Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kõige tugevamad vaktsiiniskeptikud on… doktorikraadiga inimesed…

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kõige tugevamad vaktsiiniskeptikud on… doktorikraadiga inimesed…

Postitas:
Kägu

Mingi M.sc. (milles?) lükkab enda arvates ümber PhD (viroloogi) nägemuse (olles eelnevalt konsulteerinud, khm khm, pediaatriga) ????
See pediaater rääkis talle küll muidugi veidi teise mehhanismiga vaktsiinidest, khm khm ????
Kumma seisukohad mulle tõepärasemad tunduvad? Arva ise.

Nii et sa lähtud inimestest, sellest, kellel on kõlavamad tiitlid ette näidata, mitte ei püüa süveneda sellesse, mida nad väidavad? Kui inimene on sinu jaoks piisavalt autoriteetne, siis usud kahtlusteta kõike, mida ta väidab?
Nojah, eks saab ka nii… Päris kindlasti on niimoodi elu lihtsam: ei pea oma pead kahtlustega vaevama.
(Ääremärkus: see, khm-khm, pediaater on viroloogia, vaktsiinide ja immunoloogia spetsialist ja üks rotaviirusevaktsiini väljatöötajaid ning J. Jarry on biokeemik ning molekulaarbioloog ühes Kanada tunnustatuimas ülikoolis. Kui tiitlitega vehkimine on ilmtingimata vajalik.)

Ja mida sa just tõestasid selle artikliga? Ikka sedasama, et kõrgemal tasemel on neid va skeptikuid rohkem ja rõõmuga kaasa jookseb keskmine ja vähemteadlik seltskond.
Tuletan lihtsalt meelde, millest see teema on.

Ma ei tahtnud midagi tõestada, tahtsin anda asjale ka teise vaatenurga. Võimalikke lugejaid võib-olla pisut mõtlema panna. Ent mulle tundub, et tõestasin just seda, et pane aga paar kõlavat tiitlit ritta ja inimesed on valmis uskuma kõike, mida iganes too tiitlitega tegelane väidab. Vastuväiteid ei tasu korralikult lugedagi, sest kohe alguses on öeldud, et kõigest magister ja konsulteeris mingisuguse lastearstiga.
Aga, jah, algsest teemast välja. Vabandust! Rohkem siin teemas sõna ei võta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, loodusteadlane, siin sulle ühe teise PhD (viroloogi) nägemus praeguste vaktsiinide efektist viiruse levikule:

https://www.geertvandenbossche.org/

Kiri on pikk ja ingliskeelne, võimaik, et vajad arusaamisel mõne filoloogi abi.

Ja siin on vastukaaluks Kanada teadlase vastulause.

Kumma seisukohad tunduvad tõepärasemad? Miks?

Mingi M.sc. (milles?) lükkab enda arvates ümber PhD (viroloogi) nägemuse (olles eelnevalt konsulteerinud, khm khm, pediaatriga) ????

Antud loos ei loe mitte kraad, vaid see, et selle maailmalõpukuulutaja pseudoteaduslik jutt on konkreetsekt ümber lükatud ja mitte ainult selle ühe tegelase poolt. Igaüks, kel on teadmised vastavast valdkonnast, saab sellest aru, et ümberlükkamine on pädev.

https://www.snopes.com/news/2021/03/26/geert-vanden-bossche/

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No Soome lehes küsiti ka ühelt artsilt, et kuidas siis ikka arstide hulgas on vaktsiinides kahtlejaid. Ja vastus oli umbes nii, et kui on 80 000 arsti kes ei kahtle ja 1200 kes kahtlevad, pole selles midagi imelikku. Ka arstide hulgas on igasuguseid  inimesi. Lihtsalt need 1200 teevad suuremat kisa.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka phd kraadiga inimeste hulgas on skisofreenikuid sama palju ku muude inimeste hulgas – 1%.

ja sa arvad, et kõik need doktorikraadiga inimesed, kes kahtlevad vaktsiinides, on skisofreenikud?

