Esileht Kodunurk Kokkamisest

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kokkamisest

Postitas:

Räägiks veidikene kokkamisest. Kas meeldib kokata? Peate ennast heaks kokaks? Kuidas õppisite kokkama?

Oma iseseisva elu alguses, 20-ndates ei osanud ma süüa teha, sest ema ja vanaema olid väga head kodukokad ja mul puudus reaalne vajadus kokata. Toonane peika, praegune abikaasa oli ka selline, kes pigem ei kokanud.
Vanaemalt ja ämmalt sain tihtilugu noomida, et naine peab ikka mehel kõhu täis söötma (milline moraal 30 aastat tagasi!), siis on õnn ja rahu majas ning mees ei lähe ära. No ära ta ei läinud, aga 30-ndate eluaastate alguses sündisid riburada kolm last ning siis oli juba kohustuslik, et peab süüa tegema. õppisingi enam-vähem ära, kuigi mingiks superkokaks pole ennast iial pidanud.
Nüüd, peatselt viiekümnesena tunnen jälle, et ei, see köögiteema pole ikka minule. Iseenesest kahju, sest sõbrannad ja muud tuttavad kokkavad ja on uhked selle üle ning õigusega on ka, sest nii mõnigi on väga pädev kodukokk. Meie mehega oleme tänulikud valmistoidu ja väljassöömise kliendid. Minu jaoks on köök ja kokkamine maailma mõttetuim tegevus, aga tõesti – see on vaid minu arvamus. Tean, et naistel löövad silmad särama suuri kööke nähes ning jõulukingiks soovivad omale uut panni. Mina olen kahjuks see (sort), kelle jaoks see kõik on kuidagi ära jäänud, “vitriini taga”.

Kuidas teil kokkamisega suhted?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil kokkamisega suhted?

Üsna igavad suhted. Rämpstoit ja poolfabrikaadid ei maitse, seega süüa teeme, aga erilist huvi selle vastu pole.
Aga uus pann rõõmustab nii mind kui ka meest alati. isegi, kui vaid omletti praadida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismelisena ei viitsinud/polnud vajadust üldse süüa teha, eriti ei osanud ka. Ülikooli ajal juba vaikselt tegin, aga kõige tavalisemaid asju ja algusest lõpuni süüa väga palju ise ei teinud. Pärast seda hakkasin katsetama ja olen avastanud, et mulle väga meeldib süüa teha, kuigi ma olen see, kes jälgib hoolikalt retsepti kui on midagi veidi uuemat käsil. Hea värske tooraine ja maitsestamine on olulised. Pigem kasutan vähem komponente, maitsete üleküllus ja segadus taldrikul mitte kokkusobivatest asjadest ei meeldi. Kasutan ka palju võid. Toit peab hästi maitsema ja tekitama hea tunde, isegi kui sööd seda vähe. Vanasti küpsetasin palju kooke, kuid tegelikult olen pigem soolase fänn.
Head tarvikud on olulised, kuid mulle ei meeldi kui köök on vidinaid-masinaid täis, nii et nende arv on minimaalne (ühtegi köögikombaini vmt ei oma, olen hakkama saanud mikseri ja saumikseriga). Kvaliteetsed potid-pannid ja teravad noad on elementaarsed. Olen elanud ka väikse köögiga korteris – suur on parem ja siin teen meelsamini süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vihkan kokkamist ja kokkamine mind. Õnneks meil puuduvad ka kokkupuuted.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea värske tooraine ja maitsestamine on olulised. Pigem kasutan vähem komponente, maitsete üleküllus ja segadus taldrikul mitte kokkusobivatest asjadest ei meeldi.

