Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kõik tuludeklaratsioonist

Näitan 30 postitust - vahemik 511 kuni 540 (kokku 565 )

Teema: Kõik tuludeklaratsioonist

Postitas:

kas ülikooli õppemaksu eest saab tulumaksutagastust?
Kui saab, aga keegi teine maksab õppemaksu , siis kuidas käituda, et see inimene, kes maksis saaks tulumaksutagastuse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun asjatundjate vastust täpsustavale küsimusele:)
Lapse puhul, kes on sündinud 2012 november (ei ole esimene), on TM soodustus täissummas 1728.- või ainult kahe kuu eest (nov-dets ehk 2X144.-)? Või kuidas sellega on?:)

Vabandan, kui sellest eelnevalt on juttu olnud aga tõesti ei suuda kogu eelnevat teksti läbilapata:)

Ette tänades!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas dekreedirahade pealt saab ka midagi tagasi olin eelmine aasta jaanuarist kuni maini dekreedis.
Tänud vastajaile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel sellest, mida saab arvestada korteri/maja müügil, tulumaksu makstes st tulu arvestades:

/Soetamismaksumuse hulgas saab deklareerida peale ostuhinna veel dokumentaalselt tõendatud kulu, mis selle vara omandamiseks on tehtud. Oleneb siis, kas ostukulu (nt maakleri vahendustasu, notari tasu) maksis ostja või müüja. Kui teie ostjana tasusite, siis saate selle soetamismaksumuse hulgas arvesse võtta. Kui olete teinud müüdud korteris olulisi ehitustöid, mille läbi korteri väärtus tõusis, siis need dokumentaalselt tõendatud kulud saab lugeda parenduskuludeks ning soetamismaksumuse hulgas deklareerida. Korteri müügiga otseselt seotud kulud on sarnased ostukuludega, ning nende kulude deklareerimine oleneb sellest, kes need kulud tegi, kas müüja või ostja./

info MTA kodulk-lt, vastas jurist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast ei näe ma enam värskeid postitusi, kuigi teemade lehel on näha, et uusi postitusi on lisatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 16:50; 12.02 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis toimub, ma ei näe 12 kuupäeva postitusi???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks on välja toodud töötuskindlustusmakse, kui seda valemis kuskil vaja ei lähe?[/tsitaat]

