Esileht Hobinurk Kolmedok: Suur pettumus!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 137 )

Teema: Kolmedok: Suur pettumus!

Postitas:

Nii ja mis me siis teeme – meil on mingi hulk, keda ei tohi survestada, aga neile tuleb jätta kõik õigused. Ja kelle arvelt me neile õigused anname. Kuna mingi osa lihtsalt ei taha, siis kurname oma arstid ja õed ära, nii et nood töölt lahkuvad? Kas mittetahtjate õigused on suuremad kurnatud õdede õigustest? Kelle arvelt me mittetahtjatele nende soovitud õigused anname?

Algatuseks saame need 30% sealt haiglast välja kirjutada, sest vaktsineeritud ei peaks sinna ju üldse sattuma. See on mingi eksitus.

 

Aga miks need 70%, kes end vaktsineerida ei lasknud, sest nad nii hirmsasti ravimitööstust kardavad, üldse haigeks jäädes haiglasse ronivad? Haiglas pumbatakse nad ju kohe kõikvõimalikke ravimeid täis ja ühendatakse masinatega. Kõik need ravimid ja masinad on samasuguste “pahatahtlike” teadlaste poolt välja töötatud nagu vaktsiinidki.

Vaktsineerimata inimene võiks siiski oma põhimõtetele kindlaks jääda ja meditsiinist eemale hoida.

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks need 70%, kes end vaktsineerida ei lasknud, sest nad nii hirmsasti ravimitööstust kardavad, üldse haigeks jäädes haiglasse ronivad? Haiglas pumbatakse nad ju kohe kõikvõimalikke ravimeid täis ja ühendatakse masinatega. Kõik need ravimid ja masinad on samasuguste “pahatahtlike” teadlaste poolt välja töötatud nagu vaktsiinidki.

Vaktsineerimata inimene võiks siiski oma põhimõtetele kindlaks jääda ja meditsiinist eemale hoida.

Sa ei tundu aru saavat, mis on meditsiin, mis on esmaabi, ega ka sellest mitte, mis on printsiibid.

Olukorda aitab mõista see, kui mõistad sellist kontseptsiooni nagu “risk”.

Ilma asjata ei ole mõtet mitte ühtegi ravimit võtta. Ka siis ei tohi kindlasti meditsiiniliselt sekkuda, kui ravist on rohkem kahju kui kasu.

Vaktsiinid on selles osas keerulised, et nad lubavad ennetada haigust – aga kuna nende manustamisega kaasneb ka oht tüsistusi saada, on seda otsust sellevõrra raskem teha ka.

Esmaabiolukorras aga on olukord teistsugune – seal ei ole vaja midagi mõelda ja kaaluda – sest kui meditsiiniselt asjakohaste vahenditega kohe ei sekkuta – isegi, kui see mingeid tüsistusi võib tekitada – oled sa kutu piilu.

Profülaktilises mõttes julgeb igaüks võtta ravimeid, mille riskiprofiil on väga malbe. Profülaktikas on täielik no-brainer võtta vajalikke vitamiine, liikuda ringi, olla valiv oma toitude-jookide suhtes – sest nende valikute tegemisel ei kaasne mingit terviseriski.

Selle kõige mõistmiseks ei ole meditsiinikraadi vaja.

Meditsiinikraadi on sul vaja selleks, et pakkuda adekvaatset esmaabi või valikuid mingite pikemate haiguste raviks. Mõningate haiguste vastu on vähem lahendusi – siis on ka vähem pakkuda – aga see ei tähenda, et “pakkumine tähendab”, et sa võtad nüüd selle ravi ja ma ei jäta sulle muud valikut.

Kui inimene tahab mingist konkreetsest ravist loobuda, on see tema vabadus. Üldiselt, kui haigus ja hirm piisavalt kõvasti kimbutab, ei öelda mitte mingist ravist ära, mis lubab, et see võib kasvõi natukene kannatusi leevendada.

Inimesele, keda hirm või valu antud momendil ei kimbuta, ei ole väga lihtne ravi pakkuda. Igale ühele ei mõju see ka, kui näitad kahjustustega vaevlevat patsienti – videot või pilte, et näe, sellega saad vältida seda (enamasti väga mannetu taktika – raskete tüsistustega ähvardatakse hetkel ka neid, kellel mitte mingil juhul neid tekkida ei saa, sest nad on ehk selle viiruse juba läbi põdenud, neil kulges see valutult ning nüüd on naturaalselt immuunsed – no ei usu, et üks lisadoos veel peale midagi juurde annaks :)).

