Esileht Pereelu ja suhted Kolakogujast ema

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Kolakogujast ema

Postitas:
Kägu

Asjade ja “asjade” ära viskamisel on suur vahe. Kui ära visatakse 6 kasti vanu tühje jogurtitopse ja virnade kaupa ladustatud vanu ajalehti või katkiseid kodumasinaid siis ei ole see mitte vastik ja õel vaid mõistlik tegu inimese elu ja tervise kaitseks. Ka meie maal on reaalseid juhtumeid, kus pääsjad ei saa inimesele ligi kuna sodivirnad on langenud kokku ja inimene halvemal juhul jääb sinna alla.

Lahendus pole ometi see, et inimene lihtsalt läheb teise inimese koju ja kukub seal korda looma. Esiteks teeb see selle häiritud inimese enesetunde veel halvemaks, rikub suhted lähedastega hoopis pluss inimene laseb ju edasi samas vaimus. Minu tädi oli elu lõpuni pahane, kui tema minia ta asjad oma peaga kõik ära sortis ja tema arust ebavajalikud ära viskas, kui tädi haiglas oli. Enda arust tahtis ju ka ainult head. Psühholoogi poole võiks pöörduda, kuidas sellele asjale läheneda, aga inimese selja taga tema koju minna ja tema asju hakata ära viskama on alatuse tipp ja ei lahenda kuidagi olukorda, vaid pingestab seda veelgi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vaatan erapooletuna seda postitust ja ei loe välja, et oleksid mures ema pärast. Loen välja, et sinu mure on peamiselt see, et sa ei saa lapsi hoida anda. Suhteid saab hoida ka nii, et lapsi ei vii sinna. Kutsu/too ema enda juurde või minge kohvikusse. Aga näib, et sinu mure pole see, et ei saa emaga vestelda, kinos käia jne. Mõtle järgi, mis sind tegelikult häirib. Kas tõesti sinu suhe emaga sõltub sellest kas ta su lapsi hoiab

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tädi oli elu lõpuni pahane, kui tema minia ta asjad oma peaga kõik ära sortis ja tema arust ebavajalikud ära viskas, kui tädi haiglas oli.

Äkki ta ootas, et tädi sussid püsti viskab ja saaks juba koristusega pihta hakata, et läheb müüki. Teise inimese koju minemine ja asjade väkja tassimine on vargus.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole midagi teha ütlen kogemusest oma emaga. Lepi. Võid ju emale öelda, et ma ei saa lapsega sinu juurde tulla, sul pole ruumigi. Siis ta ehk viib osa asju teise tuppa ja hoiab ühe nurga puhtamana.

Kutsu ema rohkem enda juurde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema on samasugune. Vaesuses kasvanud, ilmselt seepärast ei raatsi midagi ära visata. Ja ostab kokku ka, mis vähegi odav või meeldib. Elab väikeses korteris ja samamoodi on vaid kitsad teerajad. Mina teda küll aidata ei oska, olen öelnud, et see pole normaalne ja pole neid asju nii palju vaja, ta vastab, et suuremat korterit või maja oleks vaja lihtsalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2 õde ja me kõik oleme oluliselt vähendanud külaskäike ema juurde, isegi lapselapsi ei saa talle enam normaalselt nädalavahetuseks hoida jätta.

Kas sa sedapidi pole mõelnud, et ta äkki ei taha teie lapsi hoida “normaalselt nädalavahetuseti” ja kuna seda on piinlik nii oma tütardele öelda, siis on tekitanud endale sellise kaitsekihi.

Sa ise kirjutad ka, et ei ütle alati emale otse, et viskame nüüd selle tugitooli ära. Piinlik on, oma ema saab kurvaks ja pahaseks. Samamoodi ehk ei taha su ema sind kurvastada otse öeldes, et ära topi mulle neid lapsi, ma ei taha!
Oluliselt vähem valuline on tekitada mingi selline paradigma, et vajadus otse öelda jääb ära.

Vaata, venelastel oli ka piinlik öelda, et ukrainlased uputasid nende laeva. Selle asemel lõid nad veel topakama taustsüsteemi, nagu oleks laev ise pukseerimisel süttinud ja uppunud. See, et meile tundub see lollakas, ei tähenda, et teise poole jaoks ei ole see parem versioon kui tõde.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks ei tee paari päevaga midagi ja teiseks on see ebaseaduslik sissetungimine ja vargus.

