Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kolleegi häiriv kehalõhn

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Kolleegi häiriv kehalõhn

Postitas:
Kägu

Tükk aega kaalusin, kas on õige tulla siit nõu küsima. Lõpuks võtsin ikka julguse kokku, sest lugejakond on siin nii silmaringilt kui vanuselt väga mitmekesine ja oleks hea teada, kuidas teie olukorda hindate.
Mure selline: natuke rohkem kui kahe nädala eest alustasin uuel töökohal. Töö on tore, töökaaslased ka, aga mu tööpäevad on tihtipeale puhas piin, sest vastaslauas istuv kolleeg haiseb lihtsalt jubedalt. See on selline kirbe ja terav kehalõhn, mis on mul nüüd juba pidevalt ninas, isegi kodus tundub vahest see lehk hõljuvat. Jagame kolleegiga sama ruumi ning ta on tegelikult tore inimene, kes on mu nii-öelda oma tiiva alla võtnud. Aga see tähendab, et ta virvendab kogu aeg mu laua juures, toetub näiteks mu kõrvale, joob kohvi, lobiseb, aga minul lähevad silmad vesiseks sellest haisust ja hakkab halb. Samas tundun ma olevat ainus, kes seda tunneb. Puhkeruumis ja koridori peal see lõhn niimoodi ninna ei karga.
Kuidas ma talle sellest räägin? Ükskõik, kuidas ma seda lauset oma mõtetes sõnastan, kardan hirmsasti, et ikkagi solvan kolleegi rängalt ja rikun meie hea suhte. Pealegi on ta seal asutuses staažikas töötaja ja saab kõigiga hästi läbi. Mina ei tunne seal peale tema veel peaaegu mitte kedagi.
Mida teha? Palun aidake!

+14
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Palun aidake!

Palun kontakttelefoni või aadressi.
Foorumi kaudu kolleegi pesta on suht keeruline.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma pigem lootsin, et ehk on keegi sarnases situatsioonis olnud ning oskab midagi soovitada. Nalja oskan ise ka teha.

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega polegi sul vähemalt praegu midagi teha. Kui olete juba staazhikad kolleegid, usalduslik suhe, ehk siis kuidagi… Aga solvab see teda ju nagunii.

Mul oli kunagi kolleeg – tark, tore naisterahvas, ülemuse nö parem käsi ja no… kõik tundsid seda lõhna ikka. Pea oli ka tihti väga rasvane, ju siis inimene lihtsalt e i pesnud. Miks, jumal seda teab.
Käisime tal kambaga külaski, uus korter heade pesuvõimalustega, saungi oli olemas.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma pigem lootsin, et ehk on keegi sarnases situatsioonis olnud ning oskab midagi soovitada.

No inimene, mida siin peale solvamise soovitada oleks?
Mis siin mõelda on? Käratad peale, et kas sa kurat pesed ka ennast ja ongi kõik.

Ise esimest päeva tööl, sa ei saa ju seda reaalselt teha.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://tervispluss.delfi.ee/uudised/oelda-voi-kannatada-mida-teha-kui-kolleeg-haiseb-higi-jarele?id=83065841

