Esileht Pereelu ja suhted Koju jõudmisest teavitamine

Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )

Teema: Koju jõudmisest teavitamine

Postitas:

Ise ka oma loogikast aru saad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 03.12 13:13; 03.12 14:44; 03.12 17:08; 03.12 17:45; 03.12 20:25; 03.12 22:28; 04.12 09:31; 06.12 07:33; 08.12 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastad lähevad, ja peagi saame siit lugeda sinu ärritust, kuidas lapsed sõidavad ära ja ei vaevu teatama, et jõudsid õnnelikult koju. Oled noor ja sinisilmne, ja ei ole ilmselt veel kogenud hetke, kui ühe sekundiga võib sinu maailmas kõik muutuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on jäänud mulje, et väga paljuski kui vanemad tunnevad, et neid ei “austata”, siis on tegemist sellega, et vanem arvab, et (isegi täiskasvanud) laps on tema omand ja käitub vastavalt. Nõukaaeg kahjuks teise inimese respekteerimist ei õpetanud ega soodustanud.

Mis puutub siia nõukaaeg? Ma töö juures muud ei kuulegi kui üks töökaaslane “nõustab” läbi telefoni 90 aastast hädist äiapapat. Teine helistab lapsele, kas too ikka jõudis koju ja võttis kapist süüa. Kolmas noorik aga manitseb telefoni teel oma täiskasvanud meest et ta peale tööd poest ikka läbi astuks. jne. jne. Kas nad peavad samuti oma lähedasi omandiks? Nüüd siis mõnel meeletu probleem et keegi julges talle helistada ja huvi tunda ja oh õudust, selleks osutus lausa ämmamoor. Kuidas ta julges!

Millal te sellisest vihkamisest vabaks saate?

Pakun, et ei saagi. Lämbuvad sellesse. Ja räägivad veel respekteerimisest, ise vähimatki respekti omamata. Respekt kestab täpselt sinnamaani, kui miski helbekesele ebamugavust põhjustab. Kes seda julgeb, see saab tunda respekteerijate tulist viha ja nendega enam ei suhelda!

Te vist kumbki ei lugenud, mida ma kirjutasin…..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et milleks need telefonid siis on kui neid ei kasutata. Samas on see teada andmine selline tüütu pisiasi, et tahaks viriseda aga otse ämmale pole nagu põhjust nn.peale hüpata. Selleks ongi see foorum, saad oma mure kirja panna ja edasi minna. Kui mul koju jõudes sada asja mu kahes ainsas käes aga on vaja telefoniga rääkida, panen valjuhääldi peale. Oma lapsel palun alati sihtkohta jõudes saata kasvõi sms kahe tähega OK. Seda trükkida on pisiasi aga mulle tähendab see väga palju.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, kuidas te üht lühikest telefonikõnet ka muude asjade kõrvalt tehtud ei saa?
Minu hiljutine pikim kõne kestis 2,5h. Algas see linnas, käisin toidupoes telefon kõrva ääres, siis ootasin bussi, sõitsin bussiga, jalutasin bussipetusest koju. Kodus pakkisin poekoti lahti, panin asjad kappi, tegin söögi valmis jne. Lihtsalt kodus oli telefon valjuhääldiga laua peal, ise tegutsesin seal kõrval, vahepeal rääkisin vastu. Katlaruumis käisin kivisütt lisamas, telefon kaasas, nõusid pesin jne. Kõne kestis kogu aeg.
/Sõbrannal on elukaaslasega hetkel keeruline seis, tal oli vaja end tühjaks rääkida ja suhet analüüsida. Nuttis ja rääkis vaheldumisi. Nii ma siis psühholoogi asendasin ja kõik vajalik sai sealjuures samuti tehtud…

