Esileht Koolilaps Kolmekesi koos on tüli majas

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kolmekesi koos on tüli majas

Postitas:

onutütred, kaks ühest perest ja üks teisest perest. õed on 10 ja 12, onutütar 9. õed saavad omavahel läbi enamvähem, kuid kaklemist ikka on. kui kolmekesi koos, siis üks õde ja onutütar sobivad omavahel paremini ja teist õde kampa ei võta. teine õde nukker, otsib kontakti, käib ema sabas, sööb igavusest. läheb tüütuks, sest on armukade. hetkel on õed riius, onutütar aga teatas, et nemad selle ühe õega ei taha muud kui sellest teisest õest lahti saada. ma ei öelnud praegu midagi, aga kavatsen nendega homme rääkida.

MIDA TEEKSID SINA? kuna mul on endal lapsepõlvetraumad tõrjumisega, siis minu lahendus on, et kas õpivad kolmekesi toime tulema ja kedagi tõrjuda ei tohi või siis ei saa üldse kokku, sest ma ei luba teiste head läbisaamist selle ühe õe tõrjumise hinnaga. perekond peab kokku hoidma, see on minu moto. oma õe ja venna eest peab seisma ja ei tohi lasta talle haiget teha. samas, lapsel on õigus oma sümpaatiatele ja vägisi ju armsaks ei saa. see üks õde on varem ka ühe sõbra kaotanud teisele õele ja elas seda väga valusalt üle. ma ei taha, et ta oma suguvõsas ka peab tõrjumist tundma.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumma õega onutütar sõbrustab, ma pakun, et vanemaga? Meil oli sama, et kolmest lapsest on üks üle. Õnneks meil oleks see loogiline ülejääja olnud vanim ja seepärast õnnestus tal end ikka suure ja targana kampa sokutada. Ega ilmselt polgi muud, kui peab vaatama, et oleks vähemalt keegi neljas kambas, muidu ei kohtu…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omad koerad kaklevad, omad koerad lepivad. Ei sekkuks sellesse, kui asi just füüsiliseks kakluseks ei lähe. Vägisi ei pea suhtlema ja sinu moraalilugemine ainult süvendab vastuolusid.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul olid naabritüdrukud ka 2aastase vahega ning absoluutselt ei sobinud omavahel. vanem oli rahulik ja tasakaalukas, noorem nagu tulesäde. omavahel hakkasid läbi saama alles täiskasvanuna.
selline vägisi koos olema sundimine ainult seetõttu, et ollakse õed (või sugulased), on karm ning tekitab pigem probleeme juurde. leia pigem sellele lapsele, kes teistega väga ei klapi, muud tegevust, mitte ära sunni teda vägisi kolmandaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei öelnud praegu midagi, aga kavatsen nendega homme rääkida

Mina ei räägiks kõigi kolmega korraga, selles vanuses lastele võib see anda pigem hoogu seda kolmandat veelgi rohkem tõrjuda. “Õdede-vendade eest peab seisma” juttu räägiksin eraldi ainult onutütrega seltsiva õega.

Ma pakuksin võimalust üksinda jäänud õel mõni sõbranna külla kutsuda või siis leiaksin talle onutütre kohaloleku ajal muud tegevust

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

onutütar aga teatas, et nemad selle ühe õega ei taha muud kui sellest teisest õest lahti saada

Üks asi on see, kui üks laps lihtsalt ei klapi teistega ega soovi samu mänge mängida. Teine asi on see, kui kaks ütlevad, et nemad soovivad kolmandast lahti saada. See on konkreetne kiusamine ju! Kas need, kes siin kommenteerivad, et suva, las olla, vaataksid koolikiusamisele ka läbi sõrmede? Et kui üks laps teistega ei klapi ja kõik temast lahti saada tahavad, siis see on nagu täiesti okei käitumine? Ma ise ei lubaks eluilmas sellist käitumist ja suuvärki ei lapsevanema ega õpetajana. Kõik ei pea sõbrad olema, aga üksteise vastu peab ikkagi sõbralik olema.

Üks minu lastest on samamoodi üsna raskesti seltskonda sulanduv ja kui kolmas on ka, siis enamasti jääb tema välja, sest tema algatust ei võeta vastu ja tal on väga kindlad sõbrad, kellega ta hästi sobitub ja samu asju teha tahab. Ma otsin talle muid tegevusi ja olen temaga meeleldi ise koos. Ometi ei lubaks ma iial teistel tema kohta halvasti öelda ja tema vastu mingit kambakat teha. Kui ei soovi mängida, okei, aga nõmedaks minna ei saa ka.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean õdesid, kes absoluutselt omavahel läbi ei saanud, vahepeal elas üks õde tädi juures ja kui vanemad lahutasid, lahutati ka õed. Nüüd on 25+ ja väga hea läbisaamine.
Olen ka pidanud oma venna- ja õelapsi hoidma, ikka tekivad sümpaatiad, kambad jne. Pead üle elama selle perioodi, kohtled kõiki võrdselt, eeliseid ei anna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsuksin külla selle tõrjutu õe sõbranna võ mõne samavana sugulase veel.
3 tekitab alati probleeme.????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pisut väiksematega selline süsteem: kui kolmekesi, olgu kõigil tore (õpetab ka märkama). Kui keegi ise tahab eralduda, on see OK. Kui paremini klappivad tahavad kahekesi olla, ütlevad mulle ja ma leian kolmandale tegevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise lahtisaamise jutu peale sekkuks kohe ja räägiks kõigiga korraga (olgu ma siis vanaema, tädi, ema, sõbranna jne), sest pereliikmete vahel sellist teemat ei arendata. Kas emmale kummale (teisele lapsele) sobiks vastupidine olukord, et mingi ebasobivuse korral lükatakse neid kõrvale (pereliikmed, sõbrad). Üldjuhul sellistel “sunnitud” koosolemistel (kõik lapselapsed maal, sugulaste koosviibimised, mitte eraldi üheealiste sõprade kokkusaamine) peaksid enamvähem üheealised suutma siiski aegajalt ja ühiselt koos tegutseda, kuigi ei pruugi olla päris südamesõbrad. Ning aeg-ajalt võimaldaks ka nö paremini klapivatel lastel omavahel tegutseda ja siis tegutseks ise koos eraldioleva lapsega (temale meeldivate tegevustega) või organiseeriks talle sobivat seltskonda (naabrilaps, sõber külla vms) või kui talle sobib, siis võimaldaks ka täiesti omaette olekut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omad koerad kaklevad, omad koerad lepivad. Ei sekkuks sellesse, kui asi just füüsiliseks kakluseks ei lähe. Vägisi ei pea suhtlema ja sinu moraalilugemine ainult süvendab vastuolusid.

Et siis kiusamine on aktsepteeritav? Ikka tuleb õpetada lastele, kuidas on viisakas käitumine. Kui on kolm inimest külas, siis suhtled ju ikka kõigiga või teatad ühele, et temaga sa täna ei räägi, vaadaku ise, kuidas hakkama saab. Kas sa tahad, et su enda laps oleks tõrjutu?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Kolmekesi koos on tüli majas