohi iga päeva anda. kass läheb paksuks! seda on mulle mitu loomaarsti öelnud ja olen oma kassi peal näinud kuidas ma suutsin ta paari kuuga paksuks sööta.
ise annan loomapoe krõbinaid, toorest liha, 1 kass on puuvilja armastaja ka. kui ise söön siis läheb talle väga hästi peale tomat, virsik, õun, banaan, arbuus 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]minu oma sööb royal canini ja tomateid, mitte et ma talle toamtit kunagi ise pakkunud oleksin, aga ta käib neid varastamas ja sööb siis kiirelt ära, et keegi ei näeks, ajab ikka vihale küll vahest.[/tsitaat]

kuule, sa kirjutad ju minu kassist! 😀

Please wait...
Postitas:
Petcarebridge

Miks ma peaksin kassi kuivtoidust loobuma?

Seda küsivad minult kassiomanikud väga sageli. Nad väidavad, et nende kass on terve ja heatujuline… Ka mingeid kõrvalekaldeid pole märgatud! Tõepoolest, poetoidud sisaldavad teatud toitumusliku miinimumi, aga kõike vajalikku on seal liiga vähe, et kass kosuks ja elaks pika ja haigustevaba elu. Kassid on erakordselt osavad oma ihuhädasid varjama. Nad ei kurda oma vaevustest inimkeeles. Pahatihti poevad nad lihtsalt diivani alla ja kössitavad seal.

Kassid ei vaja oma elutegevuseks süsivesikuid. Kuivtoit sisaldab neid reeglina ligikaudu üke kolmandiku. Miks on see nii? Kuna loomsed valgud, mis parandavad kassi vastupanuvõimet, on kallimad, asendatakse need odavates kuivtoitudes süsivesikutega. Tulenevalt peab kass oma valgutarbe rahuldamiseks rohkem sööma. Selle tagajärjeks on aga sageli ülekaal ja suhkruhaiguse teke.

Kasside esivanemad on pärit kõrbest. Äärmiselt kuivades tingimustes elades on kassid kohanenud saama oma eluks vajaliku vee saagist. Elusolendid sisaldavad ligkaudu 75% vett; kuivtoidus on seda aga alla 10%. Kunagiste kõrbeloomadena on kassidel väga vilets januinstikt. Nad ei korva oma kehas puudu olevat vett joomisega. Loomulikku toitu jäljendavas toortoidus kogu eluks vajaminev vesi olemas.

Varjatud veepuudus põhjustab aga kange uriini tekkimist, mis stressi lisandumisel on piinava ja eluohtliku põiepõletiku tekke eeltingimus. Kui kassid söövad terve elu vaid kuivtoitu, on nad pidevas varjatud veepuuduses. See põhjustab aga kestvat ainevahetuslikku stressi ja lõpeb aastate möödumisel sageli neerupuudulikkusega.

Ülearused süsivesikud kuivtoidus põhjustavad kassidel ka hambakatu teket. Kui nad seda närides ei eemalda, viib see igemealuste hambaaukude tekkeni. Ma olen üsna veendunud, et kassid kannatavad hambavalu käes samamoodi nagu inimesedki.

Kuumkuivatamise käigus tekivad kuivtoidus sageli allergiaid põhjustavad ained. Neid pidevalt süües muutub kassi soolestiku kasulike mikroobide koosseis. See omakorda põhjustab sooleärritust, mis viib kurnava põletikulise soolehaiguse (IBD) tekkeni.

Aga miks kassid seda siis vabatahtlikult söövad? Kassiomanikud ostavad vaid seda toitu, mida nende lemmik sööb. Seda taibates lisavad tootjad kuivtoidu koostisse keemilisi maitsetugevdajaid. Samas on kassid on kitsalt kohanenud lihasööjad, kelle parim kõhutäide on äsjapüütud saak. Kuivtoit on sellest paraku väga kaugel.

Lemmikloomaarst
ja toitmisnõustaja
Dr. Kenno Ruul

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimese toitu kass ei söö ja las nii ka jääb. mul on olnud koer, kes alati südantlõhestaval ilmel suutäisi luges. ei lasknud mul toitu nautida 🙂 nüüd on täitsa mõnus, kui kass minu söömise vastu mingit huvi ei ilmuta.

krõbinaid sööb royal canini omi, aga RC konservid tunduvad mulle kuidagi nirud. ostsin loomapoest vitabasicu kiisueineid – need näevad head välja, suuremad tükid ja kass ka sööb ludinal. samas, kalkuni-lamba konservil koostises kumbagi liha 5% ainult tundub vähe.

miks ei söö kass inimese toitu? minu oma sõi liha, vorsti, viinereid, aga kala ei söönud kuna kasside hilisem toiduvalik jääb alati selliseks nagu see oli siis kui ta väike oli. selle põhjuseks on oksendamine. oksendamine on kassidel alati väga ebamugav tegevus ja seepärast kass pelgab süüa talle tundmatuid toite. kui pojana ma kassile kala ei andnud, siis suurena talle see ei sobinud, sest ta polnud harjunud. konservidesse lisatakse palju keemiat mis teeb toidu kassile hästi lõhnavaks.

koertega on hoopis teine lugu, koerad suudavad alati halva toidu välja oksendada ja seepärast koerad on ka suht kõigesööjad võrreldes kassidega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Applaws nii krõbinad kui konservid- oi ma olen õnnelik et selline asi müüki jõudis
myyakse kliinikutes

Minu kass sai Applawsi toitude peal urineerimisvaevuse, karta on, et nende kvaliteet on alla käinud

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuidas peaks kassile liha pakkuma? Toorelt? Kui palju seda korraga peaks andma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas peaks kassile liha pakkuma? Toorelt? Kui palju seda korraga peaks andma?

Mina olen pannud sellise näputäie liharibasid (eelistatult veis või kana) või hakkliha. u 50 g ehk korraga

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kõige parem kassitoit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.