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina teeks mõnel soojemal päeval juttu a la “issver kui palav siin ikka on, nii hullult ajab higistama, kuule ega sa minu higilõhna ei tunne, mulle tundub, et ma olen maru higine”… Ehk taipab… 😀
Ja võid ka uurida sealjuures, millist higipulka tema kasutab, sest higihais on nii jube piinlik. Ja kui ikka aru ei saa, siis tee demonstratiivselt akent lahti pidevalt.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pesemine ei pruugi olla lahendus. Naharasu võib tugevamalt lõhnama hakata näiteks mingi ravimi tarbimisest, toidust, stressist, konditsioneerist jne. Pese, palju tahad.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erika (51) meenutab, kuidas ta kord jagas väikest kabinetti endast mõni aasta vanema naisega. “Ta oli igati sümpaatne, abivalmis ja sõbralik töökaaslane, kuid suvel haises lihtsalt hingematvalt higi järele. Me polnud nii head tuttavad, et oleksin tihanud talle sellise teemaga otse läheneda. Olin päris hädas ja küsisin personalijuhilt nõu, mida teha,” räägib Erika. “Ega tal olnud midagi tarka öelda, soovitas osta deodorandi ja töökaaslasele lauale panna…”
Erika tegigi nii. Ise pidi ta sel päeval majast eemal olema, aga lootis, et ehk jõuab vihje kohale ja midagi muutub. “Aitas nii palju, et higilõhn kadus, aga kolleeg oli paar päeva üsna sõnakehv ja natuke jäik. Tundsin ennast tegelikult väga halvasti.” Õnneks võttis töökaaslane asja ise teemaks ja tunnistas, et tal on tõesti probleeme higistamisega ning et ta võtab uut ravimit, mis ilmselt muutis higilõhna nii, et ta ise sellest arugi ei saanud. “Rääkisime omavahel rahulikult ja tegelikult oleme siiani väga head tuttavad. Minu jaoks oli see eluline õppetund, et niisugusel teemal otse rääkimine on ebamugav, aga ka minu “lahendus” polnud eriti meeldiv,” ütleb Erika.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On olnud elus sellist olukorda. Enamasti on olukord lahenenud nii, et inimesega hùgieeniteemadel vestleb tema ülemus.
Räägi ülemusega.

+13
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk kasutab mingeid ravimeid, millel kõrvaltoimeid jube higistamine. Siis ei aita kahjuks midagi. Ütlemine oleks eriti solvav kui haigusest.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aknaid ei saa lahti teha, ainult ventilatsioon töötab. Kuumalaine ajal oli asi ikka päris piinarikas, aga isegi praegu ei suuda ventikas seda lehka ruumist välja tõmmata.

Mu ema soovitas kirja kirjutada (anonüümse) ning lauale jätta. Aga kardan, et ta saab kohe aru, et mina kirjutasin – keegi teine ju samas ruumis pole. Pealegi tundub see argpükslik.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina teeks mõnel soojemal päeval juttu a la “issver kui palav siin ikka on, nii hullult ajab higistama, kuule ega sa minu higilõhna ei tunne, mulle tundub, et ma olen maru higine”… Ehk taipab… 😀
Ja võid ka uurida sealjuures, millist higipulka tema kasutab, sest higihais on nii jube piinlik. Ja kui ikka aru ei saa, siis tee demonstratiivselt akent lahti pidevalt.

Pigem rääkida omavahel ääri-veeri, kui hakata segama kolmandaid inimesi, ülemust, personalijuhti, teisi töötajaid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaalusin ka personalijuhiga rääkimist, aga kas see poleks justkui tagaselja susimine? Lisaks tunneb ta personalijuhti ja ka ülemust hästi, muudkui lipsib nende vahet ja käib jutustab siis mulle ka kõlakaid ja uudiseid. Ja ma ei ole veel näinud, et nood tema kehalõhna peale nina krimpsutaksid. Ometi ma ei kujuta ju asju ette!
Ja see ei tundu olevat higihais, minu higi küll nii teravalt ei lõhna. Kohe silmist võtab vee välja, kui lähedal seisab. Kusjuures just oli sünnipäevarahade kogumine ja ma tean, et tal on kuu lõpus sünnipäev. Võiksin ju kinkida kinkepakendis deodorandikomplekti, aga iial, mitte iial ei julgeks ma talle kuidagi vihjata, et noh, asja pärast kinkisin. Ma ei tahaks sugugi suhteid rikkuda, ta tundub selline klatšihimuline ka. Niigi terve igaviku otsisin head töökohta. Appi, ma ei tea, mida teha.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Eestis, siis polegi midagi teha, inimene solvuks. Kui Ameerikas, siis räägi personalijuhiga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks tunneb ta personalijuhti ja ka ülemust hästi, muudkui lipsib nende vahet

Ja need siis ei tunne midagi? Äkki lõhnad ise? Või on teie töökabinetis midagi haisemas?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aknaid ei saa lahti teha, ainult ventilatsioon töötab. Kuumalaine ajal oli asi ikka päris piinarikas, aga isegi praegu ei suuda ventikas seda lehka ruumist välja tõmmata.