Armastan samuti väga süüa teha ja, mis olulisemgi, armastan head toitu. Seda viimast saab kodus lihtsama vaevaga kui mööda söögikohti ja restorane otsides. Sest oleme ausad – enamus restorane on alla igasugust arvestust. Viimasel ajal näikse arvatavat, et hea toidu saladus peitub kahekümnes komponendis, aga tegelikult on just vastupidi. Olen väsinud neist ülemaitsestatud ja omavahel sobimatutest komponentidest kokku kuhjatud roogadest, mida siis uhke sõnamulina saatel presenteeritakse ja serveeritakse. Seega teen parem ise, ostan hea veini kõrvale ja naudin.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 21:18; 17.06 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei meeldi süüa teha, aga oma 20 aastat polnud sellest pääsu. lastele tuli ikka teha. nüüd on saanud minust valmistoidulettide ja poolfabrikaatide ostja, kui lapsi kodus pole. viimasel ajal on neid harva kodus. eks ma siis ikka teen endiselt midagi kui nad kodus on. mees ka ei viitsi süüa teha. aga tema pole ka 20a järjest sellega nii tegelenud nagu mina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega teen parem ise, ostan hea veini kõrvale ja naudin.

Jah, sest kui öelda, et joon toidule veini kõrvale, siis see oleks perekoolis vale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis arvaksid Käod, et kulistab mingit Late Harvestit, kus see häbi ots, ikka tuleb selgeks teha, et meil on HEA vein 😛 et pole mõni selline…
Kokkamine on mu rõõm ja huvi juba üsna väiksest peale, ema oli õnnelik, et temal kokkamist vähemaks jäi, tema ei fänna kokkamist nagunii. Meeldib söögitegemine, olen ka hea kokana tuttavate seas õnneks heas kirjas, et minu pool saab hästi süüa, mulle meeldib pidudele häid toite teha. Kolme lapsega tuleb ka mittepoe/peotoite pidevalt vaaritada.
Aga kui mul poleks enam kodus väikelapsi, kelle toidulaua eest ma vastutan, siis kui ei armastaks toiduvalmistamist, ei tunneks ma küll mingeid süümepiinu poolfabrikaatide ostmise pärast (ainult suur osa neist pole väga maitsvad ja teine osa tüütab lõpuks ära). Kui ei huvitaks ega oskaks toitu paremini teha kui poe valmistoiduletis võtta on, siis on see ju win-win: saab paremat toitu kui ise oskaks teha ja töövaeva ka pole. Aga mina teen ikka ise, sest: mulle meeldib, tuleb (minu jaoks) maitsvam, odavam ja täpselt selline nagu tahan. Mina ei kurda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega teen parem ise, ostan hea veini kõrvale ja naudin.

Jah, sest kui öelda, et joon toidule veini kõrvale, siis see oleks perekoolis vale.

Mina justnimelt joon toidu kõrvale veini. Ja hea on see joodav vein minu maitsemeele ja standardite jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 21:18; 17.06 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mu ema polnud/pole siiani eriline köögihaldas siis pidin hakkama juba 12-13-aastasena kodus süüa tegema. Algul lihtsamad söögid, kartul kastmega, makaronid lisanditega jne. Oskuste kasvades hakkasin katsetama erinevaid keerukamaid toite. Keskkooli lõpuks ei olnud söögi tegemine ammu enam mingi probleem.
Praegu pereinimesena päris iga päev kodus süüa ei tee aga kuna poolfabrikaate ise ei taha ja lapsele ka hea meelega ei anna siis on kodutoit üldiselt laual. Üldiselt käib kokkamine mul hoogudena. Mingil hetkel väga ei viitsi ning lükkan kas mehe kööki või teengi kartulit/salatit lihalisega, mingil perioodil tahaks juhst katsetada ja huvitavamaid roogi teha. Kunagi üksi elades tegin näiteks vahel iseendale mitmekäigulisi õhtusööke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena polnud mul kööki asja. Vanaema juures oli see puhtalt vanaema territoorium ja kodus toimetasid köögis ema ja isa. Isal olid oma firmaroad, mida ta sageli tegi (näiteks pannkoogid erinevate täidistega, kotletid) ja ema tegi siis ülejäänud toidu. Kodus elades ma vist ei keetnud omale makaronegi. Kodust välja kolides oli vaja hakata end kuidagi toitma ja nii ma süüa tegema õppisin. Rahaga polnud ka priisata. Alguses oli isegi kartuli keetmine paras peamurdmisülesanne. Järjest enam aga tuli kogemust ja oskusi. Ühepajatoidud, erinevad muud pajaroad, supid. Ühesõnaga kõik see, mida korraga sai palju ja odavalt valmis teha.

