Esileht Kodunurk Koledad sisekujundused inimestel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Koledad sisekujundused inimestel

Postitas:

Jube paljud korterid ja majad on vaimuvaesed ja jätavad tühja ning kõleda mulje.

Suured ruumid, neutraalsed värvid ja sisustuselt ainult telekalaud,üks lauake, telekas, diivan. Sama “põnev” nagu haigla ooteruum.

Rohkem disaini!

+13
-45
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 17:13; 28.03 18:30;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pane oma ilusast kodust ka pildid ülesse siia.

+33
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitus ei ole abistav ja edasiviiv. Paneksid ehk häid näiteid, tooteid jms siia kirja, siis oleks ehk “ooteruumis” elavatel foorumikülastajatel sellest ka kasu.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean ütlema, et ETV-s hakaks sari  “Kodukäijad”, siis arvasin alguses ka, et no mis seal huvitavat olla saab, kas nüüd tuleb üks pikk valgete, minimaalse värvi (beež, hall) ja tühjade pindadega ning valge köögimööbliga kodude paraad – sest see on ju kuulutatud heaks maisteks, üldiselt,  ja kõik tahavad ju näidata oma head maitset? Et mis seal siis üldse vaadata on?

Tegelikuses on olnud positiivne üllatus, et eestlaste kodud on palju erinevamad, kui nö. hea maitse järgi arvata võiks. Ja et eestlased ikka ei ole nii suured valge/halli ja tühjade pindadega minimalismi kummardajad midagi, kui vahel pealiskaudne mulje jääb. Suur osa on “elamise kodud”, kus ei peidetagi elamiseks vajalikke asju niiväga.

Teemaalgataja: võibolla polegi neid sinu jaoks tühja ja kõleda “ooteruumina” näivaid kodusid nii massiliselt? Lihtsalt mõnel on ja kui neile endale meeldib, mis siis ikka.

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube paljud korterid ja majad on vaimuvaesed ja jätavad tühja ning kõleda mulje.

Suured ruumid, neutraalsed värvid ja sisustuselt ainult telekalaud,üks lauake, telekas, diivan. Sama “põnev” nagu haigla ooteruum.

Rohkem disaini!

Kellele nad sellise mulje jätavad? Sulle ? Kas sina oled maailma naba, et kõik peab olema sinu maitse järgi tehtud? Minu kogemus on, et need, kes teiste maitselagedust näevad, ei märka enda oma. Millest see tuleb? Ilmselt sellest, et pole aega enda maitsega tegeleda, tegeletakse teiste omaga.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab üldse kellegi teise kodu kuidagi hindama, arvustama? Kujunda enda kodu selliseks, nagu iganes soovid, mis sul teiste omadega asja? Inimesed, nende maitsed ja ka võimalused on väga erinevad.

+36
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane oma ilusast kodust ka pildid ülesse siia.

Ei pane, sest mul pole ilus kodu!
Mulle niisama meeldib teiste kallal iniseda!

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad. Meie oleme sellised rabelejad, kodu on meil ääretult tagasihoidlik ja lihtne. Mingis punases köögis läheksin nii närviliseks, et ei suudaks süüa tehagi. Vanad mõisamajade fotod tekitavad minus ängistust, nagu suruks kõik see tavaar ja kola mulle peale. Aga mul küll ei tule mõttesse arvata, et kõigi kodu peaks olema selline suur ja asjadest lage. Kodu ongi sellepärast kodu, et see on koduomanike nägu.

+20
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane oma ilusast kodust ka pildid ülesse siia.

Ei pane, sest mul pole ilus kodu!

Mulle niisama meeldib teiste kallal iniseda!

Sul ei pea ilus kodu olema, aga teistel peab?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane oma ilusast kodust ka pildid ülesse siia.

Ei pane, sest mul pole ilus kodu!

Mulle niisama meeldib teiste kallal iniseda!

Sul ei pea ilus kodu olema, aga teistel peab?

Erinev inimene postitas selle, võiks ehk märgata.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 17:13; 28.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole seda lauakestki.