Suures osas küll, on ka teistsuguseid vaimseid häireid peale skisofreenia, mõni on lihtsalt nii kitsa spetsialiseerumisega, et on väljaspool oma eriala täielik lollpea. On ka psühhopaate, kas tahaks näha maailma põlemas.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda, mida vaktsiin teeb, teab iga tootja väga hästi. Aga nende “oma peaga mõtlejate” seas on küll levinud arvamus, et vaktsiin võitleb pisikutega.

Sellist arvamust kuulen ma praegu sinu käest esmakordselt. Võib-olla vali, kellega lävid.

Ma oleks miljonär, kui ma saanuks euro iga korra eest, kui mõni vaktsiinivastane uhuu kuskil foorumis on postitanud midagi sellist, et “süstite vaktsiine, pärast enda immuunsüsteem ei suudagi enam haigustega võidelda”. Need inimesed tõesti arvavad, et vaktsiin võitleb pisikutega immuunsüsteemi asemel.

See mingi pisikuseos seal on sinu tõlgendus. Inimese loomuliku immuunsüsteemi häirimisest räägivad ka praegustes vaktsiinides kahtlevad teadlased.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi M.sc. (milles?) lükkab enda arvates ümber PhD (viroloogi) nägemuse (olles eelnevalt konsulteerinud, khm khm, pediaatriga) ????

See pediaater rääkis talle küll muidugi veidi teise mehhanismiga vaktsiinidest, khm khm ????

Kumma seisukohad mulle tõepärasemad tunduvad? Arva ise.

Nii et sa lähtud inimestest, sellest, kellel on kõlavamad tiitlid ette näidata, mitte ei püüa süveneda sellesse, mida nad väidavad? Kui inimene on sinu jaoks piisavalt autoriteetne, siis usud kahtlusteta kõike, mida ta väidab?

Nojah, eks saab ka nii… Päris kindlasti on niimoodi elu lihtsam: ei pea oma pead kahtlustega vaevama.

(Ääremärkus: see, khm-khm, pediaater on viroloogia, vaktsiinide ja immunoloogia spetsialist ja üks rotaviirusevaktsiini väljatöötajaid ning J. Jarry on biokeemik ning molekulaarbioloog ühes Kanada tunnustatuimas ülikoolis. Kui tiitlitega vehkimine on ilmtingimata vajalik.)

Ja mida sa just tõestasid selle artikliga? Ikka sedasama, et kõrgemal tasemel on neid va skeptikuid rohkem ja rõõmuga kaasa jookseb keskmine ja vähemteadlik seltskond.

Tuletan lihtsalt meelde, millest see teema on.

Ma ei tahtnud midagi tõestada, tahtsin anda asjale ka teise vaatenurga. Võimalikke lugejaid võib-olla pisut mõtlema panna. Ent mulle tundub, et tõestasin just seda, et pane aga paar kõlavat tiitlit ritta ja inimesed on valmis uskuma kõike, mida iganes too tiitlitega tegelane väidab. Vastuväiteid ei tasu korralikult lugedagi, sest kohe alguses on öeldud, et kõigest magister ja konsulteeris mingisuguse lastearstiga.

Aga, jah, algsest teemast välja. Vabandust! Rohkem siin teemas sõna ei võta.

Vastuväited on teretulnud, aga see sinu toodud näide oli liiga “lastekeelne” (ja -meelne), et seda üldse eriti tõsiselt võtta. Ei erinenud oma “teaduslikkuses” palju keskmisest delfi üllitisest. Väljendid nagu “ward off disease” jms ei kuulu just teaduslikku sõnavarasse. Lisaks see tüüp lihtsalt tsiteerib kedagi teist ja kolmandat, enda mõtteid ei ole nagu väga. Milleks selliseid artikleid üllitada? Et paista “sciency”?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, loodusteadlane, siin sulle ühe teise PhD (viroloogi) nägemus praeguste vaktsiinide efektist viiruse levikule:

https://www.geertvandenbossche.org/

Kiri on pikk ja ingliskeelne, võimaik, et vajad arusaamisel mõne filoloogi abi.

