Esileht Beebi ja mitmikud Kõik targutavad, aga ei põhjenda!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kõik targutavad, aga ei põhjenda!

Postitas:

Olen tahtnud ammu küsida teilt, et siin propageeritakse arstide ja teadlaste seisukohti, et 1 eluaastal ei soovitata lapse toidu sisse lisada soola ega suhkrut. aga miks? mida teeb sool siis? mida teeb suhkur= ? ma ei räägi loomulikut tonnide viisi soola ja suhkru tarbimist. Nt pudru sisse natukene soola ja suhkrut ja juurviljapüree sisse paneks ikka natukene soola. toit on ju maitsvam nii. kas te ise ka sööte soola ja suhkruta asju=:S kuidas te riisi sööte soolata?:S okei natukene moosi, aga moosi sees on ju ka suhkur! või mis=?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 22:30; 10.02 22:49; 11.02 16:09; 11.02 16:11; 11.02 16:12; 11.02 16:36; 12.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on koos palju öko kapsaid ja kaalikaid, nad kasutavad soola ja suhkrut, mis on pärit jumal teab kust maalt jumal teab milliste pisikeste laste käte pakitud ja on ?? puhtad 100% ehk öko:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on siin varasemalt põhjendatud lehekülgede pikkuselt.

P.S. Ka ilma lisasoolata on köögiviljades soolasid ja ilma lisasuhkruta marjades-puuviljades suhkruid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen tahtnud ammu küsida teilt, et siin propageeritakse arstide ja teadlaste seisukohti, et 1 eluaastal ei soovitata lapse toidu sisse lisada soola ega suhkrut. aga miks? mida teeb sool siis? mida teeb suhkur= ? ma ei räägi loomulikut tonnide viisi soola ja suhkru tarbimist. Nt pudru sisse natukene soola ja suhkrut ja juurviljapüree sisse paneks ikka natukene soola. toit on ju maitsvam nii. kas te ise ka sööte soola ja suhkruta asju=:S kuidas te riisi sööte soolata?:S okei natukene moosi, aga moosi sees on ju ka suhkur! või mis=? [/tsitaat]

No halloo. See laps sul kyll mõtlema ei hakka, et norm söök aga veits mage. Kui pole saanud, siis ei tea ka puudust tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zy kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seda on siin varasemalt põhjendatud lehekülgede pikkuselt.

P.S. Ka ilma lisasoolata on köögiviljades soolasid ja ilma lisasuhkruta marjades-puuviljades suhkruid.[/tsitaat]

saada mulle palun link. ma ei leia midagi.
a me kõik väiksena sõime ju soola ja suhkruga.
ja öko ökoks, mõned asjad on tõesti väärt öko:D aga no üleliia ei tasuks ka minna, ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zy kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seda on siin varasemalt põhjendatud lehekülgede pikkuselt.

P.S. Ka ilma lisasoolata on köögiviljades soolasid ja ilma lisasuhkruta marjades-puuviljades suhkruid.[/tsitaat]

saada mulle palun link. ma ei leia midagi.
a me kõik väiksena sõime ju soola ja suhkruga.
ja öko ökoks, mõned asjad on tõesti väärt öko:D aga no üleliia ei tasuks ka minna, ma arvan.

no aga ilma igasuguste asjadeta ei ole ju maitsev:S laps jah praegu ei ütle, et ei söö sest ple maitsev, et on mage. aga natuke ebaaus ju, et ise sööd hullult maitsvaid sööke ja lapsele pakud kapsalehti ja porrut ja maitsetut tatraputru..

ikkagi, MIKS siis ei tohi? keegi ei tea ju:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 22:30; 10.02 22:49; 11.02 16:09; 11.02 16:11; 11.02 16:12; 11.02 16:36; 12.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]zy kirjutas:[/small]

saada mulle palun link. ma ei leia midagi.
a me kõik väiksena sõime ju soola ja suhkruga.
ja öko ökoks, mõned asjad on tõesti väärt öko:D aga no üleliia ei tasuks ka minna, ma arvan.

no aga ilma igasuguste asjadeta ei ole ju maitsev:S laps jah praegu ei ütle, et ei söö sest ple maitsev, et on mage. aga natuke ebaaus ju, et ise sööd hullult maitsvaid sööke ja lapsele pakud kapsalehti ja porrut ja maitsetut tatraputru..

ikkagi, MIKS siis ei tohi? keegi ei tea ju:D
[/tsitaat]