Praegu on AINUKENE argument vaktsiini võtmise osas jäänud see, et see potentsiaalselt vähendab haiglate koormust. Suvaline inimene tänavalt aga ei tea seda, et see arvamus põhineb mineviku andmetel, statistikal – mitte mingitel kõvadel kliinilistel faktidel. Need, kes sellest on läbi hammustanud, näevad seda ka teistmoodi.

+15
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3870766: Näiteks beebipillid tekitavad trombe ja tapavad noori naisi, ibuprofeen põhjustab sisemist verejooksu ja maohaavandeid jnejne, rääkimata kõiksugu iluprotseduuridest. Kus on teie “isemõtlejate” silmad? Meil on siin maailmas veel niii palju ravimeid, mille vastu võidelda!

#3870766:Millise nendest ravimitest võtmata jätmisel veel inimesi ühiskonnast isoleeritakse või töölt lahti lasta ähvardatakse? Kuidas sa nii totu oled? Kui ma ikka pean Ibuprofeeni sööma, et normaalset elu elada, loomulikult hakkan vastu. Kui on vabatahtlik ja represseerima ei hakata, on kõik õnnelikud.

Täpselt! Kui Ibuprofeen sunduslikuks tehakse, tekiks sellele samapalju või rohkemgi vastaseid. Praegu saab igaüks valida kas valu puhul võtab seda rohtu, võtab mingit teist või ei võta midagi. Ka beebipillidele on alternatiivid olemas ja pole veel kuulnud et kõiki naisi sunnitakse beebipille võtma ja näiteks ööklubisse pääsemisel kontrollitaks ukse peal testiga, kas on ikka beebipillid korralikult võetud 😀

Igasugused sunduslikud ravimid tuletavad mulle kohe meelde filmi Equals kus ka näiliselt õilsal eesmärgil söödeti inimestele rohtusid sisse. Vaadake filmi ja mõelge, kas tahaksite sellises ühiskonnas elada? Praegu kahjuks oleme just selle poole teel!

Siit saab ka täispikka filmi vaadata – Equals

+15
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
  1. Viimaste andmete põhjal ütleks, et need vaktsineeritud pole midagi nii kaitstud.Igaüks saab järgi vaadata.

27.09-03.10 suri koroonaviirusega 19 inimest haiglas(liidetud kokku allikas Terviseamet). Ravimiameti lehelt selgub kõrvaltoimete teatisest (vahemik 27.09-03.10), et vaktsiin oli ebapiisav (ehk vaktsineeritud inimene suri) 6+2+1=9 inimesel! Seega selle nädala jooksul suri 10 vaktsineerimata inimest ning 9 vaktsineeritud, peaaegu 50% mõlemal.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

27.09-03.10 suri koroonaviirusega 19 inimest haiglas(liidetud kokku allikas Terviseamet). Ravimiameti lehelt selgub kõrvaltoimete teatisest (vahemik 27.09-03.10), et vaktsiin oli ebapiisav (ehk vaktsineeritud inimene suri) 6+2+1=9 inimesel! Seega selle nädala jooksul suri 10 vaktsineerimata inimest ning 9 vaktsineeritud, peaaegu 50% mõlemal.

Liiga väike sample size, et sellest mingeid põhjapanevaid statistilisi järeldusi teha. Ei saa kummagi osapoole argumendi jaoks seda ära kasutada. Muud ühised nimetajad olid kõrge vanus ja nagu aru saan, muud kaasuvad haigused.

Kui kellelgi teist siin on diabeet või eel-diabeet, tasub sellega tegeleda. Isegi, kui koroonapandeemia on läbi, ei oska teile keegi öelda, millal tuleb uus haigus, mis hakkab samamoodi kompromiteeritud organismiga inimesi niitma.

Hoitke oma tervist.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

27.09-03.10 suri koroonaviirusega 19 inimest haiglas(liidetud kokku allikas Terviseamet). Ravimiameti lehelt selgub kõrvaltoimete teatisest (vahemik 27.09-03.10), et vaktsiin oli ebapiisav (ehk vaktsineeritud inimene suri) 6+2+1=9 inimesel! Seega selle nädala jooksul suri 10 vaktsineerimata inimest ning 9 vaktsineeritud, peaaegu 50% mõlemal.

