Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõik on keelatud?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kõik on keelatud?

Postitas:

Lugu selline, et lasin täna 25min turja massaazhi teha. Olen 10+5 rase ja kõhtu ees veel ei ole. Pärast massaazi lugesin, et see on keelatud. Sest lümfitöö kiireneb, jääkained ladestuvad lootele ja see hukkub. Siis olin spas, ei julgenud mullivanni ka minna. Samamoodi ju lümfitöö kiireneb?
Pagan, kui see kõik nii eluohtlik on, miks ämmaemand ei hoiatanud ette? Ujudes hakkab ka äkki lümf tööle? Internetis lugedes oli see justkui tema ülesanne.
Olen esmarase.
Mis veel keelatud on?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Turjamassaaz vaevaelt nüüd halba teeb.Pigem väldiks alakeha massaaze.Vesi teeb ju ka vaid head.Kui enesetunne on hea,siis ma ei muretseks.Kõike ikka mõistuse piires.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jumal küll 😀 Siukest nalja näeb nüüd küll esimest korda. Ära nüüd peast ka päris rasedaks muutu! Terve rasedusega ei juhtu nüüd küll väikesest lõõgastavast massaažist, seksist, tervisespordist ega mullivannist midagi. Mingi lümf ei hakka sul ujudes tööle, mis su loodet kahjustama hakkaks. Säilita nüüd ikka terve mõistus!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rasedust 18+6 ja käin siiani massaažis, pealegi 60min üldmassaažis. Arvatavasti järgmine kord massaaž muutub kuna kõhuli ei kannata enam eriti olla. Ei tasu üle mõelda ja kõike teha mõistuse piires.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe vähem, on endal kergem. sinu turjamassaaz küll loodet ei hukka. Osad asjas spas on rasedana vastunäidustatud, küsi neilt, nad oskavad kindlasti soovitada (käe- jalahooldused jne).
Oh õudu, lümf töötab sul kogu aeg.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan esimese raseduse lõppu, kui mõnulesin mullivannis, lasin veejuga alaseljale ja talla alla jne, kõndisin tempokalt treppidest ja istusin saunas, lasin jalgu masseerida jne, lootuses, et ehk hakkab peale. Ei midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on rasedana kõik asjad keelatud. Nii kui rasedaks jääd, pead turvalisse mulli kolima. Kodust välja minna ei tohi, kuna midagi võib juhtuda…

Võtame nüüd asja mõistusega. Rasedus ei ole haigus. Jah, on asju, mis pole rasedale sobilikud aga elu elamata ei jää ning kuhugi vati sisse ka kolima ei pea.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 12:25; 11.08 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin masaazis 30nda nädalani. Samuti mullivannis. Kui loode ise eluvõimeline, siis mina küll ei usu, et see midagi halba teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääkained ladestuvad lootele??? Päriselt mõtled seda või?
Minu arvates peaks olema keelatud nii lolli juttu rääkida, nii raseduse ajal kui ka enne ja pärast seda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jääkained ladestuvad lootele??? Päriselt mõtled seda või?

Minu arvates peaks olema keelatud nii lolli juttu rääkida, nii raseduse ajal kui ka enne ja pärast seda.

Loll inimene, kopeerin õppejõu sõnad sulle siia:
Milles probleem?
Vähegi mõjusam massaaž paneb inimeses alati liikuma lümfi. Lümfil on mitmeid ülesandeid, üks nendest on puhastada keha jääkainetest. Kas ainevahetuse selline aktiveerimine on ikka ohutu nii emale kui lootele/lapsele?

Kui rasedal hakata keha nö puhastama (ka kõige leebem massaaž seda teeb), jääkaineid efektiivselt väljutama, siis protsessist võtab igal juhul osa ka platsenta. Platsentabarjäär, mida peame lapse kaitsjaks kõige ebasobiva eest, ei ole suuteline takistama ema jääkainete liikumist lapsesse. Edasi mõelge ise.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tead, et ka vee joomine eemaldab ainevahetuse jääkaineid? Seega ei tohi sa rasedana ka puhast vett juua.

Sorry, aga kasutame mõistust eks 😉 Liigne massaaž tõesti ei ole hea, samas kui korra kuus või korra paari kuu jooksul lased ennast mudida, siis maailm ei jää sellest seisma ning su rasedusega ei juhtu midagi. Igat artiklit, mis netis leidub, ei tasu tõsiselt võtta. Kasutades veidi teisi sõnu googles ning leiad sama mitu artiklit, mis räägivad esimestele vastupidist. Et hoopis on kasulik…
Lähtu oma sisetundest, oma kehast ning kõik on hästi. Üks ütleb, et üks asi on tea, teine ütleb teine ja kolmas hoopis väidab midagi muud. Ja mis sa siis teed? Lähed lolliks ja usud pimesi kõiki kolme? Kuna netis on sellised artiklid “õppejõududel”