Ei, tundub, et ainult sina ei ta. Aboluutselt igas beebide toitumisest kasvõi veidi rääkivas raamatus või muus infomaterjalis on selle kohta infot! Miks ei tohi kasutada soola- sest beebi ja väikelapse neerud ei suuda sellega toime tulla ja saavad otseselt kahjustatud, kui toitudele soola lisad. Selle kohta on internet materjale täis, kui raamatukokku pole võimalik minna! Samuti võid leida artikkleid ja raadiosaateid, kus asjatundjad räägivad, et just selliste valede toitumispõhimõtetega kasvanud noorte täiskasvanute organid on praegu täiesti tuksis. Nagu kuuluks need pensioniealistele.

Ja mis mõttes tundub see sulle ebaaus? Kas see on ebaaus, et laps esimesel elupoolaastal ainult piima peab jooma, või 5-aastaselt autorooli ei tohi istuda, alkoholi tarbida vms? Kuidas üldse niimoodi mõelda saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ebaaus …

inimesed võiks enne laste saamist siiski täis kasvada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 23:15 kirjutas soola kohta… lisan ka suhkru kohta lingi siitsamast perekoolist http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=7700656

ja alternatiive maitsestamiseks leiad järgnevast teemast:
http://www.perekool.ee/index.php?id=43747&class=forum_schnell&action=view_post&post=7783819

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] ….no aga ilma igasuguste asjadeta ei ole ju maitsev:S laps jah praegu ei ütle, et ei söö sest ple maitsev, et on mage. aga natuke ebaaus ju, et ise sööd hullult maitsvaid sööke ja lapsele pakud kapsalehti ja porrut ja maitsetut tatraputru..

ikkagi, MIKS siis ei tohi? keegi ei tea ju:D
[/tsitaat]
Ja pean Sind kurvastama. Sool näiteks mitte ei tee toitu maitsvamaks vaid varjab selle maitset. Kõik sõltub valmistamisest. Võid keeta köögiviljad maitsetuks ja siis öelda, et ei saa neid süüa. Olen sellega nõus. Aga küpseta aedvilja ja tunned uusi maitseid. Mina avastasin toidu naturaalse maitse just beebitoitudega jännates – uusi segusid kokku kombineerides. Ja eelistan siiamaani lisada värsket rohelist soola asemel.
Ma ei ole mingi öko-möko. Pigem linnatibi, kes tegi omal ajal avastuse 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru MIKS on vaja lapsele mingeid maitseaineid toidu sisse toppida? Nagu keegi siin ju ütles – pole saanud, ei oska puudust tunda. Lapsel terrrrrrve elu aega süüa erinevaid asju, las see toit esimesel aastal olgu kerge ja lihtne. Pean ära mainima ka, et ma ei mõista miks nii kiirutastakse üldse lisatoiduga.. Olgu, kui on mingi konkreetne põhjus aga lihtsalt ”huvi”.. Proovin mitte hukka ka mõista aga minu meelest on lihtsalt niii mugav rinda anda. 4. kuul lisatoiduga alustades peab ju nii palju mässama ja jamama, et saaks talle üldse selle ühe lusika täie kõrvitsat suhu. Kui muidugi poest püree osta, siis mitte aga sellest ei saa ma ka üldse aru.
Tuli selline suur kaeblemise kiri, jah aga.. kell on vähe, ma olen veel väsinud 😀

Teema kohta vast Zy vist juba ära. Lisan veel ainult, et me ei näe inimeste kehadesse sisse, me ei näe nende organeid. Need emad, kes ütlevad siin, et ”aga mina küll tegin seda ja seda ja ta on juba 5 aastane ja täiesti terve”, ei tea tegelikult, mis siis juhtuda võib, kui see sama laps juba 30 aastane on. Last mulli sees ei kasvata aga natukene saab ikka kaasa aidata, et tema ja enda söögilaud tervislikum oleks.
Ja viiner pole liha ka, saage ükskord aru!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pole kunagi ise kokates lisanud oma toidule soola ega suhkrut 🙂 polegi kodus neid asju, külaliste jaoks on väike toos suhkrut kohvi sisse panemiseks ja kõik.
Pole mul puudu millestki ja toidud väga maitsvad 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan nüüd kolki, aga minu 8 kuune saab juba sama toitu, mis me isegi . Küll mitte kõike loomulikult, neid tervislikumaid. Sai eile ühepajatoitu, mis oli tehtud vähese soolaga. Suhkrut olen küll vältinud ja eks neid asju ole veel. Samuti sööb mu laps näputoitu juba pea kaks kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:24; 11.02 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saan nüüd kolki, aga minu 8 kuune saab juba sama toitu, mis me isegi . Küll mitte kõike loomulikult, neid tervislikumaid. Sai eile ühepajatoitu, mis oli tehtud vähese soolaga. Suhkrut olen küll vältinud ja eks neid asju ole veel. Samuti sööb mu laps näputoitu juba pea kaks kuud. [/tsitaat]
Ja siia teemasse käib see mismoodi?