Usud, et ema teeb tütarde peale politseisse avalduse, et 1980 a. ajalehed ja koitanud nõukaaegsed vaibad varastati?

Sa ei saa olla nii empaatiavõimetu jobu, et aru saada, kui vastik on, kui keegi salaja käib sinu kodus ja viskab sinu asju ära.

Asjade ja “asjade” ära viskamisel on suur vahe. Kui ära visatakse 6 kasti vanu tühje jogurtitopse ja virnade kaupa ladustatud vanu ajalehti või katkiseid kodumasinaid siis ei ole see mitte vastik ja õel vaid mõistlik tegu inimese elu ja tervise kaitseks. Ka meie maal on reaalseid juhtumeid, kus pääsjad ei saa inimesele ligi kuna sodivirnad on langenud kokku ja inimene halvemal juhul jääb sinna alla.

See on sinu arusaamine, et ei ole vajalik, aga kogujale on seda vaja. Selline inimene vajab psühholoogi abi, mitte seda, et keegi tuleb tema koju ja hakkab sealt asju ära viskama. Kui oled näinud neid saateid, siis läheb sinna terve meeskond, kõigepealt alustatakse inimesest, sest ta peab ise neist asjadest lahti laskma. Selline primitiivne arusaam, et viskan paki ajalehti ära ja asi on korras – ei vii kuhugi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise kirjutad ka, et ei ütle alati emale otse, et viskame nüüd selle tugitooli ära. Piinlik on, oma ema saab kurvaks ja pahaseks. Samamoodi ehk ei taha su ema sind kurvastada otse öeldes, et ära topi mulle neid lapsi, ma ei taha!

Päris hull lugu, et kellelegi tuleb üldse selline versioon pähe, et emale ta lapselapsed nii vastikud on, et hakkab meeleheitlikult kola koguma, et lapsi jumala pärast tema juurde ei toodaks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris hull lugu, et kellelegi tuleb üldse selline versioon pähe, et emale ta lapselapsed nii vastikud on, et hakkab meeleheitlikult kola koguma, et lapsi jumala pärast tema juurde ei toodaks.

Paljudele vanavanematele meeldivad nende lapselapsed väga, aga ei jaksa neid nii tihti hoida, kui laste vanemad sooviks, sest vanemale inimesele on väikeste laste hoidmine suur koormus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline inimene vajab psühholoogi abi, mitte seda, et keegi tuleb tema koju ja hakkab sealt asju ära viskama. Kui oled näinud neid saateid, siis läheb sinna terve meeskond, kõigepealt alustatakse inimesest, sest ta peab ise neist asjadest lahti laskma.

Kui sa oled näinud neid saateid, siis tead, et praktiliselt mitte kunagi ei ole neist psühholoogidest ja koristajatest kuigi pikaks abi. Mõne aja pärast on kõik tagasi nii nagu enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa sedapidi pole mõelnud, et ta äkki ei taha teie lapsi hoida “normaalselt nädalavahetuseti” ja kuna seda on piinlik nii oma tütardele öelda, siis on tekitanud endale sellise kaitsekihi.

See on nüüd küll imelik jutt! Et ema hakkab sellepärast kolakogujaks, et mitte hoida lapselapsi?

Täitsa veider kohe, milliseid radupidi mõne inimese mõtted käivad. Sa siis tõesti ei ole kuulnud, et on olemas kola-kogumise haigus? Mingid lapselapsed või nende hoidmine ei puutu üldse asjasse.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa sedapidi pole mõelnud, et ta äkki ei taha teie lapsi hoida “normaalselt nädalavahetuseti” ja kuna seda on piinlik nii oma tütardele öelda, siis on tekitanud endale sellise kaitsekihi.

See on nüüd küll imelik jutt! Et ema hakkab sellepärast kolakogujaks, et mitte hoida lapselapsi?

Täitsa veider kohe, milliseid radupidi mõne inimese mõtted käivad. Sa siis tõesti ei ole kuulnud, et on olemas kola-kogumise haigus? Mingid lapselapsed või nende hoidmine ei puutu üldse asjasse.

