Esileht Lapse ootamine Kolmas laps – kuidas elu muutub?

NĂ€itan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kolmas laps – kuidas elu muutub?

Postitas:
KĂ€gu

Ootame perre kolmandat last, ees kasvamas 3a ja 6a. Olen kuulnud paljudelt, et suurt vahet ei ole, kui lapsi juba mitu. Ja meil on ta nii oodatud 🙂
Samas praktiline pool – peame ilmselt auto vĂ€lja vahetama, reisimine lĂ€heb keerulisemaks, lapsehoidja leidmine ilmselt ka raskem ja kuidas nende kolme marakrati kĂ”rvalt oma aega leida?
Jagage oma kogemusi 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil perre sĂŒndimas ka 3-s laps ees 12a ja 9a tĂŒdrukud ootamas,nĂŒĂŒd tulemas poiss ei tea veel mida oodata kĂ”ik tundub uus ja pĂ”nev hetkel😃
Elukorralduselt autot vĂ€lja vahetama ei pea kuna suuremad lapsed istuvad ilma turva toolideta ja hĂ€ll mahub ilust ka veel tagumisele istmele. Remonti tuleb vaid tegema hakata ja ĂŒks tuba vĂ€lja ehitada,et suurem plika saaks eraldi toa 😃

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil ka kolmas laps tulemas, aga mul sai kĂ”ik lĂ€bi mĂ”eldud juba enne lapse planeerimist. Enam mingeid hirme ei ole. Mul esimesed lapsed juba suuremad ka, pigem on neist vast abi, ma loodan 🙂 Esialgu autot vĂ€lja vahetada ei plaani, kĂ”ige suuremal lapsel enam turvatooli ei ole, loodan, et mahume kĂ”ik 5-kesi 5-kohalisse autosse Ă€ra. Remonti on kĂŒll vaja teha, praegu meil ainult 2 lastetuba, 1 on vaja juurde tekitada, et igal ikka oma oleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil ka kohekohe tulemas kolmas. Kodus 13a ja 2a. Ühe 5-kohalise maasturi vahetasime mb bussi vastu, teise(suurema) 5-kohalise maasturi jĂ€tsime alles.
Hetkel elame 3-toalises korteris, lĂ”petasime just kap.remondi(tegime siin garderoobi lahendusi jne), et mahuksime kĂ”ik ilusti Ă€ra kevadeni(maja peaks valmima aprill-mai). Maja tuleb 3 magamistoaga, vĂ€iksemad hakkavad tuba jagama(kĂ”ik lapsed poisid). Iseenesest on nende tuba 17m2, et kui tulevikus asi hapuks lĂ€heb, saab toa kaheks vajadusel teha. Iseenesest peaks suurem ka 10a jooksul ehk vĂ€lja kolima 😃
Suurimad hirmud – pigem see 2a poiss, see on vĂ€ga raske laps ja see kolmas rasedus on tĂ€iesti jube ja paras piin olnud.
Aga suurem poiss on vÀga tubli ja hea suur vend, temast on nii palju abi ja ta jumaladab oma vÀikevenda
Aga no elame nĂ€eme 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil tulemas ka kolmas, kodus samuti 6- ja 3-aastane. LĂ€bi mĂ”eldud pole midagi, lihtsalt tuli otsus, et kuna nooremaks enam ei jÀÀ ja vĂ€iksemale lapsele ka liiga suurt vanusevahet suurematega ei taha, see lihtsalt Ă€ra teha. Olemasolevad lapsed on toredad ja tublid, samuti pole beebiiga olnud liiga hull, mistĂ”ttu ei oska miskit karta. Samas vĂ€ike hirm ikkagi on, et Ă€kki lööb kogu elu segi vmt. Iseendale aja leidmisega oleme ĂŒsna isekad olnud, kasutanud senini nii vanavanemaid kui lapsehoidjat, kĂ€inud nii kinos kui kahekesi reisimas, aga see osa tundub kĂ”ige Ă€revusttekitavam kĂŒll. Et kui kahte saab veel kuhugi sokutada, siis kolm tundub juba nii suur lastekari, et ei julge kĂŒsidagi 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ootan kolmandat, suuremad lapsed on 6 ja 9. Meil enamsti nii, et ĂŒks laps kĂ€ib ĂŒhe ja teine laps teise vanaema juures, kui meil vaja oma aega. Kui lapsed olid pisemad, siis oli ikka elu raskem, nĂŒĂŒd on nagu lill. Beebiga tuleb kindlasti kohtustusi juurde, aga juba tean, et kĂ”ik see möödub nii kiiresti, lapsed kasvavad ruttu. SeetĂ”ttu pean oluliseks, et meil mehega oleks nĂ€rvid terved ja oleksime rÔÔmsad, armastavad