Esileht Ilu ja tervis koloskoopia ja gastroskoopia elamused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: koloskoopia ja gastroskoopia elamused

Postitas:

Inimesed, kes te olete kogenud koloskoopiat ja gastroskoopiat, jagaks kogemusi. Niisama. Ma ei otsi siin mingit meditsiinilist nõu ega midagi. Endal just hiljuti kogetud. Ja kiuna ma tegin neid asju haiglas (ühe ka hiljem kontrolliks), sai ka teiste patsientidega kogemusi jagatud ja mind üllatas see, kui erinevalt inimesed neid tajusid. Enamuse jaoks oli koloskoopia oluliselt jubedam. Ka arstide arvates tundub olevat, sest selleks valmistati mind korralikult ette. Raviarst kõigepealt üliempaatiliselt mingi 15 min rääkis mulle sellest protseduurist. Et miks on vaja ja et on ebameeldiv ja kuidas on võimalik leevendada. Kui protseduurile läksin, siis ka arst ninnunännutas enne 10 min ja olu üliuhke, et ta teeb veega, et siis poel nii hull. Pidevalt küsis, kas on ok, ja et kui ei kannata enam, siis jätame pooleli ja teeme kuidagi teisiti. Ja pärast räägiti, kui tubli ma oli jms. Järgmisel päeval tuli raviarst räkima, kui tublima olin jne Aga protseduur polnud midagi hullu üldse.

Samas see mõõganeelamine oli ikka nii jube kogemus, et ma isegi ei oska seda sõnadesse panna. ja seal polnud mingit nn eelmängu. Peaaegu et teregi ei öeldud. Toru sisse, toru välja ja kasi minema. (nii muidugi keegi ei öelnud)
Käisin just eile kontrolliks tegemas teist mööganeelamist ja jälle oli suhtumine nagu ma ostaks neilt porgandeid või teeks midagi muud nii suvaliselt igapäevast. Ja ma tunnen end siiani kuidagi nii´vastikult, nagu mind oleks kuritarvitatud. Ma ei soak isegi seletada seda. Eriti võrdluses koloskoopiaaegse suhtumisega oli kõik kuidagi nii “maha-taha-uksest välja”. Isegi mingit tagasisidet ei saanud. Arst lubas helistada, seni pole. Ok, see selleks. Aga kui oled mingi raske protseduuri läbi teinud, tahaks nagu kasvõi ühte head sõna kuulda pärast ja mingit tagasisidet. Et kas siis said midagi teada ka, oli üldse mõtet seda teha või sain ma uue vastiku kogemuse lihtsalt niisama. Oma epikriisist pärast lugesin esimese gastroskoopia kohta, et mulle olevat olnud selle tegemine raskendatud, sest ma ei hoidnud õhku sees, ja seda ja toda ei olevat üldse saanud näha. No ma ei tea, poel põhjust arvata, et ma sel korral oleks rohkem õhku sees hoidnud. Äkki ei saanudki midagi teada. Keegi ei öelnud midagi, sest kire oli. Ma saan sellest aru. Aga jube vastik tunne jääb sisse, kui elad mingi sellise asja üle ja mitte midagi ei kõssata.
Nii et kuna see teema mul mõtetes on, siis mõtlesin, et heietaks kogemusi lihtsalt. Ütlen igaks juhuks selgelt, et ma ei süüdista kedagi milleski. Vastupidi: mul on väga tore ja muidu väga empaatiliselt käituv arst. Lihtsalt kuidas teistel on olnud kogemus. Ja kas teile ei tundu, et koloskoopiast tehakse suur number ja gastroskoopiast üldse mitte? Minu jaosk on see nii ebaloogiline. Koloskoopias ma peaaegu et ei tundnudki mitte midagi. Ometi käivad paljud seda tegemas narkoosiga. Mulle unustas arst eile isegi aerosooli lasta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan vastupidi öelda just:

Koloskoopia siis jämesoole uuring. Endal pole tehtud, “mõõka” ka pole neelanud, saan kirjutada teiste kogemustest.
Koloskoopa oli jube! Mitte iialgi enam ilma tuimestuseta. Tehti Tartus paar aastat tagasi. Tallinnas vist tehakse narkoosis? tuimestusega?

Gastroskoopia polnud hullu midagi, täiesti üleelatav. Mu ema kartis ka, aga pärast mulje OK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võehh! Mul on mõlemad tulnud läbida, aga ma ei ela Eestis, vaid ühes teises Euroopa riigis. Siin on meditsiinis rohkem raha ja personali. Arst ei keskendu mingile ettevalmistusele ega nännutamisele, öökiva või rabeleva paanikas patsiendiga ka tegelema ei pea. Kõik pannakse magama propofooliga. Paar medõde, kanüül ja head ööd. Jääb ära risk, et protseduur ei õnnestugi. Aga jah, see nõuab raha, lisapersonali, ärkavat patsienti tuleb jälgida jne. Muidu oli see tagumise otsa arst väga positiivne, ma veel andsin allkirja, et olen teadlik riskist, et võib vigastus tekkida. Kui arst mulle emos seda rääkis, siis ma ajasin silma punni, ta vist arvas, et nüüd lükkan ta eest pikali ja panen ajama, ütles, et seda pole tegelikult tema karjääri jooksul veel juhtunud. Enne nokauti ma siis ütlesin, et palun ärge katki tehke midagi. Lubati, et ok siis. Õelt küsisin, et mis saab, kui ma äkki üles ärkan. Tema vastu, ei, ma jälgin teid ja tilgutan siis kohe juurde.
Kõige hullem osa oli see lahtisti joomine ja selle tagajärjed. Oeh, see oli tõesti jube. Eestis jääb asi ilmselt raha taha, magav patsient on nii arstile kui talle endale lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan vastupidi öelda just:

Koloskoopia siis jämesoole uuring. Endal pole tehtud, “mõõka” ka pole neelanud, saan kirjutada teiste kogemustest.
Koloskoopa oli jube! Mitte iialgi enam ilma tuimestuseta. Tehti Tartus paar aastat tagasi. Tallinnas vist tehakse narkoosis? tuimestusega?