Ma võin ka öelda, et andsin 6-kuusele kohe sama toitu, mida isegi sööme. Kuna me lihtsalt sööme peres köögivilju. Ma ei olekski saanud talle anda asja, mida me ise ei söö. Saad pihta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zy kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja siia teemasse käib see mismoodi?[/tsitaat]

kas teema pole mitte soola ja suhkru lisamisest toitudesse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:24; 11.02 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
kas teema pole mitte soola ja suhkru lisamisest toitudesse?[/tsitaat]
Teema on soola- ja suhkru vajalikkuse/ebavajalikkuse põhjendamisest mitte sellest, mida keegi teeb ja millal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaljuhul hakkan mina oma lapsele andma sama putru mida ise söön, ehk siis mitte magedat. Minu meelest on see mage söök paras sigadele anda mitte lapsele. Aga see on minu arvamus, mina sellist körti süüa ei tahaks ja minimaalne maitsestamine ei tohiks küll mingi patt olla. See on umbes sama, nagu mõni ei anna lapsele kommi ja käib üks peitmine. Mina sõin väiksema magusat nii palju kui tahtsin ja paremad hambad ei saakski olla. Aga eks igaüks teebki nii nagu õigemaks peab. Ei ole see ise tehtud ja maitsestatud söök kahjulikum kui poest ostetud purgimöga. Kahtlen küll, et need tervislikumad on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saan aru kui jõhkralt anda soola ja suhkrut. Zy, väga tark artikli väljavõtte, aga ajab natukene naerma. SEe käib ehk natukene suuremate inimeste kohta äkki? nende kohta kes joovad meeletult karastusjooke, söövad meeletult maagusaid asju, joovad meeletu suhkruga teed jne. tean 1 inimest, kes paneb jubedalt palju soola alati toidule, saan aru et seda on liiiiga palju. Aga tsipa ju ei saaks mitte midagi halba teha. Mingi konks peab olema selle vaktsineerimisvastase, suhkru ja soolavastaste propagandal. Teate mis see olla võib? hiljem kui haigused on käes öko vaktsiinide müümine, öko ravimite müümine ja Öko toidu müümine! Öko on kallis ja eks varsti on meil igasuguseid öko asendajaid suhkrule ja soolale ka:D

mäletate vanasti ehk mingi 10 a tagasi hakati rääkima, et suhkur on valge surm??

palun… http://www.naine24.ee/733672/mai-maser-suhkur-ei-ole-valge-surm/

ja varsti on ka muud muudatused meil:P

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 22:30; 10.02 22:49; 11.02 16:09; 11.02 16:11; 11.02 16:12; 11.02 16:36; 12.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh ja ongi juba!:D

http://www.naine24.ee/690712/lopuks-ometi-tervislik-alternatiiv-suhkrule/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 22:30; 10.02 22:49; 11.02 16:09; 11.02 16:11; 11.02 16:12; 11.02 16:36; 12.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisan omalt poolt, et sool näiteks koormab liigselt neere, mõjutab vererõhku jne jne. [/tsitaat]

nii nii, kust sa võtad seda? ja kas sul on nii? mul küll ei ole, mul tutvusringkonnas ka kellegil ple, mu vanematel ja vanavanematel ka pole:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 22:30; 10.02 22:49; 11.02 16:09; 11.02 16:11; 11.02 16:12; 11.02 16:36; 12.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab ikka väga puuduliku haridusega olema, et mitte teada soola ja suhkru liigtarbimise mõjudest.
Laps hakkab neid elu jooksul niigi liiga palju sööma, sa ei jõua seda ära oodata või? Laps ei tunne puudust sellest,mida ta tahta ei tea. se oma rikutud maitsemeelega sa midugi pead neid püreesid maitsetuks, sest sina sõid nii vanalt ehk juba silgusaba (no vanemate inimete äest on kuulda, et pooleaastased sõid juba kotletti jne)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 16:26; 11.02 16:46; 12.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peab ikka väga puuduliku haridusega olema, et mitte teada soola ja suhkru liigtarbimise mõjudest.
Laps hakkab neid elu jooksul niigi liiga palju sööma, sa ei jõua seda ära oodata või? Laps ei tunne puudust sellest,mida ta tahta ei tea. se oma rikutud maitsemeelega sa midugi pead neid püreesid maitsetuks, sest sina sõid nii vanalt ehk juba silgusaba (no vanemate inimete äest on kuulda, et pooleaastased sõid juba kotletti jne)[/tsitaat]

