Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kolmeraudne 14.03

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Kolmeraudne 14.03

Postitas:
Kägu

Ega valitsuskõnelused ei saa ollagi midagi muud kui meie igapäevane elu. Vaimne vägivald, mis on koduseinte taga varjus olnud, on juba nii suureks kasvanud, et see on nähtav valitsuse tasandil. Ja kasutavad vaimse vägivalla võtteid kõik osapooled. Ja keda sinna valida siis kui need, kes on valitud ei sobi? kas üldse on kedagi, kes iial vaimse vägivalla võtteid ei ole kasutanud ega hakka kasutama ? Võim lööb pähe ja sõltub nüüd, kas see, kellele võim pähe on löönud esindab vaateid, mis sobivad või vaateid, mis ei sobi. Kui sobivad vaated, siis öeldakse, jah nii ongi neile teistele vaja, saavad asja eest.
Siin üks loend :

Vaimsele vägivallale viitavad:
ignoreerimine – tunnete, arvamuste, soovide, ettepanekute eiramine;
vaikimine – nn tummfilm;
ähvardamine – vägivalla kasutamisega kaaslase või ka enese vastu, näiteks lubab ennast ära tappa, lapsed emalt ära võtta jms;
jälitamine, jälgimine – teise inimese järel käimine, tema tegemiste ja käimiste jälgimine, “juhuslike” kohtumiste otsimine jms;
segamine, tülitamine – kõnetamine, helistamine, kirjade, meilide, kingituste, lillede saatmine jms;
hirmutamine – paneb kaaslase kartma oma ilme, liigutuste, sõnade või tegudega, näiteks kiire autosõit, kui naine kardab kiirust, keldrisse kinnipanek jms;
sõimamine – ebaviisakate, ebatsensuursete sõnade kasutamine ja nimetuste andmine;
laimamine – näiteks sõpradele, kui inetu, rumal, seksuaalselt frigiidne jms partner on;
alandamine – näiteks kaaslane on paks, inetu, rumal, ei oska mitte midagi jms;
süüdistamine – muuhulgas, et ohver on toimunud vägivallas ise süüdi, ohver on vägivallatseja niikaugele viinud;
ohvri ja tema soo halvustamine, vähendamine – näiteks märkused: naise loogika; mida naine ka teab jms;
manipulatsioon – näiteks ohvri tunnetega mängimine, olles kord südamlik ja hell, kord vägivaldne;
sugestioon – näiteks sisendab kaaslasele, et too on vaimuhaige jms;
kontroll – teise inimese tegemiste, käimiste, ajakasutamise üle;
eraldamine, isoleerimine – sugulastest, sõpradest, kõigist, kes võiksid ohvrile tuge ja abi pakkuda, näiteks ei luba enam sõbrannaga suhelda;
laste kasutamine vägivallavahendina – kasutab lapsi partneris süütunde äratamiseks, sõnumitoojate, informaatoritena, kasutab lastega kohtumise õigust vägivallaga ähvardamiseks;
eesõiguste ja võimuasendi ärakasutamine – kohtleb partnerit nagu teenijat, teeb kõik suured otsused üksi;
majanduslik kontroll – töö saamise takistamine, töölkäimise keelamine, rahasaamise takistamine, raha mitteandmine jms;
juriidiline kuritarvitamine – väljapetmine, allkirja võltsimine jms;
kaudne vägivald – teise inimese esemete või omandi hävitamine, näiteks asjade lõhkumine, ähvardamine lastele ja teistele lähedastele viga teha jms.
https://bioneer.ee/ka-vaimne-v%C3%A4givald-v%C3%A4givald