Gastroskoopia polnud hullu midagi, täiesti üleelatav. Mu ema kartis ka, aga pärast mulje OK.

Huvitav lugeda, kui erinevalt inimesed samu protseduure taluvad.
Mulle tehti Tallinnas ITKs. Mulle tehti mingi veega variant. Mei tea, mida see meditsiiniliselt tähendab, et kas koos selle juhtmega oli vesi või ainult vesi. Mingit narkoosi mulle ei tehtud. Sain aru, et ka see veega variant oli mulle eraldi tellitud, sest ma olin haiglasse jõudes juba nii ära piinatud, et mind edasisest säästa.
Ma ei tundnud mingit valu. Ainus ebamugav asi oldi gaasid, mida mulle sisse lasti ja mina siis omakorda välja. Ka ei mindud nii sügavale minu sisse nagu ma seda ette olin kujutanud.

Aga just gastroskoopia oli jube. Jubeeee. Ilmselt mul on mingi üle keskmine tugevam okserefleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võehh! Mul on mõlemad tulnud läbida, aga ma ei ela Eestis, vaid ühes teises Euroopa riigis. Siin on meditsiinis rohkem raha ja personali. Arst ei keskendu mingile ettevalmistusele ega nännutamisele, öökiva või rabeleva paanikas patsiendiga ka tegelema ei pea. Kõik pannakse magama propofooliga. Paar medõde, kanüül ja head ööd. Jääb ära risk, et protseduur ei õnnestugi. Aga jah, see nõuab raha, lisapersonali, ärkavat patsienti tuleb jälgida jne. Muidu oli see tagumise otsa arst väga positiivne, ma veel andsin allkirja, et olen teadlik riskist, et võib vigastus tekkida. Kui arst mulle emos seda rääkis, siis ma ajasin silma punni, ta vist arvas, et nüüd lükkan ta eest pikali ja panen ajama, ütles, et seda pole tegelikult tema karjääri jooksul veel juhtunud. Enne nokauti ma siis ütlesin, et palun ärge katki tehke midagi. Lubati, et ok siis. Õelt küsisin, et mis saab, kui ma äkki üles ärkan. Tema vastu, ei, ma jälgin teid ja tilgutan siis kohe juurde.
Kõige hullem osa oli see lahtisti joomine ja selle tagajärjed. Oeh, see oli tõesti jube. Eestis jääb asi ilmselt raha taha, magav patsient on nii arstile kui talle endale lihtsam.

Küsisin endale gastroskoopiaks narkoosi. Öeldi, et see on võimalik, aga pean ise kinni maksma, u 100 euri. Olin nõus. Siis arst ikkagi kutsika näoga ütles, mulle et see on ainult 3 min ja nii ta jäi sis, ilma narkosita.
Praegu ma nii kahetsen, sest see krdi öökimine, mis ma seal korda saatsin, oli nii alandav. Se kõik ajas mind nii vihaseks ja siiani tunnen, justkui oleks minuga midagi kurja korda saadetud. Ma ei tea, mis teise sordi inimene see eestlane on, et se, mis teistele ära leevendatakse, peab eestlane täie teadvuse juures välja kannatama.
Ja veel need jutud, mida ma teiste patsientide käest kuulsin, mida kõike ilma leevenduseta tehti. Üks oli midagi sellist, et mindi (nagu gastroskoopiaga, aga edasi) maost palju rohkem edasi. See olevat jube olnud. Ma ei tea, mis arengumaa see on siin, et selliseid asju ei leevendata ära, aastal 2018.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka mõlemaga kogemus, mõlemad tehti Lääne-Tallinna Keskhaiglas. Gastroskoopia tehti ilma tuimestuseta, oli tõesti vastik. Öökima ajas ja hääled mis kõhust tulid, olid jube imelikud, kokkuvõttes üks ebameeldiv asi, mida hea meelega ei kordaks. Plussiks see, et kõik oli korras, kohe sain paberi ja mõne nädala pärast sain ka teada, et biopsiad olid korras. Arstid jm personal oli väga meeldiv, mitte ühtegi paha sõna.
Kolonoskoopia tehti just nüüd, nädal tagasi. Arst ilma igasuguse nõudmiseta KOHE suunas mind narkoosiga protseduurile. Seetõttu protseduuri kui sellist ma kirjeldan ülivõrdes. Anti jalga sinised kilepüksid, veeratati sisse narkoosiaparaat ja brigaadi sõbralike naljade saatel jäin magama. Ärkasin ja öeldi samuti sõbralikult: kõik korras, ärka. 15 min pikutasin kusagil kõrvaltoas, ajasin riidesse ja kõik. Õnneks oli sealgi kõik korras. Mis oli aga jube, eelmine päev 4 liitri mingi jubeda joogi sisseajamine. Viimased 200 ml ma ei suutnudki, keel enam ei teinud neelamisliigutusi. Ja kõht oli lahti ikka poole hommikuni. Seda protseduuri ma ei tahaks korrata just selle vedeliku tõttu: maitses nagu lääge merevesi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 16:25; 20.01 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka mõlemaga kogemus, mõlemad tehti Lääne-Tallinna Keskhaiglas. Gastroskoopia tehti ilma tuimestuseta, oli tõesti vastik. Öökima ajas ja hääled mis kõhust tulid, olid jube imelikud, kokkuvõttes üks ebameeldiv asi, mida hea meelega ei kordaks. Plussiks see, et kõik oli korras, kohe sain paberi ja mõne nädala pärast sain ka teada, et biopsiad olid korras. Arstid jm personal oli väga meeldiv, mitte ühtegi paha sõna.
Kolonoskoopia tehti just nüüd, nädal tagasi. Arst ilma igasuguse nõudmiseta KOHE suunas mind narkoosiga protseduurile. Seetõttu protseduuri kui sellist ma kirjeldan ülivõrdes. Anti jalga sinised kilepüksid, veeratati sisse narkoosiaparaat ja brigaadi sõbralike naljade saatel jäin magama. Ärkasin ja öeldi samuti sõbralikult: kõik korras, ärka. 15 min pikutasin kusagil kõrvaltoas, ajasin riidesse ja kõik. Õnneks oli sealgi kõik korras. Mis oli aga jube, eelmine päev 4 liitri mingi jubeda joogi sisseajamine. Viimased 200 ml ma ei suutnudki, keel enam ei teinud neelamisliigutusi. Ja kõht oli lahti ikka poole hommikuni. Seda protseduuri ma ei tahaks korrata just selle vedeliku tõttu: maitses nagu lääge merevesi.