Ja siis õnnistati mind hüperallergilise lapsega. Nimekiri toiduainetest, mida ta talus, oli üsna lühike, mis pani kombineerima, katsetama, asendama. Pannkoogid ilma nisujahu, muna ja piimata – pole probleemi. Sünnipäevatordile beseekaunistused ilma munavalgeta – saab tehud. Olgugi, et kombineerimist oli omajagu, võõrutas see täiesti igasuguste poolfabrikaatide kasutamisest. Ainult naturaalne, kõik nullist. Praeguseks on see allergiline laps juba täiskasvanu, aga minu suhted köögi ja söögiga on ainult tugevnenud. Majanduslike võimaluste kasvades olen saanud rännata mööda maailma ringi, süüa erinevate kultuuride toite, einestanud kallites ja hinnatud restoranides ning võtnud igalt poolt inspiratsiooniks midagi kaasa. Mida rohkem olen käinud ja näinud eksootilist, seda rohkem olen hakanud hindama siinset kohalikku värsket toorainet ja sellest tehtud lihtsaid toite. Olgugi, et mu pere aegajalt mu katsetuste peale nina kirtsutab ja keegi ikka nendib, et SEDA ta küll ei söö, on taldrikud alati puhtad ja poolsalaja hiivatakse endale taldrikusse veel teinegi ports seda söödamatut toitu. Mu algklassilaps nendib pärast väljas söömist, et toit oli hea küll, aga ema tehtud toit on parem (aga eks oma ema tehtud toit on alati kõige parem kõigile lastele). Sõpru me just tihti ei võõrusta, aga suguvõsa jõululaua katmisel palutakse just minul teha pasteeti või sülti või kasvõi hapukapsaid. Ja ema juures külas käies lükkab temagi just mind köögitoimkonda, sest mul tulevat paremini välja ja tema ei oskavat.

Kui süüa tehes ma retseptides näpuga järge ei aja ja tasakaalustan maitseid enda kogemuse ja eelistuse järgi, siis see retseptivaenulikkus maksab kätte küpsetiste juures. Ma olen väga kehv küpsetaja! Päriselt. Lihtne kodune õunakook võib tulla selline käkk, et laps sööb seda ainult sellepärast, et see on magus. Isegi retseptile andumine ei anna paremat tulemust. Mul ei ole seda va magusasoolikat, ühtegi magusat asja ma ise ei söö, seega ma ei oska neid ka teha. Hädapärast viskan mingid koogid küll valmis (no sünnipäevaks tööle vaja viia jms), aga iga kord hoian hinge kinni, et kas nad ka tegelikult söödavad said.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 21:28; 17.06 21:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa neid käkke siis kolleegidele vead? Vihkad neid? Osta kringel, on kõik rõõmsamad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa neid käkke siis kolleegidele vead? Vihkad neid? Osta kringel, on kõik rõõmsamad.

Vastupidi, ma hindan oma kolleege väga kõrgelt, nad on mu teine pere. Ja oma sünnipäeva puhul pakun loomulikult neile ka seda, mille puhul ma olen veendunud, et see on hea. Aga ilma koogita jääks sünnipäev poolikuks, seega ponnistan ikka mingi “käki” ka valmis 🙂 Toodud kringlid meie kollektiivis just väga menukad ei ole, paar päeva hiljemgi on kuskil mingi kringlikonts kuivamas. Minu tehtud koogid on senimaani ikka ära söödud. Loodetavasti mitte viisakusest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 21:28; 17.06 21:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Kokkamisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.