Esileht Ilu ja tervis Kõik sapikivide kohta

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kõik sapikivide kohta

Postitas:

Lähen sapikivide kahtlusega uh-kontrolli varsti. Ootaksin teiste kogemusi. Kuidas see kontroll välja näeb? Kas võib olla sapis mitu kivi või üks kivi?
Milline on ravi? Kas ainult operatsioon?
Kui toimub op, siis kuidas taastumine on? Milline on edaspidine elu? Kas tuleb terve elu hoiduda rasvastest ja vürtsikatest toitudest? Kas peale oppi läheb inimene paksuks või hoopis kaotab kaalu või ei toimugi mingisugust muutust ja kõik jääb endiseks?
Palju küsimusi, sest kui peakski toimuma millalgi operatsioon, siis on see mu elu esimene. Ma ei ole varem opil käinud ja narkoos on mulle samuti uus. Pisut isegi kardan.
Üks küsimus veel – kas kõhule jäävad armid eluksajaks või kaovad aja möödudes?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 10:22; 15.03 12:35; 16.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehakse kõhupiirkonna UH. Kive võib olla nii üks kui mitu, kui sul on kaebusi, siis on tõenäolisem, et on väiksed kivid, need põhjustavad ummistusi, mis tekitavad muid hädasid.
Ravi on põhimõtteliselt ikka ainult operatsioon, mina üritasin esialgu loodusravi ja ranget dieeti, tulemuseks olid järjest tihedamad koolikud ja oksendamised, väga rasked põletikud ja suured opijärgsed tüsistused. Süüa saab enam-vähem kõike, ise tunned, kui miski vastu hakkab. Esimesel kuudel tuleb rohkem üllatusi, kui pahaaimamatult midagi sööd ja siis selgub, et organism ei saa hakkama. Aga selleks puhuks on olemas toidulisandid, mida söögiajal võtta.
Op ei ole tegelt hull, narkoos ei põhjustanud minul ka mingeid hädasid. Minul on 3 aastaga armid vaevumärgatavaks muutunud. Kuna ma pesumodellina nagunii ei tööta, siis ei häiri üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

up

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 10:22; 15.03 12:35; 16.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laparaskoopia tehakse, neli pisikest ja üks suurem arm jäävad. pärast oppi dieet, alkot juua ei saanud. tasapisi hakkad ise tundma, mis toidud ei sobi. Umbes 2 aasta pärast saad süüa-juua kõike. aga jah, 25 kilo tuli juurde 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laparaskoopia tehakse, neli pisikest ja üks suurem arm jäävad. pärast oppi dieet, alkot juua ei saanud. tasapisi hakkad ise tundma, mis toidud ei sobi. Umbes 2 aasta pärast saad süüa-juua kõike. aga jah, 25 kilo tuli juurde :([/tsitaat]