Ja siin on vastukaaluks Kanada teadlase vastulause.

Kumma seisukohad tunduvad tõepärasemad? Miks?

Mingi M.sc. (milles?) lükkab enda arvates ümber PhD (viroloogi) nägemuse (olles eelnevalt konsulteerinud, khm khm, pediaatriga) ????

Antud loos ei loe mitte kraad, vaid see, et selle maailmalõpukuulutaja pseudoteaduslik jutt on konkreetsekt ümber lükatud ja mitte ainult selle ühe tegelase poolt. Igaüks, kel on teadmised vastavast valdkonnast, saab sellest aru, et ümberlükkamine on pädev.

https://www.snopes.com/news/2021/03/26/geert-vanden-bossche/

Kas mõned BA-d on ka selle ümber lükanud? Medõdedega konsulteerides?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajaa, lugesin arutelu ühe “uuringu” kohta. Netis igaüks võis ise vastata, mida tahtis ja trollid vastasid meelega nõmedaid vastuseid. Sest osa “doktorikraadiga” vastanuid oli veel vastanud samal küsitlusel igasuguseid “naljakaid” vastuseid, näiteks oli oma vanuseks pannud 300 aastat, usuks voodoo jne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<span style=”color: #191919; font-family: ‘Lucida Sans’, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14.7px;”>”A COVID-19 survey was offered to US adult Facebook users in several languages yielding 5,088,772 qualifying responses from January 6 to May 31, 2021. Data was aggregated by month. Survey weights matched the sample to the age, gender, and state profile of the US population.”

</span>Facebooki küsitlus…. ma võin ka oma hariduseks ja vastusteks midagines väita FB küsitluses.

<p style=”box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; line-height: 21px; font-family: inherit;”>For those wondering about the decrease in PhD respondents from the last version<br style=”box-sizing: border-box;” />From the Methods section<br style=”box-sizing: border-box;” />”To be included in the analysis sample, participants had to complete the questions on vaccine uptake and intent, and report a gender other than “prefer to self-describe.”. This exclusion was made after discovering that the majority of fill-in responses for self-described gender were political/discriminatory statements or otherwise questionable answers (e.g. Apache Helicopter or Unicorn), and that as a group, those who selected self-described gender (<1% of the sample) had a high frequency of uncommon responses (e.g., Hispanic ethnicity [41.4%], the oldest age group [23.2% ≥75 years] and highest education level [28.1% Doctorate]), suggesting the survey was not completed in good faith. “</p>

<footer class=”comment__footer” style=”box-sizing: border-box; color: #656c7a; margin: 4px 0px 0px; clear: both; font-family: ‘Helvetica Neue’, arial, sans-serif; font-size: 15px;”><menu class=”comment-footer__menu” style=”box-sizing: border-box; margin: 0px; padding: 0px; display: flex; flex-direction: row; align-items: center; height: 18px;”>
<li class=”voting” style=”box-sizing: border-box; margin: 0px 7px 0px 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 13px; line-height: 15px; font-family: inherit; float: left; list-style-type: none; transition: opacity 0.3s ease 0s;” data-role=”voting”>

</menu></footer>

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu laps oli väike ja ma otsisin infot vaktsiinide kohta, sattusin ka igasuguste arvamuste otsa, kulus tükk aega, et sellest kõigest läbi närida ja mõistuspärane otsus teha. Ettevaatliku inimesena ( laps oli tundlikumat sorti ja tihti haige ), alustasingi alles siis, kui ta oli 5 aastane. Nüüdseks teismelisena saanud kõik vaktsiinid , ka covidi oma.