kuule debiilik, mida sa tuled siia solvama. emal sul väga puudulik haridus, idikas. Sellised \”mine kasva suureks – puudulik haridus\” jobud ajavad jumala närvi! täesti lõpp! mida sa tuled siia põksuma, räägi kohe asjast!

ja ise sa ütled, et LIIIIIGTARBIMINE. ma ei räägi LIIIIG TARBIMISEST, rumal inimene, harimatu ja ajudeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.02 22:30; 10.02 22:49; 11.02 16:09; 11.02 16:11; 11.02 16:12; 11.02 16:36; 12.02 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, mine tee omale suhkruvett 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 16:26; 11.02 16:46; 12.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajale – joo suhkruvett ja häbene ometi OMA harimatust !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuule debiilik, mida sa tuled siia solvama. emal sul väga puudulik haridus, idikas. Sellised \”mine kasva suureks – puudulik haridus\” jobud ajavad jumala närvi! täesti lõpp! mida sa tuled siia põksuma, räägi kohe asjast!

ja ise sa ütled, et LIIIIIGTARBIMINE. ma ei räägi LIIIIG TARBIMISEST, rumal inimene, harimatu ja ajudeta. [/tsitaat]

Väike loogikaharjutus, sobib igasugusele haridustasemele – mina olen suur, söön palju; beebi on väike, sööb minuga võrreldes väga vähe. Sama on soolaga – mulle veel tervislik kogus on beebile juba liig. Taipad, LIIGtarbimine?

See teemaasetus on minu jaoks liiga jabur, et ma viitsiks pikemalt vastata. Veel vähem oma ajast hakata toitumisteavet jagama. Olen tervisliku toitumise kohta palju lugenud, seetõttu on info nö peas ja ma ei pea hoidma lemmikutes linke, mida siin kiirelt jagada saaks. Mingitele ajalehesabaartiklitele pole ammugi mòtet viidata, sest see on enamasti pseudoteadus (täna on tomat kahjulik, aga juba homme on tuvastatud selle imeline tervistav toime).

