Esileht Koolilaps Kolmikkatsete vestlused

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: Kolmikkatsete vestlused

Postitas:
Kägu

kas keegi on saanud ootenimekirjas olles nüüdseks kutset JWG, TÜG

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai täna just kutse vestlusele KSG-sse, mis oli tema kolmas valik. Veider.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas keegi on saanud ootenimekirjas olles nüüdseks kutset JWG, TÜG

TÜG-ist tuli täna kutse, aga ootenimekirjas mu laps ei olnud. Olen see Kägu, kes kirjutas, et kahes koolis vestlusel käidud ja pärast seda oli vaikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai täna just kutse vestlusele KSG-sse, mis oli tema kolmas valik. Veider.

Miks see veider on? Miks siis üldse kolm kooli avaldusse märkida, kui nt kolmandast isegi vestluskutset ei oota? Minu lapsed nt märkisidki üks ühe kooli, teine kaks kooli.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai täna just kutse vestlusele KSG-sse, mis oli tema kolmas valik. Veider.

Miks see veider on? Miks siis üldse kolm kooli avaldusse märkida, kui nt kolmandast isegi vestluskutset ei oota? Minu lapsed nt märkisidki üks ühe kooli, teine kaks kooli.

Minu jaoks on küll veider, et vestlema kutsutakse alles peale seda, kui esimeste voorude vestlejatel on juba kutsele vastamise tähtaeg ära olnud. Kuidagi kaootiline tundub. Ja näitab, et kohad ei tulnud täis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai täna just kutse vestlusele KSG-sse, mis oli tema kolmas valik. Veider.

Miks see veider on? Miks siis üldse kolm kooli avaldusse märkida, kui nt kolmandast isegi vestluskutset ei oota? Minu lapsed nt märkisidki üks ühe kooli, teine kaks kooli.

Minu jaoks on küll veider, et vestlema kutsutakse alles peale seda, kui esimeste voorude vestlejatel on juba kutsele vastamise tähtaeg ära olnud. Kuidagi kaootiline tundub. Ja näitab, et kohad ei tulnud täis.

Miks see siis sellepärast kohe veider on? Nii mõneski koolis ei jää esialgu välja valitutest pea kedagi alles ja varust saab mitukümmend inimest sisse. Täiesti ratsionaalne lähenemine, et kolmanda valiku omad kutsutakse vestlusele alles siis, kui teistest pole klass täis saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti ratsionaalne lähenemine, et kolmanda valiku omad kutsutakse vestlusele alles siis, kui teistest pole klass täis saanud.

Kooli vaates ehk on. Õpilase vaates on kaootiline.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti ratsionaalne lähenemine, et kolmanda valiku omad kutsutakse vestlusele alles siis, kui teistest pole klass täis saanud.

Kooli vaates ehk on. Õpilase vaates on kaootiline.

Ei peaks ka õpilase vaates kaootiline tunduma. Iga mõtlev õpilane saab ju aru, et kolmanda valiku kooli on suht keeruline pääseda ja seda kohta pakutakse vaid siis, kui 1. ja 2. valiku omadest klass täis ei tule. Või kui testitulemused on erakordselt head, aga sel juhul pakutakse kohta ka 1. ja 2. valiku koolist ja kolmas ei peaks õpilast üldse kõigutama…

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kui testitulemused on erakordselt head, aga sel juhul pakutakse kohta ka 1. ja 2. valiku koolist ja kolmas ei peaks õpilast üldse kõigutama…

Ei kõigutagi. Koht ammu GAGis käes.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kolmanda valiku kooli on suht keeruline pääseda ja seda kohta pakutakse vaid siis, kui 1. ja 2. valiku omadest klass täis ei tule. Või kui testitulemused on erakordselt head, aga sel juhul pakutakse kohta ka 1. ja 2. valiku koolist ja kolmas ei peaks õpilast üldse kõigutama…

