Esileht Väikelaps Koledad sõnad

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Koledad sõnad

Postitas:
Kägu

Poisid, peagi 3ne ja 5ne. Suvega on sõnavarasse tulnud koledad sõnad: kakajunn, puuksukott, pepu, tita jne (“sa oled tita, kaka jne”). Üks ütleb, teisele teeb nalja ja nii see läheb.

Seletame, seletame, seletame, et nii ei ole ilus, aga kasu ei ole.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need ka mingid koledad sõnad. Küll varsti tulevad hullemad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eakohane käitumine. Läheb mööda. Mida vähem sellele tähelepanu pöörata, seda vähem nad neid kasutavad.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paraku on jah eakohane. Just sellises vanuses oli minu poiste jaoks ka ilgelt naljakas igasugune kaka-puuks. Ihhihhii ja ahhahhaa. Nüüd on mõlemad koolilapsed ja ammu unustatud teema. Ma pigem ei keelaks neil nalja tegemist, aga seletaks, et kodus võib, aga kuskil mujal ja teiste ees pole selline jutt viisakas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis neis sõnades nii väga koledat, selline mahe lapsesõnavara. Ja väikestele lastele jube naljakas, aga mõned ei kasva kahjuks ka täiskasvanuna sellest välja, siis on küll ebameeldiv.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just paras iga selliste naljade jaoks, säilitage rahu ja ärge üleliia tähelepanu neile naljadele omistage, lihtsalt seletage, et viisakas pole ja et nt emme-issi ei räägi teistega ju niimoodi, kui ülekäte läheb, siis keelake. Läheb üle, ausalt, see on mingi selline faas, kus kaka-pepunaljad on hirmus naljakad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vuih, milline kasvatamatus! Ma vajuksin häbi pärast maa alla, kui mul oleksid sellised lapsed. Mida te lõputult seletate, karistage ka ikka.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see sõna tita nii õudne siis on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see sõna tita nii õudne siis on?

Ei olegi. Samamoodi ei ole ju kaka ega kakajunn… aga kui kahene saab venna peale vihaseks ja karjub talle: “Sa oled tita, sa oled kakajunn!” ja vend selle peale solvub, et ma ei ole ju titaaa… siis see ütlus täitis kahese jaoks eesmärki ja ta sai venda solvatud.

Aitäh kõigile vastajatele. Proovime siis pigem vähem sellele tähelepanu pöörata 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaga ja valitse. See asi toimib ainult publiku olemasolul, seega kui lapsed ükshaaval ette võtta ja öelda, et suured ju ei naera selle peale/sa tead ju, et sa pole tita/vms, siis see mood kaob kiiresti.

(poiste ema)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie viiene on päris palju koos suurte poistega, kelle laused roppustest ainult koosnevadki. Ma ei hakka siin neid sõnu kirjutama, aga kaka, tita, pepu on ikka väga ilusad sõnad roppuste kõrval. Ma lihtsalt väga loodan, et poiss lasteaias teisi harima ei hakka. Äkki mõtleb, et see titalalin tuleb ära lõpetada ja poisid ikka peavad meestekeeles rääkima hakkama. Keelamine ei aita midagi. Me abikaasaga üldse ei ropenda, aga meie teismelised paraku küll. Eriti kole on kuulda roppusi kena tütarlapse suust, kui ta arvutis teistega suhtleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Munn, perse, fakk – selliste sõnadega naases minu 6aastane õuest suurte poiste seltskonnast. Alguses oli ikka ehmatav, aga kuskilt oli kõrvu jäänud, et ei tohi seda pöörata tähelepanuasjaks – pigem öelda rahulikult, et see on väga kole sõna ja mulle ei meeldi, et sa seda kasutad. Ja siis olla kannatlik. Meil läks kuu+ ajaga mööda. (Aga sõnad kostsid ainult kodus).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*naasis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tulid ka need sõnad millalgi 5- ja 3-aastasel. Tegin neile selgeks, et see on kempsujutt – sellise jutuga marss tualetti! Mõjus. Mõnikord ikka unustavad ennast, aga kui kamandan neid vetsu, siis tuleb kohe meelde ja lõpetavad ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teen midagi ignoreerimise ja kasvatamise vahepealset. Kindlasti ei naera ega reageeri ägedalt. Ütlen, et nii ei ole viisakas ja teistel on halb kuulata ning tegelikult kui rääkida nendega silmast silma ilma, etsõbrad kõrval passiks, siis nad saavad aru. Ja kui sa ei reageeri, siis nali kaotab eesmärgi.

Mul 4 poega, ajaga olen õppinud poisse tundma. Eks palju on veel õppida ka ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Koledad sõnad