Esileht Ajaviite- ja muud jutud kokkuhoiu aeg

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: kokkuhoiu aeg

Postitas:
Kägu

Ma käisin täna poes üle hulga aja. Pood on suures kaubanduskeskuses. Tulin parklast ja läksin sealt nende poodide vahelt läbi ja tuli mõte, et ma olen ju selle kuu ajaga metsikult raha kokku hoidnud! Ma ei ole muudes poodides käinud kui ainult toidupoes. Ei ole käinud kinos, väljas söömas, ei ole ostnud hilpe ega uut laudlina või lillevaasi.
Muidugi ma tean, et inimestele, kes on töö kaotanud või kelle palka on 30% kärbitud, tundub jutt kokkuhoiust nagu mõnitus. Aga kelle palk on samaks jäänud, neil ilmselt jääb sel kuul kõvasti rohkem raha kätte kui tavaliselt. Kui just pole tihti restoranidest süüa koju tellitud. Mul on enamust tööd võimalik ajaliselt endal planeerida ja seetõttu ma olen teinud ise lõuna. Iga päev u 5 e lõuna pealt kokku hoida, mehega kahepeale 10 e. Muidugi pole ka kodune lõuna tasuta, aga ma usun, et odavam siiski, kui 10 e ja me sööme sama ka õhtuks. Muud kulu kui kommunaalid ja toidupoe arve see kuu polegi. Ka kulu autokütusele on minimaalne.
Muidugi on asjad kokkuvõttes halvasti, ega ma ei arvagi, et koroonapandeemia, eriolukord ja karantiin on väga toredad asjad, sest võimaldavad kokku hoida. Lihtsalt selline väike tähelepanek, mis mul tekkis, kui täna kaubanduskeskuse suletud poodide vahelt läbi matkasin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, ma säästan ka päris palju, aga ma ei julgegi enam kulutada. Lükkan kõik vajalikud ostud edasi ja kogun mustadeks päevadeks. Selline ebameeldiv hirm ja teadmatus. Täna kriis mu sissetulekut ei mõjuta, aga ma ei tea ju mis homme saab. Pealegi on üks mu lähedane tööta, eks osa oma sissetulekust poetan talle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu peamine kokkuhoid tuleb kütuse arvelt, järgmiseks meelelahutus (kino, teater, kontsert, restoran, reisimine.)
Šoppamas ei käi, aga spordiriideid ja jalatseid oleme neti kaudu juurde ostnud.
Arvasin, et teen rohkem netipoodlemist, aga ei osanud arvata, et kodust elu elades ja mitte teades, kuna selle uue seeliku või kleidiga tööle või välja lähen, ei ole ka erilist huvi uusi asju vaadata.
Koduse söögi peale kulutame muidugi rohkem. Kui kõik muu siin elus on väga minimalistlikuks muutunud, siis vähemalt sööme head toitu. Veini joome ka sagedamini kui varem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, olen kokku hoidnud päris palju. Autot tankisin viimati veebruari lõpul ja poes olen peale karantiini kehtestamist käinud kolmel korral. Olen toonud küll neil poekordadel mitu suurt kotitäit kaupa. Need poearved on olnud tavapärasest muidugi suuremad, kuid kuna igapäevaseid poes käike pole ja seega emotsioonide pealt igasugu pisikesi iste seega ka mitte, on kokkuvõtteks kokkuhoid üsna suur. Mees on võ4nud nüüd hoolikalt iga päev eelmisest õhtusöögist järelejäänust endale lõuna tööle kaasa, kuna samuti ei taha igapäevaselt lõunat ostmas käia.