Oojaaa, see vedeliku joomine oli ülivastik kogemus. Kuna mul oli veel probleem oksendamisega (mille pärast osaliselt seda uuringut vaja oligi), siis seda magneesiumijooki ma ei suutnudki juua. Sealsamas öe nina all (kes mulle parajasti Cerucali: oksendusvastane, süstis) oksendasin selle välja. Rohkem nad sellega peale ei käinud. Hakkas siis pihta se muu joomine. Ma ei saa praegu aru, kuidas ma seda juua suutsin. Täielik müstika. Kokku oli vaja 4 kannu. Ühe jõin ära ja sain aru, et rohkem ma ei suuda lihtsalt. Otsustasin loobuda protseduurist ja õde läks mulle blanketti tooma. Aga sis tuli mingi erakorraline patsient ja tal polnud aega rohkem. Mina istun seal voodi peal ja mõtlen, et mis edasi saab. See uuring oli ainus võimalus teada saada, mis mul viga on. Ja mul oli selgelt väga palju viga ja kohutavalt halb olla. Istun ja mõtlen ja see kuradi kann on ees. Üritasin siis veel juua natuke. Jõin paar klaasi ja jälle enam ei suuda. Siis valvearst ütles, et klistiir. Otsustasin seda teha, ja see isegi polnud hull. Ainsus probleem oli see, et seda oleks siis hommikuni pidanud tegema vist, Jälle tuli mingi erakorraline vahele ja jälle neil polnud aega. Ma siis üritasin veel juua. Vetsus käies muutus ikka natuke selgemaks see väljaheide aga ega kõht eriti lahti polnud. Jõin siis natuke veel, kannustatuna sellest, et natuke ikkagi mõjus. Kui olin neljast joonud ära 2,5 siis rohkem ei suutnud enam tõesti, Mingi viha ka tekkis, et minge kukele lihtsalt kõik. No klistiiri oli ka natuke olnud. Kartsin, et protseduur ei õnnestugi, sest õde rääkis muudkui, et väljaheide peab kristallselge olema, Arst ütles pärast, et se oli loll jutt. Protseduuri sai ikkagi tehtud. Protseduuri päeva hommikuks läks kõht ka nii tühjaks, kuigi enne polnud kuu aega süüa tahtnud ja toidu lõhngi ajas öökima. Aga kui ikkagi kohe nii ongi, et ei või, tükkigi midagi ei või, siis hakkad järsku jubedalt tahtma.

Mul olid samal ajal palatis veel kaks tüüpi, kes seda ettevalmistust tegid ja need olid küll nii lõbusad. Ma ei saa aru sellest, ma ei kujuta ete, et ma lõbus oleks olnud. Ma olin täiesti omaette, vältisin silmsidet ükskõik kellega, tahtsin ainult vaikust ja pimedust. Jäigi mulje, et ma olen ainuke, kelle jaoks kogu see jama probleem on, teistele tundus jube lihtne olevat. Huvitav, kas keegi üldse keeldunud ka on?
Üks naine keeldus, aga temast ma saan ka aru. Tal oli mingi liikumispuue ja vist ka mingi vaimupuue. Ja see hooldaja, kes teda sis vetsu vahet pidi tirima, oli ta peale kohutavalt kuri. Sõna otseses mõttes sõimas teda ja oli veendunud, et patsient teeb seda kõike kiusust, et tema üle irvitada. Kui ma siis hommikul kuulsin, et ta keeldus protseduurist, sis ma ei imestanud. Toetamise asemel koheldi patsienti vihaselt. Ja ma ei kujuta ete, mis tunne oleks seda ettevalmistust läbi teha, kui ma veel vetsu saamisel kellegi abi vajaks, ja se keegi ei jaksaks mind kanda ja oleks mu peale pidevalt maruvihane.
Mäletan, kuidas terve osakond haises tol päeval. Pühapäevane päev oli. Mina olin muidugi õnnelik, et minul kõik uuringuprotseduurid selja taga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul gastroskoopia tehtud kahel korral, teist korda mu enda soovil, kuna esimene biopsia tuvastas kerge kroonilse gastriidi. Teine kord oli gastriit minimaalne. Sellest möödas hetkel 2 aastat ja juba ma tahaks uuesti mõõka minna neelama, veendumaks et kõik korras on, aga arst ei saada, ütles et 5 aasta pärast, et pole näidustust ja imestas, kuidas mina vabal tahtel tahan seda teha, enamus kardavad ja keelduvad. Minu jaoks ei olnud jube, ilma tuimestuseta ja ajas öökima ka, pigem mulle ei meeldi see gastriidi ja refluksi diagnoos, mis ma sealt sain ja oleks nõus käima iga aasta neelamas, kui see mu teha oleks. Koloskoopiat pole tehtud, aga seda ma kardaks täiega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:11; 22.01 09:17; 22.01 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on see, et ma sain ka kroonilise gastriidi diagnoosi, aga ma ei pidanud seda millekski ja mu arst samuti, sestap ma küll uuesti ei taha seda läbi teha. Kas peaks? Mul oli helikobakter, selle justkui ravisin välja, ja enam probleeme ka ei ole. Gastriit on nii tihti esinev diagnoos, kas peaks seetõttu regulaarselt mõõka neelamas käima?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 16:25; 20.01 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehakse kõik protseduurid ja uuringud narkoosis. Isegi tavalise veeniverevõtmisel kasutatakse kas tuimestavat spreid, või saadetakse haiglasse ,päevakirurgiasse. Loomulikult narkoosi pannakse mind maskiga, sest mul on krambid. Ma arvan et tundsin end selle käo jutus ära, kes rääkis kuidas patsient keeldus uuringust. Olen ise sama teinud korduvalt, sest arstid enamasti kas ei viitsi või ei taha psüühiliselt haigetest patsientidest aru saada. Või siis mõtlevad tõesti, et ma teen nendega ainult tsirkust- seda muidugi on ka korduvalt karjutud mulle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul gastroskoopia tehtud kahel korral, teist korda mu enda soovil, kuna esimene biopsia tuvastas kerge kroonilse gastriidi. Teine kord oli gastriit minimaalne. Sellest möödas hetkel 2 aastat ja juba ma tahaks uuesti mõõka minna neelama, veendumaks et kõik korras on, aga arst ei saada, ütles et 5 aasta pärast, et pole näidustust ja imestas, kuidas mina vabal tahtel tahan seda teha, enamus kardavad ja keelduvad. Minu jaoks ei olnud jube, ilma tuimestuseta ja ajas öökima ka, pigem mulle ei meeldi see gastriidi ja refluksi diagnoos, mis ma sealt sain ja oleks nõus käima iga aasta neelamas, kui see mu teha oleks. Koloskoopiat pole tehtud, aga seda ma kardaks täiega.