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli tõesti kole saade. Äärmiselt ebameeldiv Raud muutus täiesti vastikuks minu jaoks. Aga ta ise on ka ju rääkinud, et ongi selline vastik ja erapoolik. Miks sellist ühe erakonna tümitamist lastakse eetrisse. Kas sellest aru ei saada, et aina enam poolehoidu võidab sellest EKRE, sest inimesed hakkavad juba aru saama, et EKRE on muutunud kiusamisohvriks, teda oleks vaja kaitsta. Lihtsalt nii kahju on. EKRE pole pooltki nii hull, kui kogu meedia laseb välja paista. Ma ei saa üldse arugi, mis toimub.
Reformar Ligi ei teadnud enam, keda mustata. Absoluutselt kõik võttis ette. Isegi Ratase, kellega tahetakse ju koalitsiooni teha. Isamaasse suhtus üldse nii, et mida te poisikesed üldse asjast teate. Vot meie teame täpselt, milline EKRE on. Tegelikult on see nagu mingi näitemäng televaatajatele, sest tegelikult juhtpoliitikud kõik tunnevad üksteist ja teavad kõik, milline EKRE on. Lihtsalt võimu pärast käib meeletu mustamine. Lihtrahvast ei huvitu hetkel küll keegi. Asi on juba põhimõtteliseks muutunud.
Ja kui küsiti Ligi käest, mida tähendab koalitsioonilepe ja kas see on nagu pühakiri, siis kiiresti vuristas, et ikka on jah nagu pühakiri ja edasi jätkas pikalt EKRE tümitamist. Raud ainult noogutas kaasa mõnuga.
No ja siis see Ligi jutt, kuidas me oleme väike riik ja peamegi sitsima kogu Euroopa ees. No see ei ole normaalse inimese jutt. See ei ole enam see Euroopa Liit, kus tahaks olla. Päris ausalt. Juba Euroopast manitsetakse meid. No mida kuradit! Võrdlus NL-ga on täiesti asjakohane.

See on su pikas lobas ainus koht, millega saab nõustuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/news/eesti/graafik-parast-riigikogu-valimisi-ekre-oitseb-isamaa-liikmete-arv-asus-langema?id=85610613

Kõik kriminaalid on endale lõpuks erakonna leidnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ettevõtja Unt on siis sinu sõnul kriminaal? On sul oma lobale katet ka või hakkad kohtukuludeks raha korjama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See oli tõesti kole saade. Äärmiselt ebameeldiv Raud muutus täiesti vastikuks minu jaoks. Aga ta ise on ka ju rääkinud, et ongi selline vastik ja erapoolik. Miks sellist ühe erakonna tümitamist lastakse eetrisse. Kas sellest aru ei saada, et aina enam poolehoidu võidab sellest EKRE, sest inimesed hakkavad juba aru saama, et EKRE on muutunud kiusamisohvriks, teda oleks vaja kaitsta. Lihtsalt nii kahju on. EKRE pole pooltki nii hull, kui kogu meedia laseb välja paista. Ma ei saa üldse arugi, mis toimub.

Reformar Ligi ei teadnud enam, keda mustata. Absoluutselt kõik võttis ette. Isegi Ratase, kellega tahetakse ju koalitsiooni teha. Isamaasse suhtus üldse nii, et mida te poisikesed üldse asjast teate. Vot meie teame täpselt, milline EKRE on. Tegelikult on see nagu mingi näitemäng televaatajatele, sest tegelikult juhtpoliitikud kõik tunnevad üksteist ja teavad kõik, milline EKRE on. Lihtsalt võimu pärast käib meeletu mustamine. Lihtrahvast ei huvitu hetkel küll keegi. Asi on juba põhimõtteliseks muutunud.

Ja kui küsiti Ligi käest, mida tähendab koalitsioonilepe ja kas see on nagu pühakiri, siis kiiresti vuristas, et ikka on jah nagu pühakiri ja edasi jätkas pikalt EKRE tümitamist. Raud ainult noogutas kaasa mõnuga.

No ja siis see Ligi jutt, kuidas me oleme väike riik ja peamegi sitsima kogu Euroopa ees. No see ei ole normaalse inimese jutt. See ei ole enam see Euroopa Liit, kus tahaks olla. Päris ausalt. Juba Euroopast manitsetakse meid. No mida kuradit! Võrdlus NL-ga on täiesti asjakohane.

