Esileht Ilu ja tervis Kolestoroolitase 6,3

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kolestoroolitase 6,3

Postitas:

Olen 23 aastat vana/noor ja kaalun 52-53kg. aga minu kolestoroolitase on 6,3. See on ikka väga kõrge. Mis ma tegema peaksin? Perearst ütles vaid, et ravimeid ta praegu ei kirjuta mulle. Ütles, et kuna ma paks ei ole, siis äkki pole hullu. No ma ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 20:49; 09.03 13:15; 10.03 14:26; 12.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli 7,5.Ka ei kirjutatud rohtu.Loobusin praetud asjadest ja sõin väherasvasemaid asju,ka saia ei söönud.4 kuuga sai korda.Netist võid ju lugeda,saad täpsema ülevaate,mida süüa ja mida mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta sysivesikud vähemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldkolesterool on midagi täiesti mõttetut, mille teadmine ei aita sind kuidagi edasi. Oluline on teada, missugune on hea ja halva kolesterooli suhe.

Halba kolesterooli tõstavad loomsed rasvad ja hüdrogeniseeritud taimsed rasvad (margariin). Head mono- ja polüküllastumata taimeõlid. Kui halb kolesterool on liiga kõrge, võib olla põhjuseks liigne loomne rasv, aga ka loomse rasva puudus. Selles mõttes, et kui inimene toiduga piisavalt kolesterooli ei saa, toodab organism seda ise ja võib vabalt hakata seda liiga palju tootma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 12:56; 22.03 11:58; 22.03 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomne rasv on siis liha jah? Mis veel? Olen üsna kõhn ja tõesti ei söö väga palju erinevaid asju. Äkki siis hoopis selle puudus ja organism toodabki seda ise? Väga võimalik. Arst ei rääkinud mulle sellest midagi. Samuti hea ja halva kolestorooli suhtest :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 20:49; 09.03 13:15; 10.03 14:26; 12.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain arstilt toitumis sedeli ja nüüd kolesterool 4,6 enne oli 6,1.Veel tean,et kreekapähklid aitavad langetada ja kreekapähkli õli kasutas mu ema .Igapäev võttis 1tl hommikul ja õhtul.Tatar ka kasulik.Oz-i saates kuulsin ,et hästi punased asjad ka aitavad nagu peet ja punane viinamarja naturaalne vein.Veini muidu ei mõelnud nii,et igapäevaseks tarbimiseks,aga nt.pidustustel eelistada punast veini millegi muu alkoholi asemel.Ja nädalas paar klaasi veini ka pole paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole õnnelik, et sul on nii tark arst, kes ei torma kohe statiine (kolesterooli alandavaid ravimeid) kirjutama. Need on tegelikult kehale jube mürgised, tapavad maksa ja põhjustavad paljudele väga raskeid neuroloogilisi häireid (mälukaotus, jäsemete närvivalud jne).

Siin võid lugeda endise USA astronaudi, arst Duane Graveline’i koostatud saiti. Temale, kes ta oli suurepärase tervise juures, määras arst niimoodi lihtsalt veidi kõrgenenud kolesteroolitaseme pärast statiinid, ja ta kaotas paari kuuga täielikult oma mälu ja mõtlemisvõime. Jättes statiinid ära, taastus ta tasapisi, ja hakkas asja uurima, miskaudu tuli välja, et sellised kõrvalnähud on väga tavalised. Praegu on ta statiinide-vastase selgitustöö üks eestkõnelejaid. Tema saidilt saad põhjaliku ülevaate kogu kolesterooliprobleemist ja statiinidest.
http://www.spacedoc.com/

Kui sa oled sale ja su vererõhk on korras, siis pole selle üldkolesteroolitaseme pärast vaja muretseda. Eriti juhul, kui su LDL/HDL suhe on korras. Kõrge kolesteroolitase on tihti pärilik, aga kui su põletikunäitajad on korras ja homotsüsteiin normis, samuti vererõhk, ja kui sa ei suitseta, siis ei kahjusta miski su veresoonte sisepinda (endoteeli), ja kolesteroolil pole vaja neid kahjustusi parandama minna. Ega kolesterool tervele endoteelile ei kleepu, ikka ainult kahjustatud kohtadele – see ongi tema töö organismis! Seega kui su veresooned on seest terved, siis ringleb see kolesterool rõõmsalt su veres ega tekita mingeid probleeme.

