Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kolleeg ja tema tegemata asjad

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kolleeg ja tema tegemata asjad

Postitas:
Kägu

Üks kolleeg läks just äsja töölt ära, kuid tuli välja, et jättis mõned asjad tegemata ja need on juba mitu kuud olnud tegemata. Nüüd ülemus soovib, et mina hakkaks neid tegema, kuid minule tundub selline asi pisut arusaamatu ja ei näe põhjust, miks ma peaks teise inimese tegemata asjad enda peale võtma. Lisaks on mul ka enda asjad, mida pean tegema.
Mida teie sellest arvate, teeksite need lahkelt ära?

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülemusega äkki suhelda? Või jooksid kohe Perekooli teematama?

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kolleeg läks just äsja töölt ära, kuid tuli välja, et jättis mõned asjad tegemata ja need on juba mitu kuud olnud tegemata. Nüüd ülemus soovib, et mina hakkaks neid tegema, kuid minule tundub selline asi pisut arusaamatu ja ei näe põhjust, miks ma peaks teise inimese tegemata asjad enda peale võtma. Lisaks on mul ka enda asjad, mida pean tegema.

Mida teie sellest arvate, teeksite need lahkelt ära?

Mul tekib pigem küsimus, miks sa neid asju teha ei soovi – tüütu, keeruline või oled alatasustatud?

Niisama naljalt ju sellist küsimust ei teki st kui need ülesanded on sinu pädevusvaldkonda kuuluvad siis muidugi on ka sinu ülesanne neid teha kui ülemus need sulle annab. Täiesti ebaoluline, et need olid kellegi teise omad – tihti jagatakse ülesandeid ka vastavalt oskustele ka niisama ringi.

Kui need pole üldse sinu valdkonna ülesanded – st sa oled müügiesindaja ja ülemus annab sulle mingi ürituse korraldada siis ehk jah võid ju ei öelda. Kui teine inimene tegi sisult sama tööd mis sina ja need ülesanded kuuluvad su lepingusse siis teedki täpselt nagu omi ülesandeid. 8h (või mis su normtöötunnid) päevas on – see, et sul on oma ülesanded ka kõlab nagu sulle ei saaks ühtegi lisaasja mahutada? Üldiselt pigem on asi suhtumises, st sa pigem ei ole motiveeritud töötaja või tööandja on miskit valesti teinud (ehk tasuks mõelda töökoha vahetamisele). Üldiselt ei ole tööl väga klapid peas mina enda ees tegutsemist, vaid ettevõtte heakäik peaks sõltuma igast töötajast ja vajadusel (mida teise töötaja lahkumine on) natukenegi vastu tulema.

Pigem suhtle ülemusega – pange paika, mis on prioriteed, mis ajaks peab tehtud olema, mida saab ehk ümber jagada. Kui ei kuulu sinu valdkonda, aga tahaks teha või väljaspoolt tööaega siis ütledki, et sellest tekivad sulle lisatunnid, hinnanguliselt umbes niipalju, et kuidas tasustamisega teeme.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et ei mõju eriti motiveerivalt, kui teine inimene sai palka, aga tööd ei teinud, ja nüüd TA peab selle töö ära tegema (soovitavalt ilma palgata, sest küll tegija leiaks, kui õiglast tasu pakuks).

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need tööd on sinu ametijuhendi/töölepingu järgi tehtavad, siis ei ole midagi vaielda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et ei mõju eriti motiveerivalt, kui teine inimene sai palka, aga tööd ei teinud, ja nüüd TA peab selle töö ära tegema (soovitavalt ilma palgata, sest küll tegija leiaks, kui õiglast tasu pakuks).

Pole motiveeriv, aga ometi kui need kuuluvad TA pädevusse ja tema üleannete hulka siis tema saab ju selle tegemise eest palka nagu ükskõik, mis muu ülesande. (Ega lahkuja ka ei pruukinud nende eest palka saada, võimalik, et ettevõtte ongi ülekoormatud, väikese prioriteediga asi ja lihtsalt ei jõudnudki kunagi nende ülesanneteni).