Mu ema soovitas kirja kirjutada (anonüümse) ning lauale jätta. Aga kardan, et ta saab kohe aru, et mina kirjutasin – keegi teine ju samas ruumis pole. Pealegi tundub see argpükslik.

Saada selle teema link 🙂

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on tõesti veider, et keegi teine ei tunne seda lõhna.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas tundun ma olevat ainus, kes seda tunneb. Puhkeruumis ja koridori peal see lõhn niimoodi ninna ei karga.

Ma ütlen sulle, uurige, mis teil seal toas tegelikult haiseb. Mõni rott on kusagil vedru välja visanud äkki vmt.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi teine seda lõhna peale sinu ei tunne, on ju asi vaid sinus. Ehk pelgad sisimas seda kolleegi ja on tekkinud selline psühholoogiline aisting ja kestab veel koduski.
Teisest variandist ma ei hakka siin üldse rääkima, sest ei viitsi kellegiga siin vaielda. Olgu, ütlen vihjeks, et halb negatiivne energeetika võib ka väga pahasti haiseda ja kõik seda ei tunnegi. Ühed variandid on roiskunud liha, laibakas, solgihais, väävlihais. Inimesed otsivad kambas surnud rotti, aga mida sellest otsida, kui vaid üks sensitiivne seda tunneb.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kasuta mingeid ruumilõhnastajaid

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei ole ju uhhuu peast, et kujutaksin asju ette. Mina pigem arvan, et kuna ta on aastaid seal töötanud, siis teised on ära harjunud selle lõhnaga. Ja sellepärast ei tunnegi. Ja üldruumides see lehk niimoodi ei levi, meie tööruum on kõige lõpus ja selline kitsas, õhk ei liigu nii hästi, ma usun. Ta töötas varem üksi, nüüd mind võeti abiks, sest koormus suurenenud. Nii et keegi teine pole temaga niimoodi tunde ninapidi ka olnud.
Kõik nurgad nuusutasin ja uurisin juba ükspäev salaja läbi, ei tundu, et see tuleb kuskilt kolmandast allikast. Tema läheduses tunnen seda.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei ole ju uhhuu peast, et kujutaksin asju ette. Mina pigem arvan, et kuna ta on aastaid seal töötanud, siis teised on ära harjunud selle lõhnaga. Ja sellepärast ei tunnegi. Ja üldruumides see lehk niimoodi ei levi, meie tööruum on kõige lõpus ja selline kitsas, õhk ei liigu nii hästi, ma usun. Ta töötas varem üksi, nüüd mind võeti abiks, sest koormus suurenenud. Nii et keegi teine pole temaga niimoodi tunde ninapidi ka olnud.
Kõik nurgad nuusutasin ja uurisin juba ükspäev salaja läbi, ei tundu, et see tuleb kuskilt kolmandast allikast. Tema läheduses tunnen seda.

Kui kuskil teises ruumis on variant, et saate läheduses istuda, proovi nii ja kas ka on hais.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle (ventilatsiooni) saad küll ise üle kontrollida. Kas õhk üldse mingis suunas liigub?
(pane viiruk suitsema ja ütle kolleegile, et oled kristalliusku). Küünal aitab ka.
Kui aknad on stabiilselt kinni, siis peaks lausa kuskilt värske ja suvel jahutatud peale tulema ja vana õhk ära tõmmatama.
Vana või uusehitis?

Tegelt peaks normaalne vent samas ruumis istuva kolleegi kehaproduktide (nahatolm, see haisebki) eemaldamisega siiski toime tulema.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks, teised võivad samamoodi sinust rääkida, et ei tea, mismoodi sa selle tüübiga ühes toas saad töötada. Ega sinu pealt ju ka välja ei paista, et sa seda haisu tunned.

Teiseks: kui ütled, et ta on klatšihimuline, siis ta ei ole tore inimene. Mine temaga riidu. Seda juhul, kui sina ise klatšihimuline ei ole. Kui oled, siis te muidugi sobite ja siis on raskem midagi teha. Aga kui sa ei ole, hakkab sind susimine ja klatš varsti häirima, sul on põhjust temaga muudel põhjustel kergelt raksu minna ja siis on paras aeg haisukaart ka letti lüüa.