Liiga väike sample size, et sellest mingeid põhjapanevaid statistilisi järeldusi teha. Ei saa kummagi osapoole argumendi jaoks seda ära kasutada. Muud ühised nimetajad olid kõrge vanus ja nagu aru saan, muud kaasuvad haigused.

Kui kellelgi teist siin on diabeet või eel-diabeet, tasub sellega tegeleda. Isegi, kui koroonapandeemia on läbi, ei oska teile keegi öelda, millal tuleb uus haigus, mis hakkab samamoodi kompromiteeritud organismiga inimesi niitma.

Hoitke oma tervist.

Seda muidugi, eks see selgub mitme nädala pealt, aga häiriv on see, et seda infot peab taga otsima, sest Terviseamet kuulutab ainult kõva häälega, kui vaktsineerimata inimene sureb. Ma olen rahulikult kasu ja kahju pooli kaalunud, kuid infot on täna Eesti riigis raske kätte saada. Põhjamaad avaldasid kohe avalikult infot ning võitsid sellega inimeste usalduse, see ongi põhjus miks neil on see % suur. Nad keelasid edasise vaktsineerimise ära noortel kuni 30-aasta Moderna vaktsiiniga, aga mida meie Terviseamet teeb(?), nad isegi ei ole seda kommenteerinud veel.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast seda kriisi tuleks valitsuses, ametitest suurpuhastus teha. Minister võiks olla ikka inimene, kellel on vastav haridus sellele kohale. Terviseametis võiksid töötada ainult inimesed, kellel on meditsiiniline haridus, politseis samamoodi jne. Riigikogus oleks nõutud minimaalne haridus vähemalt baka. Hetkel on narr vaadata, kui minister (kellel on keskharidus) läheb arstide liidu kogunemisele või esindab Eestit kuskil välisriigis tervise teemadel????‍♀️

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast seda kriisi tuleks valitsuses, ametitest suurpuhastus teha. Minister võiks olla ikka inimene, kellel on vastav haridus sellele kohale. Terviseametis võiksid töötada ainult inimesed, kellel on meditsiiniline haridus, politseis samamoodi jne. Riigikogus oleks nõutud minimaalne haridus vähemalt baka. Hetkel on narr vaadata, kui minister (kellel on keskharidus) läheb arstide liidu kogunemisele või esindab Eestit kuskil välisriigis tervise teemadel????‍♀️

Ilus mõte küll, aga paraku on ka kraadidega eksperdid äraostetavad. Ei tea, kas see muudaks midagi.

Parem oleks vb vaadelda seda nõnda, et pukis oleks inimesed, kes teenivad riigi huve, mitte mingi korporatsiooni, religiooni, erafirma või mille veel.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Siiski see märkus ka, et ma pole kunagi aru saanud rõhutusest, et vaktsineerimisotsus peab olema inimese enda otsus (ja nt Anneli Oti tõlgenduses tähendab see koguni seda, et inimesele ei tohiks jagada infot vaktsineerimise kohta, kuna see on mõjutamine)- miks peab inimene vastu võtma otsuseid teemal, mis pole tema eriala, milles tal puudub kompetents? Suure tõenäosusega teeb ta valeotsuse, ma ei ole kindel, et seda peaks nii väga soovitama…

Nõus! Aga sed hakatakse juba maast madalast harjutama (loe: nõudma): “Kas sa võtad selle mänguasja või tolle, otsusta ära!” jne. Kõik kooli-, toidu- suhtevalikud ja muu siin elus on nö “tundmatu maa”, st keegi pole tegelikult kompetentne otsustama, aga mingi valik tuleb ju teha.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S. Siiski see märkus ka, et ma pole kunagi aru saanud rõhutusest, et vaktsineerimisotsus peab olema inimese enda otsus (ja nt Anneli Oti tõlgenduses tähendab see koguni seda, et inimesele ei tohiks jagada infot vaktsineerimise kohta, kuna see on mõjutamine)- miks peab inimene vastu võtma otsuseid teemal, mis pole tema eriala, milles tal puudub kompetents? Suure tõenäosusega teeb ta valeotsuse, ma ei ole kindel, et seda peaks nii väga soovitama…

Nõus! Aga sed hakatakse juba maast madalast harjutama (loe: nõudma): “Kas sa võtad selle mänguasja või tolle, otsusta ära!” jne. Kõik kooli-, toidu- suhtevalikud ja muu siin elus on nö “tundmatu maa”, st keegi pole tegelikult kompetentne otsustama, aga mingi valik tuleb ju teha.