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaadav, et ei mõju eriti motiveerivalt, kui teine inimene sai palka, aga tööd ei teinud, ja nüüd TA peab selle töö ära tegema (soovitavalt ilma palgata, sest küll tegija leiaks, kui õiglast tasu pakuks).

See võis ka töölt lahkunud inimese tulevane töö olla, ei pruukinud midagi veel saada selle eest. Kui see töö on TA pädevuses ja ei nõua ületundide tegemist, siis miks peaks seda võtma kui kellegi tegemata tööd, kelle TL on ammu lõppenud? Kui on firmale vajalik töö, siis töötadki ju firma heaks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kes neid siis tegema peab?? Ülemus, koristaja???

Sa ju ei saa oodata, et lahkunud kolleeg neid tegema tuleb. Ja kui sina ei tee, siis varsti oled töötu.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju ei saa oodata, et lahkunud kolleeg neid tegema tuleb. Ja kui sina ei tee, siis varsti oled töötu.

Paraku on see tõesti nii, et kui teemaalgataja ilma mõjuva põhjuseta keeldub, siis leitakse tema asemele varsti keegi teine, kes teeb.

Parim lahendus on küsida täiendavate tööülesannete eest lisatasu. Kui see töö on oluline ja ajamahukas, siis tõenäoliselt pole asutuse juhtkonnal vastuväiteid ei ole ja täiendav töö tasustatakse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lisatasu? Kui tegemist on kuupalgaga kellast kellani töötajaga, siis inimene teeb oma tööajal tööd. Tööandja  annab talle konkreetsed ülesanded, vastavuses muidugi sellega, mi ta töölepingus kirjas. Nii et kui need kolleegi ülesanded antakse teemaalgatajale ning need vastavad tema töölepingujärgsetele ülesannetele, tuleb neid ka teha. Kui paralleelseid ülesandeid on liiga palju, tuleb see selgelt välja öelda j ülemuselt prioriteete küsida. Alustad kõrgeima prioriteediga ülesannetest ja järjest teed. Kui midagi juurde tuleb, siis küsid taas prioriteeti ja annad teada, et madalama prioriteediga asjad lükkuvad kaugemasse tulevikku. Kui ülemust see kiirus ei rahulda ning tahab kõike korraga saada, siis see on juba tema probleem, võtku mõni töötaja juurde. Või siis jah maksku ületundide tasu, kui teemaalgataja on nõus ületunde tegema. Mina näiteks ei oleks – mul nimelt võtab väsimus ka mõtlemisvõime ning ma ei oleks üle 40 tunni nädalas tööd tehes lihtsalt enam efektiivne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ütle, et sul on vaja selleks lisaaega. Meil on paari aastaga erinevatel põhjustel teisi asendades nii läinud, et lahkunute asemele uusi ei võetudki ja näib, et ei kavatsetagi võtta. Palun mitte arvata, et ju meil polegi midagi teha olnud!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No keegi peab need ära tegema ja seda minemaläinud/lahtilastud kolleegi enam tagasi ei kutsuta ju neid tegema, järelikult keegi peab need tegema.  Kui sul on konkreetne põhjus, miks sa neid teha ei saa, siis nii ütledki ülemusele- et sinu enda tööülesanded kannataksid ja kuhjuvad, et sa lihtsalt nominaaltööajaga ei jõua kahe inimese töid teha, vaja ümber tõsta asju või tahad ületunni/lisatasu. Konkreetselt ütled ülemusele, miks sa ei jõua ja kuidas sa jõuaks ja mis sul selleks vaja on. Kui lihtsalt ei viitsi, siis jah, selle jutuga ülemuse juurde minna ei tasu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teie sellest arvate, teeksite need lahkelt ära?

Ei teeks lahkelt, vaid lisatasu eest, KUI need ei saa tööajal tehtud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kolleeg ja tema tegemata asjad