Esileht Ilu ja tervis Kolesterooli alandamine

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kolesterooli alandamine

Postitas:
Kägu

Saab küll toitumusega alla, kui loomset toitu (piim, juustud, liha) süüa minimaalselt. Taimetoit ei sisalda kolesterooli. Maiustused (transrasvad) tuleb ka täiesti ära jätta. Mina sain taimetoidu dieeti pidades alla. Aga koguaeg ei suuda ainult taimset süüa. Lahja kala ja kanafilee aeg-ajalt peaks vist okei olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline Omega õli hea on? Aterosan

Seda ei toodetagi enam

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt jah see transrasvade vältimine võib oluline olla. Kuskil oli selle kohta ka hiljuti mingi artikkel, et sissesöödava kolesterooli hulk ei mõjutagi nii palju vere kolesteroolisisaldust, mõjutavad hoopis transrasvad, mis tekitavad väidetavalt mingi protsessi kehas, mistõttu keha hakkab rohkem kolesterooli tootma. Mis iganes, võib olla on seal tõepõhi all, võib olla mitte. Mina enda toitumisharjumustes järgisin ka seda, et transrasvu vähendada. Näiteks mingi külmutatud mozzarella pitsa, mida ma ikka koju ostsin. Liha seal pole ja kolesterool peaks olema ainult juustus, aga transrasvu oli palju kuna selline rämpstoit ikkagi. Mingitest sellistest poolfabrikaatidest ma suures osas loobusin (mis iseenesest mingid kolesteroolipommid ei tohiks olla, kuid sisaldavad muidu “kahtlaseid aineid”. Võimalik, et ka see aitas kolesterooli langusele kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda kaalunumbrit ikka topitakse kolesterooli teemadesse. Täpselt nagu 15 a tagasi oli. Ometi  need pole seotud alati. Ma kaalun 170 cm juures 60 kg ja kolesterool on kõrge, 9,4. Kui avastati  olin üldse 57 kg vaid. Mu õemehel on ideaalne kolesterool, ta on 65 aastane, 30 a ülekaalus ja sööb ainult rasvast, lemmiktoit rohkes õlis praetud keedukartulid, munad ha soolaliha. Mune sööb iga päev ja nii eluaeg. Iga kord, kui kokku saame, käib läbi jutt, kuidas tema ema omal ajal vaid sealiha ja mune tegi. See naljajutt juba tal.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda kaalunumbrit ikka topitakse kolesterooli teemadesse. Täpselt nagu 15 a tagasi oli. Ometi need pole seotud alati. Ma kaalun 170 cm juures 60 kg ja kolesterool on kõrge, 9,4. Kui avastati olin üldse 57 kg vaid. Mu õemehel on ideaalne kolesterool, ta on 65 aastane, 30 a ülekaalus ja sööb ainult rasvast, lemmiktoit rohkes õlis praetud keedukartulid, munad ha soolaliha. Mune sööb iga päev ja nii eluaeg. Iga kord, kui kokku saame, käib läbi jutt, kuidas tema ema omal ajal vaid sealiha ja mune tegi. See naljajutt juba tal.

just, see on väga levinud vale arvamus, et kolesterool ja kaal on omavahel seotud. Olen ka terve elu väga sale olnud (58 kg/178 cm), aga kui toitumist ei jälgi, siis läheb kohe kolesterool kõrgeks. Kui kuskil seltskonnas olen maininud, et mingit asja ei söö, kuna tõstab kolesterooli, siis tihtipeale vaadatakse mind imelikult – sinul kõrge kolesterool? Ära valeta!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt jah see transrasvade vältimine võib oluline olla. Kuskil oli selle kohta ka hiljuti mingi artikkel, et sissesöödava kolesterooli hulk ei mõjutagi nii palju vere kolesteroolisisaldust, mõjutavad hoopis transrasvad, mis tekitavad väidetavalt mingi protsessi kehas, mistõttu keha hakkab rohkem kolesterooli tootma. Mis iganes, võib olla on seal tõepõhi all, võib olla mitte. Mina enda toitumisharjumustes järgisin ka seda, et transrasvu vähendada. Näiteks mingi külmutatud mozzarella pitsa, mida ma ikka koju ostsin. Liha seal pole ja kolesterool peaks olema ainult juustus, aga transrasvu oli palju kuna selline rämpstoit ikkagi. Mingitest sellistest poolfabrikaatidest ma suures osas loobusin (mis iseenesest mingid kolesteroolipommid ei tohiks olla, kuid sisaldavad muidu “kahtlaseid aineid”. Võimalik, et ka see aitas kolesterooli langusele kaasa.