Mis mõttes ei lähe? See arvutatakse maha enne tulumaksu arvestamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ka teoreetilist abi: kui minul eelmisest abielust 3 alaealist last ja uuest abielust 1 laps, siis kas koos deklaratsiooni esitades lähevad arvesse ikka kõik lapsed? Küsimus seetõttu, et olen nüüd ise töötu, aga maksin vanast rasvast 3 lapse eest koolituskulusid ca 2000 eurot. Abikaasa töötab. Kas siis saaksime minu laste eest ka tagasi raha või ei saaks? Varem ühisdeklaratsiooni esitanud pole, täitsa võõras teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kuidas deklareerida kinnisvara müümisest saadud tulu? St müüsin eelmisel aastal ära väikese maatüki. See maatükk oli tegelikult mu isa oma, aga ta tegi mulle notariaalse volikirja, et mina saaksin seda müüa. Tema omakorda oli saanud selle maatüki kinkelepinguga.
Niisiis, kas selle tulu pean deklareerima ilmselt ikka mina? Raha tuli ju minu arvele. Kuidas see käib, kus vormile või kuidas? Kas notarikulud saab maha arvata?
Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:13; 14.02 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kuidas deklareerida kinnisvara müügist saadud tulu? Müüsin eelmisel aastal ära ühe väikse maatüki. See oli tegelikult minu isa maatükk, kuid ta tegi mulle notariaalse volikirja, et saaksin ise seda müüa. Tema omakorda on saanud selle kinkelepinguga.
Kas seda tulu deklareerin ikka mina? St mina sain ju tulu enda kontole. Kuidas see deklareerimine täpselt käib, st mis vormile ja kuidas? Kas tehingu notarikulud võib maha arvata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 11:13; 14.02 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks enam andmeid vaadata ei saa? Viimasena näitab 2011 aasta oma ja kõik…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere mul selline küsimus et kolmas laps sündis dets 2012. Kas tema läheb ka tuludeklaratsioonis arvesse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.02 08:26; 06.02 12:33; 06.02 12:57; 06.02 13:23; 06.02 13:35; 14.02 14:30; 14.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolmas laps sündis dets 2012 kas tema läheb ka tuludeklaratsioonis arvesse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.02 08:26; 06.02 12:33; 06.02 12:57; 06.02 13:23; 06.02 13:35; 14.02 14:30; 14.02 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsin lolli küsimuse. Mina käinud eelmisel aastal pool aastat tööl ja pool aastat olnud töötuna arvel. Mees töötas 10 kuud Soomes ja maksis omad maksud seal. Kas saame siin riigis ühise deklari esitada ja kas sel on mõtet? Pole kunagi selles olukorras olnud, alati kõik deklarid üksi teinud. Tänan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas toimida, kui tahan lapsed enda deklaratsioonist kustutada ja mehe omasse lisada? Kas kuhugi on vaja avaldus esitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 19:13; 14.02 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei leia oma panga kaudu maksuameti lehele sisenedes enam seda eeltäidetud deklaratsiooni 2012a oma. Kuhu see on kaudunud või ma olen lihtsalt rumal???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei leia oma eeltäidetud deklaratisooni enam kui maksuamet lehele sisenen. deklaratsioonide all on kõik kuni 2011 aastani, aga 2012 ei ole kuskil. 6. veebruaril korra kiikasin, siis oli olemas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma saan lapsed enda deklaratsioonist elukaaslase deklaratsiooni? Abielus ei ole, aga lapsed kõik ühised (3 last). Kas kusagile on vaja avaldus esitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 19:13; 14.02 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruttu tegema. Minul juba esitatud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Deklarit saab nüüd juba teha 🙂 mul tehtud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtsin lisaks tarbimislaenu korteri remondiks, kas siis ka seda saab deklareerida? Mingit projekti ega ehitusluba selleks polnud. Lihtsalt pangalaen, ehitaja ja oma idee, mida ja kuidas remontida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, palun abi, kuidas peaks edasi toimetama..
mees välismaal eelmise aasta sügisest tööl. Sealne maksuamet oli teistele meestele koju saatnud mingi kirja, et palju teenitud jne aga minu mehele ei ole seda kirja saadetud. Vaatasin nüüd deklarist ka üle, et tal töötasude kohal 0 ja ei ole märget, et kes tööandjagi on.
mida peaks edasi tegema, kas siinse Maksuametiga ühendust võtma, või peaks sealne tööandja või maksuamet midagi tegema?
see, et mees ametlikult tööl on – see on kindel (et ei tekiks kellegil kahtlust, et vbl ei ole,,)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 20:36; 14.02 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida teha – mees välismaal tööl, tuludeklaris ei ole tal sissetulekute kohta aga ridagi. teised mehed kellega mees koos tööl on saanud sealselt maksuametilt mingi tõendi, aga minu mehele seda ei ole tulnud..
kuidas peaks edasi käituma, et saaks asjad õigesti ja tulevikus ei peaks midagi juurde maksma.. kas võtta siinse maksuametiga ühendust või peab sealne tööandja või maksuamet midagi tegema? aitähh, kes oskavad aidata..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 20:36; 14.02 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine saab lapserahad enda arvele, kas siis lapsi mehe deklaratsiooni ei saagi kanda?
Mis võimalused on ? Kas peab eraldi mingi avalduse vm tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 21:42; 14.02 20:58; 14.02 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine saab lasterahad enda arvele.. Kas siis lapsi isa deklaratsiooni ei saagi kanda?
Mis võimalused on? Kas peab avalduse vm tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 21:42; 14.02 20:58; 14.02 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul selline kysimus et paar p2eva tagasi oli tagasisaav summa tunduvalt suurem kui see mida nyyd n2itas, olin eelmine aasta dekreedis 1 lapsega kuni sept. L6puni, ning siis l2ksin t66le.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nonii, kõik kes tahavad kiirelt ja varakult raha saada, siis deklarit saab juba tükk aega esitada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervist, mul oleks ka üks küsimus. Teen igal aastal ära oma ema ja isa ühisdeklaratsiooni. Ema suri eelmisel aastal. Vaatasin maksu ja tolliameti lehel KKK-d, ja leidsin sealt sellise lõigu:
—3. Kui mu mees suri ära aasta sees, kas siis pean esitama ainult mina enda eest tuludeklaratsiooni või võib ikkagi teha ühise tuludeklaratsiooni, et saaks teha rohkem mahaarvamisi?
Ühise tuludeklaratsiooni võib esitada ka juhul, kui üks abikaasadest on surnud maksustamisperioodil või peale selle lõppu, kuid enne tuludeklaratsiooni esitamist.—————
Mu küsimus ongi selline, kuidas saab teha ühisdeklaratsiooni? Kas tehakse selline deklaratsioon, kus on märgitud ühised tulud-kulud kuni ema surmapäevani? Ema oli kodune, ei töötanud. Sellist deklaratsiooni mina netis teha ei saa ju? Selles mõttes, et ema pangaparoolikaardid enam ei toimi, ja pole võimalik deklaratsiooni kinnitada. Kas isa peaks maksuametisse koha peale minema, ja täitma hoopis seal deklaratsiooni? Või sain ma sellest lõigust valesti aru, ja mingit ühisdeklaratsiooni peale surma esitada ei saa?
Paluks väga nõuannet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii,
Nüüd pean tunnistamam, et olen lihtsalt rumal ja palun Teie abi.
Arvutuskäiguga. 2012 aastal ei olnud kõik 12 kuud tulu.
Vanemahüvitise periood lõppes ning töist tulu hakkasin saama alles augustist. Peres 3 last, kõik alla 18a.