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 12:25; 11.08 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, massaaz on rasedale keelatud. Millest te jahute, et võib küll.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Massaaž ei ole raseduse ajal keelatud, kuid tuleb alati mainida, et oled rase, ning valida massöör, kes oskab rasedaid masseerida. Turjamassaaž nüüd küll midagi ei tee.
Muude spaa-asjadega tasub ilmselt lähtuda sellest, kas endal on hea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise olen kinni pidanud sellest, et liiga kuumas ei tohi olla, saunas ei roni üles lavale, vannivesi nt kuni 36-37 kraadi, mullivannis ei soovitata väga olla, vibreerib liialt.
oma massöörile ja ka spaas alati öelnud, et rase ja siis osatakse käituda vastavalt, näiteks vältida eeterlikke õlisid, kõhtu ei masseerita jne.

olen igati selle poolt, et mitte üle pabistada, aga natuke ettevaatlikumalt ikka tuleb asja võtta. lisaks keelas ämmakas kohe rattasõidul äärekividest allasõidu jne – sest põrutused ohtlikud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lümf liigub meil kogu aeg ringi ja kui ei liigu, siis on natuke kehvasti. Lümfiringe ja vereringe on omavahel seotud, ega lümf ise kuidagi jääkaineid kehast ära kaota, lihtsalt aitab koos vereringega neid toimetada sinna, kus jääkainetega tegeletakse.
Ja jääkainetega tegeleb keha pidevalt, raseduse ajal eriti usinasti, sest lisaks ema jääkainetele tuleb vabaneda ka loote toodetud jääkainetest. Jääkainetest vabanemiseks on meil neerud (tähtsaimad ses töös), mis filtreerivad verest välja kõik seal sisalduvad jääkained.

Raseduse ajal on ebasoovitavad teatud massaažipunktid, mis võivad sünnitust esile kutsuda (neid ei tohiks stimuleerida enne täiskantud rasedust, aga ega need sugugi alati sünnitust esile kutsu). Samuti pole soovitatav (mõne allika järgi) varases raseduse järgus klassikaline massaaž (või osad selle elemendid). Muidu on massaaž lubatud, kui just muude terviseseisundite pärast mõni võte või piirkond ebasoovitatav pole.
Anonüümse õppejõu (õppejõud ei tähenda iseenesest midagi, mõni ei oma kõrgharidustki, näiteks mõni õppejõud mõnes ilukoolis) soovituste asemel panen siia mõned väheke ametlikumad allikad:
https://utswmed.org/medblog/massage-pregnancy-guidelines/
https://www.webmd.com/baby/pregnancy-and-massage#1
http://www.boltonft.nhs.uk/services/maternity/information/complementary-therapies/massage/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugu selline, et lasin täna 25min turja massaazhi teha. Olen 10+5 rase ja kõhtu ees veel ei ole. Pärast massaazi lugesin, et see on keelatud. Sest lümfitöö kiireneb, jääkained ladestuvad lootele ja see hukkub. Siis olin spas, ei julgenud mullivanni ka minna. Samamoodi ju lümfitöö kiireneb?

Pagan, kui see kõik nii eluohtlik on, miks ämmaemand ei hoiatanud ette? Ujudes hakkab ka äkki lümf tööle? Internetis lugedes oli see justkui tema ülesanne.

Olen esmarase.

Mis veel keelatud on?

Olen ise massöör ja koolis räägiti rasedate massaažist palju. Üldine seisukoht on jah, et esimesel trimestril massaaž ei ole soovitav kuna katkemise oht on sellel ajal niikuinii kõige suurem. II ja III trimestril võib teha aga kindlasti massööri teavitada. On punkte, mida rasedatel ei tohi masseerida, kuid need ei asu turjal. Seega, kui tehti ainult õlevöötme massaaži, siis ei usu, et midagi hullu juhtub kui ei ole just nn riskirase. Aga tundub, et ei ole, sest muidu oleks ämmakas kindlasti sellest teavitanud. Mul käib palju rasedaid massaažis ja p
Küik on ilusti rasuse lõpuni kandnud.
25 minutit on ka piisavalt lühike aeg seda enam et tehti vaid õlavöötmele.
See jutt, et jääkained ladestuvad lootele ja loode hukkub, kuulen küll esmakordselt. Arvan, et Sul on kõik korras.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul laps oli 2aastane, kuulsin ühelt rasedalt, et spaas ei tohi käia. Olin väga imestunud, sest olin käinud kogu oma raseduse vältel igal nädalavahetusel spaas, sh saunas ja tegin kõiki asju, mida ka enne rasedust, mõtlesin, et just lõõgastab. Võibolla siis see individuaalne, aga minu rasedusele ega lapsele ei teinud see midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõik on keelatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.