Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige soojemad talvesaapad?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Kõige soojemad talvesaapad?

Postitas:
TaielikHellik

Ma võin ka kiita Magaziinist ostetud voodriga termokummikuid. Nii endal kui lapsel toimivad hästi Lemingo omad. Soojad, udukerged, veekindlad, hea hinnaga jne.

Täiskasvanule Lemingo kummikuid ostes peab arvestama, et neil on numeratsioon totaalselt nihkes nt muidu 37 nr jalale pidin ostma 42 nr kummikud. Jalanõus peab olema ruumi.

Lisaks ostsin sealt samast Magaziinist nii enda kui lapse kummikutele termosisetallad, mis lõikasin kummikute voodri järgi parajaks.

Soojade ilmadega kanname kummikuid sisetallaga. Nii ei loksu ega libise jalg liiga avara kummiku sees. Miinusega paneme voodri kummikusse.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
sabarakk

Räägin oma kogemusest. Mehel oli vaja üheks korraks kummikuid. Ostis Magaziinist mingid väga odavad, selles stiilis: https://pood.magaziin.ee/product/kummikud-voodriga-teen/. Need pole õiged, aga just sellised, ainult meeste suuruses. Kirjas oli, et kuni -20 või isegi -30 peavad vastu. Ja kord, kui lumi oli puusani ja ei viitsinud oma saapapaelu siduda, surasin need jalga. Ohsamumeie kus need olid soojad, mugavad ja kerged! Jalas nagu udusuled, mugavad, mõnusad! Peale seda jäidki need mul lumerookimissaabasteks, kuigi 5 numbrit suured. Olen maksimaalne külmavares, aga sinna sisse surkan sokis või isegi palja koiva ning on soe, kohe väga soe! Minu Columbiad, Eccod jmt jäävad kõik mugavuselt alla. Iseasi, et välimust neil pole, aga kui vaja maja ümber kaaberdamiseks, siis lähevad nad küll asja ette. Tahangi nüüd omale õiges suuruses ka osta. Paneksin need jalga matkale, metsa, kus iganes on vaja mugavust ja sooja. Üks müstilisemaid asju, mis ma ostnud olen, odav, üsna näotu, aga meie talvesse ideaalne!

Seal veebilehel on kirjas “Sobivad kandmiseks temperatuuri vahemikus -10 kuni +20 kraadi”.

Aga tegelikkuses sobivad siis vabalt ka ntx alla -10 kraadi?

Nagu öeldud, siis ei olnud tegemist täpselt nende kummikutega. Ma ei jõudnud sealt Magaziini lehelt kõiki 12 lk meeste kummikuid läbi lapata. Aga meeste (ja ka naiste) kummikutel lubas silt kindlalt vähemalt -20ni, kui mitte -30ni kanda ja mis iganes number seal oli, siis julgen seda usaldada, ise kandsin mingi -18ga ja ei olnud mitte mingit erinevust, samamoodi õhukeses sokis jalg oli sees ja ei mingit külma. Lisaks sellele, et need on soojad, on nad ka 100% veekindlad, et võib metsas ka ojast läbi hüpata, ilma et varbad ära jäätuks. Parim, mis selle raha eest saab, tegelikult ma ütleks, et üldse parim talvejalanõu, nii kerget ja mõnusat jalatsit ma pole rohkem kohanud.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
sabarakk

Ma võin ka kiita Magaziinist ostetud voodriga termokummikuid. Nii endal kui lapsel toimivad hästi Lemingo omad. Soojad, udukerged, veekindlad, hea hinnaga jne.

Täiskasvanule Lemingo kummikuid ostes peab arvestama, et neil on numeratsioon totaalselt nihkes nt muidu 37 nr jalale pidin ostma 42 nr kummikud. Jalanõus peab olema ruumi.

Lisaks ostsin sealt samast Magaziinist nii enda kui lapse kummikutele termosisetallad, mis lõikasin kummikute voodri järgi parajaks.

Soojade ilmadega kanname kummikuid sisetallaga. Nii ei loksu ega libise jalg liiga avara kummiku sees. Miinusega paneme voodri kummikusse.