Muidugi olen kuulnud ja seetõttu teangi, et paljudel juhtudel algavad sellised häired soovist summutada mingi muu valu. Või soovist mitte tegeleda mingi muu tähelepanuvajava ent ebameeldiva asjaga. Loe natuke, siis karga.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi olen kuulnud ja seetõttu teangi, et paljudel juhtudel algavad sellised häired soovist summutada mingi muu valu. Või soovist mitte tegeleda mingi muu tähelepanuvajava ent ebameeldiva asjaga. Loe natuke, siis karga.

Erinevad psüühikahäired võivad muidugi saada alguse mingisugusest ebameeldivusest elus või mõnest traumast. Aga, et selle vallandab tungiv soov mitte hoida oma lapselapsi? Njah… väga imelik seos!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi olen kuulnud ja seetõttu teangi, et paljudel juhtudel algavad sellised häired soovist summutada mingi muu valu. Või soovist mitte tegeleda mingi muu tähelepanuvajava ent ebameeldiva asjaga. Loe natuke, siis karga.

Erinevad psüühikahäired võivad muidugi saada alguse mingisugusest ebameeldivusest elus või mõnest traumast. Aga, et selle vallandab tungiv soov mitte hoida oma lapselapsi? Njah… väga imelik seos!

On inimesi, kel on see vallandunud soovist näiteks mitte kolida. Alateadikult tehakse kõik, et seda vältida. Elementaarne.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi olen kuulnud ja seetõttu teangi, et paljudel juhtudel algavad sellised häired soovist summutada mingi muu valu. Või soovist mitte tegeleda mingi muu tähelepanuvajava ent ebameeldiva asjaga. Loe natuke, siis karga.

Erinevad psüühikahäired võivad muidugi saada alguse mingisugusest ebameeldivusest elus või mõnest traumast. Aga, et selle vallandab tungiv soov mitte hoida oma lapselapsi? Njah… väga imelik seos!

Kola kogumine on ajamahukas tegelikult, nn turvatunde tekitamine ja aja sisustamine sellele inimesele. Tekitab meeldivaid tundeid. Kogujad inimesed reeglina ei ole sotsiaalsed. Sinna alla käib ka lastelastega tegelemine. Kola on nagu lapselapsed kogujatele. Ta ei vaja vanaema-vanaisatunnet.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katkised asjad ja kulunud riided võiks küll ju ära visata. Saaks aru, kui alles hoida asju, mis on sentimentaalse väärtusega, uued või alles kasutatavad.  Katkise kola hoidmisel küll mõtet ei näe.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katkise kola hoidmisel küll mõtet ei näe.

Katkine kola ja vanad riided on nendele inimestele nostalgilise väärtusega ja sealt tulenevalt sentimentaalsed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katkise kola hoidmisel küll mõtet ei näe.

Katkine kola ja vanad riided on nendele inimestele nostalgilise väärtusega ja sealt tulenevalt sentimentaalsed.

Just. Ja sellepräast nad kurjaks saavadki, kui teised seda prügiks ja mõttetuks kolaks nimetavad. Nende jaoks on neil kõigil asjadel oma väärtus, mida meie ei mõistagi.
Need asjad ilmselt annavad kogukatele mingisuguse kindlustunde ja turvalisuse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen hädas selle teemaga. Mu ema on eluaeg nn sodikoguja olnud. Nad elavad isaga suures 100m2 majas, kus on 7 suurt mitme poolega riidekappi. Kõik need on asju täis. Oma igapäevaseid riideid neil pole kuhugi mujale panna, kui tugitooli servale, sest kapis ei ole ruumi, seal on mitme inimpõlve jagu riideid.

Olgu, ma võin veel aru saada kangaste, lõngade,  riiete ja jalatsite tagavaraks kogumisest, kuid milleks hoida alles vanu ajalehti, ajakirju, tühjaks saanud tabletipurke, salatikarbikesi, jogurtitopsikesi, auklikke sokke, vana väljaveninud pesu..

Nüüd on nad ootamatult jäänud mõlemad kehvakeseks, koristada enam ei jaksa, kõik seinaääred, nurgad ja kapipealsed on asju täis, mustad ja puhtad segamini. Raske on hoida puhtust, kui asju on niivõrd palju. Emal on komme pakkida asjad ükshaaval kilekotti, tõmmata kotile mitu sõlme peale ja siis veel igaks juhuks üks kilekott otsa, et jumala eest ei oleks aru saada, mis selle koti sees on. Sellised nutsakuid on kõikmõeldavad horisontaalpinnad täis.