Küll need ekrekad nüüd ikka niutsuvad, et kus neile tehakse liiga ja mida veel. Ja et kõigil hakkab neist nüüd kahju – kinnitan, et ekrest ei hakka mul kunagi kahju.

Kes on ekrekad? Need, kes kuuluvad erakonda või ka need, kes valisid EKRE? Ma pole kumbki. Mul jäi üldse hääletamata. Nagu kiuste kaotasin kodus id-paroolid ära ja kuskile valima ka ei viitsinud minna. Mees valis küll EKRE. Aga jah, me mehega mõlemad kuulasime Delfis Mart Helmega intervjuud ja ma ei saa midagi teha, mulle see meeldis. Ja siis kuulasin igavat Kaja Kallast ja ei viitsinud teda lõpuni kuulatagi. Aga jah, ma pole kunagi Reformierakonna valija olnud. Lihtsalt need inimesed seal eesotsas pole sümpatiseerinud. Mulle ei meeldi ülbus ja arvamine, et meie oleme kõige targemad ja meie ainsana teame, mis Eestile hea on. Ja see teiste maha tegemine. Alguses Keskerakond oli peksupoiss, nüüd EKRE.

Ja EKRE ei ole ülbe ning ei tee kedagi maha? Ainult ärapanemisele on kogu nende poliitika ehitatud. Helme räägib vaid seda mida sa tahad kuulda, mitte seda, mis oleks Eestile kasulik ja kui sa veel ei tea, siis seda nimetatakse populismiks. Sildistatakse teatud gruppi inimesi ( tolerastid, liberastid), et saaks üiskonnas vähem edukate hääli koguda, sest nad tunnevad end kõrvalejäetuna. Kuid see probleem ei kao, sest neil ei ole tegelikult sellele lahendust, on vaid võimunälg ja rumalad lähevad söödaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saadet ma ei näinud, kuid julgen ka hetkel väita, et Ligi vastu Sibul saata oli viga. Oli viga juba siis, kui ETV-s olid jupp aega tagasi Esimeses Stuudios Sibul ja Tsahkna vastamisi – teemaks tol hetkel väga tuline vaidlus eutanaasia üle. Sealt on väga eredalt ja VÄGA kahetsusväärselt meelde jäänud Sibula väide, et elada saab väärikalt, väärikalt ei ole võimalik surra. Ma ikka tol hetkle täitsa potsatasin teleka ees, et hoppaaa, kuidas sellist “ämbrit” üldse saab suust välja ajada … veel enne valimisi ka. Ma imestan, et ajakirjandus seda üles ei noppinud ja oma elu elama ei pannud. Sibul on väitlussaadetes väga nõrk. Oponendi maiuspala.

Kui nüüd valimisi kommenteerida oma mätta otsast, siis ega kedagi valida nagu ei olnudki. Keski enam ei tahtunud – nagu nafta-sheigiriigis elaks – raha tuleb seina seest. Reformi ka mitte – nii meeles on veel nende kergelt mõnitav stiil tavalise töömesilase suunas.

Sa oled ise üks ämber. Sibul on just kõva vastane oma rahulikkuses. Tead kuidas närvitsejad ja karjujad lähevad hüsteeriasse kui nendega samale tasemele ei lasku. Tsahknast pole üldse mõtet rääkida. Sibul üritas talle mitu korda selgeks teha mida eutanaasia endaga kaasa tooks. No ei saanud puupea aru :). Lõpuks Sibul loobus, mis sa ikka ulliga teed. Selgelt kirjutati järgmisel päeval igal pool et Tsahkna kaotas debati. Aga nii nagu Tsahkna ei saanud pihta, nii ei saa sina kah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga eile õhtul oli küll väga hea, kui Ringvaates Yana Toom külaliseks oli. Ja mida ütles Toom? Toom ütles, et tema oli see, kes eurametnikul käskis Ratasele helistada aga kuna kätte ei saanud, siis kirjutas. Ja mida väitis üleeile Esimeses stuudios kesik Mägi? Et Ansip ja Paet käskisid kirja kirjutada!! Tal on kindlad andmed, et see nii on. Saate aru, keskerakond on nii lõhki, et nad ei tea enam, mida teevad või tegemata jätavad. Keda süüdistavad või keda mitte. See milline valetamine käib, on ikka täiesti lubamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaatasin Kolmeraudset.
Sibul ei vedanud kahjuks välja jah, aga ega Ligi jutt kogu enesekindluse juures nüüd mingi kuld ei olnud, mehel olnud asjalikumaid hetki, pehmelt öeldes. Aga Sibulaga polnud vaja mingit raskekahurit kasutatagi, piisas käpikutest.
Sibul on ilmselt lihtslat sisimas aus inimene, kellele need poliitmängud üle pea käivad.