Just just, need Lemigo omad. Lihtsalt super asjad. Saab kanda ka plussiga, ei aja absoluutselt jalga higistama. Suuruse osas ma ei oska midagi öelda, mul endal veel pole ostetud, mehe oma ostsime numbrisse ja sobis (et kui muidu kannab 45, siis jalanõud olidki 45).

+4
-2
Please wait...

Postitas:
sabarakk

Guugeldasin need naiste kummikud välja ja palun väga, neid on lubatud kuni -30 kanda ja ma olen täiesti kindel, et see nii ka on. Hind olematu, välimus, noh, maitseasi. Jalas pehmed nagu memme pai, ülikerged, ülisoojad! Ma ei tea, mis imematerjal see EVA on, aga imematerjal ta on, see on kindel.

http://www.pereking.ee/naistele/lemigo-sooja-voodriga-naiste-termokummikud-aspen-879-3588/kummijalatsid-naistele/v/216702996

+3
-2
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Kas libedad ei ole?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Tihasepreili

Kummikutele juba jutt läks, siis ülihead kallimas hinnaklassis talvekummikud on Muck Boot, mida müüb näiteks Jahipaun.

On erineva kõrgusega ja näevad head välja ka. Temperatuurile kuni -40.

Ma käin talvel lumega nendega jahil (olen naine), mis tähendab tihti tundide viisi kohapeal passimist miinuskraadidega. Muck Booti sees on korralik meriinovillane sokk ning pole veel kunagi külm hakanud.

Kodus olen külmavares ning villane sokk on talvel toas alati jalas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
apunane
  1. Termokummikud on huvitav mõte. Minul on sellised:

https://www.um5.ee/toode/demar-laura-eva-termokummik-sinine/

Tõsi, suurte miinustega pole neid proovinud, aga katsetan ära. Kahtlustan siiski, et lume sees hakkab külm nendega, liiga õhukesed. Poes proovisin erinevaid, aga müüja soovitas just neid – olevat kõige soojemad. Ise ostsin küll pigem sügiseks.

All kirjas on küll et – 30 on ka ok.

0
0
Please wait...

Postitas:
sabarakk

Termokummikud on huvitav mõte. Minul on sellised:

https://www.um5.ee/toode/demar-laura-eva-termokummik-sinine/

Tõsi, suurte miinustega pole neid proovinud, aga katsetan ära. Kahtlustan siiski, et lume sees hakkab külm nendega, liiga õhukesed. Poes proovisin erinevaid, aga müüja soovitas just neid – olevat kõige soojemad. Ise ostsin küll pigem sügiseks.

Need on samuti EVA materjalist, nii et kindlasti on soojad, ka kuni -30. Katseta ära ja anna meile ka teada.

Ja vastuseks eespool küsijale: ei, ei ole libedad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
trioemme

Minu kõige soojemad saapad olid columbiad. Need millel all paks kummiosa. Lapsega kelgumäel seistes oli väga soe. Käia või autot juhtida oli ebamugav. Kuna liiga rasked. Siis oli ka -20 talv  ja kasutasin ka poeskäikudeks. Külma oli tookord pikalt.

Termokummikud on maakodus kasutuses. Need väga head. Paigal seista pole proovinud.

Poeg käib mul ka nende Saapavabriku matkasaabastega, fooliumtald sisse ja on soe. Aga ta ei pea paigal seisma pikalt.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Maryana32

Minul on Riekeri saapad ja Kuoma saapad, mõlemad said just selle jaoks ostetud, et lastega iga ilmaga kasvõi kelgumäel lustides hea soe oleks. Kuoma omad sobivad läbi lörtsi kahlamiseks ka, ei ole kõige ilusamad, aga kindlasti inetud ka mitte, väga soojad ja kerge jalga panna. Riekeri saapad on seest lambavillased ja ka väga soojad, aga kuidagi jäigad jalas, kirjade järgi on igati veekindlad, aga ilmselt siiski päris vett ja lörtsi mõeldud ei ole. Enne neid olid Columbia saapad, millega vist tõesti 5 aastat käisin ja ei tahtnud kuidagi uusi ega arvanud, et neid kuidagi asendada saaks, olin väga rahul.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Meeo

Vilte tasub ka proovida, äkki sobivad.