Kui sind teema tòesti huvitaks, siis ehk ka viitaksid mõnele alternatiivsele allikale, mis soola varase tarbimise väga vajalikuks on tunnistanud vms. Praegu mulle tundub, et lihtsalt plõksid siin teismelise kombel (ehk stiilis mulle meeldib cocacola, see on nii hea maitsega, et see ju EI SAA kahjulik olla!!!??!!!).
Ja see haridusega hüppav kommentaar on lihtsalt rullnoklik (tulnuka film meenus no koheselt:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik te minge küsige oma emalt, vananemalt, tädilt,. isalt, jummel kes veel elus kell vanust üle 50 kuidas toideti teda beebina ja mida sõid tema õed ja vennad… rp oli toidulauaks max4k ja lapsed sõidki kodu toitu, mis tambiti kahvliga pudrjaks ja anti, keedeti tumme, tehti keldris soola liha pekki, kapsaid soolati,. soola pekk visati pannile pruunistati ja laps sai nutsaka kätevahele mille lutsutas soolast ja rasvast kuivaks,. need inemesed elavad, jaa on haigeid aga jaa on ka väääga terveid,. elu eluuuuuu elu ongi see mis teeb kas haigeks või terveks,. mitte toit,. kui tänapäeva tõdede ja väärate järgi vaid porgandi keeduvett ja kuivatatud kapsast närida siis meie sureme välja kui rotid ,. jalad siruli vedeleme kuskil kuna arganism on lihtsalt läägest kokku kuivand,.inimene vajaab kõike, suhkur, see armas valge magus surm mis on nimelt kui juba narkots,. valge surm,. halooo… suhkrut on tarvitatud terve elu alates hetkest eestis kui seda siia tooma hakati ja inimesed selle kätte said,. pole keegi surnud suhkru üledoosi, ve on? aga vat narko üledoosi surrakse ,. ometi on materjalil värv vaid sama.. vanasti.. 60a tagasi vanasti siis,. kasutati beebidel tõesti glükoosi mitte suhkrut,. seda suhkrut ei raisatud lihtsalt toidu jaoks,. sest ta oli juba siis kallis,. suhkrust tehti vaid moosi ja pidupäeval pandi ka lauale,.. minu vanatädi on alati öelnud kui pole suhkrut ja sola siis oled vaene.? saa aru mida tema sellega mõtleb..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]xkestx kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõik te minge küsige oma emalt, vananemalt, tädilt,. isalt, jummel kes veel elus kell vanust üle 50 kuidas toideti teda beebina ja mida sõid tema õed ja vennad… rp oli toidulauaks max4k ja lapsed sõidki kodu toitu, mis tambiti kahvliga pudrjaks ja anti, keedeti tumme, tehti keldris soola liha pekki, kapsaid soolati,. soola pekk visati pannile pruunistati ja laps sai nutsaka kätevahele mille lutsutas soolast ja rasvast kuivaks,. need inemesed elavad, jaa on haigeid aga jaa on ka väääga terveid,. elu eluuuuuu elu ongi see mis teeb kas haigeks või terveks,. mitte toit,. kui tänapäeva tõdede ja väärate järgi vaid porgandi keeduvett ja kuivatatud kapsast närida siis meie sureme välja kui rotid ,. jalad siruli vedeleme kuskil kuna arganism on lihtsalt läägest kokku kuivand,.inimene vajaab kõike, suhkur, see armas valge magus surm mis on nimelt kui juba narkots,. valge surm,. halooo… suhkrut on tarvitatud terve elu alates hetkest eestis kui seda siia tooma hakati ja inimesed selle kätte said,. pole keegi surnud suhkru üledoosi, ve on? aga vat narko üledoosi surrakse ,. ometi on materjalil värv vaid sama.. vanasti.. 60a tagasi vanasti siis,. kasutati beebidel tõesti glükoosi mitte suhkrut,. seda suhkrut ei raisatud lihtsalt toidu jaoks,. sest ta oli juba siis kallis,. suhkrust tehti vaid moosi ja pidupäeval pandi ka lauale,.. minu vanatädi on alati öelnud kui pole suhkrut ja sola siis oled vaene.? saa aru mida tema sellega mõtleb.. [/tsitaat]

Kui elu teeb haigeks (ps! olen nõus) siis ei ole vahet, kas süüa soolaga või ilma ja kas süüa progandi keeduvett:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]xkestx kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõik te minge küsige oma emalt, vananemalt, tädilt,. isalt, jummel kes veel elus kell vanust üle 50 kuidas toideti teda beebina ja mida sõid tema õed ja vennad… rp oli toidulauaks max4k ja lapsed sõidki kodu toitu, mis tambiti kahvliga pudrjaks ja anti, keedeti tumme, tehti keldris soola liha pekki, kapsaid soolati,. soola pekk visati pannile pruunistati ja laps sai nutsaka kätevahele mille lutsutas soolast ja rasvast kuivaks,. need inemesed elavad, jaa on haigeid aga jaa on ka väääga terveid,. elu eluuuuuu elu ongi see mis teeb kas haigeks või terveks,. mitte toit,. kui tänapäeva tõdede ja väärate järgi vaid porgandi keeduvett ja kuivatatud kapsast närida siis meie sureme välja kui rotid ,. jalad siruli vedeleme kuskil kuna arganism on lihtsalt läägest kokku kuivand,.inimene vajaab kõike, suhkur, see armas valge magus surm mis on nimelt kui juba narkots,. valge surm,. halooo… suhkrut on tarvitatud terve elu alates hetkest eestis kui seda siia tooma hakati ja inimesed selle kätte said,. pole keegi surnud suhkru üledoosi, ve on? aga vat narko üledoosi surrakse ,. ometi on materjalil värv vaid sama.. vanasti.. 60a tagasi vanasti siis,. kasutati beebidel tõesti glükoosi mitte suhkrut,. seda suhkrut ei raisatud lihtsalt toidu jaoks,. sest ta oli juba siis kallis,. suhkrust tehti vaid moosi ja pidupäeval pandi ka lauale,.. minu vanatädi on alati öelnud kui pole suhkrut ja sola siis oled vaene.? saa aru mida tema sellega mõtleb.. [/tsitaat]
Miks sa nii haigelt kirjutad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik targutavad, aga ei põhjenda!-see on teema pealkiri.
Inimesed, kel on peas aju ja kes oskavad sellega ka mõelda ei hakka enda närve kulutama, et inimestele, kel aju ka on, aga lihtsalt pea täitmise eesmärgiks, et seletada kuidas peab elama, sest see on MÕTETU!
Tõesti väga mõtetu teema, ja mõned kommentaarid ikka päris rumalad, mul oleks häbi niivisi kirjutada, kahjuks aga, rasestuda ja sünnitada oskab iga naine, vahe ainult, et selleks ajaks enamus polegi vist isegi kooli lõpetanud. Tundub.

