Esileht Sünnitus Kolmas keiser

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kolmas keiser

Postitas:

Mul on eelnevalt olnud 2 keisrilõiget (lapsepoolsetel põhjustel mõlemad) ja nüüd olen kolmanda lapse ootel. Arst ütles, et kui kaks keisrit on olnud, siis pole mõistlik loomulikku sünnitust plaanida ja kolmas peab ilmale tulema samuti keisrilõike teel. Samas on arsti jutt mind veidi rahutuks teinud. Raseduse algul rääkis ta sellest nagu väga lihtsast ja turvalisest valikust. Et ära muretse, meil siin ka 4 keisrit ühele naisele tehtud ja pole häda midagi.

Nüüd, kui juba üle poole rasedusest möödas, hakkab jutt juba tõsisemaks minema. Et iga keiser on keerulisem kui eelmine, suureneb tõenäosus suureks veritsuseks, mis võib lõppeda emaka eemaldamisega jne.

Tahaksin kuulda inimeste reaalseid kogemusi, kellel on 3-4 keisrit olnud. Kas ongi iga kord keerulisem ja taastumine raskem? Mu enda kogemus oli küll selline, et esimese keisri järel oli väga valus taastumine, aga teisega sain väga kiiresti jalule ja oli palju vähem valus.

Katoliiklikus maailmas pidi olema naisi, kes on ka üle 4 keisri lasknud teha. Eestis ilmselt soovitatakse 4. keisri ajal kohe ka munajuhade sulgemist, et järgnevaid rasedusi vältida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:09; 28.04 16:31; 28.04 16:33;
To report this post you need to login first.

Tõepoolest – hea oleks vaadata sellele tõsiasjale otsa, et iga järgneva keisriga riskid suurenevad. Emakale tehakse iga kord eraldi lõige (nahale jääb enamasti üks), kui palju lõikeid sinna emakale siis mahtuma peaks, korduvate keisritega armkudet üha rohkem, armkude ei veni…..
Olen vastuvoolu ujuja oma VBA2C sünnitusega, eks planeerimise ajal sattus see (tõenduspõhine) statistika ka ette, et tegelikult korduva opi riskid on suuremad, kui loomuliku sünnituse riskid, aga Eestis arstid väga valida ei lase ja ega emad ka ei ole valmis seda vastutust võtma. Aga nendessamades suure keisriprotsendiga riikides on keisrite üldarvude protsendi suurenemine otseses seoses emade ja laste suremuse protsentide suurenemisega.
Minu arvates peaks sellest ikkagi rääkima VEEL rohkem, et keiser ei ole ohutu operatsioon ja planeerida üle 3 lapse keisriga on vastutustundetu. Eestis on soovitatud ka 3. keisri käigus munajuhade sulgemist, seda siiski peale ei saa sundida, ema otsus peab see olema.

Mina tean tuttavate hulgas kenasti kulgenud 3. keisreid ja raskustega kulgenud 3. keisreid. Tean ka emaka eemaldamist 1. keisri käigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kaks kuud tagasi kolmas keiser (esimene erakorraline, teine plaaniline). ÄE ütles kohe alguses, et tuleb keiser. Seda kinnitas ka KV uh-d teinud arst, kes soovitas ka munajuhade läbi lõikamist. Raseduse lõpus käisin dr.Szirko juures ja tema ütles minu üllatuseks, et võin proovida ka ise sünnitada. See jäi siiski ära. Taastumine oli minul suht kerge. Hommikul oli op, kella viie paiku tulin voodist püsti ja läksin pesema. Kaks päeva hiljem saime koju. Niite välja võtma minnes liikusin juba täitsa normaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

linora – kas lasid juhad sulgeda, või mitte? Mul arst ütles, et kuna olen veel noor ja viljakat iga tükk aega ees, siis selline võimalus, et juhad sulgeda keisri käigus, on olemas, aga kui on mingi sisemine kõhklus, et kas kunagi äkki tahaks veel üht last, siis pigem mitte juhasid sulgeda. Ja et on neil ka 4 keisrit tehtud, et poleks ma esimene.

Nii et ma pigem ei sulgeks juhasid, sest mine tea, mis mõtted siis pähe tulevad, kui 40. eluaasta liginema hakkab – äkki tuleb mõistust viiv titeisu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:09; 28.04 16:31; 28.04 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kairit69 – uurisin ka VBA2C kohta ja konsulteerisin mitme loomulikku sünnitust pooldava ämmakaga. Keegi polnud nõus minuga sünnitama tulema 🙁 Suhtumine oli selline, et kui arst peab vajalikuks, et tuleb kolmas keiser, siis nemad ei taha nii kõrge riskiga rasedat ette võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 08:09; 28.04 16:31; 28.04 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei lasknud juhasid sulgeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Sünnitus Kolmas keiser

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.