Suur kokkuhoid on olnud meelelahutuse kulude pealt. Üks kino- või teatriskäik on tegelikult päris kulukas, samuti kui nt lapsega käime, siis peale kino ikka kipume veel kuskilt kaunanduskeskusest läbi minema tavaliselt ja ikka üht teist ostma, aga nüüd seda pole.
Vahepeal oli palgaäev ka, panin seekord mitusada eurot rohkem kui tavaliselt säästukontole.
Töö kaotust ei karda, sest minu töövaldkonda (sotsiaaltöö) on alati vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Impulssoste on sel perioodil tõesti vähem. Samas, toidupoes rändavad ostukorvi mitmed tooted, mida tavaolukorras ei ostaks, “igaks juhuks”. Sest mine sa tea, millal jälle poepäev tuleb. Lapse lasteaia ja huviringide arved tulevad väiksemad. Auto kütusekulu on linnasõitude võrra väiksem kuid samas vabadel päevadel sõidame loodusesse ja teeme rohkem pikemaid otsi. Kodus elektri- ja veekulu on suuremad kuna oleme ju pidevalt kodus.
Paar vajalikku riideeset olen e-poodidest tellinud ja lõunaid väljast ka.
Ehk siis mina mingit suurt säästu ei tähelda aga natuke vähem on raha kulunud tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed elavad erinevalt.
Lugesin teemat ja mõtlesin, et kui saaks vabalt ostelda poodides, siis ma ikkagi ei ostaks uut laudlina või lillevasi vms. Kasvõi sellepärast, et arvan, et mul on vaasid olemas ja ma pole aastaid ostunud laudlinu ega vaase poest uutena, kõik saan või olen saanud teise ringi poodidest, soodsalt. Isegi kangaid saab neist.
Teater ja kino. Sellega oli nii, et meil olid kahele etendusele piletid, mis nüüd kasutamata on, seega raha praeguse seisuga pole kokku hoitud vaid nagu all kinni.
Autokütuse pealt ilmselt oleme kokku hoidnud ja eks toiduga ka, sest ei lähe linna sööma või õhtul oma poodi jäätist tooma, kui isu tuleb jne. Kokku on saanud hoida mujaltki kindlasti, kuid teisest küljest on see tarvitamata raha ikkagi kulutatud, kuna meil üks lastest kaotas töö ja me püüame teda aidata.
Elus ongi nii, et (minu tähelepanek) kui inimene arvab, et nüüd ma kogun või selle summa panen kõrvale või hoian jne, siis tekib vajadus ja koht, kuhu see summa läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on ka kokkuhoidu. kuu aja jooksul polegi tekkinud ühtegi asja peale toidu, mida oleks VAJA. on küll tekkinud asju, mida TAHAKS, aga nendeta saab elada.
aga selline eluviis hukutab paljud ettevõtted. nende sissetulek ju sõltub sellest palju ostetakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ainult töölesõidu kütuse ja lasteaia tasud kokku hoidnud. Talv just lõppes, algas kevad ja kohe tuleb suvi. Mul on kaks lasteaiaealist last, kes vajavad igaks hooajaks uusi riideid. Kirbukates ei katsumas ei saa käia praegu, seega kasutatud riideid pean ka internetist ostma, mis on riskiga ja päris kõike ei julge osta. Nt jalanõusid ei osta üldse kasutatult. Lisaks vaja lastele ka uusi toariideid, sest noh – nad ju kasvavad. Õnneks saab HM-st päris odavalt.