Aga, kui ma ise olin asja endale selgeks teinud, imestasin sügavalt, et miks minust targemad ei selgita seda kõigile neile, kes seda jura ajavad nii, et nad aru saaksid, sest argumendid on ju täiesti olemas. Alles nüüd covidiga saan ma aru ,miks nad seda ei tee. Tarkadel inimestel on nii palju tööd, et neil pole aega rumalatega vaielda ega ajuvabadele videodele kommentaare kirjutada. Ja mis kõige tähtam, nad on kogu aeg teadnud, et sellest pole mingit kasu, rumal oma mõtlemist ei muuda. Ma muidugi poleks küll oodanud, et meil see kontsentratsioon nii suur on.Kusjuures ma saan aru nendest, kes ausalt ütlevad, et ma kardan, pole suutnud oma hirmust veel üle saada, pean mõttega harjuma , olin lapsena allergiline vm selline,  aga kõik need muud põhjused, ikka viljatus ja noanoosakesed, kiibikontroll jne, vaat need alles näitavadki mõtelemisvõime taset.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mu laps oli väike ja ma otsisin infot vaktsiinide kohta, sattusin ka igasuguste arvamuste otsa, kulus tükk aega, et sellest kõigest läbi närida ja mõistuspärane otsus teha. Ettevaatliku inimesena ( laps oli tundlikumat sorti ja tihti haige ), alustasingi alles siis, kui ta oli 5 aastane. Nüüdseks teismelisena saanud kõik vaktsiinid , ka covidi oma.

Aga, kui ma ise olin asja endale selgeks teinud, imestasin sügavalt, et miks minust targemad ei selgita seda kõigile neile, kes seda jura ajavad nii, et nad aru saaksid, sest argumendid on ju täiesti olemas. Alles nüüd covidiga saan ma aru ,miks nad seda ei tee. Tarkadel inimestel on nii palju tööd, et neil pole aega rumalatega vaielda ega ajuvabadele videodele kommentaare kirjutada. Ja mis kõige tähtam, nad on kogu aeg teadnud, et sellest pole mingit kasu, rumal oma mõtlemist ei muuda. Ma muidugi poleks küll oodanud, et meil see kontsentratsioon nii suur on.Kusjuures ma saan aru nendest, kes ausalt ütlevad, et ma kardan, pole suutnud oma hirmust veel üle saada, pean mõttega harjuma , olin lapsena allergiline vm selline, aga kõik need muud põhjused, ikka viljatus ja noanoosakesed, kiibikontroll jne, vaat need alles näitavadki mõtelemisvõime taset.

Sinu mõtlemisvõime taset näitab see, et sa arvad, et enamus, kes ei taha vaktsineerida, on mingid kiibi- ja nanoosakeste usku. Ei ole! Neid on vaid käputäis.
Aga kuna sa ennast juba kord targaks inimeseks pead, siis palun vasta järgmisele kahele küsimusele:
1) Miks arvestatakse vaktsiinipassi kehtivusel süsti kuupeäva, aga mitte tegelikku antikehade taset?
2) Miks ei saa üldse mingit passi läbipõdenud, kel antikehade tase kõrge, kuid ei käinud testimas, kui olid haiged?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja sa arvad, et kõik need doktorikraadiga inimesed, kes kahtlevad vaktsiinides, on skisofreenikud?

Ilmselgelt need linkide (need pole isegi ametlikud teadusuuringud!) panijad siis üritavad kallutada fakte. Kui palju on kokku teadusdoktorikraadiga inimesi ja kui paljud neist on vaktsiinipooldajad ja kui paljud neist vaktsiinivastased? Väga väike hulk on siiski vaktsiinivastased. Vaktsiinivastased aga loomulikult toetuvad kohe nende üksikute vaktsiinivastate doktorite väidetele (kes vabalt võivadki natuke uhuud olla tõesti). No millest me siis räägime siin.