Katsu tõesti kasutada rohkem häid külmpressitud taimeõlisid, et HDL taset tõesta, kui vaja. toiduga kolesterooli saamiseks (et organism ei peaks ise lisa tootma hakkama) lisa menüüsse natuke võid, natuke muna, natuke täisrasvast kohupiima/jogurtit. Rasvast liha muidugi nitte.

Muide väga hea kolesterooli alandaja on miso – jaapanlaste põhitoit, fermenteeritud sojapasta, millest saab teha suppi jne (muidugi mida vähem keedad, seda tõhusam ta on). Tervise eesmärgil tarvitajad tavalislt seda ei keedagi, segavad vaid kuuma veega ja joovad tassikese enne lõuna- ja õhtusööki. Seda on ökopoodides saada (kõige maitsvam on puhas soja ehk \”mame\” või siis riisiga ehk \”kome\” või \”genmai\” miso), aga päris kallis on, odavam on internetist osta. See sisaldab ühte seent (põhimõtteliselt hallitust) Aspergillus oryzae, mis on väga hea looduslik HDL/LDL suhte parandaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 16:21; 14.03 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vau aitäh viimane vastaja. Väga põhjalik vastus. Tundub, et Te ise olete vist ka arst 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 20:49; 09.03 13:15; 10.03 14:26; 12.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolesterooli mõjutab 2 viimase nädala toitumine. Kui nüüd sinna mõni pidustus jäi, siis pole midagi imestada. Jägid paar nädalat kuidas ja mida sööd ja siis lase korrata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 17:31; 12.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

osadel inimestel on kolesterool ka näiteks ravimitega kõrge, ilma üldse ei saa, ja nad pole üldse rasvunud, väidetavalt geenidest vms. Aga asendamatud rasvhapped on väga head kolesterooli alandajad ja ka muidu väga kasulikud/vajalikud, vaata lähemalt
http://kanepitooted.perfectplant.ee/category/tooted/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 22:08; 14.03 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka 6,3. Aga ma sõin iga nädal grillitud kanakoibi koos nahaga. Siis lõpetasin nende söömise ja mõne nädalaga oli kolesterool normis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole juba ammu grillkana söönud. 1x nädalas söön pizzat ja 1x nädalas burgerit 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 20:49; 09.03 13:15; 10.03 14:26; 12.03 15:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pole juba ammu grillkana söönud. 1x nädalas söön pizzat ja 1x nädalas burgerit :)[/tsitaat]
sinihallitusjuust, jogurt, lõunad väljas söögikohtades, maksapasteet, suitsuvorst, saiakesed, shokolaad, koogid, lõhe, forell, tassi sisse tehtud kohvi (pätikohvi)?
Need kõik tõstavad+ terve nimekiri asju veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 17:31; 12.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

dr ozi saates räägiti eile, et kolesterooli tõstab otseselt suhkru tarbimine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka 6,8 ja nädal aega ei tohtinud süüa rasvast ja magusat .Siis tegin uue analüüsi ja kohe oli parem 5,6.Tasub magusat vähem tarbida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sinihallitusjuust, jogurt, lõunad väljas söögikohtades, maksapasteet, suitsuvorst, saiakesed, shokolaad, koogid, lõhe, forell, tassi sisse tehtud kohvi (pätikohvi)?
Need kõik tõstavad+ terve nimekiri asju veel.