Aga on palju taimi ja raamatuid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 18:34; 30.03 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa räägid igavatest kodudest, mitte koledatest. Seal on vahe vahel.

Kui koledatest kodudest rääkida siis harva näeb värvikirevat kodu, mis maitsekas on. Samas ühetoonilist kodu on tunduvalt keerulisem ära rikkuda.

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 18:43; 28.03 19:49; 07.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikuses on olnud positiivne üllatus, et eestlaste kodud on palju erinevamad,

TegeliKKuses. Mis on juhtunud õigekirjaoskusega? Iga teine siin põhiharidusega.

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube paljud korterid ja majad on vaimuvaesed ja jätavad tühja ning kõleda mulje.

Suured ruumid, neutraalsed värvid ja sisustuselt ainult telekalaud,üks lauake, telekas, diivan. Sama “põnev” nagu haigla ooteruum.

Rohkem disaini!

Mis seal siis veel olema peaks? Pronkskujud ja veinikorke täis vaasid?

Mul ka elutoas telekas, selle alus, diivnilaud ja diivan, lisaks 2 suuremat taime. Lastel hea avar mängida. Nipsasjad mulle ei meeldi. Seintel on paar pilti, aga mööblit ei ole rohkem. Niisana tolmukogumist ma oma kodus ei salli (ps raamatuid laenutan, seetõttu pole raamaturiiulit, küll aga lastetoas on)

Ootaks kirjeldust, mis seal elutoas siis peaks veel olema.

+8
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 19:11; 29.03 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube paljud korterid ja majad on vaimuvaesed ja jätavad tühja ning kõleda mulje.

Suured ruumid, neutraalsed värvid ja sisustuselt ainult telekalaud,üks lauake, telekas, diivan. Sama “põnev” nagu haigla ooteruum.

Rohkem disaini!

Mis seal siis veel olema peaks? Pronkskujud ja veinikorke täis vaasid?

Mul ka elutoas telekas, selle alus, diivnilaud ja diivan, lisaks 2 suuremat taime. Lastel hea avar mängida. Nipsasjad mulle ei meeldi. Seintel on paar pilti, aga mööblit ei ole rohkem. Niisana tolmukogumist ma oma kodus ei salli (ps raamatuid laenutan, seetõttu pole raamaturiiulit, küll aga lastetoas on)

Ootaks kirjeldust, mis seal elutoas siis peaks veel olema.

Vist polegi mõtet seletada. Su fantaasia nagunii kaugemale ei küüni.

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida teemaalgataja siis mõtleb?

Minu ideaalses elutoas oleks diivan, paar tugitool, vaip, telekas, telekaalus, kamin, raamaturiiul ja kapp lauamängudele. Lisaks mõned pildid seintel ja lilled. No tõesti ei meeldi ülekoormatud pinnad. Laes mingi huvitav lamp, sest laed oleksid kõrged. Üks sein mingite puidust paneelidega ja teised värvitud.

Kahjuks ei ole mul mujal kodus piisavalt ruumi ja nii on ka söögilaud ja kirjutuslaud elutoas. Ja rippuvate lampide vastu lööb elukaaslane pea ära, niiet pean igavate lampidega leppima. Samuti on ka paneelikas sentimeetrid liiga arvel, et ruumi võtvat seinalahendust kaaluda ja kaminast võib vaid unistada.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 18:43; 28.03 19:49; 07.04 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kinnisvaraportaale, seal näed väga koledaid kui ka väga ilusaid kodusid. On ka armsaid ja hubaseid. Tohutult palju on räpaseid ja asjadest üle kuhjatud kodusid, vaat need on tõesti häirivad.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 20:07; 01.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sel suvel plaanis oma elutuba uuendama hakata, õudne katsumus!