Kas panna lapsed mehe deklarisse või jätta enda omasse, see ongi küsimus?

Andmed:
vanemahüvitis+palk 7676,37
Kinnipeetud tulumaks 1317,22
kinnipeetud töötukindll. maks 147
kinnip. kohustuslik kogumispens.maks 105
eluasemelaenu intress 0
koolituskulu 0

Sellised andmed nnumbrites.

Ühist deklarit teha ei saa kuna ei ole abielus.

Vaatasin ka ülevalpool valemit ja arvutasin mõlema variandi läbi 3last+mina tagasimakse 793,83

ainult mina (kui lapsed mehe deklaris 725,76 )+ mees saaks tagasi laste pealt.

Abi oleks väga teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:20; 15.02 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Pean tunnistama, et olen rumal ja omal jõul hakkama ei saa.
Küsimus on tegelikult selles, et kas kanda lapsed mehe deklaratsiooni või jätta endale?

Peres 3 alaealist last. Abielus ei ole.Eelmisel 2012 aastal ei olnud minul kõik 12 kuud tulu. Auk jäi sisse.

Numbrites:
vanemahüvitis+palk 7676,37
kinnipeetud tulumaks 1317,22
kinnipeetud töötukindlustus 147
kinnipeetud kohust.kogumisp. maks 105

On küll laenud millelt makstud intressi aga need ei ole eluasemelaenud ja arvesse ju ei lähe, seega 0

Eeldeklaratsioonist muud välja ei tule.

Arvutuskäigu abi palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 10:20; 15.02 10:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 511 kuni 540 (kokku 565 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kõik tuludeklaratsioonist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.