Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kõigile Soome eduloo imetlejatele

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kõigile Soome eduloo imetlejatele

Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608384230/indrek-kiisler-oma-testimisstrateegiaga-jaamegi-euroopa-punaseks-laternaks

Põhjanaabrite juures on oktoobrikuus testimisstrateegia reeglite radikaalse ümberkujundamise (vaktisneerituid ei testita) tagajärjel toimunud koroonaviiruse analüüsiproovide järsk langus. Kui näiteks septembri esimesel nädalal võeti 172 196 analüüsi, siis möödunud nädalal tehti teste 64 605. Ehk vahe on peaaegu kolmekordne.

Kuidas on see mõjunud nakatunute arvule? Septembri esimesel nädalal tuvastati kolm korda laiahaardelisema testimisega 3596 koroonapositiivset, möödunud nädalal aga 3195. Seega võimaldab igati korrektne ametlik statistika väita, et viiruse levik oli oktoobris võrreldes septembri algusega umbes 10 protsenti madalam.

Hoopis teine pilt avaneb, kui vaadata koroonasurmade arvu ja haiglaravi vajadust.

Septembri esimesel nädalal suri Soomes koroonaviiruse tõttu 14, möödunud nädalal aga 34 inimest. Haiglaravi vajavate koroonahaigete arv on olnud viimastel nädalatel järsus tõusus ja võrreldes septembri algusega kolmekordistunud. Õnneks mitte sama kõrgele tasemele kui Eestis.

Mida võime sellest järeldada? Kindlasti on Soomes koroonaviiruse levik oluliselt laialdasem, kui nähtub igapäevastatistikast. Soomes on kogu elanikkonnast saanud kaks vaktsiinidoosi 68 protsenti inimestest.

Kuigi viimastel nädalatel on ka Soomes vaktsineerimishoog raugemas, siis neid, keda üldse testitakse, jääb uue käsuliini rakendamisel iga päevaga üha vähemaks. Sisuliselt testitakse vaid kolmandikku elanikkonnast.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soomes on täisealisest elanikkonnast täielikult vaktsineeritud 80%. Kui haiglaravivajadus drastiliselt ei kasva, siis neil polegi vaja sellist hullu testimist.

Vaktsineerimisstatistika siin: https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#uptake-tab

Soomes on miljoni elaniku kohta 207 koroonasurma, Eestis miljoni elaniku kohta 1123. Meil on probleem, mitte neil.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi ei ole ju sellest, missugusena me Euroopas paistame, punane latern või mitte. Oluline on ju see, kuidas me haigetega hakkama saame. Ja seda hakkamasaamist ju enam ei ole, suuremad haiglad on plaanilise ravi peatanud või piiranud, koroonaosakonnad patsiente täis, arstid ja õed läbi põlenud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See “vaktsineerimishoog raugemas” on eriti naljakas musta valgeks rääkimine, et oh, vaadake, ega teistel ka hästi ei lähe. Neil võibki see juba raugeda. Kogu elanikkonnast on vähemalt ühe doosi saanud 76%, täisvaktsineeritud on kogu elanikkonnast 68%. Täisealisest on täisvaktsineeritud 80%.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama hästi oleks võinud võrrelda Taani või Norra edulooga. Taani: ühe doosiga vaktsineeritud 89% täisealistest, kahe doosiga 88% täisealistest, pole nagu samuti põhjust hullumoodi testida muudkui, neil kulgeb elu praegu piiranguteta.

Selle asemel, et tõde tunnistada, et Eesti on oma vaktsineerimisstrateegiaga puusse pannud, hämatakse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerimisolümpia.

Kõik on üks suur konkurss.

+4
-2
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kõigile Soome eduloo imetlejatele