Sa ei ole kompetentne ise otsustama, millisesse kooli oma laps panna/ise edasi õppima minna, mida süüa ja kellega elada? Mingi puudega oled?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, kui igaks elu otsuseks on juba eksperdi abi vaja, on probleem milleski muus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei ole kompetentne ise otsustama, millisesse kooli oma laps panna/ise edasi õppima minna, mida süüa ja kellega elada? Mingi puudega oled?

Jõuad sina aga tigetseda?!

Puue on ikka lugejas: kirjutan, et lapsest saati peab laps ehk ebakompetentne isik midagi otsustama.
Hiljem kui aru veidike peas, tuleb samamoodi mingite valikute puhul otsustada. Samuti on otsustaja tundmatu maa ees. Siin pole tegu puudega, aga sina oma tigeduses paraku sellest aru ei saa. Ja muidugi palju õnne kui oled elus ainult ja ainult 100% õigeid otsuseid teinud! Kehtib muide ka sinu personaalse vaktsineerimise/mittevaktsineerimise osas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, kui igaks elu otsuseks on juba eksperdi abi vaja, on probleem milleski muus.

Sa said aru sedasi, et on eksperdi abi vaja? Aga pöördu siis kellegi poole, kes sulle funktsionaalset lugemis- ja arusaamisoskust õpetaks!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsest saati peab laps ehk ebakompetentne isik midagi otsustama.

see “ebakompetentne isik” on ikka kurioosum. on ea- ja võimekuse kohased valikud ja otsused, hiljem teinekord ka ekspertiisi-kohased võimekused.

tundmatu maa ees on suur osa su ekspertidest samuti. sa võid üllatuda, kui muudad oma küsimust, mis muidu oleks, “mida ma peaks tegema?” selleks: “mida sina teeks?” 🙂

paljud “eksperdid” annavad sulle sellist nõu nagu nad annavad… legaalsetel põhjustel – et sa neid hiljem kohtusse kaevata ei saaks. aga see, kuidas nad ise sinu olukorras käituks, ei pruugiks alati sama olla.

kui oma nahk on mängus, toimib su aju hoopis teistmoodi – see kehtib ka ekspertide kohta. paljud eksperdid, kes teisi nõustavad, teevad seda riskivabalt. nad annavad turvalist nõu, sellist, millega keegi neid kusagile kaevata ei saa – sest see vastab mingitele spetisaalsetele ettekirjutistele, mis ongi loodud nende p**se kaistemiseks (see on kõik väga normaalne, mitte midagi õelat).

paistab, et sul on veel palju avastada… su sisetunne teab rohkem, kui sa seda hetkel usud 🙂

kergem on teisi kuulata ja uskuda, eksole.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, kui igaks elu otsuseks on juba eksperdi abi vaja, on probleem milleski muus.

Sa said aru sedasi, et on eksperdi abi vaja? Aga pöördu siis kellegi poole, kes sulle funktsionaalset lugemis- ja arusaamisoskust õpetaks!

Väo, chill. See käis mingi sellise repliigi vastu:

“miks peab inimene vastu võtma otsuseid teemal, mis pole tema eriala, milles tal puudub kompetents?”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, kui igaks elu otsuseks on juba eksperdi abi vaja, on probleem milleski muus.

Sa said aru sedasi, et on eksperdi abi vaja? Aga pöördu siis kellegi poole, kes sulle funktsionaalset lugemis- ja arusaamisoskust õpetaks!

Väo, chill. See käis mingi sellise repliigi vastu:

“miks peab inimene vastu võtma otsuseid teemal, mis pole tema eriala, milles tal puudub kompetents?”

Ma räägin praegu otsustamisest üldse.
Sa ei peagi aru saama.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu elu, sinu vastutus. Kellelegi teisele vastutust kanda ei saa, sest kellegi teise nõu järgi otsustad.

Hämad siin mätta otsas, nagu endal väljendusoskus oleks super klaar 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu elu, sinu vastutus. Kellelegi teisele vastutust kanda ei saa, sest kellegi teise nõu järgi otsustad.