Seintega ma saan hakkama, aga mul oleks vaja ka uut kaminat ja uut mööblit – kõik on hall, hall, must, valge, pruun. Aga ma olen see, kellele ei meeldi kodus need toonid üldse. Kui mööblit vaatan, siis enamasti leian meeldivaid asju laste- ja noortetuppa disainitud mööbli seast ja eks ka olen ostnud endale lastemööblit 😀

Mõne jaoks on see hirmus, mis mulle meeldib, minu jaoks tundub samamoodi hirmus selline elamine, mis näeb välja nagu haigla ootesaal. Mul on praegu kamin punane, sein sinine, vannituba kollane-oranž, magamistuba lilla, köök oranž, esik sinine, tualett punane… minu jaoks on see JESS, minu kodu! Aga eks ma aiman, et paljud inimesed minestaksid selle peale. Mina tunnen end sellise kirevuse keskel mõnusalt. Ja seejuures mulle meeldivad just tapeedid, millel on mingi muster ka peal, mitte lihtsalt ühte värvi värvitud sein. Igal pool ongi tapeedid. Mul on üks selline tuba ka, kus on kolm erinevat tapeeti.

Ja ma olen sellega väga rahul! Päriselt. 😀

Samas, ma teiste kodudes käies loomulikult nende kodusid kuidagi ei kritiseeri, isegi olen ükskord sõpra manitsenud, et ei tohi kritiseerida, kui ta kippus ühes kohas õiendama, et talle ei meeldi.

Müügikuulutuste juures ma küll oigan, et õudne ja nii, aga seda pigem selle mõttega, et siis ma juba kujutan ennast seda korterit/maja ostmas ja pigem mõtlen sedamoodi, et mida ma uue omanikuna teisiti teeks.

+9
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.03 22:08; 29.03 00:35; 29.03 09:37; 29.03 23:01; 30.03 08:39; 30.03 16:37; 30.03 20:47; 31.03 10:07; 31.03 13:57; 01.04 10:13; 01.04 18:51; 01.04 20:48; 02.04 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen aastaid mõelnud, et ei tahaks kõledat valgete seintega kodu.

Aga huvitav on see, kui vaatan kinnisvara kuulutusi ja mõtlen , millise kodu ma üüriksin või ostaksin kui tahaks kiiresti sisse kolida, siis meeldivad mulle väga valge ja beežiga kujundatud minimalistlikud kodud. Pigem panevad need värvikirevad kodud ja põnevate detailide paraad oigama.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Kinnisvara ma olen hakanud vaatama Sothebys lehelt, sest seal on ikka näha niisuguseid asju, mis põlvist nõrgaks võtavad.

Näiteks, kui oleks võimalik ja mul see raha tagataskust võtta, siis kohe ostaks ära Laitse lossi. Iseasi, kas ma sinna nüüd üksi elama kolida tahaks, liiga suur üksi elamiseks. Laseks firmal seal edasi askeldada nagu seni. Aga mulle niisugune sisekujundus ja need ruumid väga meeldivad. Värviküllane, kirju, äge.

https://ee.balticsothebysrealty.com/kinnisvara/muua-mois-loss-harjumaa-lossi-tee-156180/

 

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.03 22:08; 29.03 00:35; 29.03 09:37; 29.03 23:01; 30.03 08:39; 30.03 16:37; 30.03 20:47; 31.03 10:07; 31.03 13:57; 01.04 10:13; 01.04 18:51; 01.04 20:48; 02.04 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul polegi sisekujundust. On asjad  ja mööbel mis vajalikud.

Mööbli ülesanne on olla funktsionaalne ja vastupidav, mitte ilus. Ilu on boonuseks.

 

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see disain siis on?

Ega disain ei ole see ka, et värvid seinad valgeks, põranda hallks ja paigutad sinna halli mööbli.

Seinu oskab igaüks vageks värvida, katsu teha värviline sisekujundus, see on palju keerulisem. Skandinaavia stiil paraku ongi selline, et värvime seinad valgeks ja panema valge mööbli sisse.

Sinu tekstist jääb mulje, et sa pead disainiks ainult minimalismi ja kõik, kus on veidigi värvi ja rohkem esemeid kuidiivan ja telekas, on juba maotu.