Enamus keelduvad? Ausalt? Mul on ammu tahtmine teada saada, kas keeldutakse ka reaalselt.

Ma ei muretseks, kui arst ütleb, et näidustust pole. Sest ma olen aru saanud, et gastroskoopiat kasutataksegi diagnoosi kinnitamiseks ja kontrollimiseks, kui piisavalt palju muid asju viitab millelegi. Kui neid muid vihitajaid pole, siis järelikult ka pole midagi.
Mul pidi kontrollitama, kas haavandid maos ja söögitorus on paranenud. Ja pull oli see, et kui arst mulle ütles protseduuri ajal, et neid enam pole, siis ma ei saanud üldse nagu aru, miks ta mulle seda räägib. Ainus, millest aru sain, oli see, et see toru on kuidagi vaja endast välja saada. Ja mingi teave sellest, et haavandid on paranenud, oli minu jaoks arusaamatult asjasse mittepuutuv. <oleks saanud rääkida tol hetkel, oleks öelnud, et So what? Haavandeid ei ole, aga toru on.

Kas sind siis üldse oksendama ei aja see toru kurgus?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koloskoopiat ei ole tehtud ja kui ikka surm päris silme ees veel pole, siis pole nõus tegema ka. Tuttavatelt olen selle kohta kuulnud, et kuidas oli põrgupiin ja pidi toimingu suure valu tõttu pooleli jätma.
Gastroskoopiat on aga tehtud päris mitmeid kordi. Esimene kord oli vene ajal lapsena maoga haiglas ja see oli nagu õudusfilmist, kus piinatakse lapsi. Sellest ajast ongi see toiming mu jaoks nii vaimne kui füüsiline piinamine. Mõni aasta tagasi perearst suunas maovalude pärast jälle gastroskoopiasse. Võtsin südame rindu, nutsin ja pabistasin, aga käisin ära. Seal sain aru, et VÄGA oluline on selle toimingu juures see, et millised on sealsed arstid. Mul ju positiivseid kogemusi eelnevalt polnud. Õde oli väga toetav ja sõbralik ja suunas muudkui, et kuidas on omal parem ja kiitis, et olen tubli ja kohe saab läbi jne. Oli küll ebamugav, hakkasin nagu lämbuma ja voolik maos oli valus, aga väga suureks vaimseks abiks oli see, et õde nii toetav ja sõbralik oli. Kaksteistsõrmikust võeti biopsia ka. Selgus, et helicobakter maos ,krooniline gastriit ja reflukshaigus. Elasin üle. Ei jäänud vastikut tunnet sisse. 2 aastat tagasi käisin jälle pikalt maovalude tõttu. Läksin juba julgemalt, sest samad arstid tegid seda protseduuri. Seekord valus ei olnud ja oli päris talutav. Kui aga võimalik, siis ikkagi väldiks seda protseduuri.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 21:52; 26.09 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehakse kõik protseduurid ja uuringud narkoosis. Isegi tavalise veeniverevõtmisel kasutatakse kas tuimestavat spreid, või saadetakse haiglasse ,päevakirurgiasse. Loomulikult narkoosi pannakse mind maskiga, sest mul on krambid. Ma arvan et tundsin end selle käo jutus ära, kes rääkis kuidas patsient keeldus uuringust. Olen ise sama teinud korduvalt, sest arstid enamasti kas ei viitsi või ei taha psüühiliselt haigetest patsientidest aru saada. Või siis mõtlevad tõesti, et ma teen nendega ainult tsirkust- seda muidugi on ka korduvalt karjutud mulle.

Väga kahju on seda lugeda. ja seal haiglas oli väga jube seda kõike pealt kuulata. oleks tahtnud minna ütlema sellele hooldajale, et võtku ennast kokku kuidagi. Mismoodi arts temaga käitus või oleks käitunud, ma ei tea, ei näinud. Või kas ta üldse arstini jõudis. Jube oli mõelda, et ta saadeti siis koju, et see, mis teda piinas, jäi edasi piinama. Kommentaariks (teda taga rääkides), rääkisid öed ja hooldajad, et “ega midagi teha ei ole, kui inimene ei taha koostööd teha”. Ma seletasin neile, et vaevalt, et “ei taha”, vaid et ta mingit asja lihtsalt ei suutnud. Ja selle asemel, et leida mingit muud võimalust või kuidagi inimest toetada, viiakse ta nii kaugele, et ta keeldus. Ja jäigi ravimata.