Mul ka see opp aprillis ees. Ma ehmatasin selle 25 kilo peale ära ausalt. Et kui nagunii dieet ja kõike süüa ei saa… millest selline kaalutõus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ilmselt, et sapp ju reguleerib rasvade ladestumist. Seetõttu kardan isegi sapi eemaldust:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 10:22; 15.03 12:35; 16.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka see opp ees ootamas. See jutt +25kg ehmatas ikka ära küll, eriti veel kui niikuinii peab rasvavaest dieeti pidama. Kas kõigil opereeritutel on lisaks kaalu tulnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 15:41; 19.03 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minuarust võib kaal tõusta ainult siis kui eemaldatakse sapipõis, aga kui ainult kivid siis mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamaltjaolt ikkagi eemaldataksegi kogu sapipõis, sest ainult kivide emmaldamisel tulevad kivid tõenäoliselt tagasi aga kui pole sapipõit siis pole ka kohta kuhu nad enam tagasi tulla saaks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.03 15:41; 19.03 23:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks rumal küsimus ka, puhtalt uudishimust. Millised on sümptomid, kui on probleemiks sapikivid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka lõigatakse kogu sapipõis. Kivid pidavat tagasi tulema ja meil seda metoodikat ei rakendata Eestis, kus kivisid lahustatakse. Minul on tulnud aastaga peale lõikust juurde +5 kg ja ausalt öeldes ma pean ennast põhisüüdlaseks selles, mitte eemaldatud sapipõit. Paljud ju enne operatsiooni peavad dieeti, et valusid poleks. Kui sapipõis eemaldatud, siis hakkavad oluliselt rohkem endale söögiga lubama. Nii oli ka mul. Kuulaks heameelega teiste kogemust kaalu tõusu kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 08:33; 20.03 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 2 aasta jutt on nüüd küll liialdataud ikka väga kõvasti! Mul on opist möödas poolteist kuud. Nüüd võin juba raskusi tõstma hakata ka. Söön kõike, mõne rasvasema asja peale olen oksendanud paar korda, vahel on hommikuti ka kõht lahti. Alkoholi tarbin samuti. Kusjuures ka doktor ja õed haiglas ise ka ütlevad sulle, et hakkad ise läbi katsetuste aru saama, mis lubatud mis mitte, kuid kahe kuu pärast peale opi oled sama inimene mis varem. Öeldakse küll, et dieet peale opi, kuid ega siis hulluks ei pea minema sellega, dieet selleks, et kõhus ju ikkagi haavad ja neile liiga teha ei tohi…aga no nädala pärast peale lõikust tunned juba ennast niivõrd hästi, et saad aru, et nälgimiseks polegi enam põhjust. Tänapäeval lõigatakse välja kogu kupatus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sama söömisega. Sain põhimõtteliselt algusest peale süüa ja juua kõike (algul lihtsalt üritasin tagasi hoida).Praegu aasta peale oppi on selles suhtes elu endine. Paljude pidavat jääma kõht lahti peale sapipõie eemaldust, mul seda ka pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 08:33; 20.03 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle üks vanem proua, kes oli sapikiviopile minemas, ütles, et tema kirurg soovitab peale oppi oma söögiisu ja toidukoguseid kontrollida. Nimelt pidi isukene paranema 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MUL SELLINE KÜSIMUS,ET MUL ON KA SAPIKIVID.ARST EI LUBANUD ERITI MIDAGI SÜÜA PEALE RIISISUPI MAGEDA KANALIHA JA KUMMELITEE.KAS T6ESTI MIDAGI MUUD KERGEMAT SÜÜA JA JUUA EI TOHI?NII TÜDIND SELLEST ÜHEST JA SAMAST TOIDUST.2NÄDALA PÄRAST LÄHEN ARSTI VASTUV6TULE JA EKS SIIS PANNAKSE PAIKA OPERATSIOONI AEG.OSKAB ÄKKI KEEGI ÖELDA KES SAMA LÄBI ELAND KUI RUTTU SEE OPERATSIOON TEHAKSE.TAHAKS,ET SEE K6IK JUBA LÄBI OLEKS=(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, tulin just kaks päeva tagasi sapipõie opilt, seega võin värskelt jutustada opieelsetest toimingutest kui opist ja nüüd ka opijärgsest olekust 🙂 Avastatakse kivid ikka ainult UH-ga, opereeritakse samuti terve põis, mitte kivid, arstilt ise konkreetselt küsisin et miks terve põis, siis vastas et nii ei tehtagi üldse, kas kõik või mitte midagi….mul on probleeme ka kilpnäärme alatalitusega, seega karstsin ise seda oppi kõige rohkem, kuna olen samuti kuulnud et kui alatalitusega anyway võtan meeletult kaalus juurde siis ilma sapipõieta pidi hullemaks seis minema, ma südamest loodan et mitte, muidu ei tea mida teen….söömise puhul soovitati esimene kuu aega kindlasti vältida rasvast ja vürtsikat, hetkel sööngi ainult püreesuppe, jourtit, kiselle, putrusid ja palju vett ja vedelat, eks siis edaspidi paistab mis saama hakkab 🙂 Üldiselt toitun tervislikult ja loodan et probleeme ei teki aga eks edaspidi saan jutustada kui das läheb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]gretskin kirjutas:[/small]
[tsitaat]hetkel sööngi ainult püreesuppe, jourtit, kiselle[/tsitaat]soovitaks kissellid välja jätta – neis on meeleltult tärklist, mis kurnab meeletult kõhunääret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli see opp 11 aastat tagasi. Kindlaks tehti sapikivide olemasolu uh-ga. \”Oli palju pisikesi kive nagu kirjuid koeri\”, ütles kirurg. Sapipõis eemaldati täielikult, järel on neli väikest armi, mis keha üldpilti suuremat ei riku ja kohe kõigile silma ei torka. Taastumine oli kiire ja kerge.
Esialgu olin söömisega ettevaatlik. Üsna varsti sai kõike vabalt süüa, välja arvatud igasuguseid naturaalnahaga viinereid ja sardelle, hapukapsast ja karastusjooke jms, mida on raske seedida. Rasvaseid asju söön teadlikult vähem kui varem.
Kaalu see opp ei mõjutanud mul absoluutselt ei siis ega ka nüüd. Olen aga viimasel kolmel aastal hädas kerge refluksiga – gastroskoopiaga tehti just äsja kindlaks, et kuna mul ei ole sapipõit, siis kipub sappi tavalisest veidi maosisusse eralduma, mõnikord ka kõrgemale liikuma ja siis see põhjustab kõrvetisi. Vältides toiduaineid, mis kõrvetisi tekitavad, on kõik okei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 17:35; 11.03 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma parandaks ennast ja täpsustaks: vältides teatud toiduaineid (ja tühja kõhu peale kohvijoomist, tsitruselisi ja väga rasvast) on kõik okei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 17:35; 11.03 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli mitu kivi. tehti op. op tehti sest ma ise tahtsin. tahtsin rasedaks jääda ja katsin, et raseduse aegu on väga ebameeldiv, kui kõht valutab ja rohtu võtta ka ei saa nii palju. mul see valu polnud väljakannatamatu muidu. kivid olid suured. sõrmeotsa suurused.
taastumine ei ole mingeid mälestusi jätnud. naerda ei saanud küll mitu nädalat, see oli väga valus.
söön ja joon kõike, nagu varmgi. peale opi järgisin ikka dieeti. paksuks pole läinud. üldiselt ma ei tunne end kuidagi vaesemana, et mul pole sapipõit. kõik on nagu enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te plärate! 🙂 mul läks hoopis kaal allapoole dieedi tõttu. paar aastat tõepoolest ise ei tahtnud mõnda asja süüa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 07:14; 14.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]…aga jah, 25 kilo tuli juurde :([/tsitaat]