Vildid on suurepärased jalanõud, eriti maal toimetamiseks.

Mina kannan maal talviti juba aastaid vene-aegseid vilte, niiskema lumega panen kalossid neile veel otsa, ja külmetavate jalgadega ei ole mingisugust muret. Olgu -10 või suisa -27, nagu sellel aastal juba mitmel päeval on ette tulnud. Pealegi on vildid kõrged – umbes põlvini, nii et ka sügavad hanged ei ole probleemiks.

Vilt võtab küll lume külge, aga kui nad õhtul soojamüüri äärde tõsta, siis on hommikuks lumi sulanud ja viltide pealmine kiht jälle kuiv. Sellist asja, et vildid läbini märjaks saaks ja külm jalgadeni jõuaks, saab juhtuda küll ainult siis, kui otse veeloiku astud ja seal mõnda aega seisad. Aga miks peaks keegi seda tegema? 🙂

Väga soovitan. Linnas võib-olla vaadataks viltu, aga maal pole ju kellegi asi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Linavastrik

Mul hakkavad jalad kergelt külmetama aga Columbia omadega pole seda kordagi juhtunud. Tasub jälgida ka tootjainfot, mis kraadid kirjas on.

0
-1
Please wait...

Postitas:
kasutaja_87

Minul on ka tõeliselt külmad ja külmetavad jalad. Magan villaste sokkidega (toas 25 kraadi sooja ja suletekk ka peal).

Aga saapad ostan alati lamba/kitsevillast sisuga. Ja külmade ilmadega on mul jalas villased sokid. Ja ühel Arktika reisil õppisin kohalikelt, et villane sokk ei käi puuvillase soki otsa. Täisvillane sokk käib palja jala otsa. Siis on soe – ja töötab 100%! Eelistan vanaaegset lambavillast sokki. Ja kui lähen kuhugi kus peavad viisakamad sokid jalas olema, siis talviti kasutan õhukesi meriinovillast sokke. Aga naha vastas peab kindlasti vill olema – siis on et isegi kummikutega soe. 😀

Hetkel istun diivanil, villased sokid jalas ning jalad omakorda kuumavee-koti peal 😀 Külmetavad varbad on kohutav nuhtlus.

+5
0
Please wait...

Postitas:
mmaliciouz

Minul need Soreli saapad. Väga soojad, veekindlad ja ei ole libedad. Mina üldiselt kannan õhukese sokiga, päris -20ga oli kergelt jahe ja siis panin paksema soki veel lisaks.

Maal müttamiseks kasutan neid Magaziini termokummikuid ja ka kiidan sellisel eesmärgil. Nüüd kui vahepeal need -20sed ilmad olid, siis panin veel villase soki lisaks alla, aga muidu sellise tavalise talveilmaga kannatab ka õhema sokiga käia. Õhema soki all ei mõtle siis päris siidisokki, aga puuvillast.

0
0
Please wait...

Postitas:
inc1

Kas keegi paneks Magazini kummikute lingi siia?

0
0
Please wait...

Postitas:
sussvusser

Icebug toodab mugavaid, kergeid ja ülisooje saapaid. Matkasport müüb, seal saab jalga proovida ja siis icebugi kodulehelt tellida, seal valik suurem kui Matkaspordis. Tald pole libe, michelini rehvisegust?  tehtud. Minu jaoks imesaapad 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
mmaliciouz

Kas keegi paneks Magazini kummikute lingi siia?

https://pood.magaziin.ee/product/voodriga-kummikud/

0
0
Please wait...

Postitas:
mari1974

Pükste ja jopega kannan Keen talvesaapaid – väga kerged, ülisoojad kuid kahjuks pisut libedad.

Kleidi, seeliku ja autoga sõites kannan Rieker talvesaapaid, millel paks lambavill sees. Nende kohta pole ühtki halba sõna.

0
0
Please wait...