Lisaks on ikka vaja süüa ikka osta, hügieenitarbeid. Ka endae garderoob vaja üle vadata, kas suveks riideid vaja – just tellisin endale uued tossud, sest vanad juba lagunevad ja kummikud.

Hetkel algab aiahooaeg, mis tähendab ka seemnete varumist, mulla-multši ostmist jne. Raha kulub sama palju nagu varemgi. Seda enam, et kui mina olen päriselt kodukontoris, siis mehel on see rohkem jutumärkides ja ta igavusest otsib endale koguaeg tööd, mida ära teha, mis tähendab täiendavat rahakulu materjalile (tavaolukorras ei jõuaks kõike korraga teha ja siis jaguneksid need kulud mitme kuu peale)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on internetis rahapäevik ja sealt saab kuludest hea ülevaata – riided 0, vabaeg 0, autokulud 0 (otsib märtsilõpus paagitäie bensiini, siiani sõidan).
Söögile läheb ka vähem raha – olen kodukontoris, laps kodus ja mees sööb ka kodus – palju odavam on, muidu käisime mehega väljas söömas, õhtuti sai poest ostetud näkitsemist jne. Nüüd läheb konkreetselt poodi nimekiri kaasas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina oled mõistlik, aga palju leidub ka selliseid, nagu siin mõni teema allpool, et leiab järsku kapist 6-8 Merevaiku ja ei saa aru, kuidas see kül juhtus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kahjuks igavusest netipoodidest päris palju ostnud. Aiatarvikutele läheb ka raha. Bensiini kulub tõesti vähe ja spordiklubide arveid ei tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Metsikult raha kätte ei jää, palk on selleks liiga väike. Sõidukulude ja väljas söömise arvelt jääb ~70€ alles. Ka arved sai sel kuul õigeaegselt tasutud, muidu alati olin ühe kuu võrra maas, selles osas sai lõpuks ree peale.
Samas toidu peale on rohkem läinud kuna olen varusid ostnud, samuti ei saa enam soodukatele peale passida, paaril korral kuus poes käies võtad lihtsalt seda, mis on ja selle hinnaga, mis on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maakoju interneti “soetus” jm elamisväärse häälestus (kolm koormat killustikku sissesõiduteele ja traktorist) on läinud kõvasti rohkem maksma kui paar kinopiletit.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kahjuks igavusest netipoodidest päris palju ostnud. Aiatarvikutele läheb ka raha. Bensiini kulub tõesti vähe ja spordiklubide arveid ei tulnud.

Sama siin. Mina shoppan ka igavusest netipoodides ja olen päris palju kraami ostnud, riideid, jalanõusid, parfüüme, kosmeetikat.
Kodus töötades läheb ka rohkem raha elektri ja vee peale, praeahi kogu aeg huugab, lapsed küpsetavad ajaviiteks. Varem käisin tihti trennis ja pesin seal, nüüd tuleb seda kodus teha.
Toidupood on kodu kõrval ja käime nii, kuis vaja, enamasti igapäevaselt. Sellest hoolimata pole meil külmkapp kunagi nii toitu täis olnud kui praegu. Ikka võtad varuga, elu on näidanud et kaupa ei jätku kõigile, nagu valjult kuulutatakse ja riiulid on pahatihti vajalikust kraamist tühjad.
Autokütuse pealt, tõsi, on kokkuhoid märgatav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on toidupoe arved hoopis märksa suuremad – kuna poes mingit valimist a la “siin on kala kallis, Rimis odavam – lähen sinna” ei ole. Ka ei lähe klaarima valet hinda, kogemata rohkem läbipiiksutatud kaupu jms.

Restoranides ei käi, aga igal nädalavahetusel võtame kuskilt uhkemast kohast take-away. Lihtsalt vahelduse pärast ja austusest nende toidukohtade vastu, mis töötavad.

Hulludel päevadel e-shoppasin ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raha tõesti jääb pisut järgi. Kuna mul varasemalt sääste polnud, siis üritan nüüd neid tekitada, sest samas ebakindel tunne on ka. Esialgu on veel alles nii töökoht kui palk, aga mine sa tea, mis edasi saab. Seega tohutut rõõmu selle säästmise üle hetkel ei tunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastega pered ilmselt väga palju kokku ei hoia, sest söögile kulub selgelt rohkem raha. Muidu saavad ju nii koolilapsed kui ka (Tallinnas) lasteaialapsed tasuta süüa koolis ja lasteias. Linnast väljas elavatel ja igapäevaselt autoga sõivatel inimestel muidugi on ka kokkuhoid bensiini arvelt. Linnas elades ja seni ühistransporti kasutades jällegi mitte.
Kõige rohkem hoiavad ilmselt kokku vallalised inimesed ja lasteta paarid, kes enne aktiivset sotsiaalset elu elasid ja palju väljas käisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka vähem raha läinud. Enne palgapäeva oli arvel veel oma paarsada eurot, mis säästuarvele sai panna. Toidu peale lähe umbes sama palju, kui enne, aga väljas söömise ja igasugu emotsiooniostude pealt ilmselt tuligi see ülejääk. Teadlikult olen ka netis šoppamist vältinud, sest tegelikult mul ei ole midagi vaja osta. Kuigi tööst ilmajäämine vist ei ähvarda, siis leian, et igaks juhuks võiks kokkuhoidlikum olla küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähem raha läheb ilmselgelt neil, kes varem valimatult kulutasid. Mina ei käinud varem väljas söömas ega teinud emotsioonioste, seega selle arvelt kokkuhoid jääb ära. Hoopis rohkem kulub lapse toidu peale, kes kodus olles 3x päevas süüa tahab. Minu kulutused on toidu, elektri ja vee arvelt kasvanud. Muu peale ma ei kulutanud varem ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kaks lasteaiaealist last, kes vajavad igaks hooajaks uusi riideid.