Kui ma ema käest küsin, miks ta seda või teist asja alles hoiab, siis ta mulle vastata ei oska. No ja kui ma loen, mis on eelpool soovitatud, siis vist ei olegi hea sekkuda. Või mis? Lasengi neil selle sodilasu sees elada, kuniks seda elu on?

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu kapis on mu ema aiatööpüksid ja särk, milles ma teda viimati nägin. Objektiivselt võttes kulunud pesemata riided.

Kui keegi tahaks neid välja visata, paneks ma selle inimese põlema.

+1
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

On ilmselge vahe, kas hoiad oma kapis paari asja või on asjade all terve su elamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende jaoks on neil kõigil asjadel oma väärtus, mida meie ei mõistagi.
Need asjad ilmselt annavad kogukatele mingisuguse kindlustunde ja turvalisuse.

No mina ei ole kolakoguja, aga kui midagi välja viskan, siis mõtlen, et seda kandsin selles olukorras ja toda tolles. Olin nii ja nii väike jne. Just hiljuti viskasin riideid minema ja tekkis nostalgia.
Need inimesed ei ole sotsiaalsed. Asjad ja mälestus neist on tähtsam kui teise inimese sündmused.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas vaesuses kasvamine on otseselt selle põhjustaja. Mina kasvasin vaesuses ja nägin pealt, kuidas vanaema ja ema kõike kogusid, aga täiskasvanuks saades on minu kodu alati täielik vastand olnud, ma ei talu üleliigseid asju.

Vene ajal oli tõesti nii, et ei olnud asju saada, näiteks mu vanaemal on siiani kapid täis uhiuusi siltidega linu ja käterätte, mis vene ajal soetatud ja mille kohta mulle lapsena räägiti, et kui lähed oma elu peale, on sul hea võtta. Läksin oma elu peale, aga palju paremad materjalid olid vahepeal tulnud ja neid nõukaaegseid ei taha enam keegi.

Vanasti oli ka kombeks, et olid igapäevanõud ja pidupäevanõud. Neid pidupäeva omi on mu emal pisikeses korteris vähemalt kolm erinevat serviisi, sest “äkki läheb vaja?” Ma olen öelnud, et võta kõige lemmikum igapäevasesse kasutusse ja kasuta seda sünnipäevadel ka, nagunii üle 6 inimese kunagi külas ei käi korraga (ja serviisis on 12 suurt, 12 väikest taldrikut). Tal õnneks nii hull ei ole, et kõndima ei mahuks, aga kapid on paksult täis asju, mis kasutust ei leia ja sellel ei näe mina isiklikult mõtet.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vene ajal oli tõesti nii, et ei olnud asju saada, näiteks mu vanaemal on siiani kapid täis uhiuusi siltidega linu ja käterätte, mis vene ajal soetatud ja mille kohta mulle lapsena räägiti, et kui lähed oma elu peale, on sul hea võtta. Läksin oma elu peale, aga palju paremad materjalid olid vahepeal tulnud ja neid nõukaaegseid ei taha enam keegi.

Siin ma vaidlen küll vastu. Vene aja linad ja froteerätikud olid nii heast tihedast materjalist, et kestsid aastakümneid. Muster ja värv võisid ära kuluda, aga asjad ise olid terved, mitte nagu suur enamus praegusaegseid lirakaid. Mul on veel üksjagu Pärnu Linavabriku voodipesu kasutuses.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks te ei lase inimesel elada nii, nagu ta soovib? Kui ta ise rahul on? See on tema kodu ja tema elu. Miks arvatakse, et on õigus kuidagi suunata? Ma saaks aru, kui kola ohustab kuidagi elu ja tervist. Kõigil muudel puhkudel- see pole teie asi! Eriti küüniline on tunda muret, et peale vanema surma peab sellega ise tegelema. Esiteks, ta ei ole surnud ja ebaviisakas on üldse sellele vihjata.  Ja eks vanem omal ajal kraamis teie tagant, selle ühe suurema surmajärgse koristamise on ta ehk välja teeninud? Ja rahuliku vanaduspõlve enda maitse järgi? Tahab inimene elada kolme kuuse ja viie tolmuimejaga- ja siis??

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Kolakogujast ema