Postitas:
zuuzi

Teemaalgataja võiks nüüd kirjutada, kas oli soovitustest kasu ka. Sai siis soojad saapad?

0
0
Please wait...

Postitas:
maiu2

Guugeldasin need naiste kummikud välja ja palun väga, neid on lubatud kuni -30 kanda ja ma olen täiesti kindel, et see nii ka on. Hind olematu, välimus, noh, maitseasi. Jalas pehmed nagu memme pai, ülikerged, ülisoojad! Ma ei tea, mis imematerjal see EVA on, aga imematerjal ta on, see on kindel.

http://www.pereking.ee/naistele/lemigo-sooja-voodriga-naiste-termokummikud-aspen-879-3588/kummijalatsid-naistele/v/216702996

See “lubatud kanda kuni” tähendab, et kuni lubatud temperatuurini ei hakka kumm pragunema. Mitte, et kuni -30 jalad soojas hoiab.

+2
0
Please wait...

Postitas:
marleen1995

Mina proovisin neid voodriga kummikuid (mul Demarid), ikka väga külm hakkab. -20ga ei testinud aga -5ga küll. Samas sellise nullilähedase ilmaga on ok. Villase sokiga.

Olen ka sooja saapa otsingul. Varasemad lemmikud olid Columbiad, aga jalg on vist kasvanud ja enam ei ole vaba ruumi saapa sees, liiga tihedalt ümber ja külm hakkab. Keegi siin soovitas Lowasid, mudeli nime oskad öelda?

0
0
Please wait...

Postitas:
sabarakk

Mina proovisin neid voodriga kummikuid (mul Demarid), ikka väga külm hakkab. -20ga ei testinud aga -5ga küll. Samas sellise nullilähedase ilmaga on ok. Villase sokiga.

Olen ka sooja saapa otsingul. Varasemad lemmikud olid Columbiad, aga jalg on vist kasvanud ja enam ei ole vaba ruumi saapa sees, liiga tihedalt ümber ja külm hakkab. Keegi siin soovitas Lowasid, mudeli nime oskad öelda?

Millised Demarid sul on? Demaril on erinevast materjalist kummikuid, kas sul EVA materjalist? See on see, mis on kohe kindlasti soe ka ligi -20ga (saan seda kinnitada, kuna see mul endal testitud). Ja mina olen suurim külmavares oma tutvusringkonnas, siis kui kõik higistavad, võtan mina lisateki peale 🙂 Norfinil on EVA materjalist kummikud, mis mõeldud kandmiseks isegi kuni -50: https://www.norfin.info/eva-winter-boots/. Miinus viiega pole üldse küsimust, sellega on need päris kindlasti soojad. Arvan, et sul vast siis mingist muust materjalist kummikud, mitte EVAst.

0
0
Please wait...

Postitas:
Pii – Anka

Mina soovitan Kuoma saapaid. Olnud nii kummikumoodi allosaga kui ka ilma. Esimestega ei tohtinud poodi minna, poole tunniga higistab märjaks, aga 5 tundi -10 suusatamist vaadata polnud mingi probleem. Prismast ostsin.

0
0
Please wait...

Postitas:
marleen1995

Ikka EVA materjalist ja vooder ka sees. Tavaliste kummikutega ma ei saa +10 ka käia, ilma et jalad külmetaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
karmauhh

See EVA vaht ei ole ju mingi imeline soojapidav materjal. Lihtsalt hea kerge on. Minu lapsel on alati olnud ainult Demari termokummikud sellest ajast kui kõndima hakkas. Kõik teised praakisin välja juba poes kätte võttes, sest need on nii rasked ja kobakad, et ta oleks ainult lohisedes kõndinud. Demarid on tõesti kerged ja pehmed. Aga päris kindlasti ei ole need sobivad talvesaapaid asendama. See jutt, et miinustega on Demar soe, ei päde. Ja otse loomulikult näitab see miinuskraadide number seal, mis temperatuurini materjal vastu peab, mitte pole mõeldud, et lähed -30 kraadiga kummikutes kondama.

+2
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõige soojemad talvesaapad?