See on sama hea, et 999 inimest ütlevad, et ära joo MMSi, see ei ole teaduslik ravim vaid tervisele ohtlik ja siis 1 ütleb, et jooge, see ravib vähki ning kõik skeptikud kohe usuvad seda 1 inimest ning postitavad igale poole selle 1 inimese väideteid ning absoluutselt sulgevad kõrvad nonde 999 inimese suhtes. Paraku on need skeptikud aga suhteliselt lootusetu grupp, kui oled ikka usupime, siis polegi midagi teha.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suures osas küll, on ka teistsuguseid vaimseid häireid peale skisofreenia, mõni on lihtsalt nii kitsa spetsialiseerumisega, et on väljaspool oma eriala täielik lollpea. On ka psühhopaate, kas tahaks näha maailma põlemas.

Väga õige! Geeniuse ja hullumeelsuse vahel on vaid väga peen piir. Olen isegi ülikooli ajal puutunud kokku doktoritega, kelle puhul oli kaugele näha, et neil katus täiega lendab (polnud üldse vaktsiinidega soetud teema, vaid üleüldiselt). Ei imesta kui pandeemia nad kuidagi ka vaktsiini teemal aktiveerunud on. Osadel doktoritel olid ikka väga tõsised paranoiahäired ja rääkisid kuidas neid igapäevaselt jälitatakse ja ühte jälitasid suisa ufod.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna uuring tekitas niivõrd tugevat kognitiivset dissonantsi (ei saa ju olla, et targad inimesed on skeptilised), siis antud arutelu tulemusena saab kokku võtta, et doktorikraadiga inimesed on tihti need kõige lollimad 🙂 või täiesti peast segi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sul on doktorikraad, et ole mingisugune argument. Loeb millistele andmetele väited tuginevad. Andmed peavad rajanema teaduslikele uuringutele, vastasel juhul need pole tõsiselt võetavad.  Mingi kõhutunne või arvamus ei loe mitte midagi kui selle taga pole korrektseid teaduslike fakte.  Mingisugune FB küsitlus, millele teemaalgataja link viitab, on aga pigem juba komöödiaklubi valdkond. Te inimesed pole vist tõesti kunagi teadust teinud kui usute mingit ebaadekvaatset FB küsitlust. Kas te oma PIN koode ja krediitkaardiandmeid jagata ka sama naiivselt? Paraku mitte ükski koroonavastane doktor ei suuda mitte ühelegi ametlikule teadusuuringule viidata, lihtsalt käib mingi ebamäärane pastakast imetud kinnitamata andmetega fantaseerimine. See ei ole teadus. See on ulmevaldkond.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sul on doktorikraad, et ole mingisugune argument. Loeb millistele andmetele väited tuginevad. Andmed peavad rajanema teaduslikele uuringutele, vastasel juhul need pole tõsiselt võetavad. Mingi kõhutunne või arvamus ei loe mitte midagi kui selle taga pole korrektseid teaduslike fakte. Mingisugune FB küsitlus, millele teemaalgataja link viitab, on aga pigem juba komöödiaklubi valdkond. Te inimesed pole vist tõesti kunagi teadust teinud kui usute mingit ebaadekvaatset FB küsitlust. Kas te oma PIN koode ja krediitkaardiandmeid jagata ka sama naiivselt? Paraku mitte ükski koroonavastane doktor ei suuda mitte ühelegi ametlikule teadusuuringule viidata, lihtsalt käib mingi ebamäärane pastakast imetud kinnitamata andmetega fantaseerimine. See ei ole teadus. See on ulmevaldkond.

Palun, siin on sulle kaks teadusuuringut. Üks leiab, et munavalge kuumutamine aitab valgu seedimisele ja imendumisele kaasa, teine väidab, et vahet pole, kas süüa toorelt või kuumutatult. Usu, kumba teadust tahad.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9772141/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28337477/

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Andmed peavad rajanema teaduslikele uuringutele, vastasel juhul need pole tõsiselt võetavad. Mingi kõhutunne või arvamus ei loe mitte midagi kui selle taga pole korrektseid teaduslike fakte.