Aga ma valaks veidi õli tulle ja jagan linki artiklile, mis ilmus hiljuti The Guardianis, pildigalerii New Yorgi elanike kodudest. Paljudel seal galeriis on kitsad väiksed elamised, aga nad on need kujundanud hoopis veidraks. See vist on see, mida sina kardad. Aga see siiski ei ole see, mis ka mulle koduna meeldiks. Pildi pealt on niisugust säbru lahe vaadata, aga ise päris nii täistopitud tubades olla ei tahaks. Laurie Andersonil on seal vastupidiselt teistele suht lage ruum, aga ta ei ela ka kitsas ubrikus.

Kodud on neil inimestel igatahes väga ägedad, mis siis kui sellist mõtet pähe ei tule, et ohhoo, nii tore, et koliks kohe ise sisse.

https://www.theguardian.com/artanddesign/gallery/2021/mar/18/new-yorkers-at-home-sally-davies-in-pictures

 

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.03 22:08; 29.03 00:35; 29.03 09:37; 29.03 23:01; 30.03 08:39; 30.03 16:37; 30.03 20:47; 31.03 10:07; 31.03 13:57; 01.04 10:13; 01.04 18:51; 01.04 20:48; 02.04 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnakodu ongi meil just selline igav nagu kirutakse- valge, vähe mööblit, vähe asju. Aga kuna mul on nüüd võimalus võrrelda kahte erineva sisustusega kodu, siis kiidaksin just linnakodu. Kui asju pole, ei lähe ka midagi segamini. Kui kappe vähe, siis pole vajadust siia ka midagi vedada ega muretseda. Maakodu on tüüpiline kirju kodu, aga sellist korras tunnet ei teki seal iial. Ja kuna mul on nüüd hea võimalus võrrelda, saan ma aru, et oleme mõttetult kulutanud, on võimalik väheste asjadega elada ja rahul ka olla. Teiste arvamusest on mul üsna ükskõik (no ma ei saa aru, miks üldse on vaja teiste valikuid kritiseerida). Mulle meeldibki see hele, minimalistlik ja samas mugav kodu. Ahjaa, raamatuid siin ka pole, kõik seisavad maal kindlalt oma suurtes riiulites. Ja kui kunagi läheb see korter müüki (vajadus siin elamiseks kaob), siis juba kujutan ette seda kriitikat. Ehk on teiste igavate kodude omanikel sama lugu rääkida?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

</p>

Jube paljud korterid ja majad on vaimuvaesed ja jätavad tühja ning kõleda mulje.

Suured ruumid, neutraalsed värvid ja sisustuselt ainult telekalaud,üks lauake, telekas, diivan. Sama “põnev” nagu haigla ooteruum.

Rohkem disaini!

Mis seal siis veel olema peaks? Pronkskujud ja veinikorke täis vaasid?

Mul ka elutoas telekas, selle alus, diivnilaud ja diivan, lisaks 2 suuremat taime. Lastel hea avar mängida. Nipsasjad mulle ei meeldi. Seintel on paar pilti, aga mööblit ei ole rohkem. Niisana tolmukogumist ma oma kodus ei salli (ps raamatuid laenutan, seetõttu pole raamaturiiulit, küll aga lastetoas on)

Ootaks kirjeldust, mis seal elutoas siis peaks veel olema.

<p style=”text-align: center;”>Vist polegi mõtet seletada. Su fantaasia nagunii kaugemale ei küüni.

</p>
A, et tegelikult ise ei oskagi midagi paremat välha pakkuda? Paistab sedasi, et tegelikult su enda kodus samamoodi, vahe on ehk värvis ja disainis. Aga esemed on ju samad – elutuba pole näitisesaal ju????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 19:11; 29.03 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just vaatasin hiljuti ühte suurepärase asukohaga (Tallinn Kadriorg) suurepärases majas asuvat üle 100 m2 korterit, mille müügihind oli pea 700000€ – viimase peal korter aga sisustuse soetusega ei oldud küll Tallinna Mööblimajast või Askost kaugemale jõutud. Õudne.

Tahaksin seda teile näidata …. aga müüdud sindrinahk.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne jaoks on see hirmus, mis mulle meeldib, minu jaoks tundub samamoodi hirmus selline elamine, mis näeb välja nagu haigla ootesaal. Mul on praegu kamin punane, sein sinine, vannituba kollane-oranž, magamistuba lilla, köök oranž, esik sinine, tualett punane…

Et nagu selline lasteaia interjöör on koduks kuidagi parem?