Mul pole enam väikseid lapsi ja seetõttu olen ehk eluvõõras. Kuid mäletan enda ja oma laste pealt, et alati sai riided osta väikse kasvuvaruga, et saaks vähemalt paar aastat kanda. Miks nüüd on vaja lastele IGAKS HOOAJAKS uued riided osta?! Lihtsalt seetõttu, et raha on ja ostmine on lõbus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen selline inimene kes niisama raha ei raiska – mul hoopis kulub tavalisest rohkem raha.
Iga kord süüa ostes ostan natuke rohkem igaks juhuks, sest kes teab kunas jälle poodi satun ja võibolla on järgmisel kolmapäeval küpsiste isu, võtan ikka küpsiseid ka. Märtsis kulus 100 eurot rohkem toidule.
Miski õnneks halvaks pole läinud ja kõik saab söödud.

Ja kui midagi peaks katki minema, siis see tuleks osta internetipoest. Olen harjunud asju ostma uuskasutuskeskusest, nii et see oleks ka märkimisväärselt suurem kulu tavapärasest.

Praegu on hea aeg endale otsa vaadata – kui varem alati sai iseendale korrutatud, et pole võimalik säästa ja midagi üle ei jää, aga nüüd kulub raha vähem kui varem – siis järelikult oli ka varem võimalik säästa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulu vähenemine on minimaalne, sest mees käib tööl (kütus ikka ning vähenemine minu pealevõtmisest väga minimaalne, sest sõidab mööda), osad kulud tõusnud (söök, elekter, vesi) või siis nö lihtsalt lükkuvad natuke edasi. Poisi kevadisemaid (üle) riideid (sügisel kantu on lootusetult väike), jalanõusid küll praeguse seisuga internetist osta ei saa. Laste osakonnast enam ei saa, meeste numbreid tuleb proovida, sest on kasutuses nii S, M, kui ka selgunud, et kõige väiksemgi nr ei sobi. Jalanõudega sama, praegu puhtalt proovimise peale julgen osta. Õnneks nö viisaka riietuse kingad sai veebruaris ära ostetud, käib siis nendega või jooksujalanõudega niikaua kuni need jalga hakkavad. Sama nö pealmise kihiga, kas veel selga hakkav õhem sprdiriietus või talvisem üleriietus. See kulu on varem või hiljem ikka tulemas, sest ega kevaded ja sügised (kehvad suvedki)kuskile kao.
Niipalju ehk küll, et mõnesid huvipakkuvaid üritusi, sünnipäevi, külaskäimisi (külakost) pole olnud lisaks ära jäänud (soetatud) üritustele (loodan neid kahte teatrietendust ikkagi millalgi näha). Aga need siiski võimalusel jäävad tulevikus ka meie igapäevaelu “kuludeks”, mitte ei jää ainult töö ja kodu kohustused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem kulub rohkem.
Kaltsukas ei saa käia enam, tellin rohkem netist. Oleme viimasel kuul mitme tuhande eest mööblit jms tellinud, sattus selline aeg. Autokulud on küll vähemad. Toidukulud pigem suuremad, kuna meelelahutust eriti pole, siis tahaks midagi head pidevalt ja poes rändabki korvi rohkem rämpsu jms. Lisaks oleme värsked aiaomanikud, lapsele vaja õue tegevust, rääkimata aiatöödest. Aega rohkem pole, mees teeb kodukontorit korralikult ning ma mässan lapsega. Väljas enam peale lapse sündi eriti söömas ei käinud niikuinii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole enam väikseid lapsi ja seetõttu olen ehk eluvõõras. Kuid mäletan enda ja oma laste pealt, et alati sai riided osta väikse kasvuvaruga, et saaks vähemalt paar aastat kanda. Miks nüüd on vaja lastele IGAKS HOOAJAKS uued riided osta?! Lihtsalt seetõttu, et raha on ja ostmine on lõbus?

