Esileht Lapse ootamine Koloskoopia

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Koloskoopia

Postitas:
Kägu

Tere!

kas keegi on raseduse ajal käinud koloskoopias? Kuidas enne selle lahtisti joomine on ja paastumine?
Kuidas protseduur läks?
Ja isegi kui pole rasedana käinud, siis võib ka üldiselt muljetada, kuidas läinud on. Endal kahtlustatakse kas ärritunud soolt või haavandilist koliiti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Mina käisin aastaid koloskoopiat tegemas. Seoses pärasoole pahaloomulise kasvajaga pidin käima järelkontrollides. Viimane kontroll pidigi olema aprilli kuu alguses, aga jäin enne rasedaks. Naistearst soovitas, et kui asi pole pakiline, siis lükkaks selle protseduuri edasi. See aine, mida enne uuringut juuakse, pidavat esile kutsuma emaka kokkutõmbeid. Lisaks soolte õhku täis pumpamine pidavat ka ärritama. Minul oli protseduur ette nähtud narkoosis (mis pole samuti rasedale soovitav).

Kirurg oli ka naistearstiga ühte meelt, et lükkame protseduuri edasi (vähimarkerid veres olid ok ja üldiseid kaebuseid ka polnud)

Aga esimene koloskoopia tehti mul ilma narkoosita ja ega see meeldiv protseduur pole. Eriti just see moment kui kaameraga sooltes keeru kohtasid läbitakse. Kuna oigasin ikka mõnuga seal laual, siis järgmine protseduur juba pakuti narkoosiga ja edaspidi sain kõik narkoosiga.

 

See aine, mida viimastel aastatel anti (picoprep kui ma nüüd ei eksi nimega), see oli suht normaalse maitsega. Esimestel aastatel anti mingit muud lahust, no see ei läinud kuidagi alla. Vägisi pidi ajama.

Sellised on minu kogemused.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Mina käisin aastaid koloskoopiat tegemas. Seoses pärasoole pahaloomulise kasvajaga pidin käima järelkontrollides. Viimane kontroll pidigi olema aprilli kuu alguses, aga jäin enne rasedaks. Naistearst soovitas, et kui asi pole pakiline, siis lükkaks selle protseduuri edasi. See aine, mida enne uuringut juuakse, pidavat esile kutsuma emaka kokkutõmbeid. Lisaks soolte õhku täis pumpamine pidavat ka ärritama. Minul oli protseduur ette nähtud narkoosis (mis pole samuti rasedale soovitav).

Kirurg oli ka naistearstiga ühte meelt, et lükkame protseduuri edasi (vähimarkerid veres olid ok ja üldiseid kaebuseid ka polnud)

Aga esimene koloskoopia tehti mul ilma narkoosita ja ega see meeldiv protseduur pole. Eriti just see moment kui kaameraga sooltes keeru kohtasid läbitakse. Kuna oigasin ikka mõnuga seal laual, siis järgmine protseduur juba pakuti narkoosiga ja edaspidi sain kõik narkoosiga.

See aine, mida viimastel aastatel anti (picoprep kui ma nüüd ei eksi nimega), see oli suht normaalse maitsega. Esimestel aastatel anti mingit muud lahust, no see ei läinud kuidagi alla. Vägisi pidi ajama.

Sellised on minu kogemused.

Minul jällegi ei tahetud üldse kuidagi edasi lükata seda protseduuri. Mul verised väljaheited ja kõht koguaeg lahti. Ei naistearst ega ka gastroenteroloog ei näinud vastunäidustust teha hetkel raseduse ajal seda protseduuri???? ma ise ka väga kardan, et mõjutab kuidagi beebit.
Aga samas ravi on vaja, kuna elamist häirib see olukord ja ravi nad ilma koloskoopiata määrata ei saa????

Mulle kirjutati ka picoprep ja samuti protseduur narkoosis. Narkoosi kohta öeldi, et ikka vajadusel võib teha rasedale ka, et tehakse ju pimesoole oppe ja vahel hammasteravi ka rasedatele ja narkoosis..
Loodan, et ei mõjuta kogu see kombo kõhubeebit. Rasedust 24+0.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi jah pakiline, siis ikka tehakse. Ja loomulikult tehakse ka rasedatele narkoosis protseduure.

Minu rasedus oli alles algusjärgus-6 rasedusnädal, seega mõjutas ka see nüanss minu arstide valikut.

Loodan, et sul läheb kõik kenasti ja leitakse ka koloskoopia käigus probleem ülesse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui asi jah pakiline, siis ikka tehakse. Ja loomulikult tehakse ka rasedatele narkoosis protseduure.

Minu rasedus oli alles algusjärgus-6 rasedusnädal, seega mõjutas ka see nüanss minu arstide valikut.

Loodan, et sul läheb kõik kenasti ja leitakse ka koloskoopia käigus probleem ülesse.

Loodan ja, aitäh!????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et pidev kõhulahtisus ja verine väljeheide võib su tervist ja rasedust hoopis rohkem mõjutada, kui koloskoopia ettevalmistus ja protseduur ise. Mitte keegi ei hakka selliseid uuringuid rasedale niisama igaks juhuks tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et pidev kõhulahtisus ja verine väljeheide võib su tervist ja rasedust hoopis rohkem mõjutada, kui koloskoopia ettevalmistus ja protseduur ise. Mitte keegi ei hakka selliseid uuringuid rasedale niisama igaks juhuks tegema.

Ja, kindlasti on Sul õigus 🙂

Eile sai paastutud ja õhtupoole picoprep sisse joodud ja täna sai uuringul käidud. Diagnoosiks haavandiline koliit ja eks nüüd saab siis edasi liikuda kuskile poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Koloskoopia