Esileht Beebi ja mitmikud Kollased plekid lapse riietel(seismisest?)

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kollased plekid lapse riietel(seismisest?)

Postitas:

Võtsin eile oma lapse riiete vaakumkoti lahti(riided olid seal olnud ca 2 kuud) ja mõnel asjal olid kollased plekid.
Asjad on ilusti läbi pestud enne kotti panemist ja seisavad kuivas kohas.
Olen nagu ennemgi sellist asja märganud. Millest need võiksid olla/tulla? Vanishile nad igatahes väga hästi ei allunud, natuke heledamad need kohad küll on aga mitte 5+ puhtad. Sapiseepi ei tea kas ongi mõtet üldse proovida nende peal…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:20; 19.01 15:20; 19.01 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi ma olen nendega maadelnud, need on tõenäoliselt piimaplekid, mis ilmuvad seistes kangakiudude vahelt välja. Suuremate laste riietele neid plekke ei teki, ainult nendele, kus piimaplekke võis olla.
Mina olen osadest plekkidest vanishiga lahti saanud, kui esimese pesuga välja ei tule, siis iga pesuga heledamaks muutuvad need plekid küll. Osa riideid aga olen ära ka visanud, kuna ei saagi plekkidest lahti. Sapiseep ei mõika nende puhul üldse. Mul 3 last ja ikka olen ilusamad asjad noorematele jätnud ja tõesti kahju on riideid ära visata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka avastasin need, kui nüüd esimese lapse riidekoti lahti pakkisin, et järgmisele selga panna. Leotasin vanishivees ligi 5-6 tundi, pesin masinaga läbi, loputasin mitu korda…aga ikkagi on beezhid laigud riietel. Nii et minust rändasid nad nüüd äravisatavate riiete kasti sisse. Kurb, kuid mis teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste ilmadega mu nõuandest küll abi pole, aga muidu aitab seistes kollaseks läinud rõivastele päikese käes pleegitamine, ehk siis õues kuivatamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:19; 19.01 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui see plekk on värvilisel riidel, siis pleekib ilmselt ka see värv?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:20; 19.01 15:20; 19.01 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhh, siis vist panin mööda oma nõuandega. Ei mõelnud värvilisi riideid. Tean lihtsalt, et kui valgeid esemeid pakkida säilitamiseks, siis ei tasu neid triikida, lähevad seistes kollaseks ja siis aitab küll päikese käes pleegitamine väga hästi. Näit. rahvariidepluusid, linad jmt tasuks triikimata jätta. See plekkide teema on ikkagi midagi muud ja seega panin teemast mööda, sorri 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:19; 19.01 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hullu 🙂
Ma ise plaanin marlimähkmeid suvel pleegitama hakata päikse käes, aga nende pluuside eluaeg on vist lihtsalt möödas 🙂 Enamus neist olid helesinised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 13:20; 19.01 15:20; 19.01 20:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kollased plekid lapse riietel(seismisest?)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.