Ja tavaliselt ON võimalik leida mingi muu variant. Kui läksin koloskoopiale, siis mulle arst kohe alguses, kui ma ütlesin, et ma jubedalt kardan, ütles, et kui ma tunnen, et ei suuda, siis jätame pooleli ja teeme midagi muud, et ärgu ma muretsegu. Äkki, kui selle teise patsiendiga oleks ka keegi nii rääkinud, oleks kõik teisiti läinud.
Meie osakonnas läksid enamus hooldajad (just hooldajad) jube vihaseks ja vastikuks, kui tuli patsient, kellega veidikegi rohkem tööd oli. See võis tähendada kasvõi ainult seda, et patsiendil tuli pampersit vahetada. Aga oli ka kuldse südamega hooldajaid, kes ka ütlesid, et nad naudivad seda tööd, et neile meeldib inimesi aidata. Ja oli tõesti näha, et see nii oli. Nimetaks lausa nimesid, kui mäletaks.

Ok, nende palk on tõesti madal, ja töö kohati (rõhutan: kohati) raske. Aga see ei õigusta patsiendi viimist nii kaugele, et see ravist keeldub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai just 5 päeva tagasi endalgi esimest korda gastroskoopial käidud. Julgust andis see, et minu sõbranna, kes on igasuguste protseduuride suhtes väga kartlik (hammast laseb ainult narkoosis välja tõmmata jne.) oli 2 korda seda juba teinud ning mingeid erilisi muljeid ei rääkinudki sellest.Ainult, et peab aga neelatama ning mingi hetk on tunne nagu neelaks suurt-suurt kartulit alla. Igatahes teostajaks oli noor meesarst.Nii kui kabinetti sain ütles, et nüüd teeme ühe koleda protseduuri, mis jääb teile eluks ajaks meelde.Nõnda siis.Õde pani juba voodisse pikali ja oksekausi kätte kui tuli välja , et arvutiga on mingi jama.Tulin siis istukile tagasi ja ootasin voodiserval.Lõpuks kui asjaks läks tuli tasapisi arstiõpilasi ka juurde.Koos nad siis vaatasid ekraani ja arutasid omavahel, vahepeal anti voolik õpilasele ning arst juhendas ja õpetas kõrval.Kokkuvõttes väga kiiresti ei läinudki.Aga ma olin hea patsient, hingasin aga rahulikult, vahepeal korisesin ja muidugi ootasin, et millal voolik välja võetakse.Ega meeldiv ei olnud aga üleelatav.See oli kõik seda väärt, et oma vaevustele diagnoos saada.Biopsiate vastused sain juba 4-ndal päeval.Nüüd pean leppima kroonilise gastriidi ja söögitoru põletikuga, Helicobak.puudus. Loodan väga, et raviga saan asja kontrolli alla.”Mõõka läheks” neelama kohe kui selleks vajadus on.Teadasaamine, mis seis kõhus on kaalub ebamugavuse üles.
Teemast välja, milliste vahenditega olete gastriiti ja söögitoru põletikku ravinud nii, et tulemust ka oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas koloskoopiat on võimalik teha, kui imetan last? mõtlen, et kas seda vedelikku, mida tuleb enne protseduuri juua, tohib imetamise ajal tarbida?
kuna mul on pikalt olnud alakõhuvalud, siis perearst saatis gastroenteroloogi juurde ja arvas, et vaja koloskoopia teha.

gastroskoopias olen 2 korda käinud. veidi hirmus on ikka, aga saab hakkama. kui arst ja õde on toetavad ning tuletavad meelde, et hinga rahulikult, siis pole hullu. ila tilgub küll suust välja, kuid see pole sel hetkel üldse oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 10:10; 27.01 14:16; 09.02 09:09; 09.02 19:34; 12.02 19:15; 19.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on see, et ma sain ka kroonilise gastriidi diagnoosi, aga ma ei pidanud seda millekski ja mu arst samuti, sestap ma küll uuesti ei taha seda läbi teha. Kas peaks? Mul oli helikobakter, selle justkui ravisin välja, ja enam probleeme ka ei ole. Gastriit on nii tihti esinev diagnoos, kas peaks seetõttu regulaarselt mõõka neelamas käima?

No mulle ütles arst sama, et enamusel see gastriit biopsiaga tuvastatakse ja see pole oluline, diagnoosiks pandi mulle aind refluks ja kästi muuta elustiili ja ise katsetada jookide ja söökidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:11; 22.01 09:17; 22.01 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai just 5 päeva tagasi endalgi esimest korda gastroskoopial käidud. Julgust andis see, et minu sõbranna, kes on igasuguste protseduuride suhtes väga kartlik (hammast laseb ainult narkoosis välja tõmmata jne.) oli 2 korda seda juba teinud ning mingeid erilisi muljeid ei rääkinudki sellest.Ainult, et peab aga neelatama ning mingi hetk on tunne nagu neelaks suurt-suurt kartulit alla. Igatahes teostajaks oli noor meesarst.Nii kui kabinetti sain ütles, et nüüd teeme ühe koleda protseduuri, mis jääb teile eluks ajaks meelde.Nõnda siis.Õde pani juba voodisse pikali ja oksekausi kätte kui tuli välja , et arvutiga on mingi jama.Tulin siis istukile tagasi ja ootasin voodiserval.Lõpuks kui asjaks läks tuli tasapisi arstiõpilasi ka juurde.Koos nad siis vaatasid ekraani ja arutasid omavahel, vahepeal anti voolik õpilasele ning arst juhendas ja õpetas kõrval.Kokkuvõttes väga kiiresti ei läinudki.Aga ma olin hea patsient, hingasin aga rahulikult, vahepeal korisesin ja muidugi ootasin, et millal voolik välja võetakse.Ega meeldiv ei olnud aga üleelatav.See oli kõik seda väärt, et oma vaevustele diagnoos saada.Biopsiate vastused sain juba 4-ndal päeval.Nüüd pean leppima kroonilise gastriidi ja söögitoru põletikuga, Helicobak.puudus. Loodan väga, et raviga saan asja kontrolli alla.”Mõõka läheks” neelama kohe kui selleks vajadus on.Teadasaamine, mis seis kõhus on kaalub ebamugavuse üles.
Teemast välja, milliste vahenditega olete gastriiti ja söögitoru põletikku ravinud nii, et tulemust ka oli.