Hämad siin mätta otsas, nagu endal väljendusoskus oleks super klaar ????

Kui ma sulle ei meeldi, ütle otse. Sa ei pea järel käima, variante pakkuma ja tähelepanu norima.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole veel otsustanud, kas meeldid või ei meeldi. Võib-olla oled lahe, ja mis meie vahel hetkel on, on suur arusaamatus.

Mul tähelepanu pole vaja, luban ignoreerida 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru sellest üleolevast ” neid vaktsiinivastaseid” suhtumisest. See on MINU tervis mille üle ma otsustan ja vaevalt kõiki vaktsineerima ässitajaid huvitaks mis saab minust peale seda edasi! Mitte kedagi see ei huvita, huvitab vaid see, et saaks süst tehtud ja oleksid nagu kõik teisedki, kui ei ole siis oled loll ja mida kõike veel.
Mina olen lugenud ka välismaiseid inimeste enda jagatud kogemusi, mis juhtus nendega peale vaktsineerimist ja ka mina võin olla sama saatusega, mitte keegi ei saa mulle kindlustada kuidas minu organism võtab selle vaktsiini vastu ja mis saab minu tervisest edasi. Ma olen koroona ka läbi põdenud, ütlen ausalt oli kergem kui iga sügisene nohu. Isegi peavalu rohtu ei pidanud võtma nohu pärast nagu tavaliselt, köha ei olnudki ja palavikku ka mitte. Lõhna-ja maitsemeel kadusid küll üsna pikaks aga tulid needki tagasi. Töötan kodus, reisimas,kinos,restoranis ei käi milleks mulle see jama? Kui vaktsiini tõttu pean elama edasi mingi vigasena siis seda otsust ei saa ma kunagi muuta ja ma ei soovi seda.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Veebruarist augustini covid-ravikulud 30 miljonit eurot – 1 vaktsineeritute ja 29 mittevaktsineeritute ravikulud. On veel teised ohvrid sellel mittevaktsineerimisel. Puusa-ja põlvevahetuste jaoks jääb raha vähem, vähijuhtude avastamine hilineb jnejnejne.

 

 

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, vaktsiinivastased, hästi. Te ei taha vastu võtta meditsiini poolt pakutavat vaktsiini – teie otsus. Ühtlasi ärge enda ravimiseks meditsiinitöötajate poole rohkem pöörduge. Maailmas on olemas muid võimalusi. Kui haigeks jääte, ärge Big Pharma poole vaadake ega haiglatest abi lunige. Määrige end hanerasvaga, näiteks.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

joostakse ikka haiglasse,

Kas nüüd võetakse joosta jõudvaid haiglasse, varem pidid ikka inimesed ennast kodus hanerasvaga ravima kuni enam hingata ei jõudnud?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

yle poole on vaxitud . Miks on haigeid rohkem kui eelmine aasta?  Miks on see aasta surnud mitu tuhat inimest rohkem kui eelmisel aastal? Mis on teistmoodi?

Ajupesu on loogilise motlemise ara pesnud. Systige systige.

 

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

yle poole on vaxitud . Miks on haigeid rohkem kui eelmine aasta?  Miks on see aasta surnud mitu tuhat inimest rohkem kui eelmisel aastal? Mis on teistmoodi? Ajupesu on loogilise motlemise ara pesnud. Systige systige.

Ei saagi täpselt aru, kas see on rumalus või demagoogia  (või mõlemad korraga).

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

yle poole on vaxitud . Miks on haigeid rohkem kui eelmine aasta? Miks on see aasta surnud mitu tuhat inimest rohkem kui eelmisel aastal? Mis on teistmoodi? Ajupesu on loogilise motlemise ara pesnud. Systige systige.

Ei saagi täpselt aru, kas see on rumalus või demagoogia (või mõlemad korraga).

Meil on sel aastal surnud mitu tuhat inimest rohkem kui eelmisel aastal??
Helde aeg, kus ma elanud olen, et niisuguseid jõhkraid numbreid ei tea? Tuhanded ja tuhanded surnud – vaene Eesti, Põhjasõjaaegne katkukriis on tagasi? ????