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need ämma juures viibimised on teil vähestes minutites, et ämmaga/äiaga teil jutud räägitud ei saa, et kohe oma koju jõudmisel tahab ämm pikalt lobiseda. Või olete küll seal, aga samas omavahelist suhtlust tegelikult ikkagi pole.
Aga südamerahustuseks (eriti kehvemate teeoludega talvisel, pimedal ajal) kojujõudmisest märku andmist hakkad ilmselt ise hindama, kui su oma lapsed autojuhtidena teel on. Või kui su lapsed omapäi rohkem liikuma hakkavad. Tean oma kodukohas inimest, kes hiljem ei suutnud endale kuidagi andestada, et meest otsima hakkas alles õhtul umb 8-9 tundi hiljem peale mehe poolt viidatud kojujõudmisaega ( minu jaoks muidugi arusaamatu, et politsei surmaga lõppenud avariist lähedasi ei teavitanud, kuigi hukkunu nimi oli kohe dokumentide järgi teada).
Meie teatame, sest me hoolime üksteisest ja ei taha üksteist niisama muretsema panna. Mul pole raske mainida ärasõidul, et sõidame veel siit-sealt läbi või sõidame hoopis kaunitest kohtadest puhkepeatustega (enemasti suvel) läbi ning pakun võimaliku kojujõudmise kellaaja. Kui mees sõidab, siis saadan sõnumi linna vahel keerutades. Kui ise, siis maja juurde jõudes, sest kodus on peale maal veedetud nädalavahetust ka palju toimetusi ja võib tõesti ära ununeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 17:12; 14.12 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panen teile kõigile pika puuga ära, tulime puhkuselt päris hilja, olime väsinud ja järsku lasti ukse taga kella ja mis sa näed, 2 politseinikku.
Tuli välja et ämm olevat politseisse helistanud ja mingi jutuga esinenud, et umbes lamame kõik mõrvatult pikali, mina, mees, lapsed ja meie suur hundikoer. Kuna meie ei võta telefoni vastu. No oli nii hästi esinenud et tulidki kontrollima et kas 4 kordne mõrv toimunud. Lugu üpris lihtne, olime unustanud mobiilid välja peale lennureisi ja nii hajevil et ei tulnud meelde kohe kõiki läbi helistada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käisin toidupoes telefon kõrva ääres, kodus oli telefon valjuhääldiga laua peal, ise tegutsesin seal kõrval

Või kasutad kõrvaklappe, juhtmega või ilma. Ja saavad kõik toimetused tehtud ja jutud räägitud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 23:56; 10.12 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale seda kui aastaid tagasi jõuluõhtul minu ema koju ei saabunudki ja sugulased said kõne politseilt, siis ei pea me juba aastaid üksteisele paljuks saatmast sõnumeid “lennujaam paistab” “kass rõõmustab, et me kodus oleme” vms. Eriti halbade ilmadega pikalt sõidult saabudes.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hoopis küsiks, et kes te kõik oma vanemaid-ämmasid õigustate – kas teie niivõrd hoolivad vanemad ja ämmad ikka alati arvestavad, et kui olete autoroolis ja ütlete, et ei sa aprageu rääkida, siis lõpetavad kõne? mitte ei ütle “ma räägin lühidalt”. Isegi kui hands-free kasutada, siis telefoniga rääkimine hajutab oluliselt mõtlemist, keskendumist, oluliselt rohkem kui autos kõrvalistujaga rääkimine!

Mõelge sellele, kui hoolivad tegelikul teie vanemad ja ämmad on, või on siiski egoistlikud, sest tema jutt on tähtsam, kui ohutu autosõit!

Minu “hooliv” ämm näiteks avab auto turvavöö 100 m enne sihtkohta jõudmist, olles ohtlik lisaks endale ka teistele (paiskumine). Täietsi normaalseks peab, kui lühikestel sõitudel ei järgita 100% laste turvanõudeid, sest sõit on ju nii lühike ja mis siin ikka juhtub.

Mõelge ikka, enne kui hoolivusest räägite – tihti maskeeritakse hoolivuse taha puhast egoismi.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.12 12:51; 14.12 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tihti maskeeritakse hoolivuse taha puhast egoismi.