Ja see ka veel, et teaduslikke kirjutatakse kahe k-ga. Kõik muud variandid on fantaseerimine ja ulme. Kokku- ja lahkukirjutamisest ja komadest on sulle ilmselt vara rääkida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, siin on sulle kaks teadusuuringut. Üks leiab, et munavalge kuumutamine aitab valgu seedimisele ja imendumisele kaasa, teine väidab, et vahet pole, kas süüa toorelt või kuumutatult. Usu, kumba teadust tahad.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9772141/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28337477/

Ehk siis – rottide jaoks ei ole vahet, inimese jaoks on vahe.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.youtube.com/watch?v=G8IPWjNQ9Ks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, siin on sulle kaks teadusuuringut. Üks leiab, et munavalge kuumutamine aitab valgu seedimisele ja imendumisele kaasa, teine väidab, et vahet pole, kas süüa toorelt või kuumutatult. Usu, kumba teadust tahad.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9772141/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28337477/

Ehk siis – rottide jaoks ei ole vahet, inimese jaoks on vahe.

Arvad, et rotid loevad neid teadusuuringuid ja siis otsustavad, mis kujul oma muna süüa?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun, siin on sulle kaks teadusuuringut. Üks leiab, et munavalge kuumutamine aitab valgu seedimisele ja imendumisele kaasa, teine väidab, et vahet pole, kas süüa toorelt või kuumutatult. Usu, kumba teadust tahad.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9772141/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28337477/

Ehk siis – rottide jaoks ei ole vahet, inimese jaoks on vahe.

Arvad, et rotid loevad neid teadusuuringuid ja siis otsustavad, mis kujul oma muna süüa?

Palun, siin on sulle kaks teadusuuringut. Üks leiab, et munavalge kuumutamine aitab valgu seedimisele ja imendumisele kaasa, teine väidab, et vahet pole, kas süüa toorelt või kuumutatult. Usu, kumba teadust tahad.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9772141/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28337477/

Ehk siis – rottide jaoks ei ole vahet, inimese jaoks on vahe.

Jumal tänatud, et rottide jaoks pole vahet. Hakkasin juba muret tundma, et kui rott leiab linnu muna, et kas tal ikka võimalus see kusagil ära keeta …

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sul on doktorikraad, et ole mingisugune argument. Loeb millistele andmetele väited tuginevad. Andmed peavad rajanema teaduslikele uuringutele, vastasel juhul need pole tõsiselt võetavad. Mingi kõhutunne või arvamus ei loe mitte midagi kui selle taga pole korrektseid teaduslike fakte. Mingisugune FB küsitlus, millele teemaalgataja link viitab, on aga pigem juba komöödiaklubi valdkond. Te inimesed pole vist tõesti kunagi teadust teinud kui usute mingit ebaadekvaatset FB küsitlust. Kas te oma PIN koode ja krediitkaardiandmeid jagata ka sama naiivselt? Paraku mitte ükski koroonavastane doktor ei suuda mitte ühelegi ametlikule teadusuuringule viidata, lihtsalt käib mingi ebamäärane pastakast imetud kinnitamata andmetega fantaseerimine. See ei ole teadus. See on ulmevaldkond.

inimesed, kes on teadusest eemal arvavad, et teadus on mingi mustvalge asi, mis 100% ära tõestab, mis on õige või vale. kahjuks teadust saab igatemoodi teha, saab ka igatemoodi tõlgendada. ja see nõuab juba tarka pead, et selliste vastandlike andmete põhjal midagi enda jaoks järeldada.

see munavalge case on hea näide.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab see ikka vinge mürk olema

https://tervis.ohtuleht.ee/1043588/vaktsiin-ajas-tuntud-seksuaalterapeudi-tsukli-sassi-nii-hulle-paevi-pole-mul-kunagi-olnud-

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kõige tugevamad vaktsiiniskeptikud on… doktorikraadiga inimesed…