Esileht Kodunurk Kolm aroomiastet

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kolm aroomiastet

Postitas:

Ostsin uue kohvimasina ja sellele oli tootetutvustusse see juurde kirjutatud – oskab keegi öelda, mida see tähendama peaks? Ma saan aru, et kanguse astmed, ja selleks on seal nupp ja displei näitab ka, et saab seda reguleerida, samuti jahvatuse teralisust, aga no aroomiaste? Kas mõeldakse, et terve tuba on lõhna täis või maja või pool linna – aga no lõhn 0n lõhn ja levib ikka nagu ta levib, see sõltub vast rohkem ubadest, mitte masina valmistusviisist.

Niiet – mida selle all siis mõeldakse, või on mingi veider tõlge?

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Et sulle väärt nõu anda, siis pane siia masina mark ning mudel kirja. Muidu me jäämegi siin arvama. Kas ostsid filtriga kohvimasina, kapslitega töötava masina või Jura täisautomaatse espressomasina.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga seda omadust olen ka teiste masinate tootetutvustuses märganud, niiet see ei saa olla vaid selle masina põhine asi.

https://www.tuhat1.ee/filterkohvimasinad/393-veskiga-kohvimasin-severin-ka4810.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.gadgetreview.com/what-does-the-aroma-setting-do-on-my-coffee-maker

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm… ma pole siiski kindel, et see just maitsele väga palju juurde annab, aga olgu pealegi. Mu lõhnatundlikkus on nagunii viimasel ajal peaaegu kadunud. Selge muidugi on, et aeglane vee läbilase parandab kohvi maitset ja see on olulisem, kui see, kas paremini lõhnab või mitte. Lisaboonus, jah, kuid mitte enamat.

Igatahes aitäh valgustamast 🙂 Ma mõtlesin, et jälle mingi veider ja napakas tõlge nagu need “pole minu tassike teed” või “armastan sind kuuni ja tagasi”.

Perekool ikka aitab 😀

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle täitsa meeldib see “armastan sind kuuni ja tagasi”. Muidugi mitte täiskasvanute vahel öelduna, aga lastele vabalt, see on lapselik, unistav ja armas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaboonus, jah, kuid mitte enamat.

Lisaboonud võrdubki ju “midagi enamat” 🙂
Pidasid silma, et see on sinu jaoks ebaoluline lisaboonus. Mõnele teisele võib kohvi lõhn väga oluline osa joogielamusest olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Einoh, muidugi on kohvi lõhn tore 🙂 Muudkui – nagu ütlesin, mul juba tükimat aega on haistmine niru (ja mitte koroona tõttu), seepärast see minu jaoks oluline ei olegi. Lihtsalt selline veider väljend, arvestades kohvi niigi tugevat lõhna. Et mis pagana “astmed” seal veel saavad olla. Pole veel kohvi kohanud, mis tugevasti ei lõhnaks (maitsetut küll).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.tuhat1.ee/filterkohvimasinad/393-veskiga-kohvimasin-severin-ka4810.html

vau, ma ei teadnudki, et sellised filtrikohvimasinad on olemas, millel on integreeritud veski ???? päris äge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

What Does Aroma Level Setting do on Coffee Machines?
The aroma button is a unique brewing method that enhances coffee flavor and aroma. The hot water function runs in several continuous cycles, repeatedly heating your water reservoir. In addition, the brew cycle extends the coffee’s contact with water, blooming the fresh coffee in the filter basket.

Make sure you use a type of bean and roasting process you like. The aroma setting on the machine will enhance the existing flavors, but it will not change them.

The slow water flow during brewing makes a pot of coffee take twice as long. Still, your cup of coffee will have more subtle aromatic and flavor notes due to the extended extraction process. That said, investigate what a coffee maker is before you try advanced coffee brewing.

Ehk nii nagu jahvatusaste (ja ka jahvati) muudavad kohvimaitset, muudab seda ka kohvi “voolamise” kiirus ehk sisuliselt kuidas kohvi õhuga kokku puutub. Umbes nagu veinidel on aeratoorid ehk aitab paremini maitseid esile tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin uue kohvimasina ja sellele oli tootetutvustusse see juurde kirjutatud – oskab keegi öelda, mida see tähendama peaks? Ma saan aru, et kanguse astmed, ja selleks on seal nupp ja displei näitab ka, et saab seda reguleerida, samuti jahvatuse teralisust, aga no aroomiaste?