25 kilo võis sul juurde ju tulla, aga sellel ei ole mingit seost faktiga, et su sapipõis ära lõigati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ultraheli näeb välja nii, et oled pikali ja maksa piirkonnas liigutakse uh-anduriga ringi.. võib olla 1 või mitu kivi..
enamjaolt on raviks ilmselt operatsioon, jah..mis tehakse läbi 3 paarisentimeetrise lõike, nii et armid on hiljem vaevumärgatavad..
kivid võivad hiljem küll taastekkida, lihtsalt siis juba sapiteedesse, kuna sapireservuaar (sapipõis) on eemaldatud.. muidu iseenesest füsioloogilises plaanis toimib maksas siiski sapi produktsioon edasi, lihtsalt korraga ei ole vajadusel nii suurt sapilaadungit võtta kui koos sapipõiega..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks rumal küsimus ka, puhtalt uudishimust. Millised on sümptomid, kui on probleemiks sapikivid?[/tsitaat]

kui sapipõies on lihtsalt kivid, ei pruugi sümptomeid ollagi. Sümptomid tekivad näiteks siis, kui kivi liigub sapijuhasse ja põhjustab liikumisega hootisi teravaid valusid ülakõhus (koolikud).. või siis teine variant, mis sümptomeid tekitab, on sapipõiepõletik.. siis on ilmselt pidev painav valu ülakõhus, palaviku tõus ja niisama sant olemine..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]millimallikas85 kirjutas:[/small]
[tsitaat] muidu iseenesest füsioloogilises plaanis toimib maksas siiski sapi produktsioon edasi, lihtsalt korraga ei ole vajadusel nii suurt sapilaadungit võtta kui koos sapipõiega..[/tsitaat]

Tegelt lisaks \”suurele sapilaadungile\” see sapp ka veidi küpseb seal sapipõies edasi ning seetõttu töötab seedimise toestamisel väidetavalt paremini. Ka saab sapipõie olemasolul organism sappi täpsemalt doseerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuleb rohkem rasvast süüa, et sapp saaks normaalselt tegutseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul abikaasal lõigati eelmise aasta lõpul sapipõis ära.Temal polnud enne mingeid vaevusi aga ühel päeval hakkas kõht hirmsasti valutama(hiljem ka palavik) ,läks ise erakorralisse ja kohe operatsioonile saadeti. Temal oli tekkinud mädane sapipõie põletik(sapikivid olid ka).Nüüd saab süüa-juua enam-vähem kõike.Oliivid hakkasid vastu ja rasvast väldib ise teadlikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul polnud mitu aastat isu ube ega paprikat süüa. ka lihahimu on vähenenud oluliselt. musta kohvi enam ei joo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 07:14; 14.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu ja tervis Kõik sapikivide kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.