Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kokkulepe töövaidluskomisjonis, mida ei täidetud

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kokkulepe töövaidluskomisjonis, mida ei täidetud

Postitas:
Kägu

Tööandja koondas. Palka mitme kuu eest, kuluhüvitisi ja koondamistasu ei maksnud. Pöördusin töövaidluskomisjoni, ent mul oli keeruline tõendada palka, kuna kviitungeid selle eest ei esitatud. Töövaidluskomisjonan andis lisaaja, et need dokumendid hankida, istungil ütles tööandja, et mis sa ikka ise neid otsid, mina ju tean ja esitan need.
Minul tähendanuks see kõikide sõlmitud lepingute esindajtelt tagasiside saamist, et oma töötamist tõendada, kusjuures andmebaasidele juurdepääsu enam polnud.
Tööandja järgmiseks istungiks neid dokumente ei esitanud, töövaidluskomisjon süüdistas mind, et ma pole neid dokumente hankinud ja see, et tööandja esmasel istungil seda ise teha lubas, ei läinud kellelegi korda.
Töövaidluskomisjon survestas omavahelist kokkulepet tegema (mul jäi mulje, et tööandjal oli komisjoniga kokkulepe, nõuanded olid kõik ainult tööandjale aga tõendada ma seda millegagi ei saa). Töövaidluskomisjon ütles, et kolmandat istungit enam ei tule ja mul on valida, kas teen tööandjaga kokkuleppe või on võimalus, et jään kogu rahast ilma, et neil olevat niisuguseid otsuseid varem olnud.
Survestas töövaidluskomisjon, survestas tööandja, see kõik oli üsna inetul toonil ja olin nõus väiksema tasuga ning kokkuleppega.
Töövaidluskomisjon ütles tööandjale, et vormistage kokkulepe hüvitisena, siis ei tule ka makse maksta. Tööandja kirjutas kahes eksemplaris omakäeliselt, kui palju ja milliseks kuupäevaks ta tasub. Kuna summa oli üsna suur, kirjutas ta makse kolmes osas, maksis aga vaid esimese osa.
Ma ei leia aga adekvaatset infot, on mul mingi võimalus selle kokkuleppega pöörduda täituri poole, kuna töövaidluskomisjon saatis järgmisel päeval otsuse, nagu oleks ma ise nõudest loobunud ning tööandjaga omavahelise kokkuleppe sõlminud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitan advokaadiga konsulteerida. Googelda “tasuta õigusabi” ja siis leiad kohalikud kontaktid. Hetkel eriolukorra tõttu vist vaid Skype teel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures mul on veel selline tunne, et keegi mu juttu saamata koondamishüvitisest ja palgast ei usugi sest töövaidluskomisjoni nõuanded tööandjale olid enam kui kummalised, kui neid kellelegi rääkida, selline farss kõlab ju uskumatuna. Nagu ümbrikupalka oleks nad käskinud maksta, sealjuures palju väiksemal määral kui saamata tasu. Koondamisteade ju mul ometi oli kirjalik, seega isegi kui saamata töötasu, puhkusekompensatsioon ja koondamishüvitis oleksid väiksemad olnud (kuna ei suutnud kõike dokumentidega tõendada) siis need kõik on ikkagi töötasu, mis kuuluvad maksustamisele.
Antud juhul pettis riigiesindaja (mida töövaidluskomisjon ju on?) riiki. See kõik tundus mulle istungil nii kummaline, et uskusin tõepoolest – see kamp võib vaatamata mistahes tõendustele mu kogu rahast ilma jätta.

Enne minu istungit tuli saalist välja üks väga õnnetu ja vihane mees, kes ütles “kurat, siit ei saa küll midagi, siin tõmmatakse ainult kott pähe”. Tema tööandja oli veel mitmekesi tulnud.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan advokaadiga konsulteerida. Googelda “tasuta õigusabi” ja siis leiad kohalikud kontaktid. Hetkel eriolukorra tõttu vist vaid Skype teel.