See aroomiaste on ilmselt Aroma control, see on kohvi tõmbeaeg osadel täisautomaatsetel masinatel. Põhimõtselt 1. aste on veidi vähem maitset, nr 3-ga on tulemus tiba tummisem, seda siis sama jahvatuse juures. Ma arvan tumedamate või kibedamate kohvide puhul võib sest abi olla, maitset parajaks sätid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, esimesed tassid tehtud – see kõige kangem oli mu jaoks tiba kange, keskmine on paras. Ja kuum on ka – eelmine, natuke lihtsam masin, mis üles ütles, ei teinud kuuma kohvi ega hoidnud seda ka soojas. Aga kui ma hommikul kell neli ärkan ja tuba on mul suht jahe, siis tahaks ikka tulikuuma kohvi. Pätikas ajas vahepeal asja ära, aga tuu põld tuu. Kannuga pliidi peal niisamuti, ikka oli puru sees ja pidi termosesse panema. Nii palju jama selle väikese asjaga. Lisaks oli vanal masinal kann sihuke mitte-ergonoomiline, ümara lühikese tilaga, et kui valad, siis kõik ilm lainetab. Disainerid kohe vahel üldse ei mõtle elementaarsetele asjadele.

Aga sellel masinal, nagu selgus, väljalülimise nupp kas ei tööta või polegi ette nähtud – kaku aina teist pistikust välja, mis on ka ebanormaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle täitsa meeldib see “armastan sind kuuni ja tagasi”. Muidugi mitte täiskasvanute vahel öelduna, aga lastele vabalt, see on lapselik, unistav ja armas.

Aga öelda lapsele, et: “Ma armastan sind väga!”, on liiga…eestipärane ja lihtne? Milleks need laenväljendid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sellel masinal, nagu selgus, väljalülimise nupp kas ei tööta või polegi ette nähtud – kaku aina teist pistikust välja, mis on ka ebanormaalne.

Loe manuaali – aga ehk on automaatse väljalülitusega ja nupp vaid sisse lülitamiseks?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtis kellaaja seadistamist, nüüd vilgub vaid see koolon numbrite vahel, aga see pole nii häiriv kui see, et terve displei vilgub. Jätsingi nüüd ööseks sisse, ei tea, kas ma vist programmeerisin ka, igatahes viimane seadistus on ekraanil. Panin vee ja filtri sisse, näis, kas ta hakkab siis hiljem hommikul ise tööle või mis ta teeb 🙂

Ei, mulle on eluaeg tehnika meeldinud ja puha, aga ma ei taha mingi lihtsa asja pärast liigselt võimelda, ja et masin ise “nõvvab” igasugu siblimist ja sehkendamist. Aga nojah, ilmselt see on lõiv lisateenuste eest. Ei viitsi mõeldagi, misuke jahmerdamine espressomasinaga veel oleks (siit Perekoolist olen lugenud). Endine kolleeg rääkis, et neitel seal nüüd sihuke peen ja vinge masin, kõigi tulede ja vilede ja kelladega, see huilgab iga tassi ees ja järel, et nüüd pese mind või tee seda ja toda ja kolmandat. Ja vett pidi võtma nagut obene. Niiet sa rohkem teeninda masinat, kui et masin sinu heaks töötab. Kohutavalt tüütu, ütles ta. Seda see Asimov ennustas, et robotid võtavad võimust! ((8O

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle täitsa meeldib see “armastan sind kuuni ja tagasi”. Muidugi mitte täiskasvanute vahel öelduna, aga lastele vabalt, see on lapselik, unistav ja armas.

Aga öelda lapsele, et: “Ma armastan sind väga!”, on liiga…eestipärane ja lihtne? Milleks need laenväljendid?

Loomulikult ütlen nii ka, aga vahel teistmoodi, mänguliselt. Kasvõi nalja tegemiseks.
Olen ühtlasi täiesti kkndel, et eestlased ütlevad seda üldse vähe oma lastele, olgu eestipäraselt või laenväljendi läbi. Aga sinul on probleem, et keegi ütleb mitut moodi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sellel masinal, nagu selgus, väljalülimise nupp kas ei tööta või polegi ette nähtud – kaku aina teist pistikust välja, mis on ka ebanormaalne.

ilmselt saad ise seadistada, millal sisse ja millal välja lülitub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Kolm aroomiastet