Aga hea hetk oli see, kus Raud röökis, et loodav koalitsioon on konkurentsitult KÕIGE ebapopulaarsem, mitte keegi ei taha seda koalitsiooni, kõik muud kombinatsioonid on mäekõrguselt eelistatumad, ja samal ajal jookseb ekraani all poll, kus IKE on konkurentsitult ja kordades teistest üle. See oli tõesti koomiline!
Kui teistes saadetes näidatakse polli pidevalt ja palju, siis sellest kadus see kiiresti ega tulnud enam kordagi näitamisele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin ka Madisoni ja Mikserit, mis oli küll palju varasem, enne koalitsioonikõnelusi võetud. Mõlemad väga head, aplaus. Sõnaosavad, vaimukad, parajalt kriitilised ja iroonilised, parajalt tõsised ja isegi suuremeelsed. Suurepärane vaatepilt, asjalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See võigas Ligi on vist hirmu kätte suremas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keda või mida ta sinu meelest kardab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kogu refikamp kardab. Kardab, et ronitakse nende punutud pessa ja avastatakse, mida kõike seal leidub! Kui seda teevad sõbralikud ja kodustatud jõud, siis pole hullu, aga kui vaenulikud, kes soovivadki paljastada kõik põranda alla maetud varanduse ning laibad, siis on jama majas. Ega see vastutöö muidu niivõrd intensiivne ei ole. Nad ju juba nägid, et kesikud nii ilusti sitsivad ja söövad peost, ja e-häältega loodeti kohe-kohe ka ise oma aardekirstu kaane peale tagasi kükitada, aga … vaat kuidas läks.
Nii et mis nüüd saab?! Paanika, loomulikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu refikamp kardab. Kardab, et ronitakse nende punutud pessa ja avastatakse, mida kõike seal leidub! Kui seda teevad sõbralikud ja kodustatud jõud, siis pole hullu, aga kui vaenulikud, kes soovivadki paljastada kõik põranda alla maetud varanduse ning laibad, siis on jama majas. Ega see vastutöö muidu niivõrd intensiivne ei ole. Nad ju juba nägid, et kesikud nii ilusti sitsivad ja söövad peost, ja e-häältega loodeti kohe-kohe ka ise oma aardekirstu kaane peale tagasi kükitada, aga … vaat kuidas läks.

Nii et mis nüüd saab?! Paanika, loomulikult.

Kas sa tõesti ise enda poolt kirja pandud möga usud või lahmid niisama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka usun. Aga kui sul on parem seletus sellele meeletule vihkamis- ja sõimulainele, mis praegu reffide poolt tuleb, siis lao see lagedale. Kuulame.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka usun. Aga kui sul on parem seletus sellele meeletule vihkamis- ja sõimulainele, mis praegu reffide poolt tuleb, siis lao see lagedale. Kuulame.

olen ka kuskilt mujalt seda sõimu ja viha kuulnud-näinud, ava silmad ja kõrvad

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tõesti? Sina ava lihtsalt näiteks Delfi, isegi kinnisilmi peaks nägema, mis seal toimub. ja mitte ainult seal – ka ERR-is ja muudes peavoolukanalites.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ettevõtja Unt on siis sinu sõnul kriminaal? On sul oma lobale katet ka või hakkad kohtukuludeks raha korjama?