Aitäh, kirjutasin sinna foorumisse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töövaidluskomisjon survestas omavahelist kokkulepet tegema (mul jäi mulje, et tööandjal oli komisjoniga kokkulepe, nõuanded olid kõik ainult tööandjale aga tõendada ma seda millegagi ei saa). Töövaidluskomisjon ütles, et kolmandat istungit enam ei tule ja mul on valida, kas teen tööandjaga kokkuleppe või on võimalus, et jään kogu rahast ilma, et neil olevat niisuguseid otsuseid varem olnud.
Survestas töövaidluskomisjon, survestas tööandja, see kõik oli üsna inetul toonil ja olin nõus väiksema tasuga ning kokkuleppega.

tvk-l ei ole tööandjaga kokkulepet, vaid nad suunavadki kõiki kokkuleppele vältimaks hilisemaid vaidlustamisi jms, seda eriti alates uue töövaidluse seaduse jõustumisest. sama teeb muide ka kohus ja märksa jõulisemalt.

ilma tõendusmaterjalita ei saagi nad otsust teha. kui sina jäid uskuma tööandjat ja tõendusmaterjali ei esitanud, mis nemad siis tegema peaksid? neil ongi valik, kas suunata teid mingis summas kokku leppima või teha tõendusmaterjali puudumise tõttu sulle nullotsus. kokkuleppe puhul saad sa mingigi summa, tõenditeta ei saa midagi.
menetluse järjekorrad on neil pikad ja istungeid edasi naljalt ei lükatagi

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oo, sul on isegi hästi läinud, et oled mingi raha kätte saanud. Väga palju ei saa hoolimata tvk üdini töötaja-poolsest otsusest mitte midagi tööandjalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ei usu seda juttu. TVK otsused on enamasti üsna töötajakesksed, nõu annavad nad ainult töötajatele ja isegi päris petiste puhul on üsna raske saada tööandjal positiivset otsust. Petised on muidugi viimasel ajal nii palju, et äkki on TVK jõudnud ka arusaamisele, et enamasti pahatahtlikud töötajad sinna ainult pöörduvadki? Muud viimasel ajal ei kuulegi kui et “tööandja on käitunud ebaväärikalt, makstagu 3 kuu palk”. Õnneks peab siiski tõendama seda ebaväärikust ja väga paljud pahatahtlikud ongi sellega hätta jäänud, ehk sellest ka suhtumise muutus?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ei usu seda juttu. TVK otsused on enamasti üsna töötajakesksed, nõu annavad nad ainult töötajatele ja isegi päris petiste puhul on üsna raske saada tööandjal positiivset otsust. Petised on muidugi viimasel ajal nii palju, et äkki on TVK jõudnud ka arusaamisele, et enamasti pahatahtlikud töötajad sinna ainult pöörduvadki? Muud viimasel ajal ei kuulegi kui et “tööandja on käitunud ebaväärikalt, makstagu 3 kuu palk”. Õnneks peab siiski tõendama seda ebaväärikust ja väga paljud pahatahtlikud ongi sellega hätta jäänud, ehk sellest ka suhtumise muutus?

No kui ei usu siis kulub sulle selline kogemus ära, kus töötad ja palka ei saagi. Tööandja lubab ja lubab, siis tilgutab pisku saadaolevast ja lubab jälle. Lõpuks on summad nii suureks kasvanud, et kõik koondatakse. Istu siis ilma rahata ja mõtle, kas on usutav.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TVk teeb otsuse lähtudes tõenditest ja seadustest. Om seal küllaga nii kotti pähe tõmbavaid tööandjaid, kui kullakaevajast töötajaid.
TVK otsus peaks olema sundtäidetav st. saad saata täiturile – on seal ju summad sees, mida sinule tuleb maksta?
Huvitav jutt on see, et hüvitiselt ei pea makse maksma.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugege tähelepanelikult. TVK ei teinud mingit otsust, teemaalgataja loobus vaidlusest TVK-s, see kinnitati avaldusest loobumise otsusega ja läks tööandjaga TVK-välisele kokkuleppele.

Sellist omavahelist kokkulepet saab kinnitada notaris või kohtus – peale seda saad selle kokkuleppe kui täitedokumendiga minna kohtutäituri juurde. Saada kõik pöördumised tööandja ametlikult e-postile ja palu ka kättesaamiskinnitust.

Võimalus on ka kohe pöörduda kohtu poole hagiga töövaidluses. Mõistlikum, sest riigilõivu ei ole vaja tasuda.
Kolmas võimalus on minna kohtusse võla nõude hagiga – ebamõistlik, sest 1. hagilt on vaja tasuda riigilõivu 2. kui ka kohus midagi välja mõistab, siis lähtub ta ainult seal kokkuleppes märgitud summadest ja asjaoludest.

Kohus ei ole seotud tegevusega TVK-s ja eelnevate menetluste ja kokkulepetega, mis te omavahel tegite. Kui kokkulepe on tehtud, kasutades ära töötaja nõrgemat positsiooni, väiksemaid juriilidisi teadmisi jne, siis lähtub kohus ikkagi kogu töövaidluse sisust, saamata jäänud töötasust, hüvitistest.

+1
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kokkulepe töövaidluskomisjonis, mida ei täidetud