Vabalt võib kõrge kolesterool olla ka geneetiline ja selle vastu pole midagi teha. Aga nisujahu tõstab kolesterooli ja sellest tehakse pitsa põhi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi lugesin, et kolesterool võib tõusta nagu vererõhk ka valge kitli nägemisest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem geneetiline. Meil on peres mul ja kahel õel väga kõrge. Ja sellel õel, kellel teine isa on, on normaalne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage alkoholi tarbimine ka tõstab kolesterooli.

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage alkoholi tarbimine ka tõstab kolesterooli.

Mu mehe sugulane, 50 a mees on kõva jooja aastaid, kaal ja suur, ja sööb tasvast ja krõpse ja soolapähklid suures koguses. Laskis hiljuti teha igasugu proove ja kõik see rida näitajaid olid normi piires. Me arvasime ka geenivärki, kuna ta vanematel ka sama, isa eluaeg joonud, aga läbi on vaid liigesed, ja nerd ja normi piires ealised hädad.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage alkoholi tarbimine ka tõstab kolesterooli.

See on tore soovitus jah pea iga haiguse juures, et jäta joomine ja suitsetamine maha. Aga kuidas jätta kui ei ole alustanudki?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sage alkoholi tarbimine ka tõstab kolesterooli.

Mu mehe sugulane, 50 a mees on kõva jooja aastaid, kaal ja suur, ja sööb tasvast ja krõpse ja soolapähklid suures koguses. Laskis hiljuti teha igasugu proove ja kõik see rida näitajaid olid normi piires. Me arvasime ka geenivärki, kuna ta vanematel ka sama, isa eluaeg joonud, aga läbi on vaid liigesed, ja nerd ja normi piires ealised hädad.

Mu emal oli kõrge. Põhirõhk oli kangel joogil, süüa ta unustas üldse. Alkoholi ta ka suri 57-selt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tüüpi terviseprobleemide (ülikõrge kolesterool on ka) korral soovitatakse ka alati: söö tervislikult, liigu rohkem, joo vähem ja jäta suitsetamine maha, siis saab korda. Noh, söön väga tervislikult,  spordin iga päev, ei joo ja pole eluski suitsetanud, mis teen siis nüüd? Hakkan suitsetama, jooma ja pikutama, et siis maha jätta?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda kaalunumbrit ikka topitakse kolesterooli teemadesse. Täpselt nagu 15 a tagasi oli. Ometi need pole seotud alati. Ma kaalun 170 cm juures 60 kg ja kolesterool on kõrge, 9,4. Kui avastati olin üldse 57 kg vaid. Mu õemehel on ideaalne kolesterool, ta on 65 aastane, 30 a ülekaalus ja sööb ainult rasvast, lemmiktoit rohkes õlis praetud keedukartulid, munad ha soolaliha. Mune sööb iga päev ja nii eluaeg. Iga kord, kui kokku saame, käib läbi jutt, kuidas tema ema omal ajal vaid sealiha ja mune tegi. See naljajutt juba tal.

just, see on väga levinud vale arvamus, et kolesterool ja kaal on omavahel seotud. Olen ka terve elu väga sale olnud (58 kg/178 cm), aga kui toitumist ei jälgi, siis läheb kohe kolesterool kõrgeks. Kui kuskil seltskonnas olen maininud, et mingit asja ei söö, kuna tõstab kolesterooli, siis tihtipeale vaadatakse mind imelikult – sinul kõrge kolesterool? Ära valeta!

Olen sama täheldanud. Hetkel olen küll nii 10-15 kilo ülekaalus ja kolesterool veidi üle normi, aga üsna kollase taseme piiril (napilt normi ülemises otsas) oli ka siis, kui nooremana kaalusin märksa vähem. Kehamassiindeks oli toona alakaalu piiril ja ikkagi oli kolesterool väga napilt normis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taimetoit ei sisalda kolesterooli.

Oakohv ei olegi taimetoit?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Kolesterooli alandamine