[/tsitaat]

miks jogurt halvasti mõjub? Millist magusat süüa võib, mina päris ilma küll ei saa? Kas tume ¨okolaad on lubatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 23:00; 16.03 21:27; 17.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jogurt sellest nimekirjast on kindlasti süütuim, tumedat shokolaadi päevas 1 tk ma arvan, ei tapa…aga pole kindel:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 22:08; 14.03 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]miks jogurt halvasti mõjub? Millist magusat süüa võib, mina päris ilma küll ei saa? Kas tume ¨okolaad on lubatud?[/tsitaat]Jogurt mõjub halvasti siis, kui ta on juba suhkruga valmistatud, nagu need poe topsijogurtid on. Naturaalne jogurt, millesse paned ise sisse naturaalseid (suhkruta) marju, mõjub väga hästi.
Tumedat (NB! vähemalt 70%) shokolaadi soovitatakse isegi diabeetikutele. Aga kogus peaks jääma 20gr piiridesse päevas. Tume shokolaad muide aitab ka magusaisu taltsutada. Osad dietoloogid soovitavad psühholoogilises mõttes süüa magusat kohe hommikul – siis on terve päev hea tunne, et \”olen magusat saanud\” ja enam ei käi nii palju neelusid. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 16:21; 14.03 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naturaalne jogurt on ju hapu löga, kui sinna veel (enamuses hapud) marjad lisada, kuidas seda siis süüa saab? Maohaavad võib ju saada.
Kas jäätis on ohutu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 23:00; 16.03 21:27; 17.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.ohtuleht.ee/130752
margariin pidi paha olema, kuid siin
Asenda leivale määritav või taimeõli seguga või margariiniga.

http://www.kolesterool.ee/toituminejaliikumine/toitumine/piimatooted?itemId=384007&nav=yes

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 23:00; 16.03 21:27; 17.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sinihallitusjuust, jogurt, lõunad väljas söögikohtades, maksapasteet, suitsuvorst, saiakesed, shokolaad, koogid, lõhe, forell, tassi sisse tehtud kohvi (pätikohvi)?
Need kõik tõstavad+ terve nimekiri asju veel.

[/tsitaat]

Ega sa elus kogemata omega 3 rasvhapetest midagi kuulnud ei ole? Tead, neid saab kalast! Forellist ja lõhest näiteks. Aitab halva kolesterooli vastu.

Kolesterooli tõstvana mõjub mitte ainult tassi sisse tehtud kohv, (press)kannukohv on samasugune. Kolesterooli seisukohalt on parim paberfiltriga tehtud kohv, sest filter võtab kohviubades sisalduva rasva kinni.

Piimarasv (juust, või jmt piimatooted) tõstavad nii head kui halba kolesterooli. Erinevalt transrasvadest, mis tõstavad ainult halba kolesterooli. Saiad ja koogid üldiselt tehakse tööstustes odava hinna hoidmiseks margariiniga, st transrasvaga. Aga et kõik väljas söödavad lõunad on pahad-pahad… No andke andeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 12:56; 22.03 11:58; 22.03 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]http://www.ohtuleht.ee/130752
margariin pidi paha olema, kuid siin
Asenda leivale määritav või taimeõli seguga või margariiniga.

http://www.kolesterool.ee/toituminejaliikumine/toitumine/piimatooted?itemId=384007&nav=yes%5B/tsitaat%5D

Hüdrogeniseerimisel tahkestatud taimerasvade kahjulikkus on selgunud suhteliselt hiljuti ja kuskil kümmekond aastat tagasi promoti margariini kui tervislikku alternatiivi võile. Vääraks osutunud aastatetagused teadmised on aga ikkagi netis üleval ja lugeja peab suutma asjakohast infot eksitavast eristada. See esimene link on aastast 2002 muide. Selma Teesalu rääkis vist juba siis, et margariin ei ole kasulik, aga üldine propaganda oli ikka teistsugune

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 12:56; 22.03 11:58; 22.03 12:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Kolestoroolitase 6,3

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.