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii naljaks on lugeda kuidas EKREiidid kisavad, et reformikad on hädas, kui reaalselt on vähemalt pooled kui mitte rohkemad KEle oma hääle andnud pettunud. Samuti on ju Isamaa liikmeid ja toetajaid kaotanud. Ilmselt järgmiste valimisteni Isamaa isegi ei vea välja. Hetkel on see koalitsiooni asi Ratase projekt, mis ei pruugi üldse hääletusel läbi minna. Samuti võib tulla lõpuks vastuhääli Isamaa ridadest.
Kindel ei saa olla ka selles, et EKRE viimasel hetkel IKEle kotti pähe ei tõmba. Või valitsusse saades koalitsiooni lepingule ei vilista ja hakka oma dikteerima, ning Seedrit ja Ratast lolliks ei tee. Praegu oleks õige aeg kõik EKRE “ilusaks joojad” meelde jätta, et kui nad poole aasta pärast kiunuvad ja hädaldavad, siis neile meelde tuletada, et “ise tegi, ise tegi”!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle jäid just meelde sibula sõnad. poliitiliselt viisakusest ütles, et peab küll ligist lugu, aga ta ei ole asendamatu. tõi selle vana ja tuntud reffide diagnoosi ikka välja. ligi on üks suuremaid matse eesti poliitikas kunagiste sõnavõttude tõttu ja valgustatud demokraatias ei oleks temasuguse koht kindlasti poliitikas. õnneks jäävad suure tõenäosusega reformikad valitsusest välja. refi ühetaoline tulumaks on tegelikult see, mis eesti usbekkide ja hindudega ühte paati paigutab. eesti on juba praegu varandusliku ebavõrdsuse poolest eu-st lahkuva suurbritanniaga umbkaudu võrdne, kuigi viimase näol on tegemist vana klassiühiskonnaga. sedasi võibki lõpuks poole eesti rahvast ukrainlaste jm rahvaga asendada, sest sellist ühiskonda pole olemas, kus suurem osa töid ei oleks lihttööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõesti? Sina ava lihtsalt näiteks Delfi, isegi kinnisilmi peaks nägema, mis seal toimub. ja mitte ainult seal – ka ERR-is ja muudes peavoolukanalites.

vaata, siin ilmselt ongi meie vahe, et sina avad lihtsalt delfi, mina jälgin olukorda juba kaua, erinevatelt kanalitelt, erinevatelt lehtedelt jne jne, ei ela ainult hetkes

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle jäid just meelde sibula sõnad. poliitiliselt viisakusest ütles, et peab küll ligist lugu, aga ta ei ole asendamatu. tõi selle vana ja tuntud reffide diagnoosi ikka välja. ligi on üks suuremaid matse eesti poliitikas kunagiste sõnavõttude tõttu ja valgustatud demokraatias ei oleks temasuguse koht kindlasti poliitikas. õnneks jäävad suure tõenäosusega reformikad valitsusest välja. refi ühetaoline tulumaks on tegelikult see, mis eesti usbekkide ja hindudega ühte paati paigutab. eesti on juba praegu varandusliku ebavõrdsuse poolest eu-st lahkuva suurbritanniaga umbkaudu võrdne, kuigi viimase näol on tegemist vana klassiühiskonnaga. sedasi võibki lõpuks poole eesti rahvast ukrainlaste jm rahvaga asendada, sest sellist ühiskonda pole olemas, kus suurem osa töid ei oleks lihttööd.