Tsipa tobe süsteem mu meelest. Selle süsteemiga on põhimõtteliselt võimalik, et laps jääb 1. ja 2. valiku koolist napilt välja, ent 3. valiku kool ei kutsu vestluselegi, sest 3. valik ju. Aga kui see 3. kool oleks olnud 1. valik, oleks laps olnud samade testitulemustega vestlusele kutsutud ja koolis sees. Ühesõnaga, laps peab juba enne katseid ennustama “õunte pealt”, kui hästi tal katsed lähevad: kas ta saab kindlasti sisse sellesse kooli, kuhu tegelikult tahaks, või peaks ta sellest koolist igaks juhuks loobuma ja panema 1. valikuks hoopis mõne n-ö kindla peale mineku kooli, sest muidu ta äkki ei saagi kuhugi…
Kunagi paarkümmend aastat tagasi, kui ma ülikooli astusin, oli just tulnud see kord, et ühes kõrgkoolis sai avaldusele märkida kaks eriala. 1. ja 2. valik. Aga eksamid-värgid olid ikka kummalegi erialale eraldi ja igale erialale moodustus oma pingerida. Mitte nii, et oi, vaatame kõigepealt üle need, kes meie eriala 1. valikuks panid, sest nood teised ilmselgelt pole ju nii motiveeritud, kuna tegelikult tahaksid nad seda oma esimese eelistuse eriala… Need avaldusele märgitud valikud tähendasid seda, et kui kandideerija sai sisse mõlemale erialale, võeti ta vastu sinna, mis oli avaldusel tema esimene valik. Sisseastuja seisukohast oli see hea süsteem, võttis pingeid vähemaks. Ausalt öeldes arvasin ma, et gümnaasiumikatsetega on samamoodi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kolmanda valiku kooli on suht keeruline pääseda ja seda kohta pakutakse vaid siis, kui 1. ja 2. valiku omadest klass täis ei tule. Või kui testitulemused on erakordselt head, aga sel juhul pakutakse kohta ka 1. ja 2. valiku koolist ja kolmas ei peaks õpilast üldse kõigutama…

Tsipa tobe süsteem mu meelest. Selle süsteemiga on põhimõtteliselt võimalik, et laps jääb 1. ja 2. valiku koolist napilt välja, ent 3. valiku kool ei kutsu vestluselegi, sest 3. valik ju. Aga kui see 3. kool oleks olnud 1. valik, oleks laps olnud samade testitulemustega vestlusele kutsutud ja koolis sees. Ühesõnaga, laps peab juba enne katseid ennustama “õunte pealt”, kui hästi tal katsed lähevad: kas ta saab kindlasti sisse sellesse kooli, kuhu tegelikult tahaks, või peaks ta sellest koolist igaks juhuks loobuma ja panema 1. valikuks hoopis mõne n-ö kindla peale mineku kooli, sest muidu ta äkki ei saagi kuhugi…

Kunagi paarkümmend aastat tagasi, kui ma ülikooli astusin, oli just tulnud see kord, et ühes kõrgkoolis sai avaldusele märkida kaks eriala. 1. ja 2. valik. Aga eksamid-värgid olid ikka kummalegi erialale eraldi ja igale erialale moodustus oma pingerida. Mitte nii, et oi, vaatame kõigepealt üle need, kes meie eriala 1. valikuks panid, sest nood teised ilmselgelt pole ju nii motiveeritud, kuna tegelikult tahaksid nad seda oma esimese eelistuse eriala… Need avaldusele märgitud valikud tähendasid seda, et kui kandideerija sai sisse mõlemale erialale, võeti ta vastu sinna, mis oli avaldusel tema esimene valik. Sisseastuja seisukohast oli see hea süsteem, võttis pingeid vähemaks. Ausalt öeldes arvasin ma, et gümnaasiumikatsetega on samamoodi.

Jah, ma olen vägagi nõus sinu kommentaariga. (Mul endalgi üks laps välja jäänud G4 gümnaasiumidest just selle süsteemi tõttu.)

Kõige mõistlikum oleks see, kui koolid ei näeks vestlusele kutsudes, milline on kandidaadi eelistuste järjekord ja kutsuksidki puhtalt testitulemuste ja muude sisuliste näitajate põhjal vestlusele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )


Esileht Koolilaps Kolmikkatsete vestlused