Esileht Väikelaps Kõik vahendid kinnise nina vastu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kõik vahendid kinnise nina vastu

Postitas:

Andke nõu, mis teha. 3a lapsel on nädal aega olnud mingi nohulaadne asi, nina ei tilgu väga, aga ikka vahel lurises ja öösel läheb kinni. Kuna tal on ninavahesein väga kõver, on LOR arst soovitanud nohuga talle lihtsalt ninatilka panna, seda laste xymelini vms. See aitab ka, muidu aurutan ja tilgutan ja õhutan ja võin pea peal seista kah, aga lapsel on nina nii kinni, et ei maga ja ei söö ja öögatab iga asja peale, sest tatt vajub kurku. Ühesõnaga, ma olen neid tilku nüüd nädala pannud, kauem ei tohi. Temal aga on nohu alati ikka 2 nädalat. Siiani on nädalaga läinud nii palju paremaks, et nende füs. lahuste jm sossutamisega juba saab elada. Seekord aga on nina ikka veel nii kinni, et ta ei saa magamagi jääda. Mis trikke ma nüüd tegema hakkama peaks, et täna öösel nina lahti hoida?
Praegu toimub ka lasteaiaga harjumine, arvake ära, mis triangel lahti läheb, kui esmaspäeval laekub laps sinna poolmagamata olekus.
Kõik nipid on oodatud, katsetan ära ja annan teada ka, kas mõjus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et räägi perearstiga. Ilmselt kirjutab Nasonexi vmt. Igal juhul parem lahendus kui need Xymelini tõugu (ksülometasoliiniga) ninaspreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergisrohte oled proovinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinupret + retsepti-Zyrtec kohe haigestumisest peale oleks minu perearsti standardvastus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile sobib vaid Sudafed spray pluss Sinupreti kombinatsioon

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea olema retsepti Zyrtec, käsimüügi siirup sobib ka väga hästi. Ma annan seda alati oma lastele nohu esimestel päevadel ja võtab turse ninas ilusti ära. Inimesed väga tihti pelgavad allergiarohtu võtta, sest nohu pole ju allergiast, vaid viirusest. Aga ega rohi siis seda tea! Allergiarohud on üles ehitatud selle peale, et kui inimorganim vastab viiruse või allergeeni peale nii, et koed lähevad paiste ja hakkavad vedelikku eraldama, siis nemad ütlevad organismile “Stopp! Ära reageeri! Ära allu provokatsioonile ja ära mine tursesse!”

Maalähedasemast meditsiinist olen kuulnud soovitust sibulaviile padjapüüri kõrvale lina alla panna, samuti küüslauku voodi juurde riputada (boonusena hoiab ka vampiirid eemal!). Võib purustatud küüslauku sisse hingata püüda. Minu abikaasale pandi seda väiksena ninna, aga minu jaoks tundub see liiga julm.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohuplaastrid peidid head olema. Ise kasutanud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eukalüpti vms eeterlik õli. Ma oma lastele panen ööseks padjale (ja/või magamisriietele). Küüslauk ka voodisse (panen soki sisse, keeran sõlme peale, siis ei kao ära). See küll toimib siis, kui midagi kuskilt läbi käib…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aitab ka, muidu aurutan ja tilgutan ja õhutan ja võin pea peal seista kah,

Kas teete neid tegevusi ikka regulaarselt ja järjepidevalt, mitte ainult kui nina märgatavalt kinni?
Aur iga 3-4 tunni tagant, lahusega nina puhastus sageli.
Siin on palju soovitusi juba jagatud, lisan õhuniisutaja magamistuppa, pea kõrgemaks tõsta magamise ajaks (nt päises madratsi alla kiht raamatuid)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaalune kõrgemaks (mitte ainult kõrge padi, niiet kael on kõver, vaid üritada kõige madratsiga kõrgemale tõsta, kasutasime ka pakse raamatuid madratsi alla), õhk niiskeks (kasvõi pesed pesu ja riputad õhtul tuppa kuivama, kõige lihtsam ajutine lahendus nohu ajal).
Xymelinist hoiaks küll eemale, kui oled juba nädal aega pannud, see lõpuks hakkab ise limaskesti tursesse ajama ja ilma ei olegi enam nina lahti, sa oled ju kuulnud, et sellest jääb “sõltuvusse” (tegelikult täitsa ilma jutumärkideta, enam ei saa öösiti ilma hingatagi). Proovi zyrteci siirupit.

Küüslauk ja sibul hakituna taldrikuga voodi lähedale- abiks ikka.
See “tatt valgub kurku” on ka põhiline laste öise köha põhjus, kui nohu ise hakkab juba vaibuma. Püsti olles läheb tatt neelu ja neelatakse probleemideta, aga pikali olles valgub hingetorusse/kurku ja ajab köhima (nii nagu selili olles ei saa juua, kohe valgub vedelik otse kurku).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läksid nohud kergemini talutavaks kui ostsime õhuniisuti (peab olema korralik, toa suurusele vastav).
Inimesed on erinevad, mis ühele sobib, ei pruugi teisele sobida. Ühele mu lapsele aitavad jalavannid, teisel mitte. Mida olen veel kasutanud: aurud (ikka mitu korda päevas), küüslaugud, sibulad (nt soojad sibulaviilud ninale ja hoida natuke aega), eukalüpt, Vietnami salv, Hustagil, ülakeha kõrgemaks panemine magamise ajaks, külili magamine, Humeriga puhastamine, jahe õhk toas jne. Köhale on aurumasinasse pandavad rohud, äkki on nohule ka midagi, küsi arstilt. Kui kõik muu on ok, siis õues värske ja niiske õhu käes olemine on igati kasulik.

Kui lapsel on nohu, mis ei lase öösel magada, siis loomulikult ei viida last lasteaeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohulill on siin veel nimetamata.
Sellega sai veel mittenuuskaval lapsel enne und nina puhtaks aevastatud ja uni oli kvaliteetsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul on lapsel nina alati hirmus üles tursunud seest ning nohu 7 päevaga üle ei lähe. LOR arst on korra vaadanud, ütles, et midagi iseäralikku ninas pole. Ka peale seda, kui lõpuks ninast enam midagi tule, norskab laps öösiti veel vähemalt kuu aega, siis alles norskamine kaob – aga selle aja peale võib olla juba uus nohu ja jälle nina kohutavalt turses.

Mitu päeva järjest te annate Zyrtecit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kõik vahendid kinnise nina vastu