Mina ei tahaks isegi hästi lõhnava klatšimooriga läbi käia, ausalt.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, mu praeguses töökohas ühel hommikul tunnen (ja teised ka) – õudne hais. Ma ei saanud arugi, mis see on. Nonii. Meil kolleeg, üks tore meesterahvas esmakordselt haises higi järgi.

Meie tore naisülemus, sellest mehest 11 a vanem, lahendas asja nii – Oi, Mart, ma väga tahan sind kallistada, aga ei saa, kuna… Seda ütles ta oma kabinetis siiski, aga kellelegi ütles – kirjeldas kuidas see toimus:)

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui keegi teine seda lõhna ei tunne, siis oled ehk rase. 🙂

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma millegipärast arvan, et Sul tuleb hakata uut töökohta otsima. Mina ka ei kujuta ette, et uustulnukana hakkaksin kogenud inimesele kasvõi vihjamisi midagi ütlema. Kui ainult tõesti oleks mimgil usalduslikumal hetkel võimalik uurida, et kas tal mingi tervisehäda.
Mul olmud 2x taoline mure. Ühel juhul oli haisukott minust ja samal ametipulgal noorem meesterahvas, kellele suht otsesõnu soovitasin end ühel päeval pesema minna. Solvus muidugi, aga pikka viha ei pidanud. Teisel juhul aga haises ettevõtte omanik. Õnneks aga polnud ta iga päev kohal, ühte ruumi me ei jaganud ja vahest ta ikka pesi ka end 😉 kui oleks pidanud ikka päevi ta kõrval veetma, poleks ma elu sees suutnud talle midagi öelda.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuniks lause ja jutulõnga valmis mõtled, võid ka lõhnaküünlaid põletada. Ütledki, et sulle tundub, et siin ruumis on läppunud lebra ja ega tal midagi selle vastu ole, kui haisutad vähe (lõhnaküünaldega)vms.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tükk aega kaalusin, kas on õige tulla siit nõu küsima. Lõpuks võtsin ikka julguse kokku, sest lugejakond on siin nii silmaringilt kui vanuselt väga mitmekesine ja oleks hea teada, kuidas teie olukorda hindate.

Mure selline: natuke rohkem kui kahe nädala eest alustasin uuel töökohal. Töö on tore, töökaaslased ka, aga mu tööpäevad on tihtipeale puhas piin, sest vastaslauas istuv kolleeg haiseb lihtsalt jubedalt. See on selline kirbe ja terav kehalõhn, mis on mul nüüd juba pidevalt ninas, isegi kodus tundub vahest see lehk hõljuvat. Jagame kolleegiga sama ruumi ning ta on tegelikult tore inimene, kes on mu nii-öelda oma tiiva alla võtnud. Aga see tähendab, et ta virvendab kogu aeg mu laua juures, toetub näiteks mu kõrvale, joob kohvi, lobiseb, aga minul lähevad silmad vesiseks sellest haisust ja hakkab halb. Samas tundun ma olevat ainus, kes seda tunneb. Puhkeruumis ja koridori peal see lõhn niimoodi ninna ei karga.

Kuidas ma talle sellest räägin? Ükskõik, kuidas ma seda lauset oma mõtetes sõnastan, kardan hirmsasti, et ikkagi solvan kolleegi rängalt ja rikun meie hea suhte. Pealegi on ta seal asutuses staažikas töötaja ja saab kõigiga hästi läbi. Mina ei tunne seal peale tema veel peaaegu mitte kedagi.

Mida teha? Palun aidake!

Ma teaksid mida mina teeksin, sest olen väga tundlik igasuguste ebameeldivate lõhnade suhtes. Avaksin akna ja ütleksin, et ,, siin on nii imelik lõhn. Kas sina ei tunne? ,,
Kui ikka juba sinul silmad vesiseks see hais võtab siis on asi tõsine. Ja kui ta aru ei saa siis käiksingi ringi ja mängiksin nagu otsiksin haisu asukohta, ise korrutades, et ,, see lõhn nii häirib ja misasi siin haiseb niimoodi ,,. Arvan, et see on üsna selge läbi lillede öeldud, et inimene haiseb.

+7
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kolleegi häiriv kehalõhn