Las see teemaalgataja ja tema sarnased annavad enda lastele seda mida tahavad, elu õpetab varem või hiljem, kahjuks aga sellised rumalad inimesed ei hakkagi kunagi mõtlema, miks laps on haige, miks tervis kehva, miks haiglasse satub jne. sest nende aju lihtsalt pole võimeline mõelda nii kaugele:)
Ja väga rumal jutt, et vanasti oli nii… Ma tean väga hästi, mis mu ema, mu vanaema ja mis mu vanavanaema oma lastele andsid, ja soolast-suhkrust asi oli vägagi kaugel. RP oli alati esimene valik, kahju, et lapsed, kes pole seda saanud, ise sünnitasid lapsi sama suhtumisega. aga las olla, inimesed on erinevad, minu jaoks peamine, et mu laps oleks õige toitumisega ja hea tervisega, mul on täiesti ükskõik, mis teised teevad, eriti kui nad ei tahagi kedagi kuulda, las õpivad enda vigadest EDU!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]xkestx kirjutas:[/small]
[tsitaat]kõik te minge küsige oma emalt, vananemalt, tädilt,. isalt, jummel kes veel elus kell vanust üle 50 kuidas toideti teda beebina ja mida sõid tema õed ja vennad… rp oli toidulauaks max4k ja lapsed sõidki kodu toitu, mis tambiti kahvliga pudrjaks ja anti, keedeti tumme, tehti keldris soola liha pekki, kapsaid soolati,. soola pekk visati pannile pruunistati ja laps sai nutsaka kätevahele mille lutsutas soolast ja rasvast kuivaks,. need inemesed elavad, jaa on haigeid aga jaa on ka väääga terveid,. elu eluuuuuu elu ongi see mis teeb kas haigeks või terveks,. mitte toit,. kui tänapäeva tõdede ja väärate järgi vaid porgandi keeduvett ja kuivatatud kapsast närida siis meie sureme välja kui rotid ,. jalad siruli vedeleme kuskil kuna arganism on lihtsalt läägest kokku kuivand,.inimene vajaab kõike, suhkur, see armas valge magus surm mis on nimelt kui juba narkots,. valge surm,. halooo… suhkrut on tarvitatud terve elu alates hetkest eestis kui seda siia tooma hakati ja inimesed selle kätte said,. pole keegi surnud suhkru üledoosi, ve on? aga vat narko üledoosi surrakse ,. ometi on materjalil värv vaid sama.. vanasti.. 60a tagasi vanasti siis,. kasutati beebidel tõesti glükoosi mitte suhkrut,. seda suhkrut ei raisatud lihtsalt toidu jaoks,. sest ta oli juba siis kallis,. suhkrust tehti vaid moosi ja pidupäeval pandi ka lauale,.. minu vanatädi on alati öelnud kui pole suhkrut ja sola siis oled vaene.? saa aru mida tema sellega mõtleb.. [/tsitaat]

Ooo, valus, palun ärme sinna lähe!!! Ma ei saakski tâna magama, kui sellele vastama hakkaksin 🙂
Ei ole ebatervislikumat, kòhu ümber voodrit koguvamat, vähem liikuvamat, südame-veresoonkonna haigustesse surevamat põlvkonda kui minu vanemate oma. Kui vanaema tegi veel põllul rasket tööd ja oli pekikamara õhtuks auga välja teeninud, siis nooremad põlvkonnad on enamasti istuva tööga ja ei suuda päeva jooksul minimaalselt vajalikku 30 minutitki jalutada. Elu tapab tõesti erineva kiirusega, kuid raske toit + vähene liikumine teeb seda kõige tòhusamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kõik targutavad, aga ei põhjenda!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.