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.03 22:32; 30.03 13:52; 30.03 19:44; 30.03 22:41; 31.03 13:23; 01.04 23:58; 02.04 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu selline lasteaia interjöör on koduks kuidagi parem?

Esiteks, see ei ole lasteaia interjöör ja teiseks, parem ikka kui haigla ootesaal.

Ma ei tea, missgusena sa laste mööblit endale ette kujutad, aga no näiteks see on lastemööbli sarja riidekapp: https://www.ziphome.ee/index.php?route=product/product&path=632_674&product_id=320102

 

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.03 22:08; 29.03 00:35; 29.03 09:37; 29.03 23:01; 30.03 08:39; 30.03 16:37; 30.03 20:47; 31.03 10:07; 31.03 13:57; 01.04 10:13; 01.04 18:51; 01.04 20:48; 02.04 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jube paljud korterid ja majad on vaimuvaesed ja jätavad tühja ning kõleda mulje.

Kus sa selliseid nii “jube palju” näed? Mingis sisustusajakirjas? Enamus on siiski sisseelatud kodud. Isegi kui sisekujundaa teeb oma asja valmis, siis elamisega imbub see ikka “oma maitse järgi”. Ma ausalt ei tea ühtegi “ooteruumis” elavat sõpra-tuttavat, kelle kodudes olen käinud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 23:53; 30.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müügikuulutuste juures ma küll oigan, et õudne ja nii, aga seda pigem selle mõttega, et siis ma juba kujutan ennast seda korterit/maja ostmas ja pigem mõtlen sedamoodi, et mida ma uue omanikuna teisiti teeks.

Valgeid värvitud seinu on ju sul lihtsam oma maitse järgi kujundada kui hakata tapeeti maha kiskuma ja tumedaid värve heledamaks värvima (nagu sinu praeguses elamises on )

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valgeid värvitud seinu on ju sul lihtsam oma maitse järgi kujundada kui hakata tapeeti maha kiskuma ja tumedaid värve heledamaks värvima (nagu sinu praeguses elamises on )

Issand, nüüd mingitel hallilembestel on minu kodu järsku kõigil järjest hambus. Ma saan aru küll sellest, kui müügikuulutuses olev korter on spetsiaalselt müügi jaoks üle võõbatud enne või ongi korter selline ilmetu, no ka võib vabanduseks olla see, et seal ei elanud omanik sees, vaid oli üürikas, need on ka tihti tehtud lihtsakesteks, et sein valge ja mööbel võimalikult odav ning hästi tavaline.

Selliseid kortereid, kuhu otse sisse koliks, ja mitte midagi ei muudaks, satub ikka üliharva ette ja ma arvan, et see on nii ka neil, kes armastavad valget seina ja halli diivanit, kuigi need heleda seinaga elamised domineerivad. Üks asi, millega ära ei peta, on vannituba. Seda juba enne müüki üle ei võõpa või ümber ei tee.

Oma korteri müügiga –  võimalik, et ma müüki pannes võõpaks ka seinad valgeks, kui müügiga oleks kiire. Sest ega ma ei eeldagi, et keegi siin tahaks elada ja kõik samasuguseks jätta. Samas, kui aega on, siis ma ei viitsiks kohe seinavärvimisega jamada, kes tahab, ostab korteri niigi, mul hea asukoht mängib rohkem rolli kui kollane vannituba, mida mõni ehk tahaks halliks ümber ehitada.

Kui päriselt ostmiseks läheks, siis mina vaataks peamiselt just vannitoa ja köögi olukorda, sest neid on esiteks raskem muuta ja teiseks ka palju kallim. Elutuba on kökimöki kirevaks muuta 😀

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 28.03 22:08; 29.03 00:35; 29.03 09:37; 29.03 23:01; 30.03 08:39; 30.03 16:37; 30.03 20:47; 31.03 10:07; 31.03 13:57; 01.04 10:13; 01.04 18:51; 01.04 20:48; 02.04 08:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Kodunurk Koledad sisekujundused inimestel