lapsevanemad. Ma ise olen varasemalt stressanud ruumipuuduse ja remondi pĂ€rast, aga olen Ă”ppinud, et laste jaoks on olulisem hoopis muu. Eriti pisikeste jaoks pole olulised uhked brĂ€ndid ja kallid reisid. PĂŒĂŒan panustada raha heasse lapsehoidjasse ja sellesse, et mehega oleks hea suhe ja ise oleksime head lapsevanemad. Lapsehoiu ja reisimise osas lĂ€heb ju ka iga aasta aina kergemaks. Mida suuremad lapsed, seda iseseisvamad. Hea, et tĂ€napĂ€eval on odavlennud ja airbnb – suure perega ei ole reisimine ĂŒldse raske, kui ise korraldada ja planeerida.
Suurem auto on meil juba varasemast olemas, vanust juba on ja tahaks uuemat, aga jĂ€llegi, peaasi, et saame perega oma sĂ”idud Ă€ra teha ja koos on tore. Meil 7-kohaline, millel osa istmeid vĂ€lja vĂ”etud, et mahuks kogu laste tavaar sisse – vĂ€ga mugav!
Oleme kogunud, et uus eluase osta, praegu on pakkumisi palju, vaatame rahulikult, beebi esialgu palju ruumi ei vÔta. Aasta jooksul loodame kolida.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Suuremate ja kolmanda lapse vahe 10a. VĂ€iksem 2,5. Kogemus siis selline. Auto tuli vĂ€lja vahetada kui kasutusele tuli turvatool. Enne oli kaks universaali nĂŒĂŒd ĂŒks universaal ja teine 7-kohaline mahtuniversaal. Suuremate ja vĂ€iksema lapse toad on ĂŒksteisest kaugemal, sest imiku öine nutt segab koolilapsi. Suurematel oli kohati raske keskenduda kui pisem nuttis. LĂ€ksin siis vĂ”imalusel jalutama vms. Suuremad said oma toale luku, et ka neil oleks privaatsus ja vĂ€iksem ei saaks rĂŒĂŒstamas kĂ€ia.
Positiivse kĂŒlje pealt nii palju, et suuremad on abiks ja vĂ€iksem naudib nende seltskonda. Samuti nĂ€en, et suurematele meeldib, et ema on kodus. Enne kĂ€isin tĂ€iskohaga tööl, siis 1,5a olin kodune ja nĂŒĂŒd 0,5 kohaga tööl. Rahaliselt minu.meelest see 3-lapselise pere toetus katab palju kulusid ja mina saangi lubada 0,5 kohags töötamist.
Ahjaa, pereĂŒritused on kĂŒll palju kallimad ja lastega kuhugi minek on kuidagi raskem ja vĂ€sitavam, aga ei midagi.hullu.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil tuleb nii, et 5 aasta sees kolm last 😀 Vanim laps on noorima sĂŒnni hetkeks siis 5a, keskmine 2a.
Erilisi muresid sellega ei ole, elamine on piisavalt suur, kaks last on samast soost ja hakkavad tuba jagama (ma ei leia, et kÔigil peab raudselt oma tuba olema, 100 m2 elamine on piisavalt suur juba ise). Endal ja mehel on taganÔutud haridus, töökohad olemas ja piisavalt sÀÀste varutud.
Hetkel autot ei oma, aga kui peaks vaja minema hakkama, eks ostame siis 7-kohalise. Ilmselt on lapsehoidja leidmine keerulisem kui vaid ĂŒhele lapsele, aga ei midagi ĂŒletamatut. Eks nĂ€is, mis saama hakkab 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Elu muutub nii, et tegemist on palju. Kui vĂ€iksem on beebi, siis vĂ”ib-olla polegi nii hull. Tema teeb ema kĂŒljes kĂ”ik asjad kaasa. Raskem on siis, kui ka viimasel tekib asjadest oma nĂ€gemus.
See ĂŒtlus, et vahet pole, kui palju lapsi on, minu arvates ei kehti. IgaĂŒks neist tahab vastavalt vanusele tĂ€helepanu, sh individuaalset.
Raske on ka siis, kui nad kÔik talvel ristipidi viirustes on.
Seega, töine on see elu. Vahva muidugi ka, aga tegemist jÀtkub.
Lapsehoidja leidmine kusjuures ei ole raskem, sest vanem laps on juba piisavalt suur ja iseseisev, keda ei pea nii kullipilgul passima.
Alguses mĂ”tlesime bussi ostmise peale, aga ikkagi jĂ€i Ă€ra. On seitmekohaline dĆŸiip, millest reaalselt kasutame ikkagi viit kohta. Mahume Ă€ra.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Lapse ootamine Kolmas laps – kuidas elu muutub?