Eestis on puudu HARITUD tööjõust ja oskustega töötajatest. Kahjuks ei ole eestlane väga aldis tööd tegema. Miks muidu tuleb võõrtööjõudu sisse tuua. Olen lugenud mitmeid intervjuusid ja vaadanud mitmeid saateid kus ukrainlased räägivad. No ei ole see palk mingi sandikopikas aga eestlane ei taha tööd teha.
Samas ronib eestlane ise täpselt samamoodi Soome odavat tööd tegema. Paljud kalevipojad just EKRE pooldajad (silmakirjalikud ja väikesed inimesed, keda Soomes ei sallita ja kes siis Soomest koju tulles ei salli siin teisi – tahaks tagasi teha). Kas tõedti on refi ühetaoline tulumaks midagi mis muudab ebavõrdsuse suuremaks? Mida tegi praegune tulumaksusüsteem pensionäridele, toitjakaotuspensionide saajatele? Olgem ausad, kui üle 2100eur teeniv inimene kaotas mingi 38 eur (varasem tulumaksuvaba 180eur ja nüüd 0) siis see pole märkimisväärne kaotus. Töötav pensionär kaotas oluliselt rohkem. Lisaks kas oled tutvunud EKRE tulumaksu plaanidega?
Sellist soga saab ajada vaid harimatu madalapalgaline laiskvorst. Eestis on piir kust tulumaksuvab piir hakkab vähenema 1201 eurost ja arvata, et inimene kes teenib nt 1300 bruto on rikas, näitab selgelt väitja rumalust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

vaata, siin ilmselt ongi meie vahe, et sina avad lihtsalt delfi, mina jälgin olukorda juba kaua, erinevatelt kanalitelt, erinevatelt lehtedelt jne jne, ei ela ainult hetkes

Siin on see vahe jah: mina jälgin mitte ainult erinevatelt kanalitelt, vaid ka aastaid ja aastaid. Kui sina samuti, siis seda enam jääb sulle kaasa tunda. Võiksid Delfiga piirduda, vahet pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis on puudu HARITUD tööjõust ja oskustega töötajatest. Kahjuks ei ole eestlane väga aldis tööd tegema. Miks muidu tuleb võõrtööjõudu sisse tuua. Olen lugenud mitmeid intervjuusid ja vaadanud mitmeid saateid kus ukrainlased räägivad. No ei ole see palk mingi sandikopikas aga eestlane ei taha tööd teha.

Samas ronib eestlane ise täpselt samamoodi Soome odavat tööd tegema. Paljud kalevipojad just EKRE pooldajad (silmakirjalikud ja väikesed inimesed, keda Soomes ei sallita ja kes siis Soomest koju tulles ei salli siin teisi – tahaks tagasi teha). Kas tõedti on refi ühetaoline tulumaks midagi mis muudab ebavõrdsuse suuremaks? Mida tegi praegune tulumaksusüsteem pensionäridele, toitjakaotuspensionide saajatele? Olgem ausad, kui üle 2100eur teeniv inimene kaotas mingi 38 eur (varasem tulumaksuvaba 180eur ja nüüd 0) siis see pole märkimisväärne kaotus. Töötav pensionär kaotas oluliselt rohkem. Lisaks kas oled tutvunud EKRE tulumaksu plaanidega?

Sellist soga saab ajada vaid harimatu madalapalgaline laiskvorst. Eestis on piir kust tulumaksuvab piir hakkab vähenema 1201 eurost ja arvata, et inimene kes teenib nt 1300 bruto on rikas, näitab selgelt väitja rumalust.

Kogu asja taandab ainult isiklikule rahakotile ja maksusüsteemile ainult see, kellel muud peale raha-argumendi ei olegi. Mul on maksusüsteemist suht suva, see oleks viimane, mille pärast ma tahaksin reffe välja vahetada, ausõna.

Praegu oleks õige aeg kõik EKRE “ilusaks joojad” meelde jätta, et kui nad poole aasta pärast kiunuvad ja hädaldavad, siis neile meelde tuletada, et “ise tegi, ise tegi”!!!!

Mina ei kinu ega ole ka ise midagi teinud. Ma ei käi juba palju aastaid üldse valimas, olen erapooletu jälgija. Nii et mina ei teinud midagi, mina elan iga korra ajal. Aga teie kiunumist on küll paha vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on see vahe jah: mina jälgin mitte ainult erinevatelt kanalitelt, vaid ka aastaid ja aastaid. Kui sina samuti, siis seda enam jääb sulle kaasa tunda. Võiksid Delfiga piirduda, vahet pole.

ja mida sinu väga lai silmaring lõpuks öelda tahab, miks peaks keegi delfit meeleheitlikult lugema, mis sul selle delfiga nii väga on

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kolmeraudne 14.03