Riided lähevad lastel katki ka üsna ruttu. Kui ei osta just erilist hunnikut, siis ikka ei saa kaks aastat nagunii ühte kanda, osta varuga või varuta. Enamik ostavadki väikese varuga, paljud lapsed kasvavad ka väga kiiresti. Muidugi on lapsed erinevad, materjalid erinevad, mõni toode peab ka paremini vastu, mõni laps kasvab aeglasemalt, mõni mürgeldab rohkem kui teine, aga ega ikka eriti hästi ei saa ainult üle aasta lapse garderoobi uuendada. Kui mõni ese kestabki kauem, siis midagi peab ikka uuendama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütlen teemasse ka, et praegu on kokkohoiu aeg selles mõttes, et tunnen, et ühtki kulutust peale hädavajaliku ei tohi teha, sest kõik on nii ebakindel. Mul muud sissetulekut peale palga pole, sääste pole (selles osas olen ise loll, ei salga üldse, aga on, nagu on, mis siin enam teha), seega elangi peost suhu ja õudus on hinges. Samas on kodukulud nüüd suuremad, kuna viibin rohkem kodus ja toit on ka poes osaliselt kallimaks läinud. Nii et raske aeg on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sissetulek on sama. Olen teinud annetusi Kuressaare haiglale ja varasemast rohkem Kingitud Elule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhilise osa väljaminekutsest moodustavad eluasemekulud (laen ja kommud)+elekter, sideteenused, kindlsutustooted (elukindlustus, auto kindlustused, varakindlustus) – ükski nendest kuludest ei ole üldse kahanenud.
Riideid on kapp täis, tegelikult ei peaks vähemalt paar aastat midagi ostma.
Kütusekulu on pigem suurem, sest maakodu vahet sõitmist rohkem.
Toidu arvelt muidugi saaks kokku hoida, aga võrreldes muude muutumatute kuludega on see köömes.

Seega praegune aeg minu väljaminekuid küll ei muuda, suht sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Riided lähevad lastel katki ka üsna ruttu. Kui ei osta just erilist hunnikut, siis ikka ei saa kaks aastat nagunii ühte kanda, osta varuga või varuta. Enamik ostavadki väikese varuga, paljud lapsed kasvavad ka väga kiiresti. Muidugi on lapsed erinevad, materjalid erinevad, mõni toode peab ka paremini vastu, mõni laps kasvab aeglasemalt, mõni mürgeldab rohkem kui teine, aga ega ikka eriti hästi ei saa ainult üle aasta lapse garderoobi uuendada. Kui mõni ese kestabki kauem, siis midagi peab ikka uuendama.

kui katki peab riie minema, et seda pole parandada võimalik?
mine osta kaltsukast mõni vähe kvaliteestsema kangaga ese, saad teada et riided peavad mitu põlve vastu, mitmest hooajast rääkimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Autokütusele kulub oluliselt vähem, trennidele ei kulu praegu üldse. Kinole, raamatutele jm meelelahutusele null eurot.
Suurenenud on kulutused elektrile ja küttele (varem oli päeval maja miinimumtemperatuuri peal),veearve, samuti toidule, sest ei saa jälgida allahindlusi, vaid tuleb võtta seda, mis parasjagu on pluss teatud varusid tekitada.
Riideid ja tujukaupu pole ostnud, ka internetist mitte.
Kokkuvõttes vist siiski kergelt plussis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

).

Mul on kaks lasteaiaealist last, kes vajavad igaks hooajaks uusi riideid.

Aga vot ei osta seepärast, et on igav ja on raha. Vaid ikka sellepärast, et väikeseks jäävad. Lapsed kasvavad erineva kiirusega. Muidugi ostan asju kasvuvaruga aga päris 2 numbrit suuremaid õueriideid ja jalatseid ikka lapsele selga ei pane ju? Ja nii selguski taaskord k/s riideid välja võttes, et nii botased, jope kui õuepüksid on väikeseks jäänud. Eks ühel hetkel laps enam nii kiirelt ei kasva ja saab samu riideid ehk kauem kanda aga seni tuleb osta.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kokkuhoiu aeg