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ainult ravikulud on olulised, ole pärast saja tervisehädaga täiesti savi peamine, et süstide arv suureneks, kus see loogika on?
Iga inimene võtab endale riski tehes vaktsiini ja kui ma mõtleks vaid teiste inimeste peale, et kõik saaks rahus ringi käia ja ravikulud väheneks? teen ka siis süsti mis mulle tekitab tervise kahjustused siis mida head mina sellest saan? Sina elad minu elu edasi nende probleemidega?
Mul ema ka tegi mõlemad vaktsiinid ja ei möödunud need kahjuks kõrvalmõjudeta, ütles mulle ka, et kui ta samamoodi kodus töötaks siis ta ei teeks.
Muudkui tahetakse, et inimesed saaksid vaktsineeritud ja unustame piirangud jms aga kedagi ei huvita isegi natuke, et need inimesed kellel nii hästi ei läinud elavad edasi püsivate kahjustustega või lõpetavad hauas!! Noored, enne terved inimesed! Aga suva, vähemalt ei pea enam kandma maski ja saab rahus kinos käia. Mul on sellest 30 aastasest päästetöötajast juba nii kahju, oli korralik inimene ja tegi selle süsti oma töö pärast aga nüüd on naine ilma meheta ja laps ilma isata, noor mees nii palju plaane eluks ja see kõik läks nässu selle ühe näruse süsti pärast.

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kuna inimesed ei tea/oska teatada ja arstid ka ei teata, siis huvitav millise numbriga teatamised korrutama peaks, et reaalse kõrvaltoimete esinemissageduse saaks?

https://www.err.ee/1608364092/koroonavaktsiini-tekitatud-tervisekahju-huvitist-tuleb-nouda-ravimifirmalt

Huvitav kas mõni meie tippadvokaat saaks sellise nõudmisega hakkama ja palju see haigele maksma läheks?

Ravimiameti andmetel pole ükski Eesti elanik ravimitootjalt vaktsiini kõrvaltoime tõttu hüvitist nõudnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veebruarist augustini covid-ravikulud 30 miljonit eurot – 1 vaktsineeritute ja 29 mittevaktsineeritute ravikulud. On veel teised ohvrid sellel mittevaktsineerimisel. Puusa-ja põlvevahetuste jaoks jääb raha vähem, vähijuhtude avastamine hilineb jnejnejne.

Kas meil selle kohta ka statistikat leidub, kui palju igasugused ravijärjekorrad paksude tõttu pikemad on? Eks ole paksudki paksud ikka vaid ainult enda otsuste ja valikute tulemusel. Või on nemad see “plaaniline ravi” ja ohvrid, kes oma põlvevahetusi ootavad?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin öelda, et ravijärjekorrad ei pikene ainult koroonakohtade pärast, hetkel jäävad tegemata asjad, mis võib olla üldise meditsiini mõttes polegi olulises. Üksikisiku vaates küll. Põhiprobleem on ikkagi perearstides, et nemad tema tööd korralikult teeks. Väga palju eriarstide aegu oleks vabad, ooteajad lühemad.

Toon nt oma erialalt, digisaatekirjaga ajad on kolm kuud täis, aga e-konsultatsioonide ajad tühjad, sest pole piisavalt saatekirju perearstidele. 50% digisaatekirjaga järjekorras inimesi ei vaja eriarsti, vaid kedagi kes selgitaks haiguse olemust ja paremini hakkama saamist. Need teised 50% oleks pidanud saama vastuvõtule kuu aja jooksul ehk siis läbi e konsultatsiooni.

Järgmine asi – operatsioonid. Igas haiglas on igal arstil oma järjekord. Võid saada mõnes kohas 1 kuu pärast samale operatsioonile, mis mõnes kohas ootad 3-4 aastat. Võin öelda, et paljudes asjades kvaliteedi vahet pole.

Suurte haiglate juhid manipuleerivad selliste sõnavõttudega, et järjekorrad pikad. Kliinikumis ongi väga pikad järjekorrad, enne koroonat oodati u 3 a uut liigest. Regionaalhaiglas vist 2 aastat. Kae operatsioone tehakse meeletult , järjekorrad sõltuvad seisundist, mõni saab 1-2 kuuga.

Nt mandlite eemaldamisele võib Tallinnas saada paari nädalaga.

Nt lükati regionaalhaiglas operatsioone edasi, kuna oli liiga palju traumasid- tõukerattad, libedus.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 137 )


Esileht Hobinurk Kolmedok: Suur pettumus!