See käis sinu kohta praegu. Ausõna.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 22:02; 08.12 17:26; 14.12 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, need ämma-teemad…
Aga jutt on tuttav, sest minu ema on selline: sarnaselt teemaalgatajale tuleme nende juurest (samuti 110 km vahe) ja vaatame kõigepealt kodu ning koerad-kassid üle. Viimased tahavad ju süüa kohe ja suhelda, kes välja, kes sisse… kimpsud-kompsud tuppa, tihti tuleb seda kaasapandud või tee pealt poest ostetud kraami hakata külmikusse või sahvrisse mahutama jne. Kütma muidugi ka, sest soojapumbad paneme äraminnes 16-17 kraadi peale, aga elamiseks tahaks ikka soojemat tuba.
No ja kui tunni jooksul peale kojujõudmist pole enda eksistentsist teada andnud, helistab ise, et kas kõik korras?

Eks ta natuke tüütu ole, aga!: mu ema on 76 ja kuigi kraps ja reibas proua, siis tulemata ei jää aeg, kus ta enam kunagi ei helista. Sellepärast ma ei torisegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hoopis küsiks, et kes te kõik oma vanemaid-ämmasid õigustate – kas teie niivõrd hoolivad vanemad ja ämmad ikka alati arvestavad, et kui olete autoroolis ja ütlete, et ei sa aprageu rääkida, siis lõpetavad kõne?

Ma ise sõites ei võtagi telefoni vastu (telefon kotis ja minust eemal). Ja mu lähedased ja sõbrad kõik teavad seda. Seepärast on kombeks ka kodustele märku anda kui saabun teisel ajal, et ei tekiks olukorda, et helistavad minu koju mittejõudmise pärast ja siis ei võta ka telefoni vastu. Ise kellelegi helistades küsin alati üle (kui ei öelda kohe ise), kas saab rääkida ja lõpetan vajadusel kõne. Samamoodi reageerivad kõik mu täiskasvanust lähedased.

Minu “hooliv” ämm näiteks avab auto turvavöö 100 m enne sihtkohta jõudmist, olles ohtlik lisaks endale ka teistele (paiskumine). Täietsi normaalseks peab, kui lühikestel sõitudel ei järgita 100% laste turvanõudeid, sest sõit on ju nii lühike ja mis siin ikka juhtub.
goismi.

Minu auto, minu reeglid, tuleb alluda või tuleb jalgsi liikumisele panustada. See teema on küll rohkem nendega, keda abistamise mõttes auto peale võtad ja kes ise igapäeva elus autoga liikluses ei ole, sest nad tõesti ei oska adudagi seda ohtu. Ehk on ka nii su ämmaga. ja vanemast peast on uute arusaamade omaksvõtmine veel keerulisem. Minu vanemad soetasid ise autosse ka turvatooli, et näiteks bussiga külla (ja minu laps pani ka väikelapse eas bussis turvavöö peale ning paneb seda ka nüüd üksinda bussiga maale minnes) läinud lapselaps kohapeal kuskile viimata ei jääks ja vajadusel saab ka autoga koju viia (rääkimata ise liikluses hoolikas olles ja turvavööde kasutamisest, sõites telefoni mittenäppimisest vms).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 17:12; 14.12 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise sõites ei võtagi telefoni vastu (telefon kotis ja minust eemal). Ja mu lähedased ja sõbrad kõik teavad seda.

Meil üldiselt teatakse, kes roolis on, nii et helistatakse teisele autosolijale. Kui helistataksegi roolisolijale, siis sellegipoolest võtab keegi teine selle telefoni, kui ikka perega sõidust räägima. Kui telefonivõtjaid pole, siis tõmban esimesel võimalusel tee ääde ja siis kas võtan vastu või helistan tagasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 20:06; 14.12 16:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 61 kuni 74 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Koju jõudmisest teavitamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.