Mina teen ise tihti omeprasooli kuure, võtan kuu aega järjest iga päev 20 mg. Kuna mul on 2 aastat refluksi diagnoos, siis suviti on parem ja saan ka vahest ilma rohuta olla. Minul vallandab sümptomid trenni tegemine ja liigne kohvi tarbimine. Samas dieete olen katsetanud, kuid kõige paremini aitavad ikka rohud ja hästi mõjus ka kehakaalu langetus 10 kg, oluliselt läks tervis paremaks, hetkel olen norm kaalus ja hetkel kehvem periood, magu annab tunda. Kuna mul on ka ärevushäire ja depressioon, mis aravtasti mulle mao probleemid tekitasidki, siis tarvitan ka antidepressante, aga hetkel ravi suht alguses. Oleks hea kui saaks kohvist lahti, vast siis läheks paremaks, aga ei suuda loobuda. Mis sümptomid sul on ja millega sa ravid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 18:11; 22.01 09:17; 22.01 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögitoru abil on mind mitmeid kordi uuritud. Muu hulgas saab uurida ka südame erinevate osade tööd, aga ka magu jne.
Hämmastav on inimeste suhtumine, et see uuring on alandav, jne? Mismoodi alandav? Selle osakonna inimeste töö ongi pärast uuringut “sitt ja ila” kokku korjata ja teha kõik puhtaks, et saaks järgmise patsiendiga tegeleda. Kavatsete õhtukleidiga uuringule minna, värvitud ja mukitud? Kui keegi kukub kobisema, et “sitta ja ila” oli liiga palju või vales kohas jne siis saatke õkva ahtrisse: te maksate sots.maksu ja kogu lugu. Kobisemised kaovad.
Eesti inimene on ikka kinni veel selles vene aja mentaliteedis, et lastakse enda kallal haiglas möliseda ja vinguda ja ise vahitakse ainult põrandat ja midagi ei juleta enda kaitseks teha. Ühte juletakse: perekooli teema teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 13:21; 27.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu emal tehti mitu aastat tagasi gastroskoopia ja kui tal see voolik juba maos oli, siis helises arstil telefon. arst võttis telefoni vastu ja rääkis paar minutit (ajataju sel hetkel ilmselt võib petta) ning ema pidid ootama vooliks suus. minu arvates on selline käitumine arsti poolt ikka väga ebeviisakas. kuna voolik suus, siis ei saa ju ise midagi öelda ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 10:10; 27.01 14:16; 09.02 09:09; 09.02 19:34; 12.02 19:15; 19.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav on inimeste suhtumine, et see uuring on alandav, jne? Mismoodi alandav?

mingil veidral kombel on jah. teemast välja, aga mina kogesin seda alandusetunnet peale sünnitusi. ma isegi ei rääkinud sellest kellelegi, sest see oli nii jabur ja ümberringi kõik õnnitlevad ja on elevil. aga mina tundsin ennast nagu vägivalla ohver ja mõtlesin, et kas nad siis üldse aru ei saa, mis piina ma just läbi pidin elama ja kui õudne see oli. ja mitte keegi nagu ei saanudki aru kuidas ma kannatasin – see oligi alandav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav on inimeste suhtumine, et see uuring on alandav, jne? Mismoodi alandav?

mingil veidral kombel on jah. teemast välja, aga mina kogesin seda alandusetunnet peale sünnitusi. ma isegi ei rääkinud sellest kellelegi, sest see oli nii jabur ja ümberringi kõik õnnitlevad ja on elevil. aga mina tundsin ennast nagu vägivalla ohver ja mõtlesin, et kas nad siis üldse aru ei saa, mis piina ma just läbi pidin elama ja kui õudne see oli. ja mitte keegi nagu ei saanudki aru kuidas ma kannatasin – see oligi alandav.

Mõelge siis välja, miks Teil on veider. Uskuge, sellest on edaspidi palju abi.
Ei ole vast kohane võrrelda söögitoru kaudu uuringut sünnitusega. Olen mõlemaid läbi elanud ja tean millest räägin. Kui peale sünnitust kurvameelsusesse langenud oleksin siis oleksin vast ravil. Ilmselgelt häbenete olla alasti teiste omasooliste ees. Tehke suu lahti ja öelge, keegi ei käsi Teil sünnitada ega muid meditsiinilisi protseduure läbida.
Saladuskatte all, ega vastassool seal kahe jala vahel ka midagi hirmsat pole.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 13:21; 27.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene koloskoopia tehti Tartus Maarjamõisas, see oli MEELETULT valus. Mingi venkust naisarst keeldus vähimatki tuimestust tegemast.
Õnneks kolisin Tallinna ja teine koloskoopia ja gastroskoopia tehti täiesti valutult Lääne-Tallinna keskhaiglas, voolikut lihtsalt libistati sisse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 23:52; 11.02 01:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögitoru abil on mind mitmeid kordi uuritud. Muu hulgas saab uurida ka südame erinevate osade tööd, aga ka magu jne.
Hämmastav on inimeste suhtumine, et see uuring on alandav, jne? Mismoodi alandav? Selle osakonna inimeste töö ongi pärast uuringut “sitt ja ila” kokku korjata ja teha kõik puhtaks, et saaks järgmise patsiendiga tegeleda. Kavatsete õhtukleidiga uuringule minna, värvitud ja mukitud? Kui keegi kukub kobisema, et “sitta ja ila” oli liiga palju või vales kohas jne siis saatke õkva ahtrisse: te maksate sots.maksu ja kogu lugu. Kobisemised kaovad.
Eesti inimene on ikka kinni veel selles vene aja mentaliteedis, et lastakse enda kallal haiglas möliseda ja vinguda ja ise vahitakse ainult põrandat ja midagi ei juleta enda kaitseks teha. Ühte juletakse: perekooli teema teha.

Sa küll oled väga kummaliselt asjast aru saanud. Mina isiklikult ei kirjutanud kuskil, et keegi oleks mu kallal kobisenud, või et asi oleks ilas või sitas. Sa mõtled selle siin kõik ise välja.

Ma isegi ei oska seletada, mis on alandav. Ilmselt oskaksid seda seletada paremini erinevad psühholoogid. See, mis on alandav, on tihedalt seotud inimese tundlikkusega oma kehaosade suhtes ja nende kehaosade kas siis alastioleku või (antud juhul oluline) abitu oleku suhtes. Oluline on ka aru saada, et need kehaosad, mille suhtes ollakse tundlikud, on eri inimestel väga erinevad. Mõne puhul on alandav, kui keegi katsub ta pead nt, sellistel inimestel on väga raske käia hambaarsti juures.

Kõik see tunne ei ole ÜLDSE seotud mingite kultuuriliselt nn ebaesteetiliste nähtustega.
Gastroskoopia puhul olen ma ka märganud seda, kui tihti seda võrreldakse vägistamisega. Võiks ju arvata, et see on niisama vihase inimese metafoor, aga kummaliselt üks ja sama metafoor eri inimestel. Kuigi mind pole vägistatud, ma siiski suudan seda seost tajuda: keegi tuleb mingite riistadega su sisse, kuidagi väga jõuliselt. Ja sina ei saa sinna mitte midagi teha. Jah, ma olen selleks oma jah-sõna andnud, aga see ei pruugi muuta seda tunnet, mis sel hetkel on. See abituse ja võimetuse tunne midagi ette võtta, on see, mis võib käivitada sisalikuaju (kus on hirm).

See, et sina ei tunne täpselt samade protseduuride puhul samamoodi, ei tähenda ju, et seda ei saa olemas olla või et selle olemasolu on kuidagi vale.
Mina isiklikult olen sellest kõigest oma arstiga (kes ka neid protseduure läbi viis) rääkinud. Keegi pole minu või minu ila kallal kuskil kobisenud, seega pole mul vaja olnud julgeda seal kellelegi vastu hakata.
Ja miks üldse kujutatakse nii tihti ete, et kui keegi teeb perekooli teema, et siis see on ainus koht, kus ta antud teemal julgeb rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti Tartus gastroskoopiat.
Läksin esimest korda, kaks arsti, sõbralikud ja heatahtlikud. Küsisid,et kas esimest korda jne.
Protseduuri ajal, mis loomulikult väga ebameeldiv (ja isegi ette valmistudes ootamatu, kuna esmakordne tunne elus, et tunned enda söögitorus ja maos nii suurt ja pikka asja, et tajud seda hoopis teistmoodi kui midagi, mida kirjeldada saaks) arstid rahustasid, kiitsid mind nimeliselt, tuletasid meelde hingata, ütlesid, et kohe saab läbi, selgitasid, kuhu nad toruga jõudnud on ja mis parasjagu käsil jne. See oli väga oluline ja suutsin ilusti protseduuri lõpuni vastu pidada, kuigi ainult see mõte kordus peas, et “millal juba välja võetakse, võtke juba ära”.

Pärast protseduuri selgitati, et mis leiti ja mida edasi pean tegema. Digilukku läks ka kõik ilusti üles.

Et kokkuvõttes võin öelda, et arstid tegid selle protseduuri nii talutavaks kui nad omalt poolt suutsid. See on küll rõve, aga täisnarkoosi küll mitte väärt.

Ma olen seda teemat natuke nüüd uurinud, ja tundub siiski (kuigi ma pole just teadusliku uuringut teinud), et väga tihti jäävad sellised protseduurid nagu nt gatsroskoopia, lihtsalt pooleli ja vajalik info saamata, sest inimene ei suuda seda välja kannatada.
Ja teine asi, mis selgub, on et inimesed tajuvad neid protseduure väga erinevalt. Kasvõi juba okserefleks võib olla väääga erinev.
Minu arvamus on, et kui protseduur on nii ebameeldiv ja raskesti talutav, et see võib kas pooleli jääda, ebaõnnestuda või päädida sellega, et inimene edaspidi keeldub sellest protseduurist või siis hakkab meditsiinilist üldse kaugele hoidma (magades maha mingi olulise aja, nt kasvaja leidmisel õigel ajal), siis väärib see protseduur vajalikku leevendust, ka narkoosi, kui vaja. Mina tunnen, et ma ei suuda elu sees enam välja kannatada gastroskoopiat (koloskoopiat küll seevastu) ilma narkoosita.Ja mul ilmselt tuleb neid omajagu teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tehti gastroskoopia ITKs ja olin ka väga väga hirmul kõigi nende internetist loetud juttude põhjal, aga mul polnud ka midagi nii hullu tegelikult. Õde oli väga toetav, õpetas, kuidas hingata ja lohutas, et kohe saab läbi jne. Arst kohe peale protseduuri selgitas, et kõik tundub korras jne. Oli ebameeldiv, muidugi, aga õnneks tänu toetavale õhkkonnale ei midagi nii hullu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav on inimeste suhtumine, et see uuring on alandav, jne? Mismoodi alandav?

mingil veidral kombel on jah. teemast välja, aga mina kogesin seda alandusetunnet peale sünnitusi. ma isegi ei rääkinud sellest kellelegi, sest see oli nii jabur ja ümberringi kõik õnnitlevad ja on elevil. aga mina tundsin ennast nagu vägivalla ohver ja mõtlesin, et kas nad siis üldse aru ei saa, mis piina ma just läbi pidin elama ja kui õudne see oli. ja mitte keegi nagu ei saanudki aru kuidas ma kannatasin – see oligi alandav.

Mõelge siis välja, miks Teil on veider. Uskuge, sellest on edaspidi palju abi.
Ei ole vast kohane võrrelda söögitoru kaudu uuringut sünnitusega. Olen mõlemaid läbi elanud ja tean millest räägin. Kui peale sünnitust kurvameelsusesse langenud oleksin siis oleksin vast ravil. Ilmselgelt häbenete olla alasti teiste omasooliste ees. Tehke suu lahti ja öelge, keegi ei käsi Teil sünnitada ega muid meditsiinilisi protseduure läbida.
Saladuskatte all, ega vastassool seal kahe jala vahel ka midagi hirmsat pole.

Kui su emotsionaalne intelligents on null või suisa negatiivne, ei pea seda ometi avalikult kuulutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaatroskoopial pole ma käinud. Aga koloskoopia kogemus Tartus oli palju kergem, kui netist ja tuttavatelt loetu-kuuldu põhjal arvata võinuks. Kõige jälgim oli see lahtisti joomine. Protseduur ise oli muidugi valus, aga täiesti üleelatav. Need öised kõhuvalud, mis koos teiste sümptomitega olid minu koloskoopiale suunamise põhjuseks, olid igatahes palju hullemad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 00:46; 31.01 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaatroskoopial pole ma käinud. Aga koloskoopia kogemus Tartus oli palju kergem, kui netist ja tuttavatelt loetu-kuuldu põhjal arvata võinuks. Kõige jälgim oli see lahtisti joomine. Protseduur ise oli muidugi valus, aga täiesti üleelatav. Need öised kõhuvalud, mis koos teiste sümptomitega olid minu koloskoopiale suunamise põhjuseks, olid igatahes palju hullemad.

Tehti sulle veega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaatroskoopial pole ma käinud. Aga koloskoopia kogemus Tartus oli palju kergem, kui netist ja tuttavatelt loetu-kuuldu põhjal arvata võinuks. Kõige jälgim oli see lahtisti joomine. Protseduur ise oli muidugi valus, aga täiesti üleelatav. Need öised kõhuvalud, mis koos teiste sümptomitega olid minu koloskoopiale suunamise põhjuseks, olid igatahes palju hullemad.

Tehti sulle veega?

Ma ei tea isegi, mis see tähendab (ja mul on tegelikult arstidiplom, ehkki koloskoopiat pole ma kõrvalt näinud rohkem kui vast kümmekond korda õpingute ajal), ning omal läbitehtud uuringust on hea hulk aastaid möödas — igatahes tavaline standardprotseduur oli. Ilmselt taluvus oleneb suuresti ka sellest, kui kergesti jämesool instrumentidele läbitav on. Kui sigmasool on väga pikk ja kõver, jämesool üldse kitsamapoolne (või ka näiteks kasvaja poolt kitsendatud), limaskest ulatuslike patoloogiliste muutustega, siis ma eeldaksin, et protseduuri talutakse halvemini. Mul läks suhteliselt kergelt, jämesool oli täies ulatuses vabalt läbitav, isegi peensoole lõpuots õnnestus ära näha.

Kõrvalt vaadates, nii vähe kui ma neid näinud olen, on nii gastroskoopia kui ka koloskoopia tundunud patsiendi jaoks võrdlemisi vaevalised (ehkki ju ohutud) uuringud, aga bronhoskoopia jättis küll mulje, nagu oleks see patsientidele tõeline Hiina piin. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 00:46; 31.01 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaatroskoopial pole ma käinud. Aga koloskoopia kogemus Tartus oli palju kergem, kui netist ja tuttavatelt loetu-kuuldu põhjal arvata võinuks. Kõige jälgim oli see lahtisti joomine. Protseduur ise oli muidugi valus, aga täiesti üleelatav. Need öised kõhuvalud, mis koos teiste sümptomitega olid minu koloskoopiale suunamise põhjuseks, olid igatahes palju hullemad.

Tehti sulle veega?

Ma ei tea isegi, mis see tähendab (ja mul on tegelikult arstidiplom, ehkki koloskoopiat pole ma kõrvalt näinud rohkem kui vast kümmekond korda õpingute ajal), ning omal läbitehtud uuringust on hea hulk aastaid möödas — igatahes tavaline standardprotseduur oli. Ilmselt taluvus oleneb suuresti ka sellest, kui kergesti jämesool instrumentidele läbitav on. Kui sigmasool on väga pikk ja kõver, jämesool üldse kitsamapoolne (või ka näiteks kasvaja poolt kitsendatud), limaskest ulatuslike patoloogiliste muutustega, siis ma eeldaksin, et protseduuri talutakse halvemini. Mul läks suhteliselt kergelt, jämesool oli täies ulatuses vabalt läbitav, isegi peensoole lõpuots õnnestus ära näha.

Kõrvalt vaadates, nii vähe kui ma neid näinud olen, on nii gastroskoopia kui ka koloskoopia tundunud patsiendi jaoks võrdlemisi vaevalised (ehkki ju ohutud) uuringud, aga bronhoskoopia jättis küll mulje, nagu oleks see patsientidele tõeline Hiina piin. ????

Ma ka ei tea, mis see tähendab. Aga ma tean, et mulle tehti veega (mõlemad arstid, nii see, kes selle protseduuri kokku leppis, kui see, kes tegi, olid nii uhked selle üle ise). Ütlesid mulle, et ma olevat nagunii nii ärapiinatud, et teeme asja lihtsamaks sulle (perearsti lolluste tõttu polnud kuu aega suutnud midagi süüa ja ma olin tõesti näost kaame ja ei jaksanud ennast liigutada= Ja mul polnud tõesti üldse valus, mõned üksikud hetked oli natukene, aga ei midagi hullu. Kuigi samas olid öed seda protseduuri mulle kirjeldanud kui valusat. Sel hetkel, kui ma sain aru, et suudan seda protseduuri täiesti taluda, olin ma nii tänulik. Üks tänulikumaid hetki mu elus. Ja ma siiani ei teagi, miks ei olnud valus.

Aga mu palatikaaslasele tehti bronhoskoopiat ja ma ei suutnud isegi seda kirjeldust kuulata, mul hakkas halb. Ja ma ei saagi aru, miks seda narkoosiga ei tehtud talle

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 20.01 11:36; 20.01 15:57; 20.01 16:03; 20.01 16:45; 20.01 21:49; 20.01 22:00; 29.01 19:01; 29.01 19:31; 31.01 19:12; 31.01 23:09; 12.02 21:52; 21.02 00:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis koloskoopia ja gastroskoopia elamused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.