Esileht Pereelu ja suhted kõigist ei saagi head isa

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kõigist ei saagi head isa

Postitas:
Kägu

Ja eks see tuleb tihti oma koduseinte vahel toimunud põhjustest ka. Mitte alati, aga vahel ikka.
Meil on üks ühine laps. Teine on minu eelmisest kooselust. Eks ta natuke ikka temasga tegeleb, kuid siiski vähe. Samas ei näe ma põhjust, miks solvuda või teab mis veel.
Aga oma lapsega ei oska ta üldse olla. Ta muidugi alles tita ka. Lugedes teiste lugusid, siis issi ikka leiab aega tegeleda lapsega kasvõi pool tundi päeva jooksul. Meil aga on kõgu tegevus titaga ainult minu õlul. Meil on issi süles laps maksimum 2 minutit päevas.
Ei, ma muideks ei virisegi selle üle. Midagi pole teha, sest kõik pole sündinud isadeks ma arvan ise. Ei osata lastega midagi eriti teha ja tundub see titendus jube suur töö olevat. No mis seal ikka. Eks mässan siis ise, kuigi vahel ikka leian, et see on üliraske.
Aga siis tuleb see koht, et mees solvub minu peale. Vahel ta ikka räägib et kiidab, et tal kaks last ja puha. Ning hakkab mind õpetama, et miks ma nii teen üht asja või teist lapsega, miks ta nutab ja miks sada miksi veel. Siis ütlengi, et kui ei meeldi, siis pole ma omast arust keeanud teda ise sööta, temaga ise väljas käia ja teda ise kussutada tuttu. Siis jääb muidugi suu lukku. Kuna siin neid ütlemisi tema poolt ka on ikka järjestikku tulnud, kuid nüüd olen talle hakanud ütlema, et isana ta ongi halb. Mehena on ta hea, kuid isana on ta suht null. Muidugi eks ta ikka solvunud, aga tegelikult ütlen ju talle tõe välja.
Miks ma selle teema kirjutasin? Selleks, et kui kõik pasundavad kui vajalik on rääkida ausalt peres kõigest, siis olen sellega kahe käega poolt. Sest kui inimest niikuinii ei muuda, siis vähemalt on tal õigus teda, kui ta on ühes asjas väga hea, või teises asjas (nagu minu situatsioonis) väga halb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kõigist ei saagi head isa

aga võibolla need miksid ongi sellepärast et ta ju ei tea. Ütled ju isegi, et ta ei oska titega midagi peale hakata. No aga kui ta küsib millegi kohta, et miks, siis selgitagi miks. Loomulikult on titendus raske, eriti kui pole mehest abi, tean omast käest (esimese lapse isa ei oska siiani tütrega suhelda, kuigi tütar juba teismeline), aga on vahe kas su mees ei oska või ei taha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga võibolla need miksid ongi sellepärast et ta ju ei tea. Ütled ju isegi, et ta ei oska titega midagi peale hakata. No aga kui ta küsib millegi kohta, et miks, siis selgitagi miks. Loomulikult on titendus raske, eriti kui pole mehest abi, tean omast käest (esimese lapse isa ei oska siiani tütrega suhelda, kuigi tütar juba teismeline), aga on vahe kas su mees ei oska või ei taha?[/tsitaat]

Eks ma ju ikka selgitan. Aga vahel ta nagu kriitikaga ütleb midagi et miks nii. Siis ajab ju tegelikult end ka vihale, et kui sa nii hästi seda värki valdad, siis näe, tita on siin. Aga kohe siis keeldutakse.
Eks see on kodust tulnud. Neil oli kodune kasvatus suht null ja hoolivus ka. Mida ta siis oskama peakski. Samas, õppida ju ikka võiks aga no ega ta ju siis ei viitsi.
Olen tegelikult sellega leppinud. Siis peakski tema ju ka tõdema, et isana on ta ebaõnnestunud. Kõiges ei saagi ju õnnestuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et sa käitud päris vastikult oma mehega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isadeks ja emadeks ei sünnita! Pigem kasvatakse! Isegi kui laps on väga oodatud, on reaalsus ikka miskit muud! Mees vajab aega ja kohanemist!

Teemaalgatus kõneleb Sinust väga palju! Kooselu ei ole teineteise mahategemine, kellegi halvaks ja väärtusetuks tunnistamine. Kooselu on kompromiss, mõlemapoolne panustamine, teineteise vajalikuks tunnistamine, ühistesse tegemistesse kaasamine, lahenduste otsimine jne.

Mehe alavääristamine näitab Sinu rumalust. Mina soovitaksin mehel sellisest suhtest joosta ja hästi kaugele. Suhe, kus mehel ei ole väärtust lõpeb varem või hiljem lahkuminekuga.

Mees ei ole halb isa, vaid Sinul on veel arenguruumi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei ole isaks sündinud ega tea, mida lapsega peale hakata. Tundub, et oled ta \”ah mis sa jamad, nagunii ei oska, ma teen ise..\” stiilis ära ajanud ja selgeks teinud, et lapsed on sinu asi, sina tead paremini. Ja ta on halb isa. Ning imestad siis, et mees enam ei üritagi?

Kui ta küsib, miks sa üht või teist asja just nii teed, miks sa siis selgitada ei võiks, sul on ju ometi mingi põhjus asja just nii teha? Ja miks laps siis issi süles 2 minutit on – jäta nad kahekesi koju, minge suuremaga välja. Las harjutab ilma et sa kõrval kogu aeg näägutaks teemal mida ta kõike valesti teeb.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Pereelu